Pokazuje rezultate 1 do 5 od 5

Tema: Virozna beba i odbijanje dojke

  1. #1
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno Virozna beba i odbijanje dojke

    Beba (4.5 mjeseca) mi je pokupila neku virozu ima pet-sest dana. Prva dva dana je imao malu temperaturu i puno slinio. A treci dan (u subotu) je skroz klonuo pa smo ga odveli dezurnom pedijatru. Dosta mu se sluzi spustilo u bronhe. U subotu navecer je inhaliran ventolinom, pa opet u nedjelju ujutro (dvaput - jednom mi doma, jednom kod pedijatra), u nedjelju navecer je bio ok, a jutros je opet bilo malo sluzi u bronhima pa je ponovo inhaliran. Popodne opet imamo kontrolu. Opce stanje mu je opcenito bolje, budniji je (narocito nocu ), veseliji, manje slini, i od subote navecer nema vise temperaturu.

    Prvog dana viroze poceo je odbijati dojku i jesti iskljucivo u snu. Ono zaspe pa pojede, prva 2-3 dana nisam previse brinila, jer mi se cinilo da i u snu jede ok. A i stariji je imao takve faze hranjenja iskljucivo u snu pa mu to nije nista smetalo.

    No, od subote naovamo mi se cini da jede dosta manje, maksimalno pet minuta, iskljucivo u snu, i to ga trebam tri puta redom uspavat da zaspe dovoljno lagano da moze jest, al dovoljno cvrsto da ga to sto jede ne razbudi (u tom slucaju odma izbacuje sisu iz usta), i tako jede svakih 2, 2 i po sata. S tim da je zadnjih mjesec dana jeo svakih sat vremena. Meni se dojke svako malo prepune, a nocas su mi se napravile i grudice u jednoj (kasnije ih je isisao). Izdojila sam se i pokusala mu dati izdojeno, ali on uopce ne shvaca kako se povlaci mlijeko iz bocice. Pa sam mu ja pritiskala onaj silikonski vrh da istjece samo, al popio je u tri navrata po 10 ml i vise nije htio. Jos uvijek on pisi redovito i kaki jednom dnevno (ne bas velike kolicine), al ja se bas brinem da je gladan. Tj. da ne jede koliko mu treba. Dosta je velik (bar se meni cini), ima oko 8 kila, i nikako mi ne djeluje dovoljno to sto posise.

    I pitam se sto da radim. Da nesto promijenim ili da samo Cekam da se oporavi? Ako spava recimo dva sata, da mu pokusam uvalit dojku u snu i nakon sto odspava jedan sat ili da ga pustim na miru da spava?

    Virozu je pokupio od starijeg brata kojem je trajala bar sedam dana. S tim da se i sad nakon 10 dana povremeno zakaslje i onda iskasljava po 5-10 minuta.

  2. #2
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Da odgovorim sama sebi. Viroza je manje vise prosla... i sad mu je sisa najbolja prijateljica samo bi jeo i jeo i jeo... uf, bas je bio gladan i iscrpljen.

  3. #3
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Ajd super Jadranka bas mi je drago.

  4. #4
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Hvala Lili

  5. #5
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Super da je opet prosisao!

    Sisanje u virozi/prehladi je prilicno tesko, pogotovo ako je zacepljen nos ili su opcenito puni sluzi. Vecina beba drasticno smanji kolicinu pojedenog mlijeka. Bitno je u tim slucajevima paziti na pelene (mokre pogotovo, ali i pokakane jer je cesto popratna pojava sluzava, tekuca stolica) i nuditi dojku sto duze, u sto okomitijem polozaju. Bitno je i odrzavati nos prohodnim koliko god je to moguce (osobno ne volim spricanje kojecega u nos, ali znam da nekima bas to pomaze).

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •