Pokazuje rezultate 1 do 4 od 4

Tema: Chronova bolest

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Postovi
    2

    Početno Chronova bolest

    Pisala sam već i neznam pronaći ...Pa ću ispočetka ako smijem ...Dijete 6 god.sumnja na chrona čeka nas kolonoskopija..Možete li pomoćo ikakvim savjetom ,informacijom ili sl....Prestrašena mama.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Postovi
    2

    Početno

    Mojoj sestri od 12 godina, prije tjedan dana dijagnosticirana je ta bolest. Pretpostavljam da će vas poslati, kao i nju, na vađenje krvi, vaganje, vanjski pregled trbuha i guze te ćete obaviti razgovor s pedijatrijskim gastroenterologom. U njenom je slučaju bila potrebna sedmodnevna hospitalizacija, ali ne mora značiti da će tako biti i s vašim djetetom. Ovisi o jačini simptoma. Osnovne pretrage kojima se ta bolest utvrđuje su gastroskopija i kolonoskopija, koje se kod djece izvode pod općom anestezijom. Nakon nekoliko sati, dijete će se potpuno oporaviti od anestezije. Ako ga i ne budu hospitalizirali, vjerojatno će ostati na promatranju barem taj dan, baš zbog obavljene pretrage. Dan prije pretraga, moja sestra smjela je konzumirati samo vodu i priključili su je na infuziju. Vašem djetetu infuzija možda neće biti potrebna, ali svakako će morati imati prazna crijeva kako bi se kolonoskopija mogla izvesti. Sigurno će vam u bolnici u kojoj obavljate pretragu, ponuditi opcije čišćenja crijeva. Ona je odabrala kombinaciju sirupa koji je potiče pražnjenje crijeva i klistira. Bila je tu i opcija ispijanja dosta velike količine pripravka koji ima učinak poput klistira, samo jači. U svakom slučaju, kolonoskopija je bezopasna i rutinska pretraga. Prilikom nje se djetetu uzima uzorak tkiva (biopsija) koji se potom šalje na analizu kako bi se potvrdilo radi li se doista o Crohnovoj bolesti. Pretpostavljam da će vas poslati i na ultrazvuk trbuha te magnetsku rezonancu, zbog što detaljnijeg utvrđivanja dijagnoze koju vaše dijete ima. U svakome slučaju, koliko god to bilo teško, pokušajte se opustiti što je više moguće jer nijedna dijagnoza nije vrijedna brige koja loše utječe na vaše zdravlje, a i tako ne može ništa učiniti boljim. Pokušajte djetetu prikladnim rječnikom objasniti ono što će se događati na dan pretrage i prilikom nje, nastojte da se što više opusti jer tako će sve lakše podnijeti. Neka zaokupi pažnju onime što voli raditi. Zapamtite kako svaku upalnu bolest crijeva stres može samo pogoršati. Dok ne dobijete konačnu dijagnozu, ne razmišljajte previše o Crohnovoj bolesti. Ako se ona dijagnozom i potvrdi, ne uzrujavajte se. Korak po korak sudjelujte u terapiji koju će vaše dijete primati, pitajte gastroenterologa ili dječjeg psihologa za savjet u nedoumici, a najvažnije od svega, pozitivno razmišljajte i prenosite takvo razmišljanje i na svoje dijete.
    Sretno!

  3. #3

    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Postovi
    2

    Početno

    Hvala na pozitivnim vibrama.Žao mi je zbog sestrice i nadam se da će joj se manifestirati u naj blažem obliku.Mene najviše trenutno sad brine opcija čišćenja jer su nam spomenuli tu veću količinu tekućine koja djeca nisu u stanju popiti pa im je davaju kroz sondu koju stavljaju kroz nosić do želuca a to rade naravno bez anestezije.Ja koja sam prošla nekoliko gastroskopija neznam kako taj postupak ublažiti iovako od svih pretraga prestrašenom djetetu.Sve pretrage koje smo do sada radili osim kolonoskopije i magnetske su ok osim kalprotektina koji je jako visok pogotovo u trenucima kad ima simptome koji upućuju na chrona. Hvala na trudu oko savjeta.U kojoj bolnici ste radili kolonoskopiju. Mi se vodimo u Ri na Kantridi.

    Hvala,hvala........

  4. #4

    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Postovi
    2

    Početno

    Mi smo bili u Klaićevoj u Zagrebu. Da, što se tiče sonde to inače daju bez anestezije, ali moja sestra je po tom pitanju imala sreće jer su joj sondu stavili dok je još djelovala anestezija nakon pretraga. Nadam se da će sve biti u redu, javite kako je bilo.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •