Pokazuje rezultate 1 do 11 od 11

Tema: zubni implantati

  1. #1
    duma avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Naše Malo Misto
    Postovi
    374

    Početno zubni implantati

    Lijep pozdrav!
    Tražila sam na ovoj temi, ali nisam pronašla...ima li tko dužeg vremenskog iskustva (4- 5-6 godina) sa ugradnjom zubnih implantata?
    Gdje ste radili? Kako je bilo ? Kako se "ponašaju"?
    Uskoro mi slijedi ta muka pa me sve zanima, a ponajviše za kojeg privatnika se odlučiti.U ZGu naravno
    Toliko toga sada ima na tržištu, da nisam pametna.

  2. #2
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,388

    Početno

    MM ih ima 3 ili 4 godine, nisam sigurna...(3 komada)
    nema problema s njima, kao i njegovi zubi su
    jedino što su mu savjetovali da navečer čisti s interdentalnim četkicama

    radio je u Poliklinici Trupeljak, doktorica Nikolina
    svi smo tamo obiteljski (i za redovne popravke) pa je čak dobio neki popustić

    nakon ugradnje baze, mora proći određeno vrijeme (mislim da je bilo oko mjesec dana) da sve zaraste i tek onda se stavlja krunica

  3. #3
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Ja imam jedan implantat oko 4 godine, ne tretiram ga išta posebno nego ostale zube, znači higijena ista za sve. Do sada nikakvih problema. Ugrađivala u Ars Salutaris, zadovoljna pristupom i izvedbom.
    Uskoro mi izgleda sljeduje vađenje zuba, i poslije toga stavljanje mosta ili implantata - opet ću se odlučiti za implantat.
    Posljednje uređivanje od Audrey : 16.02.2017. at 12:21

  4. #4
    duma avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Naše Malo Misto
    Postovi
    374

    Početno

    Aha. A cijena?
    Meni trebaju 1.ugraditi umjetnu kost (imala operaciju prije 2,5 god. - ciste mi zahvatile i kost čeljusti) pa tek onda implantate.
    Čitala sam da cijena dosta ovisi o proizvođacu; sad su se na tržištu nažalost pojavili i neki kineski

  5. #5
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Tada kad sam ja ugrađivala bila je neka akcija 50%, tako da me koštalo oko 4000 Kn, na 12 rata na Amex. Most bi me koštao skoro isto toliko (3 krunice), a morala bih i izbrusiti dva zdrava susjedna zuba.
    Cijena rekonstrukcije kosti i implantata je tada bila cca 1000 eura za svako, mislim da je i sad tu negdje.

  6. #6
    duma avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Naše Malo Misto
    Postovi
    374

    Početno

    Citiraj Audrey prvotno napisa Vidi poruku
    Tada kad sam ja ugrađivala bila je neka akcija 50%, tako da me koštalo oko 4000 Kn, na 12 rata na Amex. Most bi me koštao skoro isto toliko (3 krunice), a morala bih i izbrusiti dva zdrava susjedna zuba.
    Cijena rekonstrukcije kosti i implantata je tada bila cca 1000 eura za svako, mislim da je i sad tu negdje.
    Jojj to je super cijena. A kako si saznala za akciju?
    Vidim da na Crnom Jajetu često daju neke popuste i akcije, ali ja sam skeptik..

  7. #7
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Rekla mi je frendica, ona je također uzela implantat kod iste poliklinike. Akcija je bila na Ponudi dana, mislim. I ja sam bila onak malo skeptična, ali proguglala sam polikliniku, točno su imenom i prezimenom bili navedeni zubni liječnici koji tamo rade, njihovo obrazovanje, iskustvo... meni su djelovali dovoljno stručno.

  8. #8
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Ima li friških iskustava s implantatima? Odgađam pa odgađam, dok mi ne ispadnu zubi pa će biti veselo. Znači bankrot mama. :/

    Spominjete ponude dana. Našla za 4200kn. A trebaju mi dva komada
    Kako ću znati da ono što nude nema neku caku, tipa e trebate još nadoplatiti ovo ili ono, vaše stanje zahtijeva maksimalne zahvate koji nisu pokriveni ponudom i blabla

  9. #9
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Jelka, skoro pa sigurno da će biti tako jer mi se ovo čini preniska cijena. Ispod 7000 kn ukupnog troška po jednom implantatu mislim da nije realno još uvijek.

  10. #10
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    tako negdje ide cijena - oko 7 tisuca. ali ne placas sve odjednom. rastegne se to kroz pola godine

  11. #11
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Ja nisam imala nikakvih dodatnih troškova, koliko je pisalo toliko sam platila. Jedino što sam prije morala obaviti ortopan (više se ne sjećam jesam li to kod njih) i pregled da se uopće vidi može li se ići na ugradnju. Mene je bilo strah da ću morati raditi rekonstrukciju kosti, jer mi je u jednoj drugoj poliklinici bilo rečeno da mi je gnoj 'pojeo' kost i da ću morati raditi nadogradnju prije implantata. Ovi su mi bili rekli da se može odmah ići na ugradnju, da kosti ima dovoljno. Sad, je li se ona od jednog do drugog pregleda sama oporavila, bilo je to u razmaku pola godine - godina, ili...

    Sad trenutno imam problema s dvojkom na kojoj imam navlaku, bojim se da ju neću uspjeti spasiti. U tom slučaju svakako ću ići na implantat. Prvo ću se raspitati tamo gdje sam ugrađivala prvi put, jer su napravili ok posao. Meni ima logike da poliklinike daju veći popust, možda da idu i ispod cijene, jer računaju da ćeš se kao zadovoljna mušterija vratiti. Ali, ako mi baš ni malo ne izađu u susret s cijenom i rokovima plaćanja ne isključujem mogućnost da ću opet uzeti nešto preko kolektivnih kupovina, ipak se tu ne radi o par sto kuna, nego o par tisuća kuna.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •