Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 58 od 58

Tema: Vanbracna zajednica

  1. #51
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Jedan moj prijatelj zna reći “imamo zajednički kredit na 30 godina, što će mi drugi papir, taj vrijedi više od ijednog" .
    Nedavno je bio slucaj tu na forumu, gdje vanbracna partnerica mora godinama otplacivati dio kredita nakon raskida vanbracne veze, iako je stan ostao partneru. Ima primjera gdje ni kredit ne pomaze iako kosta vise od ijednog.

  2. #52
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Nedavno je bio slucaj tu na forumu, gdje vanbracna partnerica mora godinama otplacivati dio kredita nakon raskida vanbracne veze, iako je stan ostao partneru. Ima primjera gdje ni kredit ne pomaze iako kosta vise od ijednog.
    Nije točno.
    Ona je sama na to pristala.
    Tako je napisala.
    Dakle, ne mora nego želi. To je njen izbor i njena volja što nema veze s moranjem i izvanbračnom zajednicom.

  3. #53
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    ona je bila u braku s njime, ako je to ta priča koju sam ja čitala

  4. #54
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Moja poanta je bila samo to da ni kredit na 30 godina nije uvjet za ostanak u zajednici, ni bracnoj ni vanbracnoj, ako se nece . Nikakav papir nije uvjet. Druge stvari drze ljude skupa...

  5. #55
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Nebitno za ovu temu da li je ili ne problem druge forumasice to sto je ona bila u braku ili ne. cinjenica je bila da je ona tako pristala jer joj je bilo tako lakse za postizanje mira koji je zeljela.

    Izvanbracna zajednica je sirok pojam koji se proteze medju ljudima, no koliko je meni poznato definirana je u zakonskim okvirima. Pitanje je kakva je izvanbracna zajednica pokretacice teme? dakle da li su partneri prijavljeni na istoj adresi ili ne. itd.

    Rijecanka je sve lijepo napisala jedno je definirano u obiteljskom zakonu, a drugo u drugim zakonima.

    Na zalsot cinjenica je da je nase drustvo tradicionalno i da im je drazi papir. to sto neki nisu imali probelma, ne znaci da ih drugi nece susresti. Tako da sa tvrdnjom da je sve isto, nije na zalost, ali eto nadam se da ce s vremenom postati isto.

    U bolnici je dosta skakljiva situacija. rijetko kad se trazi dokaz da je neko nekome bracni drug (dakle ne traze izvod iz matice knjige vjencanih ne straiji od 6 mjeseci), ali u situaciji koju je navela riječanka
    kao i u slučaju prava donošenja odluka u teškim situacijama - o liječenju/odbijanju istog, skidanju s aparata koji održava partnera na životu...(npr. roditelji partnera i njegov izvanbračni drug imaju suprotno mišljenje, što mislite koje će imati veću snagu?...)
    dakle ako neko kod ljecnika kaze ja sam joj suprug, tesko da ce liječnik reci OK dajte da to vidim napismeno. to su mjesta gdje se treba reagirati brzo. ALI kad se bas potegne pitanje onda nije bas jednostavno.

    ja i dalje ne mislim da je papir presudan, ali vidimo iz nekih stvari da jos uvijek na zalost u nasem drustvu nije sve isto.

  6. #56
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Slazem se s tim da može doći do situacija kad nije sve isto i stvari se zakompliciraju, ali ako je netko odlučio živjeti u izvanbračnoj zajednici čemu tom paru govoriti "bolje bi bilo..."
    Oni su tako odlučili i to drugo (sto bi se moglo zakomplicirati) nije im bitno.

  7. #57
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Slazem se.
    ja svojim klincima uvijek kazem, odluci sta ces napraviti svako djelo ima posljedicu. koja moze biti nagrada a bome i kazna.
    tako se i brak moze zavrsiti jako jako ruzno. pa moze ispasti nekom kazna.

    sto ce ko odluciti i napraviti je odluka. mislim da svako sa svojom odlukom mora biti miran.
    a objasnjavati odi registriraj se ili odi vjencaj se, su mi savjeti koje ljudi olako dijele.
    kako ce partneri zivjeti je iskljucivo njihova stvar i nicija vise.

  8. #58
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Eto, Spajalica je pogodila bit.
    Potpisujem.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •