Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 157

Tema: Hitno! Dijete se samoozljeđuje, molim savjet

  1. #1

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno Hitno! Dijete se samoozljeđuje, molim savjet

    Cure pomoć!

    Prijateljica ima sina, 8. razred, jučer izrezao ruke
    dijete inače mirno, super nježno biće


    javili se se Tanji Sever, ali tek za tjedan dan će ih primiti...

    kome se obratiti još? predugo im se čini čekati..

    frka je što reći - pomagajteeee

    može i na pp

  2. #2
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Dječja psihijatrija je u Kukuljevićevoj

  3. #3
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Osobe koje znam, a manifestirale su slično svoje problemenisu bile za psihologa, nego za psihijatra i dulju psihoterapiju.

  4. #4
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Klaiceva?

  5. #5

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    i oni razmišljaju o psihologu prije nek o psihijatru

    ali SLUŠAM sve savjete!

  6. #6
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Nek probaju na Rebru, Odjel za mentalno zdravlje djece. Imaju odlicne psihijatre. Vjerujem da je u ovakvom slucaju moguca hitna obrada.
    Preporucujem dr. Bokic Sabolic i dr. Zoranu Kusevic.

  7. #7
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj mama pticica prvotno napisa Vidi poruku
    i oni razmišljaju o psihologu prije nek o psihijatru

    ali SLUŠAM sve savjete!
    Ja imam dodatak - bilo bi dobro konzultirati se i sa razrednikom i stručnom službom u školi (možda imaju preporuku za psihijatra ili psihologa ili oboje jer psiholog je često dio stručnog tima) jer čak i ako problemi nisu izazvani zbivanjima u školi, odrazit će se i tamo.

    Kako god bilo - sretno!

  8. #8
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Isto to sam radila jer sam bila u nekoj dark fazi, koja traje još i danas. Nitko me nikad nije pitao zašto, tako da danas sama sebi objašnjavam da je bio dio nekog imiđa.

    U svakom slučaju, da mi je današnja pamet i onakvo ponašanje sama bih sebe poslala bih se psihijatru i to ASAP.

    Sretno!

  9. #9
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Dječja psihijatrija je u Kukuljevićevoj
    Svugdje sam ne tamo.

  10. #10
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    A zašto? to je dječja psihijatrijska bolnica koja ima i hitni prijem, pa je to definitivno mjesto na koje se može doći do psihijatra po hitnom postupku, a ova opisana situacija je hitna.

  11. #11
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Zato.
    Ako pokretačicu topika zanima, napisat ću joj u pp zašto ne.
    Rebro je dobra ideja.
    Klaićeva isto.
    Kukuljevićeva NE.

  12. #12
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Isto. Kukuljevićeva ni pod razno.

  13. #13
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    To su malo bezvezni savjeti, ako netko ima loše iskustvo sa nekim liječnikom u nekoj bolnici, to ne znači da cijela ustanova ne valja.
    U Kukuljevićevoj rade neki doktori koji su ne vrhunski, nego jedinstveni u svom području.
    a kao što već rekoh - pružaju hitnu pomoć.

  14. #14
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    To su malo bezvezni savjeti, ako netko ima loše iskustvo sa nekim liječnikom u nekoj bolnici, to ne znači da cijela ustanova ne valja.
    U Kukuljevićevoj rade neki doktori koji su ne vrhunski, nego jedinstveni u svom području.
    a kao što već rekoh - pružaju hitnu pomoć.
    Slažem se. Ako je hitno, ide se tamo. To još ne znači da će dijete tamo biti i zadržano, ali ako i hoće, nema veze.

    A s druge strane, to je bolnica - nije hotel i ne ideš tamo na godišnji odmor. Nađite mi jednu, bilo koju, u koju bi se rado vratili???

  15. #15
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Slažem se. Ako je hitno, ide se tamo. To još ne znači da će dijete tamo biti i zadržano, ali ako i hoće, nema veze.

    A s druge strane, to je bolnica - nije hotel i ne ideš tamo na godišnji odmor. Nađite mi jednu, bilo koju, u koju bi se rado vratili???
    O itekako ima veze.
    Očito nisi bila tamo, jer da jesi imalo
    bi ti veze.

  16. #16
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    apsolutno se slažem sa tanči, apsolutno.

  17. #17
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Naručite se na Rebro na Kliniku za psihološku na prvi pregled dječjeg psihijatra. Ako je dugo za čekati uvijek se može ići privatno- Kocijan Hercigonja je na dobrom glasu ako još uvijek radi!
    Mišljenja sam da je potreban psihijatar/ psihoterapeut u ovom slučaju.

  18. #18
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Nemojte slati hipersenzitivno dijete s jednom epizodom samoozljeđivanja u Kukuljevićevu, ozbiljno.
    Roditelji ga mogu otvoreno pitati razmišlja li o samoubojstvu i zašto je napravio to što je napravio - općenito je to moj savjet svima u takvoj situaciji - nemojte bježati od otvorenih pitanja i otvorenog razgovora o suicidalnim idejama i mislima, neće njemu pasti na pamet da se ubije zato što ste ga vi pitali. Može mu samo biti lakše i bolje.
    Ako zaista žele hitno nekome otići - neka odu u Centar za krizna stanja na Rebro ili neka nazovu Polikliniku za zaštitu djece i mladih, mogu nazvati i Tesu. Ako Tanja Sever nije procijenila da je situacija hitna, a roditelji su joj sigurno objasnili situaciju, najvjerojatnije je to napravila s razlogom, i to treba uzeti u obzir.

    Ne, jedno rezanje nije indikator da je sada odmah potreban psihijatar ili da je djetetu potrebna hospitalizacija, stanite na loptu, ne znate situaciju.

  19. #19
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Sto je s Kukuljevicevom?

  20. #20
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Pred 10 tak godina sam bila u Kukuljevićevoj na eeg (najmanje se čekalo)... meni odrasloj je atmosfera bila jeziva.

  21. #21
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    To je takva ustanova. Ima svega, pa i teskih slucajeva.
    Imam povrsno iskustvo, kao roditelja koji je dijete doveo na par pregleda. Nije me se dojmilo , niti pozitivno , niti negativno. Obzirom da ne znam kako izgledaju druge slicne ustanove i odjeli , ne mogu reci nista pametno. Pogotovo jer nemam iskustvo hospitalizacije niti dnevne bolnice.

  22. #22
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Centar za krizna stanja ne radi s maloljetnicima.

  23. #23
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    Centar za krizna stanja ne radi s maloljetnicima.
    Bila sam sigurna iz razgovora s kolegama da primaju i adolescente, huh. Moja greška, ali Rebro ostaje kao mjesto na koje se obratiti.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb pri jezeru
    Postovi
    1,075

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Isto. Kukuljevićeva ni pod razno.
    Potpisujem. Plus što na hitnom prijemu ne možeš ništa birati. Vlastito iskustvo.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb pri jezeru
    Postovi
    1,075

    Početno

    Puno "ugodniji" smo dobili pristup u Poliklinici... onoj od Buljan Flander. Pri tome uopce ne mislim na hotelske uvjete i slicno. I isli smo godinu dana zbog prijetnji samoubojstvom. Prvi dolazak smo imali u roku 2 dana i to razgovor s.psihijatrom, dalje kod psihologa.

  26. #26
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Osobno, nakon iskustava nekoliko prijateljica, ne bih odvela dijete u Kukuljevićevu.
    Ono što sam čula nije ni najmanje lijepo i ohrabrujuće.

    Najtoplije preporučujem Poliklinku za zaštitu djece Grada Zagreba (nemam osobno iskustvo, ali vrlo bliska osoba radi tamo i ponešto znam o tome kako rade i kako pristupaju djeci i defintiivno bih tamoodvela dijete, a ne TS koja za ovakvo što nije našla mjesta u rasporedu ODMAH).
    Posljednje uređivanje od BusyBee : 15.02.2017. at 17:13

  27. #27
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Ja imam dodatak - bilo bi dobro konzultirati se i sa razrednikom i stručnom službom u školi (možda imaju preporuku za psihijatra ili psihologa ili oboje jer psiholog je često dio stručnog tima) jer čak i ako problemi nisu izazvani zbivanjima u školi, odrazit će se i tamo.

    Kako god bilo - sretno!
    Moje je osobno mišljenje da bi bilo dobro da pričekaju s uključivanjem šireg kruga ljudi u problem.
    Prvo dijete treba dobiti pomoć i podršku stručne osobe (zbilja je manje bitno je li psihijatar ili psiholog, ne znam čemu zazor od psihijatara), da se načne uopće tema toga što je uzrok samoozljeđivanju i je li to uopće prva takva epizoda.
    Odmah bih uključila razrednika i stručnu službu škole samo i isključivo ako dijete ima poteškoća s odlaskom u školu (u otporu je oko odlaska), s učenjem, rezultatima ili s buliranjem.

    Ako se nastavi ili ispostavi da nije jedna izdvojena epizoda, najtoplija preporuka roditeljima da nađu podršku (psiho podršku) i za sebe.

  28. #28
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Ako pokretačica teme želi, detaljnije i otvorenije bih pisala samo na pp ili mailom.
    I o Kukuljevićevoj i o Poliklinici.

  29. #29

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb pri jezeru
    Postovi
    1,075

    Početno

    Ova Polklinika sto preporuča busybee je ta gdje smo mi išli. Stvarno smo dobili ljudski, topli odnos.

  30. #30
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Čula sam se s vrlo bliskom osobom koja je u ovom poslu.

    Poliklinika neće dijete primiti hitno, odmah. Ne uzimaju kao hitna služba, hitne slučajeve šalju na procjenu u Kukuljevićevu, s porukom da se nakon obrade (procjena rizika od suicida, općeg stanja djeteta) jave za termin na Poliklinici.
    Kukuljevićeva ne znači nužno hospitalizaciju, ali čak i da je ponude, roditelji je mogu odbiti.

    Možda postoji neka vrsta hitnog pregleda na Rebru, neka pitaju.

    Treća opcija je hitan privatni pregled, kao procjena u kakvom je stanju dijete i koji je rizik od suicida.

  31. #31
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Da, Poliklinika nista ne uzima hitno.
    Mi smo na prvi pregled kod psihologa dobili termin ( uz puno srece ) za 2 tjedna, a kasnije za kontrolu tek za 1,5 mjesec.

  32. #32
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ne znam kamo se ide (znam kamo bih isla tu gdje jesam), ali... zna li se je li dijete izrezalo ruke zbog pokusaja samoubojstva, ili je izrezalo ruke jer je vidio da to netko tako radi, iz kojeg god razloga?

    I jedno i drugo je ozbiljna situacija koja zahtijeva ozbiljan pristup, ali na drugaciji nacin i moguce uz drugacije strucnjake.

  33. #33
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    I psiholog i psihijatar će znati utvrditi što je u pozadini.
    Dijete može vrlo dramatično govoriti da želi umrijeti, da želi ne biti, ne postojati, a da je iza toga poruka da se događa nešto što mu je preteško podnositi, a da uopće ne želi zbilja sebe ubiti.
    Također je teško da će u ovako vanrednim okolnostima dobiti suvisao odgovor zašto je dijete to napravilo.

    Roditeljima je to jako teško čuti, slušati i hendlati.
    U ovom trenutku je najvažnije da uključe stručnu odraslu osobu u hendlanje situacije.

  34. #34

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    cure puno hvala svima i tu i na pp!

  35. #35
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Rebro nema hitnu djecju psihijatriju. Statisticki gledano vjerovatnije je da se radi o samoozljedjivanju u svrhu otpustanja tjeskobe nego o pokusaju suicida i vecina mladih koja to cini nije hospitalizirana, pogotovo ne hitno. No radi se o djecaku koji je vrlo mlad- cesce se takvo ponasanje vidja u srednjoj skoli- i ja bih da sam na mjestu roditelja sigurno kroz psihoterapiju pokusala doznati sto je u pozadini patnje.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  36. #36
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Ovo je jako ozbiljna stvar, poznavala sam curku... bila je frendica moje sestrične... kao klinka se samoozljeđivala, oko 25 je napravila samoubojstvo.

  37. #37
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    S druge strane, stvarno ne mora biti toliko crno. Ja sam se samoozljeđivala pa sam sad sretna i ispunjena osoba. ( i puno ljudi koje poznajem takoder)
    Zašto sam to radila?
    - Da zamijenim psihičku bol fizičkom.
    Da me napokon čuju i vide. O tome roditelji trebaju dobro razmisliti.

    Moja prica- blesavi pubertet, depresije i traženje sebe. Roditelji obracali premalo paznje na mene, zivjeli u svom svijetu, dan danas nemamo nikakvu komunikaciju (super smo si, pricamo svaki dan ali ne čuju me.), al sam to preboljela. Valjda?

    Kad mi je stara vidjela rez na ruci samo me pogledala i rekla "ah mala, doći ces ti k sebi." Nakon puno godina mi je rekla da se i ona rezala ko klinka pa ju nije puno pogodilo kad me vidla, sve joj je bilo jasno.
    U tom njenom "ah mala, doci ces ti k sebi", sam vidjela da me razumije ( cudan jedan trenutak), pa se ni nisam vise rezala, naucila sam na drugi nacin izbaciti emocije.

    Mislim da se režu ljudi koji toliko toga drže u sebi i ne znaju kako drugacije to izbacit van, a nekako mora izac.

  38. #38
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo je jako ozbiljna stvar, poznavala sam curku... bila je frendica moje sestrične... kao klinka se samoozljeđivala, oko 25 je napravila samoubojstvo.
    može biti, ali i ne mora. u mojoj, doduše srednjoj školi što kaže sasa, pa dosta njih se rezalo. to nije uobičajeno ponašanje tinejđera, ali nije baš ni tako rijetko.

    da je moje dijete, prema savjetima, obratila bih se u polikliniku za zaštitu djece. ne bih olako shvatila, ne bih kao mama od apsu :D, ne bih pripisala pubertetskim musicama (ali ni inače nisam sklona pripisivanju bilo čega pubertetu), ali ne bih paničarila. u smislu da mora na hitni prijem. odnosno, sama epizoda samoozljeđivanja, bez drugog opisa djeteta, mislim da nije dovoljna da bih inzistirala na hitnoj obradi, danas, odmah.

    ne znam, jel se dijete promijenilo, jel priča inače o svom životu, što kaže, koji je razlog zašto je to napravio, jel ima problema u školi, u društvu, jel se uopće može do njega ili ne mogu nikako doprijeti...cjelokupna situacija, što kaže sybila, bi meni osobno bila važna u odluci - pričekati dobiveni termin ili odmah djelovati.

  39. #39
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    a u mojoj srednjoj školi, koliko ja znam nitko...kužiš...

    potpisala bi sve što je BusyBee napisala...ovo je ozbiljan simptom, ne bi ga nikako prepuštala vremenu ili odrastanju...treba vidjeti što se događa i u to treba uključiti stručnjake...koliko hitno, ovisi naravno i o težini povrede...vidjela sam puno samopovređenih ruku, shvati se odmah koliko je hitno voditi dijete nekud, radi li se o otpuštanju boli i napetosti, "samo" privlačenju pažnje, treba vidjeti da li to još netko u društvu radi pa se klincu učinilo da je to dobar način za riješit neki problem ili stvarno o dubokoj patnji...

  40. #40
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Bubica prvotno napisa Vidi poruku
    a u mojoj srednjoj školi, koliko ja znam nitko...kužiš...

    potpisala bi sve što je BusyBee napisala...ovo je ozbiljan simptom, ne bi ga nikako prepuštala vremenu ili odrastanju...treba vidjeti što se događa i u to treba uključiti stručnjake...koliko hitno, ovisi naravno i o težini povrede...vidjela sam puno samopovređenih ruku, shvati se odmah koliko je hitno voditi dijete nekud, radi li se o otpuštanju boli i napetosti, "samo" privlačenju pažnje, treba vidjeti da li to još netko u društvu radi pa se klincu učinilo da je to dobar način za riješit neki problem ili stvarno o dubokoj patnji...
    X

    Bolje puhati na hladno.

    Moj mlađi sin se samoozljeđivao u ranijoj dobi (drugi razred osnovne) jer je bio frustriran zbog disleksije. Grizao je ručne zglobove do krvi, ali to ni blizu nije bilo tako ozbiljno kao rezanje. Psiholog je pomogao.

  41. #41
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Pa jasno da ne završe svi primjeri samoozljeđivanja katastrofično... ali svi govore o težini koju djeca nose. I treba im pomoći.

  42. #42
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    naravno. jedino što mislim da tjedan-dva do termina ne igra neku ulogu. da sam već duže vremena zabrinuta pa se desi i samoozljeđivanje, onda bih tražila neko hitnije rješenje.

  43. #43
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    A zašto to misliš, na temelju čega?

  44. #44
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Bubica prvotno napisa Vidi poruku
    a u mojoj srednjoj školi, koliko ja znam nitko...kužiš...

    potpisala bi sve što je BusyBee napisala...ovo je ozbiljan simptom, ne bi ga nikako prepuštala vremenu ili odrastanju...treba vidjeti što se događa i u to treba uključiti stručnjake...koliko hitno, ovisi naravno i o težini povrede...vidjela sam puno samopovređenih ruku, shvati se odmah koliko je hitno voditi dijete nekud, radi li se o otpuštanju boli i napetosti, "samo" privlačenju pažnje, treba vidjeti da li to još netko u društvu radi pa se klincu učinilo da je to dobar način za riješit neki problem ili stvarno o dubokoj patnji...
    Točno to.
    Potpis.

  45. #45
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    http://www.pcdm.hr/poremecaji-traume...je-mladih-218/

    Imam priliku u svojoj okolini gledati jedan granični poremećaj ličnosti koji je isto tako naivno pubertetski počeo pa ga nitko nije primjećivao pa adolescencija pa svi se oni traže pa proći će....pa nije prošlo. Ne bih ja ni najmanji znak olako shvaćala.

  46. #46
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    A zašto to misliš, na temelju čega?
    mima, stavljam sebe u navedenu situaciju (a šta ja znam, ne izgleda mi to tako nevjerojatno, a da se ne mogu staviti u tu situaciju). ono, pišem kako bih ja osobno reagirala.

    ponavljam, ako nema drugih stvari koje me uznemiruju, a nisam do sad reagirala jer kao - proći će, ne bih povezala samoozlijeđivanje s pokušajem samoubojstva niti s razmišljanjem o samoubojstvu. i što se to hitno može riješiti u tjedan-dva? ništa. osim hospitalizacije i lijekova. a na to ionako ne bih pristala samo na temelju te jedne epizode.

    to sve zajedno ništa ne znači osim činjenice da bih ja tako.

    ulet čokolada, evo i ovaj tekst, koji bih u tom trenu sigurno pročitala, kaže da uglavnom nije povezano sa suicidom.

  47. #47
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Hm, nisam niti sekunde pomislila da je ovo samoozljeđivanje povezano sa pokušajem samoubojstva, ali svejedno, mislim da je to vrlo ozbiljan simptom, i ja bome ne bih izdržala tjedan-dva da dijete koje to napravi dobije stručnu pomoć. Radi čega čekati, zato što je mami i tati bad da dijete ide psihijatru?

  48. #48

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Hm, nisam niti sekunde pomislila da je ovo samoozljeđivanje povezano sa pokušajem samoubojstva, ali svejedno, mislim da je to vrlo ozbiljan simptom, i ja bome ne bih izdržala tjedan-dva da dijete koje to napravi dobije stručnu pomoć. Radi čega čekati, zato što je mami i tati bad da dijete ide psihijatru?
    Pa sad, ne čudi me, s obzirom na stav prema psiholozima na onoj drugoj temi. Odlazak psihijatru je u glavama mnogih još veći bauk. Prošla sam sličnu situaciju u vlastitoj obitelji, ista priča. Psiholog još može nekako proći, ali psihijatar... božesačuvaj.
    Ipak, baš zato što se radi o vrlo osjetljivom problemu (svi psihički problemi jesu vrlo osjetljiva tema, naročito kod djece), mislim da je vrlo bitno naći pravu osobu za taj prvi put. Utoliko mislim da nije mudro odmah ići na hitnu psihijatriju bilo kamo, osim ako se ne radi o trenutnoj životnoj ugroženosti.

  49. #49
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa možda i nije mudro, ali ako ljudi ne mogu doći do psihijatra za dijete na drugi način onda im je hitna psihijatrija mjesto gdje u svakom slučaju mogu dobiti pomoć.

  50. #50
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Ipak, baš zato što se radi o vrlo osjetljivom problemu (svi psihički problemi jesu vrlo osjetljiva tema, naročito kod djece), mislim da je vrlo bitno naći pravu osobu za taj prvi put. Utoliko mislim da nije mudro odmah ići na hitnu psihijatriju bilo kamo, osim ako se ne radi o trenutnoj životnoj ugroženosti.
    evo, upravo zato. sad me već ljutite :D s tim baucima i baba rogama. zašto su onda tako negativni i pomalo tajnoviti natpisi na ovom topiku o upravo logičnom izboru za hitnu intervenciju - dječju psihijatrijsku kliniku? pretpostavljam zato jer ne žele preuzeti odgovornost i poslati dijete doma, pa preporuče hospitalizaciju i lijekove. ne znam što bi drugo moglo biti. valjda kao kad dođeš na hitnu s temperaturom, pa ti, just in case, daju antibiotik.

    ako kažu da se na poliklinici, koju ovdje hvale, čeka tjedan-dva i ja bih čekala. tamo imaju tim pretpostavljam i psihijatara i psihologa. ili rebro, što je preporučila sasa.

    ja ne kužim ovo - ne bih izdržala. i kakvu hitnu pomoć očekuješ? što se tu može hitno riješiti, a da ne uključuje dulju terapiju, osim procjene jel postoji mogućnost suicida.
    Posljednje uređivanje od cvijeta73 : 16.02.2017. at 11:34

Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •