Stranica 6 od 6 PrviPrvi ... 456
Pokazuje rezultate 251 do 262 od 262

Tema: Nezgodan karakter

  1. #251
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    A ne znam sta bi tocno bilo razmazeni, ali npr. ako trazi nesto, npr. da mu dodam igracku sa ormara isti cas, a ja na wc-u i vicem mu da cu za 2 min, a on se baca i vristi da hoce odmah. Mislim da dijete od 6g treba razumijeti da nisu uvijek njegove potrebe na 1. mjestu i to jos takve koje sigurno nisu da moraju biti odmah zadovoljene. U toj situaciji jednostavno mu necu dati igracku dok se ne ohladi i ne prodje neko vrijeme da shvati da mora malo pricekati.

  2. #252
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    joj šafran, učiteljica nakon jednog polugodišta ne smije zaključiti koje je dijete pametnije, a ti nakon dva posta imaš svu kompetenciju svijeta zaključiti kako je dijete razmaženo...

    mislim da je ovaj topika dao svoje i da bi se trebao ključati...o razmaženoj djeci možemo slobodno na drugom topiku...

  3. #253
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    A ne znam sta bi tocno bilo razmazeni, ali npr. ako trazi nesto, npr. da mu dodam igracku sa ormara isti cas, a ja na wc-u i vicem mu da cu za 2 min, a on se baca i vristi da hoce odmah. Mislim da dijete od 6g treba razumijeti da nisu uvijek njegove potrebe na 1. mjestu i to jos takve koje sigurno nisu da moraju biti odmah zadovoljene. U toj situaciji jednostavno mu necu dati igracku dok se ne ohladi i ne prodje neko vrijeme da shvati da mora malo pricekati.
    Deaedi
    Odlican primjer i odlicno postupate.Meni bi to bio ispravan put da sam u takvoj situaciji.

    Kao i Beti nije mi jasno da se netko samo tako odjavi s teme nakon sto je cuo misljenje koje mu se ne.svidja. Mislim 100 ljudi 100 cudi al potez mi je bas bezvezan i takav postupak dapace cak ide u prilog iznesenom misljenju od safran.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 13.02.2017. at 23:16

  4. #254
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Bubica, uciteljica ima iskustva i vjerujem da moze prepoznati pametno dijete i nakon tjedan dana. Isto tako, meni nekad treba 5 min da prepoznam jako pametnog i manje pametnog covjeka. Samo je stvar u tome da ces to zadrzati za sebe. Uciteljica je to rekla vjerojatno kako bi dala neku pozitivnu osobinu, tj. nesto dobro kod djetets, da ne bude naglasak samo na problemima.

  5. #255
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Meni je skroz jasno zasto se zena odjavila s teme i to sigurno nije bilo zato sto je cula nesto sto joj se ne svidja. Na samom pocetku je rekla da je otvorena za sva misljenja i sugestije. I ja bih se odjavila s teme na kojoj mi se na vrlo grub i bahat nacin saopcilo da mi je dijete naprosto razmazeno. Cak i da je, ima i ljubaznijih i konstruktivnijih nacina da se to saopci.

  6. #256
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    MalaRiba se vec prije zahvalila na savjetima. Već na 1.str.sam joj pristojno natuknula da razmisli o svemu - od mogućnosti da je djetetov emoc.i kognit.razvoj u neskladu do mogućnosti da im je jedino dijete dosad bilo centar svijeta. "Obećala" je sve razmotriti i zakljucila temu što se nje tiče.
    Mi smo nastavile razvijati temu zajedno s Beti i Sweety, a onda je superiorno uletjela Šafran s dresiranjem alfa ženke. Pa mi recite zašto bi se žena dalje prepucavala? Ne bih ni ja da sam na njenom mjestu.

  7. #257
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Laumi, u isti čas.

  8. #258
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Deaedi
    Odlican primjer i odlicno postupate.Meni bi to bio ispravan put da sam u takvoj situaciji.
    Da, to je odlican primjer postavljanja granica i opcenito ucenja djeteta kako funkcioniraju stvari.

    Ali sto je razmazeno dijete (kad ih je tako lako identificirati, jel). Je li to dijete koje place i urla kad ne dobije to sto zeli odmah kad zeli (nakon odredjene dobi, valjda... ali koje?) ili je to dijete koje uvijek dobije sto zeli (od koje dobi?)?

  9. #259
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Nemojte otvarati novu temu, pa gomila tema su "kupusi", to je jednostavno tok misli, rasprave...

    Ne znam što je razmaženo dijete, al meni ovo nije...

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    A ne znam sta bi tocno bilo razmazeni, ali npr. ako trazi nesto, npr. da mu dodam igracku sa ormara isti cas, a ja na wc-u i vicem mu da cu za 2 min, a on se baca i vristi da hoce odmah. Mislim da dijete od 6g treba razumijeti da nisu uvijek njegove potrebe na 1. mjestu i to jos takve koje sigurno nisu da moraju biti odmah zadovoljene. U toj situaciji jednostavno mu necu dati igracku dok se ne ohladi i ne prodje neko vrijeme da shvati da mora malo pricekati.
    Čak i da si mu u toj nekoj situaciji dala igracku cim si zavrsila s wc-om, ne bi mi to bila situacija u kojoj dijete zovem razmazenim... Rekla bih da je nestrpljivo npr. Ili da se ne zna nositi s nekom emocijom, da ga pere neka frustracija, da ne moze kontrolirati neko ponasanje, da se ne zna nositi s nekom situacijom ili okolinom... A to mi je sve "normalno", razvojno ponašanje djece.

    Ne poznajem puno djece starije oš dobi, uglavnom predškolsku i niže razrede, ali koliko god razmišljala, ja u svom krugu ne znam dijete za koje bi rekla da je razmaženo... Od svih bacanja po podu, cviljenja i ne znam čega... Nisam vidjela situaciju da roditelj uvijek i samo popušta, uvijek daje što se traži u tom trenu, a da je dijete "vrhunski razmaženi manipulator". Svi se uvijek, na ovaj ili onaj način bore s tom situacijom i traže način da "postave granicu".

    I uvijek se čudim komentarima na netu o "maniji popustljivog odgoja", ja oko sebe ne vidim previše ljudi koji ne postavljaju granice. Ili barem ne pokušavaju . No, s druge strane ako je suprotnost danasnjim odgojnim metodama klečanje na kukuruzu, onda mi je sve jasno.

    Tako da... Poznajem neke odrasle za koje bih rekla da su razmaženi. Ono, kao Paris Hilton .
    Al dijete koje se baca ili vristi meni nije razmazeno, nego ne zna shendlat emociju. Sto naravno nikako ne znaci da mu treba dati to sto trazi ili odustati od toga da napravi to sto ne zeli. To su male vrece pune emocija s kojima se trebaju nauciti baratati.

    Razmaženost mi je pojam koji prvenstveno vežem uz bogate, uz materijalne stvari... pa mi je tako npr. razmazena osoba koja ne moze biti u materijalnoj situaciji koja je "ispod njezinog nivoa".

    Dijete koje ne želi jesti pileću kožicu ne voli pileću kožicu. (Da se referiram na onaj neki tekst koji kruži fejsom). Zašto bi bilo razmaženo? Možda da svaki, baš svaki put umjesto tog bataka dobije pomfrit ili pizzu, ali koji roditelj (ne baka ) to radi? Ja ne poznajem takve. Samo one koji ili prisile/nagovore/uvjere dijete da pojede tu kožicu i one koji ju maknu. Ako bi za ove koji miču tu kožicu netko rekao da će razmaziti dijete, a ok, što mu ja mogu, nek misli što hoće . Samo, ni ja ne volim tu gadnu masnu stvar, brrr... :razmazena: A ovi moji ju pojedu bez pol frke. Zapravo, i ja sam u njihovoj dobi. Sad ju ne mogu smislit. Lastane, što nije u redu sa mnom? Hoćemo otvoriti temu o pilećoj kožici?
    Posljednje uređivanje od Bubilo Bubich : 14.02.2017. at 05:52

  10. #260
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    na pilecu kozicu

    Razmisljam negdje u tom smjeru, Bubilo. Nekako ne znam razmazenu djecu, pogotovo ne tako malene.

  11. #261
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Pileecu kozicu ne bih pojela, niti ju ikome dala da pojede. Ni psu. Ali, moj je pas razmazen, naravno.
    I djeca. Itekako ih "razmazujem" od kad sam ih rodila, meni su uvijek na prvom mjestu.
    Ali, pravila se trebaju znati i postivati, svaka "kuca" svoja pravila.
    Pravilno smo razmazeni, vecina nas

  12. #262
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    S obzirom na prijave kljucam.

Stranica 6 od 6 PrviPrvi ... 456

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •