Stranica 7 od 36 PrviPrvi ... 5678917 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 301 do 350 od 1775

Tema: Upisi na faks

  1. #301
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Pobogu, šest predmeta u srednjoj školi?!?! Ne kažem da je naš sistem savršen jer nam djeca uče hrpu gluposti, ali što možeš naučiti u samo šest predmeta?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ja bih rekla da se radi o šest obveznih predmeta, a ostalo su izborni.

    ***
    Dodatak: Sad vidim da je seni napisala to što se meni motalo po glavi.

    Ne znam kako ide, nije mi dijete u tom programu, ali ovo sa samo šest predmeta mi je totalno neuvjerljivo.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 23.05.2019. at 07:28

  2. #302
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Tako da sa 6 predmeta vise nego sigurno možeš upisati svaki top fakultet.
    a tu se ne radi ni o kakvom uvjerenju, nego se radi o činjenicama.

  3. #303
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Samo šest predmeta imaju, Peterlin.
    Ništa drugo.
    Ok, strogo usmjereni ka budućoj struci.
    Što je s ostalim znanjem?
    Nije cijeli život baziran samo, isključivo i jedino na struci.
    Što je s općom kulturom, umjetnosti, glazbom, povijesti, geografijom...?
    To je sve nepotrebno?!?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. #304
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Sve 4 godine školovanja imaju isključivo 6 predmeta, bez izbornih?
    Posljednje uređivanje od čokolada : 23.05.2019. at 08:13

  5. #305
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Nego kako su jucer prosli maturanti?

  6. #306

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Sve 4 godine školovanja imaju isključivo 6 predmeta, bez izbornih?
    http://www.gimnazijabanjaluka.org/IB.aspx?id=16&lat=1

    Zainteresovale ste me. Jel to ovo sa mog linka?

    Piše da program traje poslednje dve godine srednje škole, znači ne četiri. Obavezni predmeti su maternji, engleski i matematika, još tri po izboru, i plus predmet Teorija znanja, koji je po meni jako bitan i šteta pa ga nema od prvog osnovne u svakoj školi. I još se učenici uključuju u razne umetničke, sprotske i društveno korisne aktivnosti.
    Meni to ne zvuči loše, ako sam sve dobro shvatila.

  7. #307
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Pa i meni se čini da je 6 predmeta samo u zadnja dva razreda. Ako je tako, otkud onda ideja da su nedovoljno široko obrazovani? Po toj logici svaki je današnji znanstvenik iz Šuvarovog MIOCa izašao poluobrazovan.

  8. #308
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Pa i meni se čini da je 6 predmeta samo u zadnja dva razreda. Ako je tako, otkud onda ideja da su nedovoljno široko obrazovani? Po toj logici svaki je današnji znanstvenik iz Šuvarovog MIOCa izašao poluobrazovan.
    iskreno - je.

    Ak uspoređujem sebe iz Šuvara i MM iz gimnazijskog programa.

  9. #309
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Sad sam se sjetila kako smo u 4 razredu uzimali razne fakultativne predmete - kad smo već počeli razmišljati o tome što bi studirali

  10. #310
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Pa koliko je muž mlađi od tebe?

  11. #311
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Ah, sad vidim, 1989. su vraćene gimmazije (sudim po sebi jer sam 1983. upisala srednju).

  12. #312
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Ovo sa šest predmeta je san snova .. možda se tako dijete stigne nečime i baviti uz srednju školu.

    Meni je zlo od gimnazije i upisa, ovako nešto (bar u druga dva razreda) bi za moju malu bilo idealno.

  13. #313
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Pa koliko je muž mlađi od tebe?
    misliš koliko je stariji? 12 godina Ajme čoksa, kaj izgledam tak staro - morat ću se prebaciti na onu temu o kozmetici i plastičnim operacijama
    Posljednje uređivanje od NanoiBeba : 23.05.2019. at 09:47

  14. #314
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Pulinka, hvala na dopunama - kod tih obaveznih možeš birati HL ili SL. Ostale uzimaš u odnosu na ono sto želiš dalje studirati. I radi se o dvije godine.
    To je jako važno, da imaš sliku u kom smjeru ti ide studij, oa ako hoces krećimo LSE onda znaš da moraš uzeti ekonomiju i matematiku HL i principjelno ti treba najbolja ocjena 7, ako želiš upisati.
    ako hoces engineering ba Imperial college-u onda ti je HL matematika, a istale dvije fizika, kemija, biologija...Itd,itd
    Nemaju svi fakulteti u engleskoj prijemni, no svi imaju relativno komplicirani sistem aplikacija...ne bih sad išla dalje u razglabanje, jer to nije poanta...

    referirala sam se na tvrdnju da je KK ( ne poznam curu, nije mi prijateljica ) sigurno upisala Harvard preko sporta, veza, onog ovog, jer IB Mioca ili neke druge škole sam po sebi nije dobar, te s njim ne možeš ništa, posto to ne samo da nije točno, nego je jedna veća besmislica.
    ne da mi se sad tražiti linkove IB škola u npr. GB kod kojih oko 25, 30 posto polaznika upisuje oxbridge, a ostali idu na druge top univerzitete koje sam već u nekom postu nabrajala.

    Hoću reci, čovjek može imati različite stavove o sustavima skolstva, (koji su jako različiti od anglosaksonskoj (GB, Australija, Amerika, Europa) ako zna o čemu se tu radi, te ako razumije sto s čim uspoređuje.
    Posljednje uređivanje od seni : 23.05.2019. at 09:51

  15. #315
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Pa koliko je muž mlađi od tebe?
    Pa ne mora biti mlađi - ja sam druga generacija šuvarovaca matematičko-informatičkog usmjerenja (maturirala 1980) a prije toga bila je gimnazija.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 23.05.2019. at 09:52

  16. #316
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Nego kako su jucer prosli maturanti?
    Ja došla s posla oko 16 sati, a moj maturant sjedi doma za stolom i jede ručak. Toliko o norijadi... Oni su otišli pješice do trga i do Bundeka, malo se prošetali i pokupili. Ništa od Cece i oblokavanja nije čak ni vidio. Pobrao se doma. Oni s većim veseljem iščekuju maturalni ples, a ne norijadu koja je u biti Bandićeva predizborna, hehehe...

  17. #317
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Samo šest predmeta imaju, Peterlin.
    Ništa drugo.
    Ok, strogo usmjereni ka budućoj struci.
    Što je s ostalim znanjem?
    Nije cijeli život baziran samo, isključivo i jedino na struci.
    Što je s općom kulturom, umjetnosti, glazbom, povijesti, geografijom...?
    To je sve nepotrebno?!?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Koliko vidim ovdje https://www.mioc.hr/wp/wp-content/up...myp-dip_hr.pdf nema šest predmeta, nego šest GRUPA predmeta. Ako se sjetim, pitat ću susjeda kad ga sretnem, kćer mu je upisana tamo, ali ne znam detalje. Nisam to analizirala, pa nemam namjeru pokazivati prstom.

  18. #318

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    norijadu koja je u biti Bandićeva predizborna, hehehe...
    Točno to, i tako već godinama

  19. #319
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Krivo sam stavila zagradu, sustavi u velikoj Britaniji i Australiji su jako slični, Amaricki bas ne poznajem, ali on je vrlo kompleksan, u Europi također postoje velike razlike npr. izmedu Austrije i Finske. I Wikipedija to sasvim solidno objašnjava. Sistem u velikoj Britaniji je također dobro objašnjen.

    modaliteti upisa na fakultete su također vrlo različiti, recimo neki jako dobri fakulteti u Nizozemskoj, koji su vrlo privlačni Austrijancima, a pri tom su besplatni ili koštaju vrlo malo, su kompletno prešli na prijemni, te uopće ne uzimaju u obzir ocjene iz srednje škole odnosno mature...moraš samo imati dokaz da si maturirao...

    na kraju krajeva i sistem ivy l. je također prilično različit od europskih fakulteta, jer ima 3 (ili su dvije? Treba pogledati na Wikipediji) opće, te možeš sam izabrati kombinacije predmeta koje želiš, a tek poslije počinje stručni studij... Itd, Itd

  20. #320
    kjb avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,404

    Početno

    Moja norica je isto došla doma na ručak, otuširala se, popravila šminku i otišla dalje. Noćas sam ju skupila negdje oko 3.
    Njeni dojmovi su da je bilo OK, da su svi bili pozitivni, veselili se, pa poslije malo plakali.. Naši klinci
    Danas je napokon maturalna haljina gotova, već smo se dobrano brinule (maturalna zabav je u utorak).

    Time ovaj zabavni dio završava, kreću finalne pripreme za upis. To za mene znači kuhanje finih i zdravih obroka "za mozak". Ostalo će ona sve sama

  21. #321
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Nano, zaboravila sam da je šuvarica uvedena tek 1974.

  22. #322

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Nano, zaboravila sam da je šuvarica uvedena tek 1974.
    1977.

  23. #323

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    kjb, odličan izvještaj i dobar provod na maturalnoj

  24. #324
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Kjb, sto kuhaš za mozak?
    Lako što djeca plaču i roditelji plaču ili su plakali.

  25. #325

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    Koliko vidim ovdje https://www.mioc.hr/wp/wp-content/up...myp-dip_hr.pdf nema šest predmeta, nego šest GRUPA predmeta. Ako se sjetim, pitat ću susjeda kad ga sretnem, kćer mu je upisana tamo, ali ne znam detalje. Nisam to analizirala, pa nemam namjeru pokazivati prstom.
    Ja sam baš htjela ovo reći, to je 6 grupa predmeta. Na ovom linku od Pulinke, prirodne znanosti obuhvaćaju 4 predmeta. Dakle,nije to jedan predmet već 4 koji se uče zajedno i jedno nadopunjuje drugo. Takav je sistem u Finskim školama i Švedskim i pokazao se kao jako dobar. Samo kod nas su ti predmeti razdvojeni i kao da nemaju veze jedan s drugim a trebali bi itekako imati.
    Meni se ovo čini puno bolji sistem učenja nego kad imaš 13-15 predmeta kao kod nas u gimnazijama.

  26. #326
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    1977.
    Pa to je samo, koliko, 13 godina šuvarice, 3 generacije...a priča se o tome kao o uzroku propasti 2 države .

  27. #327
    kjb avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,404

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa Vidi poruku
    Kjb, sto kuhaš za mozak?
    Lako što djeca plaču i roditelji plaču ili su plakali.
    Ma i ja sam sentimentalna na stotu, a o mužu da i ne pričam.
    Ovo za mozak mi doma tako zovemo Što se jela tiče, moja obožava paštu - jedan dan sa povrćem, drugi dan sa piletinom i špinatom, treći dan sa sirom, četvrti dan sa gljivama, peti dan sa plodovima mora (i onda vrti ponovo); voli i guste juhe i variva pa je to kao predjelo.
    Za vikend grilana riba/piletina, neki kolač (sad s jagodama, ili napokon sa trešnjama)

  28. #328

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    Šteta je jedino da taj IB program nemogu upisati svi koji ga žele nego na kraju se svodi imaš li novaca ga platiti ga ili ne. I od tud ono da svi nemaju jednake šanse niti će ih imati

  29. #329
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    Moj prijatelj je završio IB, mislim da se što se tiče širine njegovog znanja većina nas možemo pokriti ušima. Jest iz "fine familije" i imao je prilike obrazovat se na terenu s roditeljima, ali sumnjam da je samo do toga. Naravno da se ne može na temelju jednog donositi zaključak, ali imaju i statistike.

    Naš sustav koji ide tako u širinu je plitak i zastario. Količina znanja se udvostručuje rapidno, neki spominju svaki dan ili čak svakih 12 sati.
    U medicini govore svakih 73 dana.

    Općenito:
    In 1982, futurist and inventor Buckminster Fuller estimated how long it took for all accumulated and transmitted knowledge up until the year One CE to double in size. His estimate was about 1500 years, followed by another doubling after only 250 years, to about 1750. By 1900, only 150 years later, the amount of knowledge, in Fuller’s estimate, had doubled again. Clearly, on an exponential trajectory, the process of doubling the accumulated knowledge in the world was estimated to be between one and two years at the beginning of the 21st century. Now, 17 years later, the doubling of knowledge is every 12 hours.

    Svejedno je li 60 ili 15 dana ili 5 sati, uža specijalizacija je nužna za dio onih koji se vide u vrhu. A uz to je važno razviti stav i kritičko razmišljanje da se možeš prilagoditi novim sustavima. Mala je vjerojatnost da mi u životu pomogne što znam da su kad sam ja išla u školu u Kočanima uzgajala riža. Ja sam jučer razgovarala s 10tak mladih ljudi, nitko od njih nije znao da dušik može biti 3 i 5 valentan. A pitala sam jer sam se zgrozila kod kolege da to ne zna pa sam samo htjela provjeriti jesam li pretjerala

  30. #330
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Uglavnom, po uzorku kojeg ja znam , lakše su prolazili prijemni IB nego obični MIOC. Znači da je ipak u novcu stvar. Iako IB upisuju 2 razreda a obični 8 ili koliko već

  31. #331
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    No i naša jedna "bivša" forumašica tamo ima dijete pa bi mogli doznati iz prve ruke . Mislim da nije bivša, al se već dugo tu ne javlja

  32. #332
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Uglavnom, po uzorku kojeg ja znam , lakše su prolazili prijemni IB nego obični MIOC. Znači da je ipak u novcu stvar. Iako IB upisuju 2 razreda a obični 8 ili koliko već
    Ne znam jesam li te dobro shvatila, ali ako je ulaz slabiji, a izlaz dobar, onda govori o kvalitetnom programu. Ne znam puno o tom programu, samo kažem...

  33. #333
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Znam djecu koja nisu upala u obični pa su išla u IB - e sad, jel to stvar prijemnog ispita na stranom jeziku ili drugačijeg programa ne znam.
    Vjerojatno su prijemni različiti - nisam ulazila u problematiku jer moji nisu htjeli IB - a nit bi im mi mogli platiti školarinu.

    Isto tako pojma nemam koliko je stranaca u tim razredima , odnosno djece koja su se sigurno neko vrijeme školovala izvan HR sustava, a koliko "domaće" djece

  34. #334
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    ima tak u i X baš jedan dečko koji je s mojim išo u osnovnu

  35. #335
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Ma teško je to uspoređivati.... Oni imaju nastavu na engleskom i prilično drugačiji princip rada (ne znam puno, ali razrednica mog sina predaje i tamo pa je nešto o tome rekla na zadnjem roditeljskom).

    Kako god bilo - za nekoga je to odlično, a za nekoga nije najbolji izbor, kao i sve druge škole. Mi smo sina još kod upisa pitali da li ga zanima dvojezična škola (ne nužno mioc), nije htio ni čuti. Htio je u redovnom programu učiti njemački uz engleski i to je i dobio.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 23.05.2019. at 10:47

  36. #336
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Baš, i ja mislim da se radi o dvje različite stvari - IB i MIOC. Samo su u istoj zgradi, pa ih onda mi svi uspoređujemo.

  37. #337
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    nego jučer sam dobila poziv na svoju godišnjicu mature

  38. #338

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    ma IB samo dijeli zgradu, to nije naš program školstva. Moja ima frendicu iz osnovne tamo i ona ga je upisala zato što ima u planu studirati vani.

  39. #339

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    nego kakvi su planovi maturanata za upis ?
    i da li su se posebno pripremali ? ako da , da li sami, u školi, van škole ? kada su krenuli ?
    Ajmo malo s konkretnim podacima

  40. #340
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Što se tiče norijade, Moja je došla doma u 16 sati.
    Zašto? Zato jer su ih kao ovce potjerali na Bundek, tamo nije bilo ničeg interesantno pa je njih petnaestak iz razreda pješice otišlo do stana od jednog kolege i tamo su si naručili pizze, pojeli, malo pričali i razišli se kućama.
    Kaže mi kći da je škola super organizirala druženje ujutro na školskom igralištu, a da je sve drugo bilo bez veze.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  41. #341
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj larmama prvotno napisa Vidi poruku
    nego kakvi su planovi maturanata za upis ?
    i da li su se posebno pripremali ? ako da , da li sami, u školi, van škole ? kada su krenuli ?
    Ajmo malo s konkretnim podacima
    Naš L. je tražio da mu osiguramo instrukcije iz HJ (da bi sam sebe prisilio na kontinuirani rad tijekom četvrtog razreda). Nije želio u Trinom, nego individualiziranu nastavu, pa smo našli studenticu završne godine koja je otprilike 1x tjedno (ne nužno svaki tjedan) radila s njim. Na taj način je u miru ponovio gradivo svih gimnaziijskih razreda.

    U školi su imali pripreme iz fizike tijekom prvog polugodišta, a onda se raspored promijenio, pa više nisu imali taj dodatni sat (blok sat svaki drugi tjedan) ali je prof. uredno slala materijale da se može pripremati svatko tko želi. Slično je i iz matematike. Knjige: Matematika u 24 lekcije i Fizika u 24 lekcije. Za engleski stvarno nemam pojma, ali kaže on da mu to nije drama.

    Prijavio je FER, FSB, Građevinski fakultet, Promet i TVZ (više smjerova).

  42. #342
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Točno to, i tako već godinama
    Bilo bi dobro da mu je to cijela predizborna, čovjek bi to nekako podnio.... aliii to je samo jedan mali fragment. Čula sam na radiju neku užasnu reklamu o tome kako je Zagreb jedini grad u Hr u kojem rastu plaće i broj stanovnika, koji ima program potpore mladih obitelji, plaćeni program majki-odgajateljica i slično (bla bla bla). Sorry na offt.

    Nekako se moje dijete nije našlo u ovome: https://www.index.hr/magazin/clanak/...u/2087454.aspx ali Bandić na tu manifestaciju gleda isključivo kao na svoje buduće birače, ufff...

  43. #343
    kjb avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,404

    Početno

    I moja je uzela knjigu Fizika u 24 lekcije. Matematiku su se spremali cijeli 4 razred u školi na dodatnoj matematici. Engleski na fakultativnom engleskom.
    Hrvatski se spremala na Trinomu cijelo drugo polugodište subotama, a sad kreće na ubrzanu fiziku (isto Trinom).

    Prijavila PMF (Matematika) razni smjerovi i gradovi, FER, Građevina

  44. #344
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Eh, da - dobili smo od susjeda i knjigu Matematika za maturu - ovu: https://www.superknjizara.hr/?page=k...jiga=100038741 i još jednu za hrvatski.

    Za fiziku naravno plava zbirka uz Fiziku u 24 lekcije.

    Osim toga, imamo one materijale iz novina koji su izlazili zadnje 2-3 godine (ja to uredno arhiviram u mapu, sad je izronilo na svjetlo dana).

    Rješava zadatke koristeći a matematiku i fiziku službene formule kakve će imati na maturi - ove (nisam provjeravala godinu, ali vjerujem da nema velikih razlika): http://dokumenti.ncvvo.hr/Ispitni_ka...t_visa_for.pdf i http://dokumenti.ncvvo.hr/SS/2010-03...ca_formula.pdf

  45. #345
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj kjb prvotno napisa Vidi poruku
    i moja je uzela knjigu fizika u 24 lekcije. Matematiku su se spremali cijeli 4 razred u školi na dodatnoj matematici. Engleski na fakultativnom engleskom.
    Hrvatski se spremala na trinomu cijelo drugo polugodište subotama, a sad kreće na ubrzanu fiziku (isto trinom).

    Prijavila pmf (matematika) razni smjerovi i gradovi, fer, građevina
    a jel prijavila i fiziku?

  46. #346
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Peterlin, pa kud Ceca?
    facepalm

  47. #347
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa Vidi poruku
    Peterlin, pa kud Ceca?
    facepalm
    To bi i mene zanimalo.... Mislim, jasno mi je zašto se moj sin pokupio doma u rano popodne, nije mu to bilo ni privlačno ni zanimljivo.

  48. #348
    kjb avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,404

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    a jel prijavila i fiziku?
    Prijavila je matematiku i fiziku, profesorski smjer.
    Čistu fiziku nije

  49. #349
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    Sretno svima!
    Dobijem volju da upisem neki deseti studij i da se bavim necim desetim.

  50. #350
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    to bi i mene zanimalo.... Mislim, jasno mi je zašto se moj sin pokupio doma u rano popodne, nije mu to bilo ni privlačno ni zanimljivo.
    moj je jučer bio na nekom pregledu i opet je naručen 22.5. 2020. A on mene pita jel norijada uvijek isti dan, ko da je to tak važno

Stranica 7 od 36 PrviPrvi ... 5678917 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •