Pokazuje rezultate 1 do 5 od 5

Tema: Visina odštete za AS

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    41

    Početno Visina odštete za AS

    Drage žene,
    imala sam popriličan sudar. Na sreću dijete nije bilo u AS. Na autu je proglašena totalna šteta(što govori o jačini udarca). Odmah na licu mjesta kad je došao procjenitelj iz osiguranja rekla sam da sam u odštetnom zahtjevu navela AS jer se ne smije više koristiti. Rekao mi je da dostavim račun i potvrdu proizvođača da se AS više ne smije koristiti što sam i napravila, ali mi je gospođa kad sam donijela papire odmah rekla "naravno, nećete dobiti puni iznos koji ste platili za AS". AS je u trenutku sudara bila stara tek 6 i po mjeseci, a plaćena je 1550kn (s popustom).
    Ima li neka mama iskustva koliki postotak od cijene isplate da znam kad dobijem ponudu da li je iznos premali, pa se moram žaliti ili je iznos koji je ponuđen u redu?

  2. #2
    lukab avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,125

    Početno

    Ne znam da li ce vam se ovdje javiti mame koje imaju iskustva. Ali ako postavite pitanje na nasoj facebook grupi Rodini savjeti o autosjedalicama, mozda dobijete odgovor. Netko je vec o tome tamo pisao.

  3. #3
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Nama u istoj situaciji uopće nisu priznali štetu.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    41

    Početno

    Hvala vam! Probat ću tamo

  5. #5
    dim avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    161

    Početno

    Imala sam isti slučaj, frontalni sudar, na autu je bila proglašena totalna šteta, srećom dijete nije bilo s nama. U trenutku nesreće sjedalica je bila stara cca 14 mj. Mi smo sudski došli do odštete, u sklopu parnice za naknadu materijalne štete. I da platili su nam manje, amortiziranu vrijednost. Naša je bila plaćena cca 3000 kn (iso fix baza +sjedalica MC), a dobili smo mislim oko 2000 kn. No isto tako mislim da sve ovisi i o osiguranju koje Vam mora nadoknaditi štetu, jer svako od njih ima drugačiju praksu naknade štete.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •