Stranica 2 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 158

Tema: Barcelona

  1. #51
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,088

    Početno

    Bili smo u ovom aparthotelu: https://www.aparthotelatenea.com/en/
    To je četvrt Les Corts, odmah do Camp Nou. Četvrt je stambeno-poslovna tako da ima puuuno samoposluga, tržnica, El Corte Ingles, hrpa restorančića a ne puno turista. Metro je 3 min od hotela, odlično povezan s centrom (svake 4 min vlak). Cijena na njihovoj stranici je bolja od bookinga.
    Mi smo došli vlakom iz Madrida i od kolodvora smo došli pješke (to tebi ništa ne znači :D). Pješke se inače može i do Plaçe Espagne. Ali jako je dobro povezano, i taksiji su odmah ispred hotela, i bus

  2. #52

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Citiraj malena beba prvotno napisa Vidi poruku
    podizem temu
    karte su kupljene, sad trazim smjestaj
    jurana, di ste bili smjesteni? gledam malo airbnb ali ne snalazim se najbolje... na bookingu ima vise smjestaja i lokacija je odredjena a ne priblizna kao na air-u :/
    Pogledaj pri vrhu teme moju preporuku za smještaj u kojem smo mi bili. Nama je tamo bilo odlično.
    Posljednje uređivanje od Aurora* : 22.07.2017. at 12:22

  3. #53
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    Aurora taj je zauzet, pogledala vec
    Jurana, tnx, proucim

  4. #54
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    Rezervirali smo smjestaj
    Dosta toga mozemo pjehe obac sta je super. Karte za zoo i stadion smo kupili. Drugo cemo isplanirat kad se datum priblizi

  5. #55
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Idemo za uskrs, na 5 dana. Djeca 5,11,16. Osim ocitog ( sagrada familia, park guell, camo nou, casa milla I casa batlo) sto posjetiti? Dojmovi?

    Smjestaj smo nasli blizu sagrada familie, ali volimo gradske prijevoze :D

    Mene su zaduzili za itinerar, nasla sam I poslozila svasta, mjesec dana bi nam bilo taman.

    Isplate li se bcn pass I bcn card ? Gledala sam onu 72 I 96 sati?

  6. #56
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Joj, ba sam jako davno. Možda tramvajem na Tibidabo. Miroova galerija na Montjuicu. Blizu su ti one fontane ali iako ih svi vole ja bih od njih dobila glavobolju, Picasov muzej, šetnja gotičkim kvartom, možda kakva šetnja i večera u Barceloneti. Meni je zgodan i još uvijek ne previše turistički dio Grazia. Tam ima i odlicnih lokalnih zalogajnica.
    Al valjda ce se javtii netko s friskijim informacijama.
    Bila sam davno, i srecom nešto duže od turističkih tjedan dana.
    Naravno, ne zaboravite tržnicu na Rambli

  7. #57
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    obavezno žičara
    mi nismo otišli, to mi je žao
    ako možete organizirati Girona i Figueras, ali to treba praktički cijeli dan za to

  8. #58
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Ajme aleks, od 5 dana ti bi ih dva pislala van grada. Kaj ima u Gironi? Tam nisam bila.
    Ni 5 dana vam nije dosta za sam grad. Sve ovisi kaj volite od razgledavanja. Mi kad putujemo obiteljski, vidimo glavne atrakcije ali i svaki član familije ima pravo nešto odabrat i ostali ne smiju prigovarat.
    babyboys, Bcn se može fosta razgledati pješice, čak i ako od Sagrade krenete prema npr Rambli. Nisu ti taj velike udaljenosti.
    Meni je Barcelona pojam prelijepe arhitekture i osobno mi je najljepše šrtat grado i hkedat te predivne zgrade . Opet znam da moju familiju to ne bi previse zanimalo. Tak da najbolje znate sami kaj vas zanima

  9. #59
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    ja sam išla s agencijom, ali mi je uvjet kod izbora bio da se ide u figueras
    nudim samo kao opciju
    meni je to bilo zanimljivije nego arhitektura, koliko god bila fascinantna

    akvarij obavezno

  10. #60
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Mnogi ne vole Dalija. Kaj bi ti u Figuerasu? Jos i guzva oko Uskrsa. Ok, mozda je vlakom OK.
    Kaj ja znam - 5 dana je jedva dovoljno za osjetit duh ikojeg grada. Onak malo na miru šećeš između atrakcija.
    Meni je putovanje agencijom prekoma - stalno se osjećam "tjeranom" . Onak, nis ne mogu na miru. Uz to putovanje s troje djece trazi dosta kompromisa i prilagođavanju njima.
    Mojima su tek sada umjetnički muzeji postali zanimljivi
    Posljednje uređivanje od NanoiBeba : 30.01.2018. at 22:06

  11. #61
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Figureas ima veze s dalijem? Meni bi bilo super, oni bi crkli.

    Bio tko u pomorskom muzeju? Ima smisla ici? Najmanjem je to spica, ali necu ici ako je gubljenje vremena.
    Pueblo espanyol? To je nekakav umjetnicki kvart u koji se placa upad? Tibidabo?

    Ja nikad nisam bila, ovo putovanje je usvari ostvarenje jedne davne zelje... a buduci smo ograniceni vremenski ( idemo za praznike) I donekle financijski ( ne bi bas bankrotirala), htjela bi optimalno iskoristiti.

    Hvala vam svima na iskustvima

  12. #62
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Ovaj veliki brije na arhitekturu I velikii je fan fc barcelone. Tako da ce on setat sa mnom I idemo na camp nou. Srednji je za interaktivne dozivljaje. Mali je lud za zivotinjama, uplanirala sam akvarij. Mm voli bauljati ulicama... casa caixa, to je kao tehnicki muzej?

  13. #63
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Poble espanol jedne i turistička " glupost". Replike seoskih kuća cijele Španjolske.
    U 5 dana stignete puno vidjeti. Al ostanite u gradu. U Figuerasu je Dalijev muzej. Ma znas kuću sigurno. Ima ono neko velilo jaje na tornju kuće. Fora je al sumnjam da bi svi klinci bili oduševljeni.
    Meni je arhitektura s početka 20 stoljeća u Barceloni fascinantna. Nije tu samo Gaudi. Ima ih još.
    Ne brini stići cete svasta vidjeti. I puno pješice, nije to toliko velik grad. Park Guell vam je malo izvan same rute al nije ni on daleko
    Posljednje uređivanje od NanoiBeba : 30.01.2018. at 22:26

  14. #64
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Park guell moram zbog mm. Znam kucu s jajetom
    Ovaj put ostajemo u bcn, ostalo cemo drugom zgodom.
    Jel koristio netko barcelona card? Razmisljam uzeti, ako zbog niceg drugog, zbog ukljucenog gradskog prijevoza ( pise da ukljucuje metro, tram, zicaru, bus)

  15. #65
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Ja volim Park Guell. On i Batllo su mi najdrazi.
    Ja jos ni u jednom gradu nisam kupila gradski card pa nisam mjerodavna.

  16. #66
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    evo, ovo je stari tramvaj za Tibidabo - ali koliko vidim, na remontu je
    https://www.tmb.cat/en/about-tmb/tra...-blau-tibidabo

    vjerujem da bi djeci to bilo fora, pogotovo kaj je gore na Tibidabu zabavni park
    https://www.tibidabo.cat/en
    https://www.barcelona-tourist-guide....barcelona.html

    ja sam se totalno ufurala u tvoje putovanje. Sad bih i ja najradije išla

    Tu imaš malo o glavnim atrakcijama grada, a vidim da spominju i meni najdražu ulicu u gradu Paseig de Grazia. No nju nećete propustiti jer su u njoj i Casa Batllo i Casa Mila (La Pedrera)

  17. #67
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,088

    Početno

    Ne sjećam se točno zašto, ali mi smo prošle godine zaključili da nam se ne isplate te kartice za prijevoz. Kupovali smo T-10 za 10 vožnji (a oni brojači ljudi nikako nisu mogli izmjeriti malog jer vjerojatno nije imao punih 20 kila pa se on vozio besplatno ).

    I mi smo bili neposredno iza Uskrsa i u gradu su bile velike gužve, Barceloneta je izgledala kao Florida za spring breaka, a i parkovi, pa nam je odlično sjelo pola dana na tvrđavi Montjuic gdje je bilo mirno i onda šetnja nizbrdo do Prace Espagne.

    Svugdje su bili redovi i na dosta mjesta se nije moglo uopće ući, ako nisi imao ulaznice već kupljene preko weba. Barcelona trenutno ne može izaći na kraj s masom turista koji je posjećuju.

    I meni je Grazia prekrasan kvart, ali daleko od toga da je mirna.

  18. #68
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj babyboys prvotno napisa Vidi poruku
    Figureas ima veze s dalijem? Meni bi bilo super, oni bi crkli.

    Bio tko u pomorskom muzeju? Ima smisla ici? Najmanjem je to spica, ali necu ici ako je gubljenje vremena.
    Pueblo espanyol? To je nekakav umjetnicki kvart u koji se placa upad? Tibidabo?

    Ja nikad nisam bila, ovo putovanje je usvari ostvarenje jedne davne zelje... a buduci smo ograniceni vremenski ( idemo za praznike) I donekle financijski ( ne bi bas bankrotirala), htjela bi optimalno iskoristiti.

    Hvala vam svima na iskustvima
    pomorski muzej je odlican ako volis i inace takve. mm je bio odusevljen. ja sam bauljala po gradu za to vrijeme

  19. #69
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    joj Jurana, moje informacije su stare - bolje da ne pišem godine kad sam bila u Bcn. S tim da kad sam bila prvi put, to je stvarno bio grad po mjeri čovjeka. Pol ovih stvari koje sada naplaćuju tada ni nisu bile pod naplatom. Već drugi put - bilo je strašno. Gužve nemoguće.
    Imam frendicu tamo, pa mi i ona javlja. Te gužve su jedan od razloga zakaj mi familijarno još nismo otišli u Bcn - znam da bi se djeci svidjelo, al MM bi vjerojatno dobio slom živaca - iako on misli da ne bi
    a nekak si mislim da će klince zapast kakav maturalac - il nek idu sami.

    Ma, ipak mislim da ćemo se jednom odlučiti - nađe se povoljnih karata. babyboys, letite sa CA?

  20. #70
    vida avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    544

    Početno

    Ja sam u razmatranju(ako uspijem muža nagovoriti) za Madrid isto za uskršnje praznike,e sad van sezone direktnog leta iz Zg-a nema, opcije sa čekanjem po pola dana na presjedanje mi ne dolaze u obzir, kao ni pr. letjeti iz Budimpešte. Jel itko skoro letio pa da ima info?

  21. #71
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Citiraj vida prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam u razmatranju(ako uspijem muža nagovoriti) za Madrid isto za uskršnje praznike,e sad van sezone direktnog leta iz Zg-a nema, opcije sa čekanjem po pola dana na presjedanje mi ne dolaze u obzir, kao ni pr. letjeti iz Budimpešte. Jel itko skoro letio pa da ima info?

    direktnog leta nema u to vrijeme (mislim da ljeti vozi Iberija). A i kaj se tiče cijene, bojim se da si malo zakasnila. mislim - cijene rastu, kako ti se termin približava
    Posljednje uređivanje od NanoiBeba : 31.01.2018. at 09:39

  22. #72
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,088

    Početno

    Mi smo letjeli prije prošlog Uskrsa, ali iz Splita

  23. #73
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo letjeli prije prošlog Uskrsa, ali iz Splita
    za Madrid? Kojom kompanijom?

  24. #74
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    babyboys mi smo bili u studenom u Bcn. Idete li u zoo? tamo smo par sati izgubili. nismo isli na brdo jer smo bili samo 3 dana ali obasli smo ovo ostalo sta si nabrojala. cak je i mene camp nou dojmio a nogomet me ne zanima niti malo. bili smo i na fontanama, obasli gaudijeve kuce i sagradu, dosta smo samo hodali naokolo (zato oni mrze ic samnom ). mi smo koristili T10 za prijevoz. jedino smo sa areodroma i nazad uzeli taxi jer inace bi morali koristit 2 prijevoza a taxi nas je dosao 25 € do grada i 30ak nazad,za te novce mi se nije dalo zezat i vuc kufere po autobusima

  25. #75
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,088

    Početno

    Nano i Beba: Lufthansom. Inače Iberia leti direktno Split-Madrid
    Posljednje uređivanje od Jurana : 31.01.2018. at 09:43

  26. #76
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Nano i Beba: Lufthansom. Inače Iberia leti direktno Split-Madrid
    ideš - zakaj ne živim u Splitu? Lete i prek godine, il samo u sezoni?

  27. #77
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,088

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    ideš - zakaj ne živim u Splitu? Lete i prek godine, il samo u sezoni?
    Mislim samo u sezoni.

    Za letenje iz Splita je još bolje živjeti u Šibeniku

  28. #78
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    istina

  29. #79
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    mi smo isli u studenom i nije bilo direktnih letova iz splita (gledali smo spanjolsku, nije bilo vazno jel Madrid ili Barcelona) pa smo letili iz Dubrovnika

  30. #80
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Mislim da letimo vuelingom. Presjedanje je za tamu u munchenu, za nazad u frankfurtu, ali je kratko cekanje, oko sat vremena I jedno I drugo. Mm je karte rjrsavao, pa ne znam tocno.

    Nedavno je letio u madrid sluzbeno sa ca, isto preko frankfurta mislim, pitat cu ga.

  31. #81
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Hvala vam svima na preporukama
    Idemo u zoo, najmanji se veseli tome I akvariju.
    Za prijevoz razmisljamo uzet t 10, a gledala sam tu bcn card jer ona ima navodno ukljucen prijevoz. Moram jos stavit na papir troskove da vidim isplati li se.

  32. #82
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    i mi smo s vuelingom letili u Barcelonu
    svakako kupite karte za sve atrakcije online, ustedit cete vrijeme cekanja u redu a neke su i malo povoljnije online (mislim da je zoo bio povoljniji online)

  33. #83

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    ja recimo nikako ne bih propustila izlet na montserat

  34. #84

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Citiraj vida prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam u razmatranju(ako uspijem muža nagovoriti) za Madrid isto za uskršnje praznike,e sad van sezone direktnog leta iz Zg-a nema, opcije sa čekanjem po pola dana na presjedanje mi ne dolaze u obzir, kao ni pr. letjeti iz Budimpešte. Jel itko skoro letio pa da ima info?


    budimpešta ili bratislava su super opcije
    blizu
    a i cijene parkiranja jeftinije nego u zd i st

  35. #85
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    svi smo različiti - je recimo bih propustila. Nije da mi se nije svidjelo, ali ja sam tip od grada, ima previše stvari u samom gradu za vidjeti - bilo bi mi žao potrošit vrijeme na okolicu. Ali zato smo tu, svatko piše svoje,, a babyboys i njena familija znaju najbolje sami kaj najviše vole


    e sad mene stvarno zanima koliko je ta jeftina karta iz Budimpešte/ Bratislave - da radiš toliki "tramak" uz to malo godišnjeg odmora kojeg trebaš rasporedit prek godine, još putuješ na 400 km udaljeni aerodrom?
    Posljednje uređivanje od NanoiBeba : 01.02.2018. at 11:18

  36. #86
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    Meni je Miro-ova galerija fenomenalna bila. Veličina izložbe je taman primjerena.
    Osim toga oduševila me koncertna dvorana s vođenjem, ali nisam sigurna koliko je to svima super, a karte su dosta skupe. Volim koncertne dvorane s odličnim tehničkim rješenjima.

    I naravno obje Gaudijeve kuće i Guell.

    U Figueras bih otišla kad bih bila 2 tjedna u Barceloni.

  37. #87
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Gaudi ima više od dvije kuće u Bcn.

    Slažem se za Miroa.

    ali fakat me zanima ova računica oko avionske karte- ono, koliko je karta npr iz Budimpešte? Stvarno je jeftinija od tih dodatnih troškova puta (d Budimpešte treba potrošiti benzin, platiti našu autocestu, Mađarsku vinjetu, parkiranje, vrijeme) - stvarno je tolika razlika u cijeni karte između npr Zagreba i Budimpešte

    Ok, i ja sam jedno letila otamo, još kao cura. Ali radilo se o prekooceanskom letu i mi smo do Budimpešte išle vlakom. S time da razlog nije bila cijena, nego nismo mogli naći drugu kartu zbog specifičnog termina

  38. #88
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    nano, koliko znam iz budimpeste leti dosta tih niskotarifnih kompanija i moze se nac jako povoljnih karata za razne destinacije. mi smo povratnu kartu Du-Bcn platili 60 €.

  39. #89
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Gaudi ima više od dvije kuće u Bcn.
    Of kors, mislila sam na the houses što su preko ceste jedna drugoj, Casa Batlló i La Pedrera.

  40. #90

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku

    e sad mene stvarno zanima koliko je ta jeftina karta iz Budimpešte/ Bratislave - da radiš toliki "tramak" uz to malo godišnjeg odmora kojeg trebaš rasporedit prek godine, još putuješ na 400 km udaljeni aerodrom?


    frendovi putuju i baš kupili karte

    bratislava - 78 eura
    zadar - 150

    parking:
    bratislava - 20 eura
    zadar- 50

    zbog dvije karte se to isplati
    a kamo li kao kod njih zbog 5 karata

  41. #91
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    dolega, ne kužim ni dalje. Otkuda ljudi putuju? Mislim gdje žive?

    npr. Zagreb -Bcn se iz Zagreba može kupiti za 1000 kn ako dovoljno rano kupiš kartu. 1000 kn je recimo 140 eura. Do Bratislave se prvo moraš voziti, zatim platiš autocestu do Macelja, pa vinjetu Sloveniji,Austriji i u Slovačkoj. Potrošiš valjda tank dva benzina. Potrošiš i više vremena (možda i dan godišnjeg), netko se malo umori i vozeći . I koliko si uštedio ( Zagreb -Macelj 48 kn x2), Slovenska vinjeta 15 eura, austrijska vinjeta 7,6 eura mislim, zaboravila sam koliko košta Slovačka vinjeta), ne znam koliko auto benzina potroši . Do Bratislave ima 300 km - znači 600 povratno Ako auto troši 10 l, 60 l benzina recimo da je 600 kn
    Sada mi se to ne da preračunavati, ali ovako odokativno, ne izgleda mi tolika ušteda da bi

    Iz Zagreba je znači 2000 kn
    odokativno iz Bratislave 78x2+15+7,6+20 +? eura = cca 200 eura 48x2 +600 kn = 700 kn

    ak se nekome da, nek provjeri moj račun - ali meni ovo izgleda gotovo pa identična cijena a ne voziš se do Bratislave

  42. #92

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Dakle, ja sam se referirala na vidu koja traži karte za letove kojih nema iz zg-a i gdje je alternativa let iz nekog drugog grada

    ai moram ti pobiti računicu jer se do bratislave preskače slovenija i austrija
    a H vinjeta košta 10 eura

  43. #93

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    i ne kužim kak potrošiš dan godišnjeg ako se isti dan ukrcavaš na let

  44. #94
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Nama je jako fora bio jedan soping center koji je otvoren u staroj areni za bitke bikova.
    Isto tako smo se pjesice spustili s Monjuica prema gradu i usput pogledali znamenite fontane.
    Isto smo bili 5 dana, premalo ali za vidjeti glavne stvari ok. Plaza je isto fora.

    Mi iz Ri do Barce najlakse dodjemo iz Venecije, nadju se povratne karte za 20ak eura.

  45. #95
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    20 eura za kartu - e to je ušteda.

    OK dolega - nisam baš na ti s Bratislavom, al mi smo išli prek Austrije. I fulala sam kilometre. Kaže cca 380 km, 4,5 sata vožnje.

    To dan godišnjeg nije točno tak al treba više vremena jer osim kaj moraš ranije doći do aerodroma, još otpadne vrijeme na put, svakako ti treba više vremena.

    Iz npr Zagreba možeš doći do svakog grada - daj je jedino pitanje treba li presjesti ili je let direktan.

    Ali fakat sad zachatavam temu o Barceloni

  46. #96

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    iz zagreba ne možeš doći do puuuunooo gradova ako ne presjedaš

    i isto tako je puuuunoooo jeftinija varijanta letjeti iz nekog drugog grada u tom slučaju
    a kad se zbroji i vrijeme putovanja do tog drugog grada i vrijeme čekanja prilikom presjedanja - mislim da je računica jasna

  47. #97
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    joj dolega - ona gore računica nije jasna. Ja ne bih (iako mi trebaju 4 karte) zbog parsto kuna išla u Bratislavu da bih došla do Barcelone. Nije neka ušteda - sad bih mogla ići ponovno računati
    Al da sam u Rijeci kao inLove, za karte od 20 eura bih išla do Venecije


    da ponovimo
    160 eura su karte, 20 eura parking, 10 eura Mađarska vinjeta 190 eura
    44 kn je Hr autocesta u jednom smjeru i ima skoro 800 km tamo i natrag -- znači nekih 900 kn autocesta i benzin - npr 120 eura
    znači ukupno cca 310 eura i 4 sata vožnje do tamo i isto toliko nazad

    a dvije povratne karte iz Zagreba su 2000 kn

  48. #98

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    a evo i jedne jednostavne računice:

    radi se o kartama za dublin
    najjeftinije što sam našla iz zg-a je 180 eura po osobi

    5x180 = 900 eura


    alternativa:
    10 eur vinjeta H
    10 eur vinjeta slovačka
    20 eur parkiranje
    100 eura gorivo
    5x78 eura karte
    = 530 eura

    razlika između 530 i 900 eura je prilično velika

  49. #99

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    ja stvarno ne kužim šta tebi nije jasno
    apsolutno nitko ne spominje let do barcelone za 1000 kn već presjedanje

  50. #100
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    dolega - godišnje odmore treba planirati unaprijed ako želiš kupiti povoljnu kartu.

    Kad imaš djecu, unaprijed znači, da možeš ići onda kad djeca imaju školske praznike.
    A i destinaciju biraš po tome gdje je akcija.

    Mi smo do sada bili u Parizu, Rimu i Istanbulu i karta bi nas po osobi došla cca 1000 kn. Letili smo iz Zagreba i sve su bili direktni letovi. Osim kaj direktni za Rim znači da staje u Splitu ili Dubrovniku.

    Ako ne napraviš ovo kaj sam gore napisala, onda tvoja računica štima

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •