Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
Strašna mi je zapravo činjenica da djeca i roditelji djece koja imaju ozbiljnih psiholoških ili psihijatrijskih problema u 21. stoljeću u Hrvatskoj ne mogu dobiti pravu hitnu psihološku pomoć. Nemaš se kome obratiti.
evo, da nije bilo ovog topika, ja bih se u slučaju ozbiljnih psihijatrijskih problema, bez ustezanja odmah obratila u kukuljevićevu (da sam u zg), kao što bih se odmah i bez ustezanja obratila na hitnu psihijatriju u rijeci.

e sad, druga je stvar što ja u svojoj glavi percepiram kao ozbiljno i hitno. ne znam, sin od kolege je bio s njim/tatom na kavi, dignuo se s kave da ide malo prošetati i - nestao. tražili ga dva dana, našli u teškom psihičkom stanju. npr. i, btw, ima samo riječi hvale za boravak sina u bolnici (mjesec dana, čini mi se).


inače, vezano uz temu topika, obzirom da nisam baš puno znala o tome osim sjećanja (mutnih) iz adolescentnih dana, a volim biti upoznata da me ne iznenadi, jučer sam malo pročitala, a onda i pričala s j, baš me zanimalo što on kaže. pa evo, ako vas zanima, iz perspektive jednog 15,5-godišnjaka.

on kaže da zna dosta njih koji se režu. on ih percepira kao pripadnike subkulture, oni umjetnici i darkeri (tako on kaže). kad sam ga pitala jel zna zašto to rade izrecitirao mi je s neke radionice valjda - da zamijene psihičku bol fizičkom.

a onda nastavio da su stalno u nekim problemima i da im je iz nepoznatih razloga kul rezati se. onda sam mu malo ispričala raspravu s topika i rekla mu da bih ja inzistirala na odlasku na terapiju, bez obzira na otpor. pa smo malo oko toga- on tvrdi da, barem oni koje on zna, svi misle da su im roditelji glupi i da nemaju pojma i da nema šanse da pristanu na nikakvu pomoć jer im ne treba nikakva pomoć. ali da se njemu isto čini da tu nešto ne štima.

pa sam ja rekla da me to baš i ne bi bilo previše briga, a valjda psihijatri znaju kako razbiti taj otpor i doći do njih. pa smo se malo oko toga prepirali. on superiorno tvrdi da bi ih preveslao da sve zadovolji, a on bi i dalje po svom. (ne za taj problem, nego neki njemu bliži, ovo rezanje mu je grozno i skroz nerazumljivo)

i tako, zanimljivo mi je bilo slušati ga i njegova razmišljanja.