Pokazuje rezultate 1 do 12 od 12

Tema: Hormonalni poremećaji, pms

  1. #1

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno Hormonalni poremećaji, pms

    Moja priča se valja od ljeta. Počelo je sa stresnom situacijom i uzimanjem oralne kontracepcije. Podivljao mi je tlak i javile su mi se tahikardije. Bila sam na pregledu kod ginekologa i sve je bilo uredu. Savjetovao mi je da prestanem sa uzimanjem tableta i da provjerim hormonalni status što sam i učinila. Hormone sam vadila 13 dc i progesteron je bio malo povišen, ostalo ok.
    Nakon što sam prestala sa uzimanjem tableta, jednom sam imala menstruaciju, drugi puta samo smeđi iscjedak, a sada ništa. Trudna nisam, bila sam na pregledu i rađen je test.
    Moje opće stanje je užasno. Visoki tlak, tahikardija, depresija, užasna mučnina, nadutost, trapavost, muti mi se u glavi.... Na terapiji sam controlok- rudakol zbog ranijeg gastritisa i problema sa želucem.
    Nakon što mi je prošlo smeđe krvarenje (ginekolog kaže da je to bila menstruacija), bila sam kao nova. Kao da nikada ništa nije bilo. Sve tegobe su nestale.
    Kako sam opet ušla u pms (valjda pms, menstruacija mi kasni), ja sam opet u istoj priči. Užasno mi je muka, tlak mi je viši, otkucaji povišeni. Ne kao prošli mjesec, ali muči me. Najviše me muči nadutost i mučnina koja se javi iznenada.
    Opet sam bila na pregledu kod ginekologa. Čekam menstruaciju, koja eto kasni desetak dana, pa onda početkom ciklusa idem provjeriti hormone. Opet.
    Ništa mi nije jasno. Šta mi je?!
    Pms? Predklimakterij? Poremetila mi se menstuacija nakon uzimanja oralne kontracepcije?
    Dakle, doktor opće prakse ne vidi problem. Internista također. Štitnjača je ok, provjerila sam prije cca 4 mjeseca. Ginekolog je zbrčkan, pa i ja sa njim.
    Ima li netko iskustva?
    Je li ovo hormonalni poremečaj, predkimakterij ili????

  2. #2
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Kako ti je bilo prije uzimanja oralne kontracepcije?
    Stanje ce ti biti jasnije kad izvadis hormone. Vade se 2-5 d. c., a progesteron 21. d. c.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Prije uzimanja oralne kontracepcije sve je bilo ok. Prvi znak da nešto ne valja je bio visoki tlak i tahikardija. Kada sam pitala gina u čemu je problem, rekao je da je sve ok. Isuse, koje je to probleme meni stvorilo, nije za vjerovat. E pa nikad više!
    Ovo je kaos, živi kaos u organizmu. Opća praksa kaže stres. Ginekolog kaže ajde internisti. Internista kaže, daj se vrati ginekologu.... i tako se ja od ljeta šetam....

  4. #4
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Bas mi je zao da se tako osjecas i da te loptaju od jednih do drugih.
    Nadam se da ces nakon hormonalne slike znati o cemu se radi. Sretno!

  5. #5
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Kortizol?

    Možda nešto psihičke naravi?

  6. #6
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    rena7 jesi provjerila šećer?
    slična situacija se desila rođakinji...
    uslijed gadno stresne situacije, aktivirao se dijabetes (nije koristila kontracepciju)...
    imala je simptome kao i ti (tlak, tahikardije, vrtoglavice, mučnine), trebalo je par mjeseci dok doktori nisu skužili o čemu se radi (povezali su tek na Rebru kad su je ostavili na promatranju dva tjedna)...
    počelo je prije ljeta (4-5 mjesec, na Rebru je završila u 10 mjesecu)
    sad je na tereapiji (tablete) + regulirana prehrana i ok je

  7. #7

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Boxica, šećer sam provjerila kada sam završila na hitnoj internoj. Bio je 7,3 iako su ref. vrijednosti od 4,4 - 6,4. Internista smatra da je to bilo trenutno, jer sam stvarno taj puta bila u kaosu. Tada su mi leukociti bili 11,30 a uredu je do 9,7. Isto, nitko tome nije pridao pažnju, a pitala sam. Ni dr. opće prakse ni na internoj.
    Razmišljam, tada, kada sam radila krvnu sliku, par dana prije toga nisam jela baš ništa osim štapića i pila sam samo vodu.

  8. #8
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    A koagulacija? Ne vjerujem ali oralni kontraceptivi znaju zeznut koagulaciju

  9. #9

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Koagulaciju nisam provjeravala. Baš danas sam dobila terapiju od ginekologa, duphaston (valjda sam dobro napisala).
    Idemo dalje, moram istjerat mak na konac, jer ovo nije normalno.

  10. #10
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Nisi jos dobila menstruaciju? Zato Duphaston?

  11. #11
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    A jesi radila inzulinsku rezistenciju? Meni je endica spomenula da inzulin zna utjecati na ciklus.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Da, duphaston zato što nisam dobila menstruaciju. Nisam radila inzulinsku rezistenciju, samo inzulin koji je bio neznatno povišen. Čim dobijem menstruaciju radim hormone. Idući tjedan se naručujem kod interniste, pa ću vidjeti. I gastritis mi je taman proradio. Baš mi se je skupilo.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •