Pokazuje rezultate 1 do 4 od 4

Tema: otvaranje obrta uz potporu hzz-a

  1. #1

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    798

    Početno otvaranje obrta uz potporu hzz-a

    da li je itko koristio potporu hzz-a za otvaranje obrta u zadnje vrijeme?

    zanima me postupak, od kuda se krene, kakvu dokumentaciju treba priloziti...
    savjetnik u hzz-a je nesuradljiv i odugovlaci, ne dava upute... pa bi voljela znati gdje ga konkretno pogurati jer vrijeme prolazi

    imali ogranicen broj potpora ili moramo nekoga poznavati da bi ista dobili?!

  2. #2
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Majola, dosta ti je to tromo. Sporo ide, dugi su rokovi, ali moze se. Ne znam koja te mjera zanima, svaka ima svoju pratecu dokumentaciju. Savjetnik bi ti zaista trebao dati sve sto si ti duzna uraditi, prikupiti. Ako je samozaposljavanje, tada prvo prolazis edukaciju, nakon toga pises poslovni plan i prilazes sve ponude koji si prikupila. Tada predajes Zavodu i cekas, do 50 radnih dana. Kada je odobreno, na obje instance, dobivas potvrdno rjesenje i kreces u otvaranje obrta - treba ti nekoliko dana da dobijes obrtnicu. To skupa sa zaduznicom od 50.000,00kn vracas Zavodu i tada ti oni uplacuju novce koje si duzna tocno po plano potrositi u roku od 6 mj. Mozes odstupati 5-15% od ponuda, i to kasnije objasnjavas u kratkom dopisu. Nakon isteka od sest mj. Zavodu donosis potvrde utrosenog novca i ako je sve ok dobivas potvrdu. Nakon toga slijedi narednih 6 mjeseci u kojem si tkdj. obvezna prema njima, stoga moras nastaviti uredno poslovati. Po isteku godine dana vracaju zaduznicu i slobodna si pitaj ako sam sto izostavila, preskocila...

  3. #3
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    evo friških info,meni neki dan rekli da se čeka novi pravilnik,navodno mijenjaju iznose potpora i sada je sve na čekanju...
    ja sam već mogla predati plan ali su mi eto rekli da čekamo nove upute iz Zg-a...sreća pa još ne moram otvarati obrt (odnosno ni ne mogu jer tek polažem ispite) i nije mi preša....

    edukacija je smiješna,nama je ženska doslovno izbiflala ono što već piše i što sam sama pročitala na netu...

  4. #4

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    798

    Početno

    Rominka hvala na detaljnom onjasnjenju. Sigurno ce mi naletit jos koje pitanje s vremenom

    Mm su slicno rekli kao tebi zs. Samo sto ga nije jos ni na edukaciju uputio nego javi se iduci mjesec, pa opet cekaj... a njemu se malo zuri otvoriti obrt do sezone. Nije ni bitno kad ce novac sjednut samo da krene radit jer jelte u sezoni je posao

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •