Stranica 3 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 158

Tema: Barcelona

  1. #101

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    ti i dalje ne razumiješ da sam se referirala na vidu koja je rekla da letova za milano van sezone nema iz zg-a.

    isto tako nije bilo ni letova za dublin iz zg-a, čak mislim da kreću tek od svibnja.

    i kad uzmeš sve u obzir i kupuješ kartu mjesecima unaprijed, ne znači da će ti se iz zg-a isplatiti više nego iz nekog drugog grada.

    primjer računice koju sam ti dala se odnosilo na karte iz lijepe naše za rujan pa opet nisu jeftinije nego iz bratislave za ožujak

  2. #102
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    ok, problem Zagreb je kaj nema jeftinih letova.

    Ali ni odlazak do 350 km udaljenog aerodroma nije baš nešto što je jednostavno ili praktično.

    vecina aviokompanija tijekom godine ima razne akcije, tako da cijena nije uvijek ista. Jeftinije karte prije nestanu.
    Ako se u zadnji tren sjetiš negdje otputovat, onda vjerojatno moraš pronalaziti ove triper kombinacije

  3. #103

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    ok, vidim da ova rasprava nema smisla jer ti konstantno vidiš čašu napola praznu, a ja je vidim napola punu

    pa bi meni i odlazak na let u bratislavu, uz uštedu, bio povod za odličan dodatni izlet

  4. #104
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    možeš autom i do Madrida

    Lijepo putovanje, ak imaš dovoljno dana za stajanja i razgledavanja usput.

    ovo mislim ozbiljno

  5. #105
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Kažu oni koji su probali (više puta) da na kraju dođe više nego avionom

  6. #106
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    babyboys, jeste otputovali?
    Nadam se da ćeš napisati par rečenica dojmova

  7. #107
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    sutra putujemo. jedva cekam. javim se.

  8. #108
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    kao dodatak, uletio je i odlazak na tekmu lp. buduci je malo vjerojatno da cevse zvijezde jos koji put tako posloziti,ovo je definitivno once in a lifetime experience.

  9. #109
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Sretan put!

  10. #110
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    hvala

  11. #111
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Mozda se sretnemo na aerodromu

  12. #112

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    Se isplati ući u koji od muzeja Miro, Picasso, Dali?

  13. #113
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Meni su sva tri fora.

  14. #114

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    A ako stigneš samo jedan, koji je najinteresantniji?
    Da li je Picasso postav koji je bio u Zg pred par godina?

  15. #115
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    To ovisi kod volis. Meni je Miro drag.
    Iskreno, više se nit ne sjećam Picassovov postava. Bila sam davno

  16. #116
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    I meni je Miro drag. Isto za Picassa ne znam više, ali ne vjerujem da je isti postav bio. Bila sam i u Malagi, taj mi je ostao više u sjećanju, a Picassa sam se posvud nagledala.

    Mislim da je to jako individualno. Dali je u Figuerasu. Ako imaš vremena za Dalija, onda imaš vjerojatno za oba ova u Barceloni. Dalija sam odradila na maturalcu, kad mi se čini i da je po dobi najprikladniji.

    Ja sam za Miroa

  17. #117

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    ja za Dalija

  18. #118

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    I moji osobni favoriti su Miro i Dali a Picasso je malo mračniji ali i opća kultura.
    Ali postavi u muzejima znaju biti svakakvi... Treba znati gdje pogledati najbolji postav...
    Nažalost Dali čeka da slijedeći put dođemo u toj kraj, van ruke je...
    Vidjet ćemo što će nam vrijeme dozvoliti, nadam se da ćemo stići bar jednoga pogledati i da će nas "oboriti s nogu"
    Posljednje uređivanje od MikiMama : 05.04.2018. at 10:55

  19. #119
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    vratili smo se. jos sredjujemo dojmove,ali smo svi spsolutno odusevljeni. i isli bi nazad
    u gradu ima strasno puno radova,pripremaju se za peek sezone,pa nas je to na nekim mjestima malko ogranicilo,ali nema veze.

    bili smo u zoo i aquariumu,camp nnou experience i utakmica ( cak i za one koji ne vole sport,ovo je impresivno iskustvo, lijepo navijanje i idkreno veselje zbog pobjede,ni trega vandalizmu koji je tako prisutan kod nas, njima je taj klub zaista dio nacionalnog identiteta i ponosa). sve gaudijeve kuce su fe.no.me.nal.ne. sagrada familia- cim udjes obuzme te vau efekt. apsolutno remek djelo. zao mi je samo sto nismo mogli na tornjeve, dostupne termine su imali tek za subotu,a to nam nije odgovaralo. park guell- na mirador de tres cros- pogled na citavu barcelonu,u podnozju jedna djevojka svira fado( znam da nije tipicno, ali se bas uklopilo). na centralnoj terasi su radovi, ali se veci dio ipak moze obici. mog najmanjeg je odusevio colon de columbus ( pretvorili smo to u pricu o americi i naucili napamet balasevicevu pjesmu ).miro i picasso- oba must see. fontane su bas vau, cak je i muzika koju pustaju ...ok. klinci su fascinirani pokretnim stepenicama nasred ceste ...

    metro je savrseno cist,vlakovi uskladjeni i zaista je jedan od najboljih metroa na svijetu.
    la boqeria -fora. moja djeca nisu od morske hrane,pa smo tapase preskocili,ali smo jeli empenade i turron.

    jedino sto me se nije dojmilo je la rambla. more ljudi,standovi sa suvenirima... fora su djelovi gdje pocinje-placa de catalunya,i zavtsava -colon de columbus.
    ako idete, svakako obratote paznju na barcelona fish u luci i mural de miro,kod stanoce podzemne liceu se izadje, tamo jd trg na kojem je miro napravio mural na podu,a izabrao je to mjesto jer je blizu njegove rodne kuce ( to je trg na kojem je lani bio teroristicki napad).

    sto se tice prosvjeda, zavrsili su prije nego smo dosli i opet su ovaj vikend. ali prilicno mirni, naisli smo samo na govorancije u gotockoj cetvrti.
    uglavnom, uzivali smo ko prasci i vratit cemo se sigurno.

    zao mi je samo sto nismo stigli na tibidabo,jedini dan kad nam je odgovaralo nije radio. i nismo se vozili zicarom,bza nas 5 50 eura mi je ipak bilo too much. drugi put cemo.

  20. #120

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    Meni su apsoluni favorit Miro i Casa Batllo.
    Miro je divan, nema se tu što dodati.
    A Casa Batllo skupa do besvijesti, ai fenomenalna!
    Dobije se njihov audio vodič, koji ima animaciju unutrašnjosti kuće, kako je bila namještena, što predstavlja koji oblik, koji prozor...
    Gaudi je promišljao svaki detalj, i estetski/dizajnerski i pazio da bude praktično, a u izvedbi savršeno.
    Jedva su me izvukli van...

    La boqueria posebno iskustvo za sva osjetila!
    Kad smo dočekali mjesto za šankom pojeli smo ručak iz snova....

    Plaža, sangria, atmosfera...
    I mi se vraćamo!
    Posljednje uređivanje od MikiMama : 08.04.2018. at 14:43

  21. #121
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,488

    Početno

    I mi bili pored Sagrada familie,ali u Minimundusu

  22. #122
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Ha ha MikiMama, to su i moji favoriti. S tim da bih didala i Park Guell. Ali ja sam prvi put u Bcn bila davno, prije ovog turističkog buma, a i ostala sam tamo par tjedana.

    Mi smo jos u Madridu. I tu je puno radoca. Osim kaj se obnavljaju fasade nekih važnih i lijepih zgrada, park Retiro je zatvoren .
    Danas smo bili u Toledu. Predivan je

  23. #123

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    NanoiBeba, pratim... Raspiši se slobodno... Čim sletimo u zg kreću planovi za slijedeću turu, stoga ne štedi detalja

  24. #124
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Ako želiš, može.
    Ja jako, baš jako volim Španjolsku. U Madridu smo a ne u Barceloni jer sam zaključila da će se mojoma više dopas, a klince možda zapadne maturalac u Bcn

  25. #125
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    nano, ajd temu za madrid

    doci ce i to na red.

    nasa iduca dedtinacija je nesto zapadnije , barem po mojim zeljama, djeca navijaju za rim

  26. #126
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Mi smo Rim obavili prije 2 godine
    Neuspješno lovim karte za Portugal. Nikad ih nema u terminu koji nam paše
    Posljednje uređivanje od NanoiBeba : 08.04.2018. at 23:43

  27. #127
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    portugal je ta moja zelja

    ja bi kombinirala porto i lisabon. ali mislim da ce to cekat iducu godinu,bar sto se financija tice

  28. #128
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    I moja. Jer meni je žao kad ponavljam lokacije. No moji nisu bili. I Rim i Bcn i Madrid. Ostao mi he Pirtugal. Na sjever mi se ne ide. Zbog klime il cijena.

    Vi morate pažljivije ili ranije kupovati avio karte. Ovo vam je bilo debelo iznad npr. našeg budžeta koji je određen za sam prijevoz.
    Ibače, moja velika preporuka je Istanbul. A za tam Turkish često ima akcije
    Posljednje uređivanje od NanoiBeba : 09.04.2018. at 00:06

  29. #129
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    ma ove karte su bile hir mm-a, ja sam bila protiv, ali mi se nije dalo natezatvs njim. nama su problem termini zbog skole i mog posla. go mi se ne smije preklapati s jos 5 kolegica, a koristimo ga tri puta godisnje:/

    ali ja se u bcn mogu vratiti bilo kad. kupila me za zauvijek

  30. #130
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Ma nema veze. Samo ubuduće trebate pazit. Tada vam više ostane za samu destinaciju.
    Postoje ljudi koji kupe kartu za par desetaka eura. Ni ja to ne znam. Al kad se čovjek jednom zarazi putovanjima polako počne loviti "krivine".
    Mi imamo neki limit preko kojeg ne idemo. Onda opet imamo termin kad su djeca na feriju. I tako se pokušamo uskladit. A destinaciju odaberemo po tome gdje uspijemo piknuti kakvu takvu akciju.

    Pokušavam ovdje samo pomoći budućim putnicima. Na žalost mi iz Zagreba nemamo baš neki izbor niskobudžetnih letova pa se treba snaći u ponudi

  31. #131

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Super za dobre provode u Barceloni. Mikimama s kime si ti letila ?

    Citiraj babyboys prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da letimo vuelingom. Presjedanje je za tamu u munchenu, za nazad u frankfurtu, ali je kratko cekanje, oko sat vremena I jedno I drugo. Mm je karte rjrsavao, pa ne znam tocno.

    Nedavno je letio u madrid sluzbeno sa ca, isto preko frankfurta mislim, pitat cu ga.
    za frankfurt vam je bilo dovoljno sat vremena za presjedanje ? Mi smo prije par godina imali istu kombinaciju samo za ameriku i na sreću imali smo više od dva sata u Frankfurtu inače ne bi stigli presjesti.

  32. #132
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Sat vremena je na knap. To je minimum kaj treba za vecinu aerodroma. Iako ljudi znaju rec da stignu i za manje vremena.

    Croatia airlines ima direktne letove za Bcn. Osobno bih uvijek odabrala direktni let, naravno ako postoji
    Posljednje uređivanje od NanoiBeba : 09.04.2018. at 10:51

  33. #133
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,488

    Početno

    Sad i je dosta i nije.moj mali je prošle godine išo u Hannover preko Frankfurta,let je u startu kasnio već u ZG,i došli su cca 45 min prije drugog leta,sva sreća da je jedna cura iz društva bila prije u Frankfurtu,uglavnom trčali su i stigli na vrijeme,ne bi htjela misliti o scenariju da nisu jer su još morali s busom iz Hannovera jel su ih domaćini čekali na određenom letu

  34. #134
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    I prtljaga im je stigla? Ili su imali samk ručnu?
    Gubitak je češći kod tih manjih razmaka

  35. #135
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,488

    Početno

    sve je stiglo na vrijeme, ipak su išli na dost dugo i morali su imati stvari za sve vremenske nepogode

    njima je bio najmešten let s sat pauze, ali velim malko su kasnili iz zg.
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 09.04.2018. at 13:50

  36. #136
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    nismo vuelingom,nego lufthansom.
    let iz zg je kasnio vise od sat vremena u staru jer se u briselu razletio lufthansin kompjuterski sustav. u munchenu nas je kombi prebacio na let za bcn.
    u povratku je let kasnio iz bcn 45 minuta zbog strajka u francuskoj, za presjedanje u frankfurtu smo imali sat i sitno, taman da djeca nesto pojedu. planirano je bilo dva sata.

    znam da ca ima direktan let, ali nije ga bilo u terminu koji bi nama odgovarao.

  37. #137
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    i u jednom i u drugom slucaju su uspjeli prebaciti prtljagu

  38. #138
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Da, pao je sustav svugdje taj dan. Mi smo putovale isti, kaj ne.?

    A oko putovanja i cijene karata, treba ponekad malo štimat datume. Nama djeca ne idu dva dana u školu jer nam je debelo najjeftiniji let bio utorkom. Tak se ovaj put poklopilo.

    Mi pokušavamo ulovit koliko toliko neku akciju za put. Znamo da možemo ići samo kada djeca imaju praznike i onda relativno rano počnemo gledati. Nekad kupimo već u rujnu. Ovaj put mislim da se radilo o prosincu. Što je kupovina karte bliža željenom terminu putovanja to cijena bude veća ( no nekad i to pravilo ne vrijedi)

  39. #139
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    ma da, sve stoji. ali nije stvar praznika samo. ja ne mogu dobit go na pola tjedna. a karte smo kupili u listopadu.

  40. #140
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Babyboys, to ja pišem generalno. Ono kao savjetnik o putovanjima. Ni ja puno stvari ne znam. Nešto sam naučila na vlastitim greškama , nešto su mi drugi rekli i tak to

  41. #141
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    U Madridu nisam bila. U Lisabonu nekoliko puta poslovno. Puno dana, malo slobodnog vremena, puno poslovnih večera po restoranima, ali lijepo je zbilja i odlična je hrana.

  42. #142

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Ja sam za Lisabon prije dvije godine našla kartu za 1500 kn, direktan let, u lipnju. Sedam dana je trebalo ostati. Za kraće dana, karta je bila skuplja ...
    Nisam vodila djecu, pa sada gledam isto kako do povoljnijih karata ...

    Je li netko išao autom do Barcelone, Pariza i sl. ...
    Ja bih lmožda jeti radije potrošila 10 dana, na put, samo da malo jeftinije prođemo ...

  43. #143
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Ja sam prošle godine pisala troškove putovanja autom do Zuricha. Nije puno jeftinije od aviona kad zbrojis sve vinjete, tunelarine i benzin

  44. #144
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Mi smo išli autom do Barcelone jer smo ostajali 2 mjeseca, ali prije 9 godina.
    Išli smo iz Dalmacije pa smo prespavali u Italiji, onda u Nici (stali smo u Monte Carlu da vidimo akvarij) i treći dan smo stigli. Budući da je bilo dosta davno, nemam pojma koji su bili troškovi.
    Obično viamichelin izračuna relativno točno troškove benzina i cestrina.

  45. #145
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,635

    Početno

    mi smo povratne za BCN platili 60 € ali iz Du :/ i mi gledamo Lisabon, vidit cemo ocemo li uspit ulovit negdi jeftine karte

  46. #146
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Da kod letova je Dalmacija u prednosti. Lete niskobudžetne kompanije

  47. #147
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,635

    Početno

    ma treba panjat stalno, iz zg smo recimo u prag letili za 100 € povratna. rodjak je lani letio u Lisabon, isto tako povratna 100-120 €. triba naletit i jos da ti pasu datumi...

  48. #148
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku

    Je li netko išao autom do Barcelone, Pariza i sl. ...
    Ja bih lmožda jeti radije potrošila 10 dana, na put, samo da malo jeftinije prođemo ...

    Marija je isla negdje u Francusku iz koje su radili i izlete u Spanjoslku ako se dobro sjecam. Mislim da je tema ona mjenjanje stanova ili tako nesto.

  49. #149

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Citiraj babyboys prvotno napisa Vidi poruku
    portugal je ta moja zelja

    ja bi kombinirala porto i lisabon. ali mislim da ce to cekat iducu godinu,bar sto se financija tice
    Mi idemo ovog ljeta, s djecom, jedva čekam.
    I Lisabon i Porto i Algarve i Coimbra i Evora i Fatima
    Posljednje uređivanje od annie84 : 10.04.2018. at 22:21

  50. #150
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    annie, jako,jako sam ljubomorna
    nadam se da ces nam prenijeti dozivljaje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •