Stranica 5 od 8 PrviPrvi ... 34567 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 201 do 250 od 395

Tema: Šta mi je?

  1. #201
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku

    Cheerilee, vidis, ja otkako sam rodila trecu, uopce nemam potrebu gledati i maziti tudju malu djecu
    kad bi mi netko dao svoju bebu, gledala sam kak je sto prije vratiti
    prvi kmeee i odi mami
    ono, nije mi se dalo...moja djeca su mi sasvim dovoljna
    a sad jedva cekam mirisati ovu malu strucu
    Ja općenito ne čuvam tuđu djecu, neznam kad sam ičije dijete zadnje držala u naručju....
    Prije četvrte trudnoće samo mi je dosta bilo vidjet tuđu bebu, većbih poželjela svoju
    Posljednje uređivanje od Cheerilee : 01.03.2017. at 12:23

  2. #202
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    ma to su bila djeca bliskih prijatelja i iz obitelji
    znas ono, super smo si i hoce predahnut malo pa daju meni, jer ja znam s klincima (jer ih imam puno)
    a ja si mislim, di me nadje, moji su mi skroz dosta

  3. #203
    V&NMama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    479

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    ma to su bila djeca bliskih prijatelja i iz obitelji
    znas ono, super smo si i hoce predahnut malo pa daju meni, jer ja znam s klincima (jer ih imam puno)
    a ja si mislim, di me nadje, moji su mi skroz dosta
    da, drugačiji je nekako osjećaj kad je ono baš tvoje, ne sestrino, prijateljičino, susjedino.. slatki su mi i dragi al nije to isto. krv nije voda .

  4. #204
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Mene je ova tema podsjetila kako smo mm i ja bili razmisljali o trecem dok je drugi bio beba (a bio je ultra slatka dobra mazna beba i toddler). I onda smo nekako zakljucili da smo prestari za trece i odustali. Pitala sam se neko vrijeme da li mozda ipak nije bila prava odluka do jednog ljeta kad je junior imao tri godine a susjeda u kampu pored nas bebe. E kad bi u cik zore u pet ujutro se cuo plac bebe koji me probudio pomislila sam samo s ogromnim olaksanjem (nakon trenutka dezorjentirane panike): koja sreca da nije moja i nastavila spavati. Mislim da je taj tren bio neki odlucujuci da mi vise nikad nije palo na pamet ipak ici razmatrati opciju treceg

  5. #205
    V&NMama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    479

    Početno

    Još se jedno pitam kad razmišljam o novom majčinstvu: jesu li ovo vremena kad je uopće pametno imat djecu? Rađat ih da žive u svijetu mržnje, netrpeljivosti, nasilja? Treći svjetski rat na pomolu (voljela bi da je ovo samo moja paranoja, ali bojim se da nije)...

  6. #206
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Da je to razlog za imanje ( ili neimanje )djece vrsta bi vec davno izumrla.

  7. #207
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj V&NMama prvotno napisa Vidi poruku
    Još se jedno pitam kad razmišljam o novom majčinstvu: jesu li ovo vremena kad je uopće pametno imat djecu? Rađat ih da žive u svijetu mržnje, netrpeljivosti, nasilja? Treći svjetski rat na pomolu (voljela bi da je ovo samo moja paranoja, ali bojim se da nije)...
    da ponovim naslov topika, šta ti je pobogu?

  8. #208
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    da ponovim naslov topika, šta ti je pobogu?
    Mislim da ju pocinje prati kriza srednjih godina.
    sreca da me leda bole i zivaca nemam , pa ne razmisljam o djeci.
    ali saznala danas da ce nam poznanici ( on udovac, a ona rastavljena 2x, od prije pola godine u friskoj vezi, sa djecom starosti 16, 15, 14 i 8 ) dobiti (1.zajednicko) dijete!
    pa sam si pomislila : " kakoooooo slatkoooooo...".
    Posljednje uređivanje od sirius : 29.03.2017. at 14:02

  9. #209
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,620

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da ju pocinje prati kriza srednjih godina.sreca da me leda bole i zivaca nemam , pa ne razmisljam o djeci.ali saznala danas da ce nam poznanici ( on udovac, a ona rastavljena 2x, od prije pola godine u friskoj vezi, sa djecom starosti 16, 15, 14 i 8 ) dobiti (1 zajednicko) dijete!pa sam si pomislila : " kakoooooo slatkoooooo...".
    Na komentar mogu samo .
    Posljednje uređivanje od Nera : 29.03.2017. at 14:00

  10. #210
    V&NMama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    479

    Početno

    Kakve veze ima kriza srednjih godina sa realnim stanjem ljudskog roda? Koje je sve gore i gore.

  11. #211
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj V&NMama prvotno napisa Vidi poruku
    Kakve veze ima kriza srednjih godina sa realnim stanjem ljudskog roda? Koje je sve gore i gore.
    To da te ta činjenica jače mlatne upravo u srednjim godinama. Znam po sebi. Iako sam ja već na kraju istih, hehehe...

  12. #212
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ali realno stanje ljudskog roda je cijelu povijest "s.anje", nije li?
    Koje su to godine i u kojim dijelovima svijeta bile idealne za rađati djecu? Osim 50-tih na zapadu kad je bio baby boom, a i tad je "tresao" hladni rat?
    U mojoj obitelji je nekoliko članova rođeno 1941. ili 1942. Sigurno nisu bile super godine za odluku o djeci.

    Meni se isto čini da "nije vrijeme za to" ne postoji... djeca se rađaju i u sred rata, izbjegličke krize i sl. oduvijek. Ja bih prije rekla da svijet nikad nije nit će biti idealno i savršeno mjesto, ako razmišljaš o stanju ljudskog roda, ratovima, međudržavnoj politici, atmosferi u društvu i slično. Nemoj tražiti isprike u tome .

  13. #213
    V&NMama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    479

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    To da te ta činjenica jače mlatne upravo u srednjim godinama. Znam po sebi. Iako sam ja već na kraju istih, hehehe...
    a u tome je znači stvar :D

  14. #214
    V&NMama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    479

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Ali realno stanje ljudskog roda je cijelu povijest "s.anje", nije li?
    Koje su to godine i u kojim dijelovima svijeta bile idealne za rađati djecu? Osim 50-tih na zapadu kad je bio baby boom, a i tad je "tresao" hladni rat?
    U mojoj obitelji je nekoliko članova rođeno 1941. ili 1942. Sigurno nisu bile super godine za odluku o djeci.

    Meni se isto čini da "nije vrijeme za to" ne postoji... djeca se rađaju i u sred rata, izbjegličke krize i sl. oduvijek. Ja bih prije rekla da svijet nikad nije nit će biti idealno i savršeno mjesto, ako razmišljaš o stanju ljudskog roda, ratovima, međudržavnoj politici, atmosferi u društvu i slično. Nemoj tražiti isprike u tome .
    Znači ne drži mi moje strahovanje od teških vremena vodu .

  15. #215
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    da je živa, rekla bi ti moja nona koju o teškim vremenima, moja ti. spasila se kad su je stigla ova tvoja teška vremena
    Posljednje uređivanje od cvijeta73 : 29.03.2017. at 16:17

  16. #216
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj V&NMama prvotno napisa Vidi poruku
    Znači ne drži mi moje strahovanje od teških vremena vodu .
    Ne.
    Davno je Krleža napisao:
    "Nigdar ni bilo, da ni nekak' bilo,
    pak ni vezda ne bu, da nam nekak ne bu."
    I to je univerzalno primijenjivo.

  17. #217
    V&NMama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    479

    Početno

    Moj problem je mislim u tome što sam strašno nesigurna i strašljiva osoba, svake promjene me strah. Sad me strah kako bi se ponovo nosila s majčinstvom u ovim godinama, nakon što je prošlo već 5 godina od kad sam imala bebu. Strah me ev. komplikacija u trudnoći, 4. carskog, strah me kako ću ako mužu ne bude dobro s obzirom na bolest... I tako svega me strah. A s druge strane ne mogu se pomirit s činjenicom da više NIKAD neću iskusiti postajanje mamom, da ću svu onu brižno čuvanu robicu za bebe koju sam sačuvala od starijih dječaka ipak morati dati dalje, da u onom kinderbetu u garaži više NIKAD neće spavati MOJA beba.. Možda, možda je ta moja želja za još jednim djetetom samo rezultat toga što se teško mirim s neminovnošću života, da je prolazan i da se stalno mijenja, da sve ima svoje vrijeme i da je moje vrijeme dobrim dijelom prošlo i nikad se neće vratiti.

  18. #218

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    798

    Početno

    V&NMama razumijem tvoju zelju za jos jednom bebom, i kod mene jos postoji nakon dvoje djece ali sam iz odredjenih razloga cvrsto odlucila da treca beba na dolazi u obzir. Ja sam za razliku od tebe rjesila sve djecje stvari, u biti, sad mi opet pada na pamet, komoda za presvlacenje mi jos stoji u spavacoj, od nje se ne mogu razdvojiti...
    Kad god vidim bebu, kad netko kaze da ceka bebu, mene uhvati nostalgija, zelja za opet, zelja za radjanjem, da se brinem o tom malom bicu... Ali nemogu se nagovorit

  19. #219

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Ja sam upravo sve velike stvari za bebu poklonila dalje i tako se rješila i ideje o trećem :D a drugo mi nema Ni dvije, ali nekako s rješavanjem stvari, znala sam da je to-to. Moja finalna odluka.

  20. #220
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    I tak je tvoja imenjakinja sve izdjelila dala i kolica i kimbac pa skuzila da će morat nanovo skupljat

  21. #221
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    I ja isto. Vrece i vrece robice dala dalje . Sad mi svi govore "bar imaš robicu". A ja nemam .

  22. #222

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    I tak je tvoja imenjakinja sve izdjelila dala i kolica i kimbac pa skuzila da će morat nanovo skupljat
    Tak i mi. Kinderbet, prematalicu, kolica, as..sve. I super mi je :D

  23. #223
    V&NMama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    479

    Početno

    Evo mene opet. Mužu se u međuvremenu jako pogoršalo zdr. stanje tako da je završio na hemodijalizi, bio 2 tjedna u bolnici. Sad smo opet zajedno, doma je, živ je što je najvažnije, a moja želja za majčinstvom je pala u 10. plan. Ne znam kako je kod njega, neću ni pitati sada, treba mu vremena da se oporavi i privikne na sve. Al želja nije nestala . Samo želim biti doma, s djecom, s njim, muka mi je na poslu :/.

  24. #224
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj V&NMama prvotno napisa Vidi poruku
    Evo mene opet. Mužu se u međuvremenu jako pogoršalo zdr. stanje tako da je završio na hemodijalizi, bio 2 tjedna u bolnici. Sad smo opet zajedno, doma je, živ je što je najvažnije, a moja želja za majčinstvom je pala u 10. plan. Ne znam kako je kod njega, neću ni pitati sada, treba mu vremena da se oporavi i privikne na sve. Al želja nije nestala . Samo želim biti doma, s djecom, s njim, muka mi je na poslu :/.
    Eh, život je ono što nam se događa dok mi kujemo druge planove. Tvom mužu želim brzi oporavak, a onda ćete sve promisliti ponovno. Sretno.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 11.05.2017. at 16:29

  25. #225
    V&NMama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    479

    Početno

    Evo mene opet . Mužu je bolje, puuuno bolje u odnosu na ono kako je bilo i ja opet jučer potegnula temu . Kažem "pa daj, pa nismo mi stari još", a on će na to "pa ti nisi, da" . Ma shvaćam ga, nemam ja 50, da imam vjerojatno ni ja ne bi bila luda za još jednim djetetom. Al nije ni on moj najveći problem, nego ja sama, sad si opet mislim kako je lijepo i lako s našim dečkima sada kad su malo porasli (7 i 5 godina), spavam koliko hoću, imam to famozno "vrijeme za sebe", ne vuče mi se nitko za suknju i tako sam se već navikla na sve te luksuze života mame koja nema dijete u kategoriji 0-3 i sad se pitam kako bi se ja ponovo privikla na sve čari života s bebom - nespavanje, nemanje vremena za sebe (dobro, to se još i može naći kad se hoće), obavljanje svih kućanskih i inih poslova uz malu bebu... Razumijete me što mislim .

  26. #226
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    Citiraj V&NMama prvotno napisa Vidi poruku
    Evo mene opet . Mužu je bolje, puuuno bolje u odnosu na ono kako je bilo i ja opet jučer potegnula temu . Kažem "pa daj, pa nismo mi stari još", a on će na to "pa ti nisi, da" . Ma shvaćam ga, nemam ja 50, da imam vjerojatno ni ja ne bi bila luda za još jednim djetetom. Al nije ni on moj najveći problem, nego ja sama, sad si opet mislim kako je lijepo i lako s našim dečkima sada kad su malo porasli (7 i 5 godina), spavam koliko hoću, imam to famozno "vrijeme za sebe", ne vuče mi se nitko za suknju i tako sam se već navikla na sve te luksuze života mame koja nema dijete u kategoriji 0-3 i sad se pitam kako bi se ja ponovo privikla na sve čari života s bebom - nespavanje, nemanje vremena za sebe (dobro, to se još i može naći kad se hoće), obavljanje svih kućanskih i inih poslova uz malu bebu... Razumijete me što mislim .
    A pored novostečenog vremena za sebe tu je i partnerstvo sa mužem koje dobiva na novom valu energije kada djeca porastu...
    Moji su klinci nešto stariji od 12 godina.
    Preporodila sam se i ponovo otkrila samu sebe a radim i na vezi sa MM-om.
    Želim tebi i suprugu prvo puno zdravlja i ljubavi, već će se iskristalizirati ono što vam je idući cilj, bilo to još jedno dijete ili nešto drugo.
    Samo nek je zdravlja.

  27. #227
    V&NMama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    479

    Početno

    Eto ja sam valjda stvarno ne baš normalna osoba kad i dalje, unatoč tome što mi je muž bolestan (iako ne nasmrt, s dijalizom se danas živi sasvim ok, dočekat se može i lijepa starost) i star (50) ja još uvijek želim to jedno, još samo jedno djetešce . Ovi dvoje koje već imam su mi preslatki i mislim si kako bi šteta, upravo šteta bilo ne imat još jedno . To mi je čak jednom rekla jedna poznanica koja je i učiteljica - da je šteta što roditelji koji imaju takvu (mislila je dragu i simpatičnu djecu) nemaju ih nikad više, nego jedno ili dvoje, a oni neodgovorni ih uvijek narađaju tucet . Mene nije strah ni 4. carskog, ni genetskih anomalija ni muževe bolesti - ja samo želim još jednom postati mama. Zar je to takav grijeh? Imam osjećaj da bi me svi osuđivali, a osjetljiva sam na tuđe mišljenje, pogotovo ono najbližih. Od muža ne očekujem ne znam kakav angažman s obzirom na to da je bolestan, odradit ću sve sama, samo kad b pristao.. radi mene. Možda on ni ne želi (zapravo mislim da sigurno ne želi sad dijete jer ne bolestan), ali zar ne bi mogao radi mene? Pa dijete uvijek donosi radost, i u najcrnjim danima života.

  28. #228
    V&NMama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    479

    Početno

    Kad sam napisala ovo da neodgovorni roditelji najčešće narađaju puno djece, nisam mislila na vas ili one koji imaju puno djece a odgovorni su, dobri roditelji. Isprika ako sam nekoga povrijedila, nije mi bila namjera, mada mi je sad kad čitam tako zazvučalo.

  29. #229
    Zelena vila avatar
    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    142

    Početno

    moj muž ne želi trece dijete, no pristaje na tu mogucnost samo meni za ljubav...
    jer i ja imam tu nenormalno jaku želju za još jednim djetetom...
    mi smo malo stariji od tebe, i kod nas sam ja ta koja je malo lošijeg zdravlja no ništa ozbiljno... mi imamo dvoje male djece i skoro cjelokupna briga o njima je na meni jer je on zbog svog posla malo doma.. proživjela sam i šest spontanih pobacaja... i dva carska.. i on se stalno cudi kako bi ja još jedno ali...
    mene bi moji najbliži osuđivali... i teško mi je zbog toga...
    i tako bi rado da me ta želja pusti... i stalno sam u razmišljanjima..
    i citam tebe.. i šaljem ti zagrljaj..

  30. #230
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,503

    Početno

    Zelena vila
    ako te osuda tvojih prijeci neka to ne bude razlog zasto nisi isla na trece. To stvarno nije njihova stvar nego tebe i tm.

  31. #231
    V&NMama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    479

    Početno

    Citiraj Zelena vila prvotno napisa Vidi poruku
    moj muž ne želi trece dijete, no pristaje na tu mogucnost samo meni za ljubav...
    jer i ja imam tu nenormalno jaku želju za još jednim djetetom...
    mi smo malo stariji od tebe, i kod nas sam ja ta koja je malo lošijeg zdravlja no ništa ozbiljno... mi imamo dvoje male djece i skoro cjelokupna briga o njima je na meni jer je on zbog svog posla malo doma.. proživjela sam i šest spontanih pobacaja... i dva carska.. i on se stalno cudi kako bi ja još jedno ali...
    mene bi moji najbliži osuđivali... i teško mi je zbog toga...
    i tako bi rado da me ta želja pusti... i stalno sam u razmišljanjima..
    i citam tebe.. i šaljem ti zagrljaj..
    Vilo, i ja tebi .
    O, koliko je lakše i koliko se čovjek osjeća normalnije kad vidi da nije sam u nečemu!
    I ja bi da me želja pusti, i tako se molim kroz suze da me pusti il se ostvari jer ne mogu se još dugo tako mučiti razmišljanjem.
    Ja sam prošla 3 carska, jedan spontani u 16. tt i gubitak bebe odmah poslije poroda. I dobila 2 divna anđela koji su nešto najvrjednije što imam. I dođe mi da si mislim - pa gle, imaš dvoje prekrasne djece, pa šta bi rekle žene koje nisu mogle dobiti ni jedno a željele su??? Počnem se smatrati nezahvalnom i gramzljivom .
    A onda opet si mislim - ako je želja tu i tako jaka zašto je ubiti? Imam osjećaj da bi čitav život žalila za tim još jednim nerođenim koje sam željela ali nisam imala snage roditi ga..

    Vilo, zbog čeka bi tebe tvoji osuđivali? Što misliš da bi ti zamjerili?

  32. #232
    Zelena vila avatar
    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    142

    Početno

    Lili75, znam... hvala na podršci..
    sprijecila su me dva spontana pobacaja.... krajem srpnja bi mi bio termin zadnje izgubljene bebice i kako se on bliži sve sam tužnija...

    V&NMama, daaaa, puno je lakše kad možeš podijeliti misli s nekim tko razumije...
    i ja se tako kroz suze molim
    mene bi moji mama i tata osuđivali prvo jer se jako boje za mene a drugo zbog nekih svojih stavova i mišljenja koje ne mogu ovako javno iznositi...
    moji između ostalog smatraju baš to što si napisala -da bi trebala biti sretna i zahvalna što imam dvoje zdrave djece jer kolki ljudi ne mogu imati ni jedno... da trebam cuvati sebe i svoje zdravlje kako bi se mogla brinuti za ovo dvoje malih koje imam a ne riskirati... da sam prestara za trece dijete...
    dijelom je to i zbog toga jer su se oni sami u prošloj godini jako razbolili i više mi ne mogu pomagati na nacin da mi pricuvaju djecu..
    a posebno ih užasava cinjenica da bi morala na treci carski.. ne mogu si ni zamisliti njihov uzas da moram na cetvrti carski kao ti... i ovako sam mislila skrivati trudnocu dok god bi se moglo

    ja njih razumijem u ovom dijelu u kojem se boje.. i znam da bi mi bilo fizicki teško samoj sa troje male djece ali bi ja to vec nekako..
    a i nisu više tako mali- skoro cetiri i skoro dvije godine.. ima ovdje puno žena i sa manjim razlikama među djecom... dobro možda su mlađe od mene al nedam se ja

    i tako ima tu još nekih detalja i otežavajucih okolnosti...
    no mene ništa ne može navesti da odustanem... bar još neko vrijeme...

  33. #233
    V&NMama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    479

    Početno

    Citiraj Zelena vila prvotno napisa Vidi poruku
    Lili75, znam... hvala na podršci..
    sprijecila su me dva spontana pobacaja.... krajem srpnja bi mi bio termin zadnje izgubljene bebice i kako se on bliži sve sam tužnija...

    V&NMama, daaaa, puno je lakše kad možeš podijeliti misli s nekim tko razumije...
    i ja se tako kroz suze molim
    mene bi moji mama i tata osuđivali prvo jer se jako boje za mene a drugo zbog nekih svojih stavova i mišljenja koje ne mogu ovako javno iznositi...
    moji između ostalog smatraju baš to što si napisala -da bi trebala biti sretna i zahvalna što imam dvoje zdrave djece jer kolki ljudi ne mogu imati ni jedno... da trebam cuvati sebe i svoje zdravlje kako bi se mogla brinuti za ovo dvoje malih koje imam a ne riskirati... da sam prestara za trece dijete...
    dijelom je to i zbog toga jer su se oni sami u prošloj godini jako razbolili i više mi ne mogu pomagati na nacin da mi pricuvaju djecu..
    a posebno ih užasava cinjenica da bi morala na treci carski.. ne mogu si ni zamisliti njihov uzas da moram na cetvrti carski kao ti... i ovako sam mislila skrivati trudnocu dok god bi se moglo

    ja njih razumijem u ovom dijelu u kojem se boje.. i znam da bi mi bilo fizicki teško samoj sa troje male djece ali bi ja to vec nekako..
    a i nisu više tako mali- skoro cetiri i skoro dvije godine.. ima ovdje puno žena i sa manjim razlikama među djecom... dobro možda su mlađe od mene al nedam se ja

    i tako ima tu još nekih detalja i otežavajucih okolnosti...
    no mene ništa ne može navesti da odustanem... bar još neko vrijeme...
    Draga moja Zelena vilo, kad čitam tebe - kao da čitam sebe. Isto, isto je i kod mene. Želim ti svu hrabrost i snagu da ne odustaneš .

  34. #234
    Zelena vila avatar
    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    142

    Početno

    hvaaala ti draga V&NMama
    kod mene i dalje stanje nepromijenjeno, želja je postojana
    trudnoce još nema na vidiku

    kako je kod tebe? Jel dragi pristao?
    kako bi bilo divno da se uskoro nastavimo tipkati na trudnickim temama...

    nije tema ali moram komentirati - tvoj avatar mi je predivan! ja obožavam ta dlakava stvorenja i dijelim svoj dom sa nekoliko njih...

  35. #235
    V&NMama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    479

    Početno

    Draga Zelena vilo .. dugo me nije bilo ovdje pa se tek sad javljam. Drago mi je čuti da je kod tebe želja i dalje postojana, kod mene je nažalost nestala tj. uspjela sam je potisnuti. Svjesno, namjerno. Drugačije nažalost u ovoj situaciji u kojoj jesam ne mogu . Muž jednostavno nije spreman u ovakvom zdravstvenom stanju na novo očinstvo i ja ga u potpunosti razumijem. Stavila sam se u njegovu kožu i mogu reći da razumijem, iako mi je teško. Možda, možda, možda, ali samo ako tako da Bog, onda da. Inače ne, bojim se i ne mogu protiv želje svog muža a ta je zasad samo jedna: da ozdravi, ako je moguće. I kad razmišljam kako bi se beba uklopila u našu novu svakodnevicu iskreno ne vidim kako bi to bilo tj. bilo bi iznimno teško.
    Ali tko zna.. "ah, nitko ništa ne zna, krhko je znanje..". Još bi nam moglo desiti se čudo ..
    Tebi sretno, sretno, neka bude kako treba biti, neka si mi blagoslovljena i sretna . Neka ti On donese mir kako god bilo.
    PS. Da, odmalena volim mace, najdraže su mi životinje. Tu sam ljubav nasljedila od svoje drage bake koja ih i danas u 76-oj ima čak 7 .

  36. #236
    V&NMama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    479

    Početno

    Evo mene opet . Ovaj sam se mjesec nešto preračunala u računanju plodnih dana (sve je bilo dobro dok nisam prestala voditi svoju evidenciju mjesečnice na običnom kalendariću i počela koristiti aplikaciju za isto na mobu). I tako prema svim kalendarima ispada da ću najvjerojatnije ostati trudna i sad me hvata takva panika da ne znam šta bi . A toliko sam si to htjela i evo sad umjesto sreće strah i da ne kažem kajanje . Grozna sam .

  37. #237

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    165

    Početno

    Ni ne pomišljaj da si grozna, zbog želje za djetetom, svakom živom biću to je usađeno u srž postojanja. Mi ljudi ponekad previše racionaliziramo. Ako i jesi trudna prihvati to na način da je tvoje tijelo i tvoja podsvijest to odabrali.
    Javi nam pa da ti možemo čestitati

  38. #238
    Zelena vila avatar
    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    142

    Početno

    ajme V&NMama danima si mi u mislima i vrtim misao - neka joj se dogodi čudo, neka joj se dogodi čudo, daj Bože... i pročitam sad ovo
    i mene je strah, uvijek... u tim danima ne znam da li me je više strah toga da nisam ili jesam trudna...
    a kad vidim pozitivan test prvo panika totalna, a tek onda sreca...

    puno pozdravi svoju baku... i ja sam do prije par mjeseci imala sedam tih predivnih stvorenja

  39. #239
    V&NMama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    479

    Početno

    Citiraj Zelena vila prvotno napisa Vidi poruku
    ajme V&NMama danima si mi u mislima i vrtim misao - neka joj se dogodi čudo, neka joj se dogodi čudo, daj Bože... i pročitam sad ovo
    i mene je strah, uvijek... u tim danima ne znam da li me je više strah toga da nisam ili jesam trudna...
    a kad vidim pozitivan test prvo panika totalna, a tek onda sreca...

    puno pozdravi svoju baku... i ja sam do prije par mjeseci imala sedam tih predivnih stvorenja
    Da nismo mi dvojnice neke ? Kad čitam tebe, ko da čitam sebe .
    Jako mi je neobično sve što se izdogađalo, ako bude trudnoća znam da je čudo i znam da je znak/dar od Boga jer sam tako molila - ili da se dogodi čudo ili ja odustajem jer nemam snage donijeti svjesno takvu odluku. Bumo vidli . Kako god bude, ja mirno čekam i vjerujem da će biti baš kako i treba biti.
    Kako si ti?

  40. #240
    V&NMama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    479

    Početno

    Ja se evo počela ovdje dopisivati sa samom sobom . Izgleda da je vrijeme da tema krepa . Šalim se, samo javljam da se nije dogodilo čudo i da je moj android ipak pametniji od mene jer je predvidio dolazak mjesečnice u dan i tako ja eto ipak nisam trudna i neka bude kako mora biti, savršeno mirna u stilu zen budizma mirim se sa trenutačnom slikom života .

  41. #241
    Zelena vila avatar
    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    142

    Početno

    evo me, evo me.. stalno ti u mislima pričam jer ne stignem ovdje pisati.. morat cu ti poslat u pp broj svog mobitela...
    a neeee... pa to tvoje cudo baš zeza... ali, ima još puno vremena za njega

  42. #242
    Zelena vila avatar
    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    142

    Početno

    a ja sam i dalje opsjednuta

  43. #243
    Zelena vila avatar
    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    142

    Početno

    eto kad pišem uz djecu... ja sam i dalje opsjednuta, samo jedan od primjera- kupi neki dan moj muž dva casopisa... na naslovnici jednog predivni polugoli frajer a na drugom žena sa malom bebom... i šta? samu sebe uhvatim kako ko zacarana buljim u ženu sa djetetom, hahahaha... inace bi, da sam u normalnom stanju, sva nasmijana buljila u frajera ...
    ah...

  44. #244
    V&NMama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    479

    Početno

    Citiraj Zelena vila prvotno napisa Vidi poruku
    eto kad pišem uz djecu... ja sam i dalje opsjednuta, samo jedan od primjera- kupi neki dan moj muž dva casopisa... na naslovnici jednog predivni polugoli frajer a na drugom žena sa malom bebom... i šta? samu sebe uhvatim kako ko zacarana buljim u ženu sa djetetom, hahahaha... inace bi, da sam u normalnom stanju, sva nasmijana buljila u frajera ...
    ah...
    Zbilja si opsjednuta !
    Al neka takve opsjednutosti, to je lijepa opsjednutost i nadam se da će uskoro prerasti u stvarnost!

  45. #245
    Zelena vila avatar
    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    142

    Početno

    hvaala ti V&NMama ... moram ti reci da si nekako prenijela tu svoju smirenost i na mene pa malo manje strahujem
    i da, citala sam malo tvoje stare postove i ostala zapanjena koliko smo si slicne u razmišljanjima

    koja je tvoja zadnja dobna granica da budeš ponovo mama? pitam jer ja svoju stalno pomicem i ludim zbog toga..

  46. #246
    V&NMama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    479

    Početno

    Citiraj Zelena vila prvotno napisa Vidi poruku
    hvaala ti V&NMama ... moram ti reci da si nekako prenijela tu svoju smirenost i na mene pa malo manje strahujem
    i da, citala sam malo tvoje stare postove i ostala zapanjena koliko smo si slicne u razmišljanjima

    koja je tvoja zadnja dobna granica da budeš ponovo mama? pitam jer ja svoju stalno pomicem i ludim zbog toga..
    Stvarno? Moram i ja onda tvoje postove pročitati malo . Mada već na osnovi ovoga što sam te čitala na ovoj temi imam isti dojam! Moja zadnja granica je 39 ajmo reći, nekak si mislim da je 40 previše za mene. Al ja sam ti inače nesiguran tip, jako ovisan o mišljenju okoline tako da je to vjerojatno utjecaj toga. Ono, mislim si, šta će ljudi reć i na kraju i da će mi dijete danas sutra patit jer ima staru mamu . Borim se protiv takvog razmišljanja jer sam na jednoj zdravorazumskoj razini svjesna koliko je pogrešno, ali evo, teško mi ide.

  47. #247
    Zelena vila avatar
    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    142

    Početno

    aaajme, skooro sve isto, isto!! jedina mala razlika je ta što ja baš nisam ovisna o mišljenju okoline, štoviše u puno toga sam od malih nogu baš svoja no isto sam jako opterecena time da ce mi djeca patiti što imaju staru mamu... i stalno iznova citam svuda i ovdje predivne primjere "starih" mama no nisam se još izborila sama sa sobom...
    dijelom je to zbog toga što sam sama oduvijek bila ponosna na svoju mladu i lijepu mamu (rodila me je sa 22 godine) i htjela sam i sama biti mlada mama no sve mi se drugacije posložilo...
    i tako mic po mic stalno sam pomicala tu svoju dobnu granicu i silno sam htjela roditi trece sa 39, odnosno prije 40-tog rođendana... no, jedan spontani, drugi spontani i evo me sa punih 40.. a želja i dalje ne pušta...
    i znam da cu biti bar još jednom trudna

  48. #248
    V&NMama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    479

    Početno

    Citiraj Zelena vila prvotno napisa Vidi poruku
    aaajme, skooro sve isto, isto!! jedina mala razlika je ta što ja baš nisam ovisna o mišljenju okoline, štoviše u puno toga sam od malih nogu baš svoja no isto sam jako opterecena time da ce mi djeca patiti što imaju staru mamu... i stalno iznova citam svuda i ovdje predivne primjere "starih" mama no nisam se još izborila sama sa sobom...
    dijelom je to zbog toga što sam sama oduvijek bila ponosna na svoju mladu i lijepu mamu (rodila me je sa 22 godine) i htjela sam i sama biti mlada mama no sve mi se drugacije posložilo...
    i tako mic po mic stalno sam pomicala tu svoju dobnu granicu i silno sam htjela roditi trece sa 39, odnosno prije 40-tog rođendana... no, jedan spontani, drugi spontani i evo me sa punih 40.. a želja i dalje ne pušta...
    i znam da cu biti bar još jednom trudna
    Vilo, ja ću počet vjerovat u prošle živote u kojem smo ti i ja bile u najmanju ruku sestre !
    I ja sam imala mladu mamu s kojom sam se ponosila (rodila me s 19, jedan dan nakon svog 19-tog rođendana). I dandanas je mladolika i sve do nedavno su nas ljudi znali pitati jesmo li sestre, gdje bi ona naravno bila starija sestra . I ja sam naslijedila te gene pa isto tako izgledam mlađe nego što jesam. MM isto tako. On bi, da je recimo krenuo "na vrijeme" s očinstvom, tamo negdje s 25 npr. kad se 1. put oženio, sada mogao imati dijete od 25, a ne od 5 godina kao što ga ima. Baš smo sinoć tako računali i razgovarali, njegova generacija ima već odraslu djecu, a on tek mladi tata . Mi smo trebali prvi put postati roditelji još prije 11 godina kad smo ostali bez svoje prve bebe koja je umrla nakon poroda, nakon čega smo ostali sami još 4 godine. Kao što kažeš, sve se tako posložilo i nismo puno mogli utjecati na sve. I živimo u vremenu kad je trend da se sve u životu mora posložiti kak smo si zamislili inače je katastrofa i gubimo tlo pod nogama, a zapravo je važno samo se osloniti na Njega (vjernica sam pa zato to kažem) i ići kroz život s povjerenjem da će On sve izvesti na dobro, jer On zna i vidi ono što mi ne znamo i ne vidimo. A ako nas On zove na još jedno majčinstvo, zašto se odupirati, pitam se..

  49. #249
    Zelena vila avatar
    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    142

    Početno

    sviđa mi se ovaj pristup u zadnjem dijelu tvog posta, morati cu si ga više puta ponoviti
    da, cinjenica je da iz objektivnih i subjektivnih razloga nisam mogla biti mlada mama a u godinama u kojima se veliki broj žena muci sa plodnošcu ja sa tim nemam problema... e sad, zašto je to tako... bliski ljudi oko mene su podijeljeni u one koji vjeruju u Boga i u sudbinu i one koji vjeruju da je svatko iskljucivo sam krojac svog života...
    ne mogu si ni zamisliti koliko vam je bilo teško kad ste izgubili bebu i u tim dugim godinama dok niste docekali živu i zdravu srecicu... pa drugu... i od srca se nadam da vas ceka i treca

  50. #250

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    165

    Početno

    Cure , lijepo vas je čitati i želim vam svu sreću ovog svijeta .

Stranica 5 od 8 PrviPrvi ... 34567 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •