Stranica 17 od 36 PrviPrvi ... 7151617181927 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 801 do 850 od 1775

Tema: Upisi na faks

  1. #801
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Eh, mitovski, to ti je kao i s jelovnikom za fešte - taj se još nije rodio koji bi svima ugodio....

    S jedne strane je dobro da postoji standardizacija znanja koja se ispituju, a s druge imamo hrpu svoje djece s pp kojima treba prilagodba.

  2. #802
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    onda njima to fulavanje nije strano pri ispravljanju, ttreba dobro gledati.
    "mojoj" isto ništa nije trebalo , ali se žalila na dva zadatka koja joj nisu uvažena i isto odskočila na sam vrh.
    To sve ocjenjuju ljudi.
    I ocjenjuju subjektivno pa je mogućnost pogrešnog ocjenjivanja velika.
    Osobito kod eseja.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  3. #803
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Eh, mitovski, to ti je kao i s jelovnikom za fešte - taj se još nije rodio koji bi svima ugodio....

    S jedne strane je dobro da postoji standardizacija znanja koja se ispituju, a s druge imamo hrpu svoje djece s pp kojima treba prilagodba.
    Nije moguće da svih 90 učenika ima pp.

  4. #804
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Nije moguće da svih 90 učenika ima pp.
    Preduhitrila si me.
    Kak pp?!?
    To je nemoguće.
    Ali je itekako moguće da nešto ne štima i to s obje strane.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  5. #805
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Nije moguće da svih 90 učenika ima pp.
    Samo sam mislila reći da ne postoji sustav koji bi zadovoljio objektivne potrebe svih, bili s pp ili ne.

  6. #806

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    što se tiče praznog papira, plaćaš maturu koju si prijavio a ne izađeš na nju. A matura se prijavljuje x mjeseci prije pa ima i onih koji se u među vremenu predomisle.

    Tako da statistike bez svima vidljivih inbicijalnih podataka su dušu dale za svakojaka tumačenja i čuđenja.
    Posljednje uređivanje od larmama : 15.07.2019. at 12:50

  7. #807
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Citiraj larmama prvotno napisa Vidi poruku
    što se tiče praznog papira, plaćaš maturu koju si prijavio a ne izađeš na nju. A matura se prijavljuje x mjeseci prije pa ima i onih koji se u među vremenu predomisle.

    Tako da statistike bez svima vidljivih inbicijalnih podataka su dušu dale za svakojaka tumačenja i čuđenja.
    U pravu si...

  8. #808
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Samo sam mislila reći da ne postoji sustav koji bi zadovoljio objektivne potrebe svih, bili s pp ili ne.
    Da, ali se ovdje radi o ponavljanju ispita 2.r OŠ iz Hrvatskog- Čitanje s razumijevanjem jer je svih 90 učenika (ok ostavimo onih par koji su ga možda dobro napisali) napisalo ispit loše.
    Ispit sam vidjela i nekoliko je pitanja bilo vrlo zbunjujuće.

    Evo npr. probati ću se prisjetiti:

    Branko je bio na ljetnim praznicima. Ostao je sam kući. Imao je psa Šarka. Šarko je bio nestašan pas. On i Šarko igrali su se cijeli dan. Otac mu je rekao da ne izlazi van.
    Branko je zanemario upozorenja oca i izašao van sa Šarkom. Dalje opisuje što su on i Šarko radili. Zatim se nešto dogodilo, Branko je pao, razbio koljeno.
    Otac je bio jako ljut, nagrdio ga a Branko se požalio prijatelju Marku.

    (ovo je skraćeno)

    Pitanje...navedi 2 glavna lika: svih 90 učenika je odgovorilo Branko i Šarko. Točan odgovor je bio Branko i Marko.
    Marko se spominje jednom rečenicom...Branko se požalio prijatelju Marku...

  9. #809
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Ovo sam pisala uglavnom jer se raspravlja o tim praznim esejima iz HJ. Meni se čini da djecu nitko nije naučio čitati s razumijevanjem. Nemojmo se zavaravati da se rodimo s tim, to je isto vještina koja se uči.

  10. #810
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo sam pisala uglavnom jer se raspravlja o tim praznim esejima iz HJ. Meni se čini da djecu nitko nije naučio čitati s razumijevanjem. Nemojmo se zavaravati da se rodimo s tim, to je isto vještina koja se uči.
    Moju djecu su čitanju s razumijevanjem više naučili logopedi, a manje učitelji u oš. Možda nisu imali priliku (kod starijega logopedska terapija je počela debelo prije upisa u OŠ) ali nije problem u čitanju s razumijevanjem, nego u korištenju vlastitog mozga za razmišljanje i zaključivanje.

    Drugo je pitanje "Šta je pisac hteo da kaže?" jer oni koji u osnovnoj i srednjoj školi to dobro gataju, obično poberu dobre ocjene ih HJ.

    Na tragu toga da se vratim na Branka i Marka i Šarka... Nisi navela cijelu priču, ali Marko i Branko su očito razgovarali. Šarko (koliko mi se čini) nije ništa govorio. Glavni lik u npr. Nazorovom romanu Bijeli jelen je lik, zato jer govori. Pas Šarko ništa ne govori. Bijeli jelen ima osobine ljudskog bića, a pas Šarko u ovoj tvojoj priči je samo pas. Možda sam fulala jako, ali meni se tako čini.

  11. #811

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku

    Drugo je pitanje "Šta je pisac hteo da kaže?" jer oni koji u osnovnoj i srednjoj školi to dobro gataju, obično poberu dobre ocjene ih HJ.
    Ne razumijem ovaj dio?

  12. #812
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Ne razumijem ovaj dio?
    Nema tu puno tajni - iz iskustva mog starijeg sina: treba slušati na satu što je profesor HJ naglasio, tj. najbolje ocjene dobiju oni koji napišu profesorovo mišljenje, a ne svoje.

    Pokušavam se sjetiti primjera.... Ako je štajaznam profesor naglasio da je Grušnicki demonski lik, jer mrzi cijeli ljudski rod, onda tako treba i napisati, bez puno razmišljanja.

  13. #813

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Nema tu puno tajni - iz iskustva mog starijeg sina: treba slušati na satu što je profesor HJ naglasio, tj. najbolje ocjene dobiju oni koji napišu profesorovo mišljenje, a ne svoje.

    Pokušavam se sjetiti primjera.... Ako je štajaznam profesor naglasio da je Grušnicki demonski lik, jer mrzi cijeli ljudski rod, onda tako treba i napisati, bez puno razmišljanja.
    Uz dužno poštovanje i iskustvu i ostalom, mislim da si tu u krivu.
    Ako se učenik u nekom dijelu analize književnog djela ne slaže s profesorom, potpuno je legitimno da kaže (i napiše) svoje mišljenje ako ga pritom zna argumentirati. Dobar profesor će takvog učenika cijeniti više nego onog koji poslušno piše što mu je izdiktirano.
    Uostalom, i to je jedan od načina razmišljanja svojom glavom, nisu razmišljanje i logičko povezivanje rezervirani samo za prirodne znanosti i druge egzaktne predmete.

    Naravno, treba znati procijeniti i kad se ima smisla eksponirati različitim mišljenjem, postoje nastavnici koji to ne prihvaćaju. Nekad se ima smisla bosti s rogatim, nekad ne. Ali prihvatiti kao nepobitno pravilo "napiši tako kako je profesor rekao bez puno razmišljanja" je, po mom mišljenju, pogrešno.

  14. #814
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Pa pogrešno je i po mom mišljenju. To je samo jedno iskustvo i to posredno. Upravo o tome se radi - ovo iskustvo mog sina potvrđuje da ih se u školi ne potiče da misle svojom glavom. Ne tvrdim da je tako kod svakog profesora (što bi bilo žalosno) i nadam se da nije.

  15. #815
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Moju djecu su čitanju s razumijevanjem više naučili logopedi, a manje učitelji u oš. Možda nisu imali priliku (kod starijega logopedska terapija je počela debelo prije upisa u OŠ) ali nije problem u čitanju s razumijevanjem, nego u korištenju vlastitog mozga za razmišljanje i zaključivanje.

    Drugo je pitanje "Šta je pisac hteo da kaže?" jer oni koji u osnovnoj i srednjoj školi to dobro gataju, obično poberu dobre ocjene ih HJ.

    Na tragu toga da se vratim na Branka i Marka i Šarka... Nisi navela cijelu priču, ali Marko i Branko su očito razgovarali. Šarko (koliko mi se čini) nije ništa govorio. Glavni lik u npr. Nazorovom romanu Bijeli jelen je lik, zato jer govori. Pas Šarko ništa ne govori. Bijeli jelen ima osobine ljudskog bića, a pas Šarko u ovoj tvojoj priči je samo pas. Možda sam fulala jako, ali meni se tako čini.
    E, vidiš to sam i ja pomislila, pa sam pročitala tekst. Pisalo je: Na kraju dana Branko se požalio Marku.
    Moram priznati da bih i ja sa svoji 40 godina napisala da su glavni likovi Branko i pas ili Branko i otac ali Branko i Marko nikako. Meni se eto čini da je to baš trik pitanje tipa da vidimo koliko će vas popadati na tome.

  16. #816
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    mitovski, to je ipak samo jedan ČSR test u nižim razredima osnovne škole

    Velika je mogućnost da je isprintan s interneta, i da ga učitelji uopće nisu pročitali

    Nadam se da se Državna matura ipak priprema s više pažnje.

    (glede pjesmice s. mihalića, da mene netko pita po čemu je lijeva ruka različita od desne, ja bih odgovorila da je nespretna, a ne maštovita, što doduše nije bilo među ponuđenim odgovorima)

  17. #817
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Pa pogrešno je i po mom mišljenju. To je samo jedno iskustvo i to posredno. Upravo o tome se radi - ovo iskustvo mog sina potvrđuje da ih se u školi ne potiče da misle svojom glavom. Ne tvrdim da je tako kod svakog profesora (što bi bilo žalosno) i nadam se da nije.
    ma je li ti to pričaš o MIOC-u?!



  18. #818
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    mitovski, to je ipak samo jedan ČSR test u nižim razredima osnovne škole

    Velika je mogućnost da je isprintan s interneta, i da ga učitelji uopće nisu pročitali

    Nadam se da se Državna matura ipak priprema s više pažnje.

    (glede pjesmice s. mihalića, da mene netko pita po čemu je lijeva ruka različita od desne, ja bih odgovorila da je nespretna, a ne maštovita, što doduše nije bilo među ponuđenim odgovorima)
    Je, s obzirom da drugo novije iskustvo sa školom nemam pišem o ovom što imam. Sve to ih priprema za maturu jednog dana. Htjela sam samo reći da ako zanemarimo ovu forumsku djecu koja očito i briljiraju i žele i vole učiti, treba vidjeti zašto je toliko loših rezultata. Nije moguće da su sve to samo glupa i lijena djeca i da je do toga.
    Meni je žalosno da J. nakon što smo gledali Aladdina kaže da bar ima lampu, prva želja bi joj bila da nikada više ne mora u školu. Ok, dio je do toga kakva je ona a bome veliki je dio do sustava i njene učiteljice.
    Inače je sad u ljetnom kampu Waldorfske škole i kuka da želi tamo u školu.

  19. #819

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku

    (glede pjesmice s. mihalića, da mene netko pita po čemu je lijeva ruka različita od desne, ja bih odgovorila da je nespretna, a ne maštovita, što doduše nije bilo među ponuđenim odgovorima)
    I ja isto ali srećom među ponuđenim odgovorima nije bilo dvojbi.

  20. #820
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Mitovski, sustav je toliko loš da to više nitko ne može sakriti. Svatko bi trebao preuzeti svoj dio odgovornosti - od države i fakulteta (od kojih bi reforma trebala krenuti), preko profesora i učitelja, do učenika i roditelja. Ovi zadnji u lancu samo su posljedica - igraju kako ih je sustav naučio ili im omogućio.
    Posljednje uređivanje od čokolada : 15.07.2019. at 14:33

  21. #821
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Nisam pratila esej i za a i b je isti?

  22. #822
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam pratila esej i za a i b je isti?
    Na A razini imali su usporedni esej dvije Ujevićeve pjesme (Igračka vjetrova i Dva puta jao).

    Na B razini bili su Glembajevi (interpretativni esej).

    Mislim da bi meni bilo teže pisati B razinu, iako se to smatra osnovnom. Iz nekog razloga, moj sin i cijela njegova generacija misli da bi im to bilo lakše nego Ujević. Ne znam zašto... a nije ni važno. Rekla sam mu da bi vjerojatno našao zamjerku bilo kojem gradivu... Eh, njima je tlaka čitanje (poezije, proze, svega), a bez toga nema ništa.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 15.07.2019. at 15:14

  23. #823
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    ma je li ti to pričaš o MIOC-u?!


    Da.

    Imao je na DM fiziku na razini 97 % ili čak više jer se išao žaliti, a hrvatski 74%.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 15.07.2019. at 15:20

  24. #824
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Krajnji je časak da se izgubim s ovog topica. Sve sam već rekla. Na sreću, moj stariji je tolerantan... Da za mlađega tak nekaj napišem, probao bi mi iščupati noge iz ležišta. Ali moram se kititi sinovim perjem...

  25. #825
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    ma peterlin, ja se šalim - ako se mala podbadancija oko MIOC-ke () nesavršenosti može zvati šala.

    žao mi je zbog klinca, ali budući da se on upisao na svoj FER, nije greda. bilo bi da ga je koštalo.

  26. #826
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Kad im tako daju 2 usporedne pjesme, dobiju li i tekst pjesama ili se podrazumijeva da su ih kroz školovanje obradili?

  27. #827
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    Čoksa, pa tek "si" prvi srednje

  28. #828
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Uz dužno poštovanje i iskustvu i ostalom, mislim da si tu u krivu.
    Ako se učenik u nekom dijelu analize književnog djela ne slaže s profesorom, potpuno je legitimno da kaže (i napiše) svoje mišljenje ako ga pritom zna argumentirati. Dobar profesor će takvog učenika cijeniti više nego onog koji poslušno piše što mu je izdiktirano.
    Uostalom, i to je jedan od načina razmišljanja svojom glavom, nisu razmišljanje i logičko povezivanje rezervirani samo za prirodne znanosti i druge egzaktne predmete.

    Naravno, treba znati procijeniti i kad se ima smisla eksponirati različitim mišljenjem, postoje nastavnici koji to ne prihvaćaju. Nekad se ima smisla bosti s rogatim, nekad ne. Ali prihvatiti kao nepobitno pravilo "napiši tako kako je profesor rekao bez puno razmišljanja" je, po mom mišljenju, pogrešno.
    slažem se. M ima sreću, imala je fantastičnu profesoricu iz hrvatskog u OŠ i dobila je sjajnu sad u gimnaziji, uživa jer voli HJ (to zahvaljujem profi iz osnovne), potiče ih se da izraze svoje mišljenje o djelu

    Peterlin, čitanje s razumijevanjem kreće već od 1. razreda, bar je tako bilo kod nas

  29. #829
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    ma peterlin, ja se šalim - ako se mala podbadancija oko MIOC-ke () nesavršenosti može zvati šala.

    žao mi je zbog klinca, ali budući da se on upisao na svoj FER, nije greda. bilo bi da ga je koštalo.
    Ma kužim - sad je izašao iz mioca, pa možemo i o negativnostima... A nije koštalo njega nego mene (instrukcije). Pa pisala sam već o tome prekonekoliko puta.

    Glede u svezi loših strana mioca - pa nema tu kaj, škola kao i svaka druga: kako ti padne grah... Općenito im jezici nisu jača strana, što nije čudno jer to je ipak mat. gimnazija. Ali ono što me smetalo je činjenica da u A programu moj sin nije uspio nikako dobiti pripreme za natjecanja iz informatike (bio je u krivom smjeru) iz nekog razloga, a i često mi se činilo da se previše pažnje poklanja natjecateljima, a premalo "običnoj" populaciji. Ne znam. Slično je i kod mog mlađeg, a on nije u miocu, pa sam zaključila da je to problem srednjih škola općenito, a ne baš mioca. Imam uvid samo u te dvije škole, pa je teško izvesti utemeljene zaključke.

    Općenito - mioc je imao puno suvisliji i bolji raspored od Ruđera, profesori su bili dostupniji (većina, iako baš nisam puno hodočastila). Sad kad je sve gotovo - nekako mi se čini da se moj stariji prošetao kroz srednju školu, a i mlađi je tu negdje - još samo jedna srednjoškolska godina je ostala...

  30. #830
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Kad im tako daju 2 usporedne pjesme, dobiju li i tekst pjesama ili se podrazumijeva da su ih kroz školovanje obradili?
    Dobiju tekstove pjesama. Nisam pitala kako je točno bio oblikovan zadatak.

  31. #831
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Ajd pitaj

  32. #832
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    nemojte se uzrujavati!
    ako sam ja dobro shvatila od sljedece godine ce se moci u eseju napisati skoro pa nista i svejdeno dobiti pozitivnu ocjenu, ako prvi dio ispita bude dobro napisan.

  33. #833
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Gotovo je gotovo.
    Liste su zaključane.
    Upisni brojevi dodijeljeni.
    Još samo da obavimo upis u četvrtak i to je i službeno to.



    Sent from my iPhone using Tapatalk

  34. #834
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    .
    Posljednje uređivanje od sirius : 15.07.2019. at 19:19 Razlog: Pogresan link

  35. #835
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Zabunom sam zalijepila ovako.
    Link se nalazi na dnu stranice https://www.ncvvo.hr/

  36. #836
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Koji sve faksevi van hr daju da nasu klinci studiraju vani
    Kolega razmislja nesto za mostar
    Cura se dvoumi

  37. #837
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Zabunom sam zalijepila ovako.
    Link se nalazi na dnu stranice https://www.ncvvo.hr/
    jako zanimljivo, ali strahovito nepismeno
    mogli su malo lektorirati prije objave

    šteta što nema malo detaljnije analize, po županijama/gradovima/školama
    zašto se sociologija tako loše rješava?

  38. #838
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    https://m.vecernji.hr/vijesti/brilji...mature-1332380

    Bravo!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  39. #839
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Lani je takvih s 2 stopostotno riješena predmeta bilo 11.

  40. #840
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Ajd pitaj
    Bio je tekst 1, tekst 2 i smjernice u kojima je pisalo što se traži. Isto kao na svakom usporednom eseju.

  41. #841
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    I još malo drame [emoji19]
    https://www.jutarnji.hr/vijesti/obra...isala/9124772/


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  42. #842
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Engleski su vam svi isli na A?

  43. #843
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Moja je sve išla na A razinu.
    Svi jači i atraktivniji fakulteti traže A razinu mature iz svih predmeta.
    Sad čitam kako oni koji nisu uspjeli dobro položiti maturu pa ni upisati željeni faks okrivljuju- korupciju?!?
    Konkretno, neka cura iz Preloga nije upala na Mef i ona javno izjavljuje kako je za to kriv korumpirani sustav.
    Svašta!
    Barem Mef ima super osmišljeni prijemni i mogućnost muljanja je svedena na nulu.
    Ali taj slučaj potvrđuje kako iz strukovnih škola nije lako položiti A maturu s peticom i upisati Mef.
    Nemam ništa protiv Preloga, dapače sviđa mi se kako je ta škola napredovala (moja nekadašnja Kemijska) no sustav A razine mature je izgleda napravljen za gimnazijalce što nije ok.
    Nešto treba hitno mijenjati.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  44. #844
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Engleski su vam svi isli na A?
    Provjerila - mislila sam da je L. išao na B, ali ne - polagao je A razinu i bez ikakvih posebnih priprema (osim nastave u 4. razredu) položio s odličnim.

    Tako da - sve je polagao na A razini (HJ, mat, fizika, engleski). Drugo nije ni prijavljivao, jer je imao listu prioriteta tehničkih fakulteta, pa mu nije trebalo.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 16.07.2019. at 07:31

  45. #845
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Moja je sve išla na A razinu.
    Svi jači i atraktivniji fakulteti traže A razinu mature iz svih predmeta.
    Sad čitam kako oni koji nisu uspjeli dobro položiti maturu pa ni upisati željeni faks okrivljuju- korupciju?!?
    Konkretno, neka cura iz Preloga nije upala na Mef i ona javno izjavljuje kako je za to kriv korumpirani sustav.
    Svašta!
    Barem Mef ima super osmišljeni prijemni i mogućnost muljanja je svedena na nulu.
    Ali taj slučaj potvrđuje kako iz strukovnih škola nije lako položiti A maturu s peticom i upisati Mef.
    Nemam ništa protiv Preloga, dapače sviđa mi se kako je ta škola napredovala (moja nekadašnja Kemijska) no sustav A razine mature je izgleda napravljen za gimnazijalce što nije ok.
    Nešto treba hitno mijenjati.



    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Zbog ovoga će moj E. na instrukcije iz HJ od početka četvrtog razreda. Već smo to dogovorili. Ne radi se o tome da nastava nije ok, ali istina je da nije primjerena državnoj maturi. Nije ni gimnazijski program baš cvijeće (neusklađena je količina gradiva i satnica) ali oni barem imaju priliku čuti puno više toga na redovnoj nastavi. Imam dojam da je u strukovnim školama nastava HJ doslovce preuska. Nitko ne traži da se ide u pretjeranu širinu, ali mogli bi omogućiti fakultativnu nastavu HJ za one koji žele polgati A razinu. Znam unaprijed gdje je problem - teško je sastaviti raspored, ali božemoj, nigdje to nije idealno.

  46. #846
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Prelog je i gimnazija i ima nekoliko strukovnih programa - ne znam jesam li propustila, ali nisam vidjela da se navodi koji je program pohađala maturantica koja se žali

  47. #847
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Zar fakulteti kao Medicinski traže A razinu mature iz HJ? Traži li Medicinski fakultet uopće ocjene s mature? Zar FER traži A razinu HJ mature? Ili se radi o količini bodova?

  48. #848
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    Prelog je i gimnazija i ima nekoliko strukovnih programa - ne znam jesam li propustila, ali nisam vidjela da se navodi koji je program pohađala maturantica koja se žali
    Ne vidim da piše koji je program pohađala.... Evo, tu je taj tekst (na samom kraju članka): https://www.jutarnji.hr/vijesti/obra...isala/9124772/

    Inače, ne bih htjela biti zločesta, ali vrag odnio - netko mora biti i prvi ispod crte. Ja sam sa svojom djecom davno imala razgovore "što ako ne prođeš na prvom izboru" i koliko god to psihički bilo teško, to je životna situacija. Prije ili kasnije, treba naučiti nositi se s tim. Fakultet je isto psihički zahtjevan, svaki - a naročito MeF. Crta negdje mora biti. I na sportskim natjecanjima najgore je biti četvrti - među najboljima si, a ne dobiješ medalju. Nadam se da je djevojka uspjela upisati medicinu negdje drugdje. Stigne se na godinu prebaciti. Ali dizati ovakvu buku u javnosti - mhm, ne znam, mislim da je to za nju samu kontraproduktivno i loše.

  49. #849
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ali ako djevojka misli da su joj nepravedno oduzeti bodovi, sasvim je normalno da se žali. Pa i vi ste tu pisali da su vam se djeca žalila i da su im oduzeli bodove.

    Naravno, vjerojatno joj je već danas žao što je razgovarala s novinarima.

  50. #850
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    naravno da netko mora biti prvi ispod crte, ali ako ima istine u ovome što piše, onda je stvarno teška situacija

    mi ne možemo znati što se zapravo dogodilo, možemo samo nagađati, ali reći ću kao profesor, greške u ispravljanju su itekako moguće i prisutne, zato svaki test koji ispravljam gledam nekoliko puta i dajem kolegama da provjere u strahu da ne bih koga oštetila

    moju M su zakinuli za nekoliko bodova na državnom natjecanju ove godine, ispravili su joj kad je njena profesorica otišla pogledati test. jednostavno su krivo zbrojili bodove, čudno zvuči, ali je istina

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •