Pokazuje rezultate 1 do 5 od 5

Tema: Neplaćeni porodiljni dopust i obračun porodiljne naknade

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    14

    Početno Neplaćeni porodiljni dopust i obračun porodiljne naknade

    Bok!
    Jesam li ja dobro shvatila da HZZO na isti način promatra neimanje dovoljno staža za obračun porodiljne naknade, bez obzira radi li se o tome da li je majka bila na mirovanju radnog odnosa ili bila nezaposlena?
    Imati ću kratki razmak između dva porodiljna, od čega je ovaj prvi bio dulji jer sam uzela mirovanje radnog odnosa pa nemam 18mj staža u dvije godine. I onda bi trebala dobivati minimalac. Što mi je apsurdna situacija da mi s jedne strane jedan te isti zakon omogućava da budem kod kuće s dijetetom duže od godinu dana, a s druge strane dobijem po prstima prilikom sljedeće trudnoće jer radi iskorištavanja tog istog parava sada nemam dovoljno staža.

  2. #2
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Kad si završila Porodiljni?

  3. #3
    angel 1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    899

    Početno

    Da ja sam zbog toga bila prekinula mirovanje rad.odnosa i otisla radit 2.mj + slobodni dani da bi dobila isplate i ne bi bila na minimalcu..

  4. #4
    angel 1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    899

    Početno

    I ako nisi iskoristila godisnji -to mozes isto kombinirati..ja vec prije jesam..al sam eto imala i tih slobodnih dana..

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    14

    Početno

    godišnji sam iskoristila neposredno prije otvaranja mirovanja radnog odnosa. slobodnih dana nema kod mog poslodavca tako da sam iskoristila sve što se dalo iskoristiti. a nisam se ranije vratila na posao jer sam mislila da se to sa stažom odnosi samo na nezaposlene. u mojim očima, i dalje sam bila na porodiljnom, samo na neplaćenom.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •