Stranica 2 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 160

Tema: Mi bi psa, ali...Mal

  1. #51
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,030

    Početno

    Ja vise neznam koju pasminu izabrat.Male nemrem jer bih trebala svaku rupicu u dvoristu zatvorit a u kuci nemogu zbog J koja je bolesna pa nesmije biti pas u kuci.

  2. #52
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Citiraj filip prvotno napisa Vidi poruku
    Ja vise neznam koju pasminu izabrat.Male nemrem jer bih trebala svaku rupicu u dvoristu zatvorit a u kuci nemogu zbog J koja je bolesna pa nesmije biti pas u kuci.
    Onda pokušaj s mješancem u tipu labradora, ima ih brdo koji se udomljuju. Oni su relativno mirni i poslušni psi, ako su mješanci s nečim što NIJE lovački pas bit će i relativno nezahtjevni za dnevno išetavanje. Znam dosta ljudi koji imaju labradore i to su uvijek lagane šetnjice na lajni, po gradu pomalo. S njima je problem što su velike izjelice i jedu puno i sve, pa se ako udebljaju. A ako su križanci ili mjesanci, onda je veća šansa da se izbjegnu zdravstveni problemi vezani uz pasminu.

  3. #53
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,030

    Početno

    Da.Lab nam je bio prvi izbor,samo me muci taj njihov problem sa kukovima kojima su skloni.

  4. #54
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Zato ti predlažem krizanca, možda s nekim od srednje velikih pasmina, ili ovcarom. S tim da ovčari imaju jak nagon za skupljanjem u krdo svega pa i svojih ljudi. I jako su teritorijalni. Nisam pobornik planskog krizanja koje je sad moderno, ali mislim da bi ovdje križanac laba i pudle (velike naravno) bio skroz o.k. Vidala sam u Splitu jednog, velicine je laba, žut i s dlakom od pudla. Bio mi je uvijek skroz sladak. Mi imamo jednu manju mjesanku svega i svacega. Ispala je kao mini verzija švicarskog planinskog psa. I ljenguza za poludit. Jedino što je srednje duge dlake koja se jako u jesen linja. S mjesancima jest lutrija, ali je mislim veća s ovim raznim pasminama koje su popularne jer ih svakako "uzgajau".

  5. #55
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    filip a neka druga životija? kornjača?

  6. #56
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Citiraj filip prvotno napisa Vidi poruku
    Ja vise neznam koju pasminu izabrat.Male nemrem jer bih trebala svaku rupicu u dvoristu zatvorit a u kuci nemogu zbog J koja je bolesna pa nesmije biti pas u kuci.
    Pas će biti mali jedno vrijeme, onako par mjeseci, i trgat će sve i sva. Gdje će pas biti kada vani budu minusi?

  7. #57
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    MI oduvijek imamo mješance, udomljene...ova zadnja kujica mi živce oće popit...volim ju ali me izluđuje...mješankica mame pekinezerice i tate mješanca, linja se solidno, ima i dugu dlaku i podlaku, na odgoj na koji smo mi navikli ne reagira nikako, strašno je posesivna zamnom i malom...ali...djecu obožava, igra se s njima nenormalno i kad čuje da se neko dijete u ulici nasmijalo,odmah želi van...kad se mazi, to je takva ljubav da mi suze krenu..a tek ljubav između nje i kćerkice- pa više voli nju nego vlastitog oca, čini mi se.

    Apropo zdravlja mješanaca - moj, sad već deda od 13 god., je mješanac labradora, ima epilepsiju....kujica prije sadašnje je bila mješanka shitzu + nešto i imala je IBD od kojeg je i uginula .

    Nema garancije - samo ljubav.

  8. #58
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj nanimira prvotno napisa Vidi poruku

    Nema garancije - samo ljubav.
    x

    u našoj psećoj družini ima i mješanaca i rasnih, i zdravih i bolesnih. baš kako kaže nanimira, nema garancije. neki su stalno kod veterinara, a neki samo na cijepljenje. jednome su sad dijagnosticirali - dijabetes.
    i sad dva put na dan moraju mjeriti razinu secera i davati inzulin.
    ali filip, ja ne znam kako ćeš ti to, obzirom da pas ne smije u kuću.

  9. #59
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    mi imamo bigla kupljenog preko oglasa bez rodovnice. zvuči užasno ali uopće nije. (obećala sam filipu psa ako bude imao sve petice u 2.razredu, a on je želio baš bigla)
    došli smo u sisak i vidjeli obitelj s curicom od desetak godina koja je mazila mamu i malene i kad nas je mama pas pustila svojim štencima znala sam da je to dobar izbor.
    kad sam bila došla vidjeti svog mješanca prije dvadestak godine gazda je morao izvesti van mamu psa jer bi me sigurno ugrilzla - bila je toliko oštra i neposlušna (ali obožavan pas).
    naš bigl je epileptičar (u proljece i jesenima nekoliko napada) a inače je zdrav i jako drago stvorenje.
    naš mješanac nije imao kroničnih bolesti ali se volio tući s drugim muškim psima.
    tako da nema pravila, bar u mom životu.
    trenutno pokušavamo naci mače i ne uspjevamo - pokušati u otvoriti temu i možda neka roda ima macu viška.

  10. #60
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,030

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    x

    u našoj psećoj družini ima i mješanaca i rasnih, i zdravih i bolesnih. baš kako kaže nanimira, nema garancije. neki su stalno kod veterinara, a neki samo na cijepljenje. jednome su sad dijagnosticirali - dijabetes.
    i sad dva put na dan moraju mjeriti razinu secera i davati inzulin.
    ali filip, ja ne znam kako ćeš ti to, obzirom da pas ne smije u kuću.
    Imamo predsoblje tako da moze boraviti tamo kad su jaki minusi.

  11. #61

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Gdje će pas biti kada vani budu minusi?
    A zašto bi to trebao biti problem? Ima puno pasmina koje bez problema podnose zimu i ne trebaju biti u kući.

  12. #62
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    filip s obzirom na tvoju situaciju, ja bih na neko vrijeme odustala od psa. Mali psi, štenci su strašno zahtjevni, treba s njima radit...grizu sve što im dođe pod nos ili šapu, pišaju oko 20 puta dnevno..ma katastrofa su :D

  13. #63

    Datum pristupanja
    Sep 2018
    Postovi
    2

    Početno

    Svaka cast, slazem sa 100% i savjet svima da se informiraju o svemu u zivotu prije odluka jer mi eto prije 3.5g kupili naseg prvog shi tzua, NEOPISIVA sreca, trenuci radosti Ali I NEOPISIVA tuga zadnjih 15dana u kojima se nasa sreca GASI iz dana u dan. Covjek je proklet to vec Znamo,a zar vrijedi nesrece cijele jedne porodice, ljudi.......placem vec 15 dana a inace sam covjek od karaktera, snazan.....i ljudi bi rekli da nemoguce da ja placem, ALI Eto boli, pa boli gledat ovo malo crnobijelo cudo Kako se gasi a smece koje mi ga prodalo znalo je da prodaje robu S greskom jer limfomi/karcinomi ove vrste su genetski a sto je gore NEIZLJECIVI

  14. #64

    Datum pristupanja
    Sep 2018
    Postovi
    2

    Početno

    Apsolutne se slazem sa svim recenim ALI nazalost zivimo u banana drzavi gdje su se vrijednosti srozal.......Najbolje kupit/nabavit shi tzua od nekog doooobro poznato, provjerenog ili "prijatelja. Cijena nije uvijek garancija a posebno ne u banana drzavi. Ja sam znam da sljedeci shi tzu na mojoj listi.......pitat cu vlasnika rodovnicu i pricat sa susjedima najprije kakav je vlasnik a onda Idemo dalje ZASTO ? Pa jer upravo ja, kcer I supruga placemo vec 15 dana, danima nam srce tuga para jer nam ljudsko smece prodalo shi tzua koji nam je tolko ljubavi I veselja donio u kucu a sada umire od limfoma/karcinoma KOJI je neizljeciv. To je genetska bolest I nemoguce je onome ko stanca pse za dobit to ne znati. To se zna da je netko u rodu od toga bolova i taj pas se vise ne koristi za rasplod. Ali banana drzava, stancaj, prodaj, xxxxxx, Bas te briga sto ces unistit ljudske zivote
    Posljednje uređivanje od spajalica : 18.09.2018. at 08:44

  15. #65
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Zašto kupujete pse kad ih ima džaba u skloništima i nemaju genetske mane jer su im fino miješani geni, a ne pareni u uskom gen. bazenu?

  16. #66
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Zašto kupujete pse kad ih ima džaba u skloništima i nemaju genetske mane jer su im fino miješani geni, a ne pareni u uskom gen. bazenu?
    Ništa ti nije garancija, mi smo imali tako mješanca i jadna je imala proširenje jednjaka. Na kraju smo ju morali uspavati jer je umirala od gladi.

  17. #67
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Nije, da. Ali kad kupuje tako od štancera onda je više nego izgledno da će završiti ovako. I što je sa njemačkim ovčarima? Jeste li vidjele kako ovi cucki danas izgledaju? Očaj. Svaka ta para koju štancer dobi je zeleno svjetlo za još. Fiore, ako te iskreno grize prijavi gada da ne pati životinje dalje.

  18. #68
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa tko kaže da je kupio od štancera, možda je pas od uzgajivača, iz prijavljenog legla, sa svom mogućim papirima.

  19. #69
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Jesi li pročitala što je napisao?

  20. #70

  21. #71
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Zašto kupujete pse kad ih ima džaba u skloništima i nemaju genetske mane jer su im fino miješani geni, a ne pareni u uskom gen. bazenu?
    mi smo razmisljali o sklonistu; ali iskreno; nismo zeljeli uzeti psa sa mogucim traumama i onda se bakcati sa tim
    A dosta pasa u sklonistima je proslo kroz neku vrstu traume

  22. #72
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Tamo ima i štenadi koji su bez trauma.

  23. #73
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Teško da su bez trauma.
    Ani je u pravu.
    A savjet gospodinu s bolesnim psom:
    Provjeriti uzgajivačnice ubuduće!
    Nije to problem.
    Možete mi se javiti u pp pa ću Vam sve objasniti ili ću ja provjeriti.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  24. #74
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    mi smo udomili psa
    kada se viče (čim mi u kući malo glasnije govorimo ili vičemo, što znamo raditi, ne na nju, već međusobno) odmah pobjegne za kreveta
    ni nakon godinu i pol ne voli kada joj se ide rukom prema glavi
    nije da bježi, ali se trgne
    ali s vremenom se opušta
    uz ljubav se sve može
    istina i ja bih se bojala udomiti velikog psa, pogotovo onog što spada u opasne pasmine
    da traume ne rezultiraju nekom agresivnošću
    mali psi, do 10 kg, mislim da i uz traume ne mogu biti nešto opasni
    a velika su ljubav
    velika
    meni su rasni psi prekrasni
    pogotovo oni turbo njegovani
    zagledam se za njima
    kao za dobrim komadom
    ali uz tolike napaćene i napuštene duše u skloništima
    misllim da bi stvarno trebalo kod nabavke psa razmišljati o udomljenju

  25. #75
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Teško da su bez trauma.
    Mali tek okoćeni štenci? I ako su malo veći mjesec, dva, to se već lako da sanirati. Takvih je puno. Samo čekaju na dom.
    Kod moje kujice koja je bila oko tri mjeseca jedina trauma koja se manifestira danas je ta da neće jesti dok drugi pas ne završi sa svojim jelom. Normalan, sretan cucak.

  26. #76
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    mi smo udomili psa
    kada se viče (čim mi u kući malo glasnije govorimo ili vičemo, što znamo raditi, ne na nju, već međusobno) odmah pobjegne za kreveta
    ni nakon godinu i pol ne voli kada joj se ide rukom prema glavi
    nije da bježi, ali se trgne
    ali s vremenom se opušta
    uz ljubav se sve može
    istina i ja bih se bojala udomiti velikog psa, pogotovo onog što spada u opasne pasmine
    da traume ne rezultiraju nekom agresivnošću
    mali psi, do 10 kg, mislim da i uz traume ne mogu biti nešto opasni
    a velika su ljubav
    velika
    meni su rasni psi prekrasni
    pogotovo oni turbo njegovani
    zagledam se za njima
    kao za dobrim komadom
    ali uz tolike napaćene i napuštene duše u skloništima
    misllim da bi stvarno trebalo kod nabavke psa razmišljati o udomljenju
    Točno tako.

    Osim toga, poznata je stvar da ti udomljeni psi pokazuju izuzetnu zahvalnost prema udomiteljima. Kuže oni i više nego si mislimo...

  27. #77
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj ani4 prvotno napisa Vidi poruku
    mi smo razmisljali o sklonistu; ali iskreno; nismo zeljeli uzeti psa sa mogucim traumama i onda se bakcati sa tim
    A dosta pasa u sklonistima je proslo kroz neku vrstu traume
    moja je štene uzeto iz azila s 3 mjeseca. nikakve traume nisu vidljive na njoj, od prvog dana, pa sad već četvrtu godinu

  28. #78
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    Moja svekrva je udomila dva psa, takoder vrlo mlada, i sa oba dva se moralo jako puno raditi na socijalizaciji.
    Ne kazem da su svi psi u azili sa traumama, ali dosta njih ima.

  29. #79
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Pa mora se i sa mladim čistim psima. Kao djeca su. Ne dođe ti čisti pas štene sa ugrađenim znanjem odraslog psa.

  30. #80
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Pa mora se i sa mladim čistim psima. Kao djeca su. Ne dođe ti čisti pas štene sa ugrađenim znanjem odraslog psa.
    Naravno.

    To su živa bića i ne možeš u njih ubaciti usb i instalirati odgovarajući softver. Trebaju odgoj. A neki iz skloništa trebaju i psihoterapiju (tj. malo više pažnje ), ne nužno svi.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 19.09.2018. at 12:31

  31. #81
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    Upravo tako.

  32. #82
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    I neki koji nisu iz skloništa isto trebaju psihoterapiju.

  33. #83
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    to su ožiljci iz prošlih života
    Posljednje uređivanje od čokolada : 19.09.2018. at 18:18

  34. #84
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Ako je štene provelo uz majku, ona prva tri mjeseca koja su najbitnija, onda je i naučilo puno toga od majke.
    Ako je ostavljeno u azilu ili još gore, bačeno u šumi, onda sigurno ništa nije naučilo.
    S takvim štencima je puno više posla nego s ovima koji su, ajmo reć, normalno proveli djetinjstvo.

  35. #85
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Ne toliko da ne bi bili vrijedni udomljavanja.

  36. #86
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    čuvala sam svakakve pse. jer se ne mogu trajno obvezati. pa kad mogu - pričuvam.
    svakom tko je "donio odluku" da udomi / kupi psa iz POUZDANOG registriranog legla - preporučila bih da prvo uzme nekog na čuvanje.

    ne kupujte pse od štancera.

  37. #87
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Meni je strašno ovo čitati o tome što tko očekuje od čistokrvnog ili nečistokrvnog psa. Pa to je živo biće, bit će ili neće bolestan ili slab ili teškog ili lakog karatera ovisno o genu i memu, nije stroj sa ili bez greške.

    Mi imamo kujicu (mislim haha kujetinu) u tipu laba, s naznakama lovačkog psa. Ima najbolju narav na svijetu, neviđeno je draga (kao pravi lab), ali nit je pametna nit ozbiljna, a bome ni tiha. Laganija je od laba i jako pokretna, pa time izbjegava rizike po kukove.

    ALi kao i za puno toga u životu, nisam previše razmišljala o očekivanjima od ćukca, samo sam se nadala da neće biti agresivan i da nećemo na tome morat radit.

  38. #88
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je strašno ovo čitati o tome što tko očekuje od čistokrvnog ili nečistokrvnog psa. Pa to je živo biće, bit će ili neće bolestan ili slab ili teškog ili lakog karatera ovisno o genu i memu, nije stroj sa ili bez greške.

    Mi imamo kujicu (mislim haha kujetinu) u tipu laba, s naznakama lovačkog psa. Ima najbolju narav na svijetu, neviđeno je draga (kao pravi lab), ali nit je pametna nit ozbiljna, a bome ni tiha. Laganija je od laba i jako pokretna, pa time izbjegava rizike po kukove.

    ALi kao i za puno toga u životu, nisam previše razmišljala o očekivanjima od ćukca, samo sam se nadala da neće biti agresivan i da nećemo na tome morat radit.
    X

    meni je isto neke postove bilo teško za prožvakati, ali sam mislila da je možda do mene i do moje preosjetljivosti kad se radi o psima. znam da mnogi ne vole usporedbu pasa i djece pa me nemojte odmah pojesti, ali ni za ove što sam rodila i odgajala nisam znala kakvi će ispasti, a kamoli za psa. ja sam svog udomila i evo već 13 godina dijelimo svakodnevnicu. nije pas bez mana, naprotiv... lajav je, mrzi druge mužjake do besvijesti, masu se linja, zna biti i neurotičan, jede ljudski i mačji izmet kad ga ne uspijemo spriječiti, ali na kraju svega on je naš. a za veći dio ovih mana krivim samo nas jer nam je bio prvi pas pa smo neke stvari zezli u samom odgoju, ali nisu mi ni djeca savršena pa ne mora biti ni on

  39. #89
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Puno lijepog i pametnog je do sada već napisano. Ipak, osim sto je lijepo spasiti neku dušicu iz azila treba imati na umu i potencijalne probleme za vlasnika, kak sto je već navedeno... Pa, ukoliko su vlasnici bez prethodnog iskustva sa psima to moze i za njih biti prilično traumatično iskustvo, pa čak i opasno, ovisi od psa do psa...
    Udomila sam kujicu staru 40 dana prije 5 g, jesti sama nije znala; poznala je samo nas, a onda odjednom klik u glavi; radi sve suprotno od očekivanog (to nikad prije nisam vidjela), reži na mene i pokušava me ugristi!! Odvela sam je veterinaru koji je potvrdio da sa psom nešto nije kako treba ali bez jasnih znakova za bolest. Prema njegovom iskustvu kujice koje same kote mlade u leglu imaju najmanje jednog takvog koji je pri okotu, bez ljudske pomoci, ostao bez kisika i zadobio oštećenje mozga..
    Trenutno imam 4g starog maltezera i 3G starog dobermana; obojicu s rodovnikom, s dobermanom idemo i na izložbe (našli smo se u tome; družimo se s ljudima, putujemo), višestruki je prvak RH, a glavna stvar je da nije koštao ogroman novac niti jedan od njih...
    Moja odluka je nikad vise ne nabavljam psa za kojeg ne znam u sto ce se pretvoriti kad odraste i kakve ce naravi biti... Nikakva kućna legla i slični stanceraji ne dolaze u obzir ni da mi ga poklone jer sam skuplje kasnije platila preglede i liječenja nego da sam kupila prvoklasnog psa.

  40. #90
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Što je bilo s kujicom?

  41. #91
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    vjerojatno uspavana kao mnogi psi iz azila i stanceraja koji se "nisu mogli prilagodit"

  42. #92
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Ogromna je obaveza imati psa s posebnim zahtjevima. Nije to za svakoga.
    Posljednje uređivanje od vertex : 24.09.2018. at 12:28

  43. #93
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    vjerojatno uspavana kao mnogi psi iz azila i stanceraja koji se "nisu mogli prilagodit"
    Prema ovome "jer sam skuplje kasnije platila preglede i liječenja nego da sam kupila prvoklasnog psa" čini mi se da nije.

  44. #94
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    mozda winnerica nije, ali mnogi se tako rjesavaju problema. ili ga izbace na cestu jer je to "humanije"

  45. #95
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Danas nije kod nje, a udomiti ga nije mogla jer je bolesne mješance nemoguće udomiti.

  46. #96

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj winnerica prvotno napisa Vidi poruku
    Odvela sam je veterinaru koji je potvrdio da sa psom nešto nije kako treba ali bez jasnih znakova za bolest. Prema njegovom iskustvu kujice koje same kote mlade u leglu imaju najmanje jednog takvog koji je pri okotu, bez ljudske pomoci, ostao bez kisika i zadobio oštećenje mozga..
    Moja odluka je nikad vise ne nabavljam psa za kojeg ne znam u sto ce se pretvoriti kad odraste i kakve ce naravi biti... Nikakva kućna legla i slični stanceraji ne dolaze u obzir ni da mi ga poklone jer sam skuplje kasnije platila preglede i liječenja nego da sam kupila prvoklasnog psa.
    Većina kujica i mačaka koje ja znam, a kote se same, nemaju u leglu nijedno takvo mladunče, odgajala sam godinama i godinama vulgaris mačke i mogu na prste jedne ruke da nabrojim okote u kojima se desilo takvo mače ili kuče, obično je u pitanju bila prvorotka a mačići su bili iz popriličnog inbreeding-a. To što veterinar tvrdi je baš ružna dezinformacija, i većina veterinara koje poznajem su baš bili suprotnog mišljenja i iskustva od tvog.

  47. #97
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Kujica je uspavana jer na žalost se s njom ništa nije dalo raditi.
    Pulinka ovo sto sam navela mi je potvrdilo nekoliko veterinara; tražila sam nekoliko mišljenja.
    Uglavnom; platila sam liječenja, druga i treća mišljenja; za taj iznos sam skoro mogla kupiti zdravog psa s rodovnikom.

  48. #98
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Što taj rodovnik garantira da se pas neće ružno razboljeti?

  49. #99
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Pa nista ti ne garantira. Mi smo.udomili dva stenca, mamu boksericu je zaskocio neki muzjak u parku. Oboje stenaca su bili krasni karakteri, jedan je zivio dugo i sretno, drugi je dobio tesku epilepsiju u dobi od godinu dana i morao je biti uspavan.

  50. #100
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    pa to i ja govorim. taj rodovnik nije garancija nikakva. moj izbor je uvijek udomljavanje iz raznoraznih razloga, ali ne kažem da je to jedino ispravno. ispravno je brinuti i voljeti životinju ma iz kakvih izvora došla. ne odustati olako od nje.
    pas je veselje, ljubav, ali i velika obaveza i ponekad žrtva. Tko na to nije spreman onda bolje da ni ne uzima psa doma, ni onog s ceste, ni onog s rodovnikom.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •