Pokazuje rezultate 1 do 11 od 11

Tema: popis filmova koji ima preporuku AZOO i MZO(S)

  1. #1
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno popis filmova koji ima preporuku AZOO i MZO(S)

    Dakle treba mi popis. zanimaju me preporuke od 5-8.
    hvala

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Što točno misliš pod ovim "da ima preporuku"? Da se koriste za nastavu medijske kulture (unutar hrvatskog jezika)?
    Posljednje uređivanje od no@ : 15.02.2017. at 06:37

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Popis filmova za medijsku kulturu imaš npr tu: http://www.os-domasinec.skole.hr/sko...dijsku_kulturu

  4. #4
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    OK, hvala ti.

    to su jedini filmovi s preporukom ili?
    jer ako klince vode u kino jel film mora imati preporuku, ili kino mora imati neki program koji dobije preporuku.
    kad gledaju neki film u skoli, jel to mora biti film s popisa ili je to slobodna procijena prof.

    jer događa se da na neke filmove reagiraju roditelji, pa je reakcija profesora/ucitelja pa taj film ima preporuku ministarstva.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Ovo su filmovi za nastavu medijske kulture (prema nastavnom planu i programu). Slično kao s popisom lektire, učitelj bira fillm/filmove no ne trebaju se svi pogledati.

    Filmovi s preporukom MZOS-a o kojem ti pišeš su druga stvar. Naime za različite (obično komercijalne sadržaje) može se tražiti preporuka MZOSa (to znači da je sadržaj u skladu sa ciljevim odgoja i obrazovanja).
    U praksi se te preporuke najviše traže za kazališne predstave, različite radionice i programe, ne sjećam se baš za filmove (ali je moguće).

    Popis preporučenih sadržaja ne postoji nigdje, nego obično organizator šalje dobivenu preporuku uz ostale promotivne i informativne materijale.
    Dakle ako postoji službena preporuka za film od strane MZOS-a, možete ju zatražiti na uvid u školi.

  6. #6
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Svojevremeno sam se ja bunila u skoli jer idu u Cinestar gledat neki ne bas kvalitetan crtic, a ministarstvo je preporucilo.... Uz crtic je naravno isla Cola i kokice i sve to za tricavih 80kn. To isto su mogli gledat u susjednom selu za 15 kuna u novouredjenom kinu. Ali Cinestar ima SuperCoolJuniorSchool program koji ministarstvo preporucuje.... Toliko o ministarstvu.

  7. #7
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,089

  8. #8
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Za ovo sto pise marta isto znam.
    dakle ministarstvo da blagoslov nekom programu, ili ti ga preporuku.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    Za ovo sto pise marta isto znam.
    dakle ministarstvo da blagoslov nekom programu, ili ti ga preporuku.
    Da. To ne znači da je škola obvezatna provoditi ga. Odnosno učitelji bi sami trebali procjeniti koliko im je sadržaj i program svrshishodan.

    Recimo meni ovaj aranžman s kokicama & colom koji marta spominje ne sjeda i sumnjam da bi prošao u našoj školi.

  10. #10
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    ma vec par puta nam se dogodilo da su klinci u samoj skoli gledali neke filmove, koji samim klincima nisu bas sjeli. no u skoli uvijek to prodje nekako tiho, pod klasicnom taj film ima preporuku ministarstva. pa eto zanimalo me gdje se mogu vidjeti ti preporuceni filmovi.

    ovaj odlazak u cinestar kod nas se isto prakticira, ali do sad nisu nikad uzimali kokice i pice, samo film je bio. no vjerujem da je to do profesora/uciteljica.
    Posljednje uređivanje od spajalica : 15.02.2017. at 11:13

  11. #11
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Naravno da je do profa.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •