Stranica 7 od 7 PrviPrvi ... 567
Pokazuje rezultate 301 do 309 od 309

Tema: Šta mi je?

Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011

Početno

Krenula sam citat ispočetka... martinaP danas ima u potpisu treće... ovo joj je post isto od prije godinu dana.
    Kako veselo .

Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je 38, mužu 39. Nemamo psa. Planiramo treće, nakon što sam godinama bila sigurna da mi je dvoje dosta.

Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011

Početno

Sad sam pročitala pola topica ispočetka i sad razmišljam o četvrtom .

Bolje da idem spavat!

Zelena vila avatar
    Datum pristupanja
    May 2016

Početno

Bubilo Bubich
    a mene neki dan oprala tuga kako sam zadnji put trudna
    i žalim se ja svojem jadnom mužu kako šteta što nismo mlađi pa da idemo i na četvrto, hahahaha
    otišla ja u ovisnicu o trudnoćama

Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005

Početno

Slazem se s BB. Zaista nema smisla sebe toliko muciti sa idejom. Ili kreni u realizaciju ili se pomiri s tim da to nije za vas. Ovako zivot prolazi, a ti stalno mislis da nesto propustas.

( mene mucnina uhvati kad prolazim pored rodilista, a godinama sam imala napadaje panike kad sam vidjela trudnicu. Tako da je meni bilo prilicno jasno da sam zavrsila sa planskim radanjem. )

Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007

Početno

Citiraj Zelena vila prvotno napisa Vidi poruku
    Bubilo Bubich
    a mene neki dan oprala tuga kako sam zadnji put trudna
    i žalim se ja svojem jadnom mužu kako šteta što nismo mlađi pa da idemo i na četvrto, hahahaha
    otišla ja u ovisnicu o trudnoćama
    I ja se svojem žalim.
    Ovisnica,ali o malim bebama.

V&NMama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006

Početno

Cure vi ste prave pozitivke, baš ste me nasmijale i razveselile!

V&NMama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006

Početno

Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Da, to jesu realni razlozi za zabrinutost.

S druge strane, ljudi su različiti i mogu se nositi ili podnijeti različite razine brige... netko se u nekoj situaciji ni u ludilu ne bi upuštao u donošenje neke odluke, netko bi s druge strane “zažmirio i skočio”.

Mislim banalan, i glup primjer... ali... imam prijateljicu koja želi svoje dvoje djece stambeno zbrinuti jer su i nju njezini, i ona može osigurati samo dva stana u svom životu i radnom vijeku... i jedan od važnijih razloga zašto ona ne želi imati troje ili više djece je što im ona svima to ne bi mogla priuštiti... i svaki put kad čuje da netko čeka treće, četvrto... dijete, ona komentira među nama “a što će im oni svima njima moći priuštiti”... (svašta joj ja kažem )... ovo je primjer vezan uz materijalno, ali sam htjela reći da svatko od nas ima različitu razinu poimanja “koliko djece može podnijeti” (Sori na izrazu, ne pada mi napamet bolji za ono sto želim reci).

Ima jedna studija o kojoj uvijek razmišljam kad mi padnu na pamet stvari koje su meni nemoguce i bi li ja to mogla... radi se o Rodinom istraživanju među majkama s invaliditetom. Kad to čitam, u kojim situacijama, s kojim invaliditetom ili s kojim bolestima su neke žene odlučile roditi, i to ne samo jedno, nego nerijetko i više djece... pomislim samo kako su neki ljudi, neke žene nevjerojatno hrabri. I baš i oni u tom istraživanju spominju kako slušaju komentare okoline da “što im to treba”.
    http://www.roda.hr/media/attachments...aliditetom.pdf

Svatko zna za sebe što želi i što može, i što mu treba ili ne treba.

Sve što nabrajaš jesu ozbiljne stvari... jesu li prevladive ili ne? Npr. 4. carski, ja to ne znam... koliki je to rizik? Možeš li u vezi toga procijeniti neki rizik i donijeti suvislu odluku?

Bez obzira na odluku, ja mislim da se previše mučiš i da trebaš odlučiti. Najgore je ne donijeti odluku. Odluči jedno i skoči ili drugo i pokušaj naći mir. Često pogledam ovaj topic i uvijek mi bude žao kako se još uvijek mučiš.

Nisam zapravo shvatila “imaš li sanse” nagovoriti muža. Ali u svakom slučaju mislim da ti treba mir u vezi te odluke. U nekom ranijem postu si se šalila da ti treba psihijatar. Kako da sad kažem ovo da ne zvuči grozno... jesi razmišljala je li ta želja supstitut za nešto drugo što ti nedostaje? Opisuješ tu želju tako jakom da ne možeš funkcionirati, a istovremeno govoriš o mnogim preprekama zbog kojih želja izgleda potpuno neostvariva. Oprosti ako zvučim grubo... ali mislim da moraš staviti točku na i.
    Ako si zbilja obuzeta tom idejom kako si ranije napisala mislim da moraš nešto u vezi toga riješiti.
    Imaš pravo BB, moram se odlučiti konačno jer se već predugo mučim. 2 godine to traje. Možda mi je i poremećaj hormona posljedica tog dugog razdoblja koje živim pod pritiskom i u neodlučnosti. A sad pročitam u knjizi "Hormonska ravnoteža" da je želja za djetetom u razdoblju perimenopauze (u kojem jesam) proizvod mojih hormona

V&NMama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006

Početno

Citiram taj tekst, dr. Sara Gotfried kaže ovako: "Ne zaboravite da je ključna diskriminanta od 35. do 50. postupni prestanak rada jajnika, zbog čega se mnoge žene osjećaju napadnuto: jedan dan hvata vas želja za još jednim djetetom i čini vam se da ste na sedmom nebu, a već sljedeći dan želite pobjeći od kuće i živjeti u šumi!"

Datum pristupanja
    Mar 2014

Početno

Točan opis kako se ponekad ja osjećam, pogladim trbuh kao da je beba unutra. a za pol sata sanjam da živim u brvnari u šumi i tražim gljive sa psima. Ali uglavnom s trećim djetetom osjećam se potpuna kao da je to TO i taj osjećaj želim i tebi, što god odlučila. Tvom suprugu želim snage i zdravlja

Stranica 7 od 7 PrviPrvi ... 567

Pravila pisanja postova

• Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •