Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 160

Tema: Mi bi psa, ali...Mal

  1. #1
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno Mi bi psa, ali...Mal

    Valjda spada ovdje tema, ko bi ga znao više :D Dakle, nakon puuuno nagovaranja ipak je muž popustio i odlučio da uzmemo psa. A da bi ja izbjegla dodatna prigovaranja od gospona muža, odlučila sam se na shih tzu-a jer se ne linjaju, pa bar o tome da ne slušam, jel :D E sad, di je zapelo? U samoj kupnji... Ono kad kreneš u proučavanje nečeg pa svašta nađeš... Znači štanceraja na svakom čošku, pare jadne kujice od nemila do netraga, psići su u svakakvom stanju, ma ono, zgadi ti se ljudski rod uopće! U cijeloj Hrvatskoj samo 2 pouzdana uzgajivača ali brate mili, 1000 eura za psa? Ne bi išlo... Pa reko, da vas pitam, kakva su vam iskutsva s tim nekim kućnim leglima. Znači netko ko nema možda papire, pedigree i ne vodi psa na izložbe al eto, pari sa istom pasminom pa prodaje za neke manje novce (manje od 7500 kuna svakako). Znači pričam o leglima koja se "dogode" jednom u 2 godine, valjda razumijete o čemu pričam. Tražim li nemoguče? Malo me već glava boli od silne potrage a sve više se bojim da je uzaludna... Ima li mi pomoći?

  2. #2
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Pa na Njuškalu su do 2500. Kaj im to nije cijena?

  3. #3
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Da...tak je bilo i kod nas, ja sam imala dvije opcije
    1. Ako želiš mladog, papiri, sigurnost u pasminu i sva ostalo onda to košta.
    2. S druge strane možeš isto tako udomiti psića.
    3. A možeš od nekog provjerenog poznanika, da baš znaš da ih ne štancaju.

    Kod mene je odluka pala na prvo i platila 6.000 kn.
    Nisam požalila. Karakter, zdravlje i sve ostalo..meni neprocijenjivo.

    A od nepoznatih preprodavača nisam željela kupovati. Na kraju te tako možebiti bolesno štene košta i financijski kod veterinara, briga, pa su još i djeca tu, a još gore kad se takvo stene razboli...tuga je ogromna.

    Eto...moje iskustvo.

  4. #4
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Upravo o tome se i radi, tom strahu. Jer u štancerajima se baš takve stvari događaju, pare se mama i sin i slično, samo da se naštanca što više štenaca. Koji onda nose genetske i slične bolesti. I upravo ti psići su na Njuškalu 2500 kn...

    Daleko od toga da ja ne bi dala i tih 1000 eura ali muž je skoro zaplakao kad sam mu rekla koliko provjereni pas košta. Nisam čak ni spominjala da trebamo po njega u Split (a mi smo u Samoboru) :D

  5. #5
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Ali, dlaka mu isto opada iako se ne linja. I treba ga svaki dan češljati. No, kad pogleda onim svojim očicama zaboraviš sve brige oko njega i sve nestašluke. Ima ga prijateljica, koja nikako nije htjela psa dok ju kćer nije uspjela nagovoriti, i sad je, naravno, zaljubljena u njega.

    Ima na FB stranica Shi Tzu Hrvatska, možda da vidiš kod njih

  6. #6
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    2.500 kuna je vjerojatno cijena kod štancera.

    Inače, ne znam što bih rekla na ovi temu, kupila sam psa s pedigreom i iz legla prijavljenog HKS-u, pa sam dobila psa koji je bio u jako lošem stanju + vrlo je boležljiv, a da ne spominjem da izgledom baš i ne odgovara standardu pasmini što naravno nama ništa nije važno ali dosta govori o uzgajivačima.

    Tako da nije dovoljno samo da pas bude s papirima, treba biti i od provjerenog i cijenjenog uzgajivača o kojem se treba dobro raspitati.

    Ove druge opcije, ne znam, ja od štancera nikad ne bih kupovala već zato da ih ne podržavam, a kućno leglo - nemam pojma, postoji li to ili je mit?! Svakako, nije baš nešto što bih podržavala.

    Što se tiče cijene, ne znam kako stoje stvari sa shih tzuima, ali ono što sam se uvjerila sama je da nemaju svi psići iz legla istu cijenu, tako da se možda u direktnom razgovoru s uzgajivačem može dobiti i niža cijena.

    Nama je recimo jedan vrlo poznati uzgajivač nudio psa u pola cijene jer je dobio štenca u boji koja ga ne zanima.

  7. #7
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    ili pas od provjerenog uzgajivaca ili udomljavanje
    nazalost, ovi iz stanceraja cesto zavrse na razno raznim udomljavanjima

  8. #8
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Mi smo udomili sa Njuskala, malog mjesanca... i opet bi tako. Ne bi kupovala kucna legla.

  9. #9
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,373

    Početno

    Moj muz je psa pokupio iz snijega na parkiralistu uz autoput.
    Nije imala cip, nitko ju nije trazio pa smo ju zadrzali.
    Sterilizirali smo ju, i zdrava je ko dren ( sad vec 4 godine kod nas).
    Ne bih kupovala kucne ljubimce, jedino ako bih se uzgojem bavila.
    Posljednje uređivanje od sirius : 13.02.2017. at 20:23

  10. #10
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj koksy prvotno napisa Vidi poruku
    Upravo o tome se i radi, tom strahu. Jer u štancerajima se baš takve stvari događaju, pare se mama i sin i slično, samo da se naštanca što više štenaca. Koji onda nose genetske i slične bolesti. I upravo ti psići su na Njuškalu 2500 kn...

    Daleko od toga da ja ne bi dala i tih 1000 eura ali muž je skoro zaplakao kad sam mu rekla koliko provjereni pas košta. Nisam čak ni spominjala da trebamo po njega u Split (a mi smo u Samoboru) :D
    Mi smo išli po psa u Pulu.
    Puno platili, ali s razlogom.
    To je bila jedina pouzdana uzgajivačnica.
    I dobili smo vrhunskog psa.
    Nego, svaki uzgajivač ima dvije cijene.
    Jedna, niža je za štence za koje se pretpostavlja da neće biti 100% savršeni i njih se prodaje za kućne ljubimce.
    Druga, duplo viša cijena je za štence za koje se pretpostavlja da će biti šampionski.
    Ali,
    Ni jedan uzgajivač nije vidovit i sve ide po pretpostavci pa se na kraju svakako može okrenut.
    Mi smo našeg platili 4000 kn kao kućnog ljubimca i to zbog pretpostavke da zubalo ne bude korektno i da pesek bude presitan.
    Na kraju kad su mu izrasli trajni zubi ispali su savršeni, a veličina i težina idealna i u standardu.
    Na izložbe smo krenuli fore radi da se kći zabavi.
    Njoj je to bio veliki gušt.
    I naš Bobby je redom pobirao prva mjesta pa je postao juniorski prvak RH, klupski prvak RH, prvak i grand prvak RH.
    Dakle, sve titule u RH je osvojio.
    Sad mu fale još tri izložbe u inozemstvu da bude međunarodni prvak.
    Da smo ga kupovali kao izložbenog psa platili bi ga duplo.
    No sve to skupa nije važno jer on je naša velika ljubav.
    I puno, puno je pomogao mojoj kćeri pa nam je čak i epi napade najavljivao.
    Tako da je i terapijski pas.
    Pišem ti to zato jer možda možeš naći takvog psića.
    Znači po cijeni za kućnog ljubimca, a on zapravo vrhunski.
    Ako želiš mogu pitati naše uzgajivače jel' znaju pouzdanu uzgajivačnicu kod nas ili vani pa da znaš gdje dobiti kvalitetnog psa.
    Ove s Njuškala zaobiđi.
    Kako su ti već cure rekle, radije uzmi psa iz azila.
    I što se tiče dlake; shi tzu se možda ne linja, iako sumnjam u to, ali takva dlaka zahtijeva puno brige. Svakodnevno četkanje, šišanje koje nije jeftino itd.

  11. #11
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Što se tiče linjanja - mi imamo pudlu i ona se apsolutno ne linja, niti najmanje. Obzirom da je MM alergičan na dosta stvari, to nam je bio dijelom i motiv da kupimo psa koji se ne linja.

    Ne mogu reći da je baš redovito češljamo, tu i tamo da, ali ona to mrzi, a nama se baš i ne da - tako da ju počešljamo samo ponekad.

    Ali, šišati se mora i to ti je trošak od oko 150 kuna mjesečno.

  12. #12
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Nasa maltezerica je iz kucnog uzgoja, savrsena je, bas jos nista ne fali u usporedbi sa njenom vrstom sa papirima.

    Da nisam alergicna na dlaku nebi nikad kupila psa, sve bi ih sa ceste uzela, ali ne mogu, tako da je savrsen izbor psa koji se ne linja.

  13. #13
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Ma svi su oni preslatki i traže njegu i brigu...Kad sam birala bilo je svašta na popisu..pa jorki mali, pa maltezer, pa na kraju kupila havanese bishona za kojeg nisam ni znala, a presudio je karakter jer nisam htjela preživahnog psića. Sad imamo mirnog pratitelja, koji ne pušta dlaku, da treba ju češljati i kupati redovito, ali on je ono što smo htjeli. Miran, nezahtjevan, voli se igrati, ne traži puno previše kretanja pa je idealan za stan. Eto...svako si izabere onog koji mu najviše odgovara...najbitnije je kojim redom su kriteriji posloženi.

  14. #14
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    ja nisam bila svjesna da stvarno ima pasa koji se uopće ne linjaju. bishon mi je skakao po tamno smeđem kauču cijeli dan :D i niti jedne jedine dlake nije bilo
    naša, srednja šnaucerka, koja se kao ne linja previše, tako smo čitali, vraga se ne linja. doduše ne kao neke druge pasmine (npr od susjeda momps, majko moja kolko dlaka), ali ipak se linja.

  15. #15
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    zar ima pasa koji se ali uopće ne linjaju? teško mi je povjerovati da dlakavcu po cijelom tijelu ne padne ni jedna dlačica u sat vremena.

  16. #16
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Bishon se uopce ne linja. Uopce! Dapace nedavno smo skuzili da ide na kauc dok nas nema- sto joj inace ne damo i niti ne pokusava- jer je ostala sama doma nakon kupanja i navlazila je kauc. Dlaku nikad nisam nasla.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  17. #17
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Naša pudla se isto apsolutno i uopće ne linja, niti malo. Nikad ne nalazimo dlake - na kauču je cijelo vrijeme, i nikad ni dlačice.

  18. #18
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Ako ne čeljaš redovito...padne tu i tamo nešto, ali nikako ne pada da bi bile dlake po podu na način kako to biva sa onima koji puštaju. Evo moj mali je ovdje na poslu svaki dan. Crne boje. Nikad, dlake ovdje bilo nije...bijele pločice.

  19. #19
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Da, shih tzu i havanezeri se ne linjaju jer nemaju podlaku, ispada im dlaka ali u grumenima, kad se napravi čvorić. Ne ostavljaju dlake gdje god sjednu ili legnu. Jasno mi je da ih treba svakodnevno češljati jer njihova dlaka je vrlo slična našoj kosi a i mi se svaki dan češljamo, jel. K tome nisu pretjerano živahni (zato i ne želim npr. yorkia) jer stariji sin već godinama ima strah od pasa, nije to neka strašna fobija, pomazit će psa ali ne voli kad pas trči oko njega ko sumanut, tu se sav jadan pokoči. Zato bi mirniju pasminu i to su ove dvije gore nabrojane opcija. Pudla ne, ne znam zašto ali ta pasmina mi ne "sjeda" nikako.

    Također, članovi HKS-a, nažalost. uopće nisu pouzdani. Jasno, ne svi. Ali ispada da se većina bavi štancerajom koji je još gori od onog na Njuškalu jer se ovi pozivaju na to svoje članstvo, pse prodaju još skuplje a ustvari dobiješ mačka u vreči.

    Stvarno ni u snu nisam mislila da je ovoliko teško kupiti psa iako sam uz iste odrasla ali vjerovatno je drugačije kad je pas više-manje na dvorištu, onda ne biraš pasminu baš toliko, jel.

  20. #20
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Ako želiš mogu pitati naše uzgajivače jel' znaju pouzdanu uzgajivačnicu kod nas ili vani pa da znaš gdje dobiti kvalitetnog psa.
    Bila bi ti jako zahvalna

  21. #21
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa ne bih baš tako rekla. Članovi HKS-a odnosno oni koji prijavljuju legla imaju papire, psi imaju pedigre, i to sigurno ne može biti gori štanceraj od Njuškala, jer je to ipak kontrolirani uzgoj.

    No, kao što rekoh - to nije dovoljno, jer nisu svi uzgajivači jednaki, niti svi rade kako bi trebali, jednostavno ne drže svi do tih spića koje uzgajaju kako treba.

    Šteta što ti ne sjeda pudla, to je definitivno najbolja, najslađa, najprivrženija i najpametnija pasmina

  22. #22
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    K tome nisu pretjerano živahni (zato i ne želim npr. yorkia) jer stariji sin već godinama ima strah od pasa, nije to neka strašna fobija, pomazit će psa ali ne voli kad pas trči oko njega ko sumanut, tu se sav jadan pokoči. Zato bi mirniju pasminu i to su ove dvije gore nabrojane opcija. Pudla ne, ne znam zašto ali ta pasmina mi ne "sjeda" nikako.
    Ovo kao da sam ja pisala.
    Iz istog razloga mi je jorki otpao.
    Ovaj moj provede 8 sati na poslu samnom da ni ne znam za njega. Ok odemo 2 puta ili jednom van, ali ostatak vremena ispod stola ili hoda zamnom. Kud ja tud on. Nema iznimke. Ok sad kako ide veći daje i sebi i meni ipak malo više prostora...
    Sa djecom..med i mlijeko...
    A sve ovo gore uz naravno ispravan odgoj(od malena je upoznavao moj ured malo po malo...poznaje zvukove, ljude..) i moj trud da ga sin što manje maltretira....ali moram priznati da je užasno užasno jaako doobar. Mi ga gledamo i pričamo da nam je ko medo plišanac...maza...i teško uopće shvatiti u našim glavama da je pas. Zato se veselimo kad netko zvoni pa on laje..
    Previše pričam..vidi se iz aviona da nam je naš ljubimac najslađi i najbolji pas na svijetu

    Želim i tebi koksy da si nađeš isto!
    Posljednje uređivanje od oka : 14.02.2017. at 15:35

  23. #23
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    zar ima pasa koji se ali uopće ne linjaju? teško mi je povjerovati da dlakavcu po cijelom tijelu ne padne ni jedna dlačica u sat vremena.
    Ima! Nasa spava na crnoj mekanoj deci, ni jedne dlake na njoj nema

  24. #24
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    zar ima pasa koji se ali uopće ne linjaju? teško mi je povjerovati da dlakavcu po cijelom tijelu ne padne ni jedna dlačica u sat vremena.
    Sa naseg nema ni dlake. Mjesanac maltezer pekinezer.

  25. #25
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Udomite psa.

  26. #26
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    poznanica ima shi tzu-a bez papira i linja se fuuul...i kaže da je totalno histeričan pas...tako da pazi gdje kupuješ!

    ja imam pasminu bez pod-dlake koja se ko' fol ne linja pa opet eto ima perioda kad bude dlaka...ništa strašno (pogotovo nakon dugodlake mačke) al ih bude...
    a karakter...hmmm... na glasu su ko dominantni i manipulativni, preporučaju se samo iskusnom vlasniku...tvrd je orah ali nedamo se mi...

  27. #27
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Moj pas isto nema podlaku i linja se.
    Ali pošto ima skroz kratku dlaku to izgleda kao kad meni ispadne trepavica.
    No svejedno se linja i toga ima po kući svuda.
    Inače, susjeda koja ima pudla kaže da se on ne linja, ali ispušta nekakve mucice kad mu je dlaka duža.
    Šiša ga svaki mjesec i to plaća 250 kn.

  28. #28
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    E pa mora ga češljati ponekad, onda se te mucice iščešljaju. No, moja pudla je apricot i oni imaju dosta drugačiju dlaku od npr. bijelih pudla, i nisu toliko kovrčave, pa nema niti mucica.

    A i frizera skupo plaća, mi plaćamo 150 kuna kupanje, šišanje, čišćenje analki i rezanje pandžica - i stvarno su super, salon Kali u Petrinjskoj.

    Doduše, možda ona šiša pudlu na neku ekstra frizuru.

  29. #29
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Mi sisamo nasu jednom u 3 mj. Isto placamo 150 kn.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  30. #30
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Naša shih tzu ljubav ima punih 9 godina Došao je k nama slučajno i vjerojatno je iz štanceraja, ali mislim da smo imali nevjerojatnu sreću jer je bio savršeno zdrav psić sve do prije par mjeseci kada mu je dijagnosticiran problem sa srcem (dilatativna kardiomiopatija) . Vet nas uvjerava kako od tog stanja nažalost obolijevaju i puno mlađi psi i da veterina još nije pronašla uzrok (kao što su ga pronašli i riješili kod mačaka). Ljubav mala vjerojatno neće doživjeti duboku starost ali uživamo dokle god možemo.

    Sto se dlake i linjanja tiče, Shih tzu-ima dlaka raste kao ljudska kosa, a sitna, paperjasta podlaka otpada i zapetljava se za dlaku te stoga treba iščešljavati tu mrtvu podlaku. Ako vam se sviđa shih tzu u puppy cut izdanju, onda je iščešljavanje svedeno na minimum.
    Apsolutno se ne linjaju i apsolutno nisu "živčani" i lajavi psi.
    Mada vjerujem da i kod pasa svaka jedinka ima svoj karakter, a i kod njih ima jedinki sa psihičkim poteškoćama.
    Poznanici imaju mješanca shih tzua i to je jedan toliko nesiguran psić, laje na sve živo i pokušava gristi.
    Naš laje samo kada netko zvoni/kuca na vrata, kad meni zvoni mob, kada izaziva na igru i zalaje kada ga neko dosadno štene previše gnjavi (u stili back off malac).

    Ovdje gdje ja živim su postali jako popularni psi zadnjih nekoliko godina i znam za par vlasnika kujica koji imaju leglo jednom godišnje ili jednom u dvije godine i prodaju psiće po cijeni od 2,5 tisuće kuna.

  31. #31
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    To su prijavljena legla?

  32. #32
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Udomite psa.
    Potpis.

    Skloništa su puna, prepuna.

  33. #33
    Lotta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    851

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Udomite psa.
    X

  34. #34
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Upravo na radiju govore kako Centar za rehabilitaciju udomljava štence i čak podmiruju troškove veterinara.
    Tko je zainteresiran nek pogleda detalje na njihovom webu.

  35. #35
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    To su prijavljena legla?
    pojma nemam

  36. #36
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    To su prijavljena legla?
    Zašto moraju biti prijavljena legla? Zar se ne može uzeti psića za kućnog ljubimca, bez ikakve prijave i bez papira ako vam to nije bitno? Te ga naravno platiti koliko se dogovorite. Vlasniku kujice nije ni malo jeftino imati leglo, ni jednostavno, puno je tu troškova i posla oko mame i bebica, razumna cijena se podrazumijeva.

    Moj pas ima rodovnicu, ali kako smo ju prije 11 godina stavili u ladicu, tako i dan danas tamo stoji Nikad nam nije trebala. Mrva moja pasja, evo spava kraj mene, a kako sunce udara na pod, lijepo vidim njene bež dlačice po svim pločicama. Neka meni i nje i njenih dlaka, uvijek je više radosti nego muke s njom. Samo me plaši velik broj njenih godina, ne želim ni misliti o tome.

  37. #37
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642
    Posljednje uređivanje od magriz : 15.02.2017. at 16:39

  38. #38
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,414

  39. #39
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,414

    Početno

    moji poznati su kupili stene od registriranog uzgajivaca, s papirima, platili 1.000 eur.a (jer nisu htjeli dobiti "macka u vreci", i imati velike veterinarske troskove, sto su se bojali da bi se dogodilo kod udomljavanja)
    s nepunih 4 godine pas je operirao kuk, a uskoro ga ceka operacija i drugog
    osim toga ima jos neke manje zdravstvene probleme

    tako da ... nema garancije
    Posljednje uređivanje od emily : 15.02.2017. at 16:52

  40. #40
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Zato što psi koji nemaju prijavljena legla nemaju uzgojnu dozvolu, a da bi dobili uzgojnu dozvolu moraju proći uzgojni pregled.

  41. #41
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    I ne samo uzgojnu dozvolu.
    Tu su i genetski testovi, radni ispiti, pregledi kukova...
    Potpis na Rujanu i veeeliki pozdrav dragoj susjedi gdje radim.
    Rujana je napisala točno onako kako je.
    Koksy, pitala sam za pouzdanu uzgajivačnicu u RH je to Nada Matijaš Missy Madis iz Splita.
    Njeni psi su njen život.
    Ona ih drži kod sebe u stanu i peseki su navodno prvoklasni.
    Pretpostavljam da ste nju i kontaktirali u Splitu?
    Cijena od 1000€ za štene shih tzua je realna.
    Takvu info sam dobila.
    Rekoh ti već, ja sam svog platila 4000 kn, ali samo zato jer nije kupovan kao izložbeni i uzgajivači nisu očekivali da bude savršen.
    Dapače, očekivali su problem sa zubalom, ali eto, ispalo je skroz kontra.
    Zubi savršeni.
    Moj Bobby je prošao uzgojni pregled s odličnim.
    Da je to sve bilo poznato, cijena bi mu bila duplo veća.

  42. #42
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Upravo citam Novi list i vidim oglas, prepisujem od rijeci do rijeci: SHITZU star 6 mj. 098/508-131.
    Oglas je objavljen u rubrici "kucni ljubimci, prodaja".

  43. #43
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Sjetih se jučer ove teme;
    Upoznala sam jednu gospođu i tako mi sjedimo i razgovaramo, a njen pas- shih tzu se uvalio meni u krilo.
    Maza velika.
    Ima pet godina.
    Uglavnom, u trenu sam bila puna dlaka i počelo me gušit.
    Imam astmu i alergična sam na dlaku, ali ne svu.
    Na ovu sam odreagirala.
    Gušila sam se i kašljala cijelo vrijeme.
    ALi ima nešto bitnije; dragam ja psa i skužim da ima neke kvržice po tijelu, pitam gospođu što je to.
    Rebra, kaže ona.
    Ma kako rebra, ne mogu se načuditi.
    Kaže gospođa da ga je kupila kad je imao dva mjeseca i sa četri mjeseca je bila nešto kod veta, poslije na kontroli kaže njoj vet:"a, to je onaj pas koji je imao saobraćajku.
    Žena ostala u čudu.
    Pas nikad nije imao saobraćajku..
    Očito su mu ti defekti na kostima nastali ili genetski ili tko zna.
    Ne želim ni pomisliti da ga je netko zlostavljao na samom početku života.
    Danas je pas ok, osjetljiviji, ali mu je dobro. Sretan je sa svojom obitelji.
    Ali eto, to je pas iz tko zna kakvog legla.

  44. #44
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,030

    Početno

    Jel ima netko iskustva sa bel.ovcarima.Malinou?Kakvi su sa klincima?

  45. #45
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Kako ne volim ovo kupovanje pasa, macaka i ostalih ljubimaca. Mi smo udomili kujicu ima 3 godine i cak dobili 200 kn da pokrijemo pocetne troskove. To je jedno zdravo, veselo i mirno pseto, cudo jedno. Nemamo pojma koja je pasmina, ima valjda gene 10 različitih pasmina. To je ova na avataru.... Kad me ljudi pitaju koja je vrsta, ja kazem pas. Nikad nisam niti planirala cistokrvnog psa, upravo zbog vjerojatnih bolesti i problema koji se cesto javljaju zbog uzgoja. Uvjerena sam da su psi zdraviji sto su više mješani geni. I svaki sljedeci pas ce bit udomljen i mjesenac i zenka.
    Isto tako se bavimo sustavnim zbrinjavanjem macaka lutalica. Zadnja nam je osvanila na ulaznim vratima oko Božića. Znala je tocno gdje ce doc.
    Posljednje uređivanje od VeraM : 02.03.2017. at 21:15

  46. #46
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Moj muz je psa pokupio iz snijega na parkiralistu uz autoput.
    Nije imala cip, nitko ju nije trazio pa smo ju zadrzali.
    Sterilizirali smo ju, i zdrava je ko dren ( sad vec 4 godine kod nas).
    Ne bih kupovala kucne ljubimce, jedino ako bih se uzgojem bavila.
    Posljednje uređivanje od bucka : 03.03.2017. at 09:56

  47. #47

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    nl
    Postovi
    654

    Početno

    Citiraj filip prvotno napisa Vidi poruku
    Jel ima netko iskustva sa bel.ovcarima.Malinou?Kakvi su sa klincima?
    Nemam osobnog iskustva, ali ih cesto vidjam i bas su mi tiha patnja.
    Ali favorit od belgijanaca mi je Groenendael

  48. #48
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    kad smo s našom bili na tečaju, bio je i jedan belgijski ovčar. vlasnici nisu znali šta bi s njim, srećom, obratili se za pomoć. režao na svih, jurio, napadao, i ljude i pse. sjećam se da su treneri (koji svi imaju isto belgijske ovčare, kao potražne pse, koji su btw bili toliko istrenirani da samo što nisu govorili, majke mi moje, predivni predivni psi) govorili da to nije pas za svakoga. vrlo zahtjevna, predivna pasmina, koja ako se s njom ne radi puno i stalno (ne možeš kao s nekima, dva puta na dan se prošetati po kvartu na lajni), može postati opasan.
    eto, dok se netko ne javi sa svojim iskustvom, prenosim ono što sam čula na tečaju.

    s našim načinom života, osobno se nikad ne bih odlučila na belgijskog ovčara.
    Posljednje uređivanje od cvijeta73 : 03.03.2017. at 12:28

  49. #49
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    kad smo s našom bili na tečaju, bio je i jedan belgijski ovčar. vlasnici nisu znali šta bi s njim, srećom, obratili se za pomoć. režao na svih, jurio, napadao, i ljude i pse. sjećam se da su treneri (koji svi imaju isto belgijske ovčare, kao potražne pse, koji su btw bili toliko istrenirani da samo što nisu govorili, majke mi moje, predivni predivni psi) govorili da to nije pas za svakoga. vrlo zahtjevna, predivna pasmina, koja ako se s njom ne radi puno i stalno (ne možeš kao s nekima, dva puta na dan se prošetati po kvartu na lajni), može postati opasan.
    eto, dok se netko ne javi sa svojim iskustvom, prenosim ono što sam čula na tečaju.

    s našim načinom života, osobno se nikad ne bih odlučila na belgijskog ovčara.
    Slično govori moj kolega. Njegova kćer (dipl.vet) ima kuju - ta je jako pametna, ali bratemili zahtjevna.

    Moj kum kaže da to nije dobar izbor za ljude kojima je to prvi pas, kao ni za dom s jako malo djecom. Veća djeca su ok.

    S druge strane, nikad ne znaš - pasmina kao takva nije garancija da će baš dotični primjerak biti u skladu s tim.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 03.03.2017. at 13:09

  50. #50
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Belgijski ovčari su jedna od najpametnijih i lako odgojivih pasmina.
    Zato ih koriste u policiji.
    Svaki pas je nemoguć ako ga se ne odgaja i uči.
    Poput djeteta.

Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •