Stranica 21 od 36 PrviPrvi ... 11192021222331 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1,001 do 1,050 od 1775

Tema: Upisi na faks

  1. #1001
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Ah, sorry, nisam odmah vidjela nastavak...

  2. #1002
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Još jednom:



    Kada sam tek počela raditi u školi, bila sam mlada i nadobudna po svim pitanjima. Bilo mi je teško odmjeriti što od onoga, što sam naučila na fakultetu, treba prenijeti učenicima. Mislila sam da znam previše da bih predavala (samo) u srednjoj školi. A onda sam pokušala samostalno riješiti svoj prvi ispit državne mature iz HJ i shvatila da, unatoč pet godina zaista predanog studiranja, nisam bila u stanju imati 100%. Netko drugi možda jest, možda sam jednostavno premalo znala. Možda je bio problem i u tome što sam fakultet upisivala kada DM još nije bilo pa nisam imala nikakav osjećaj za nju. Jedno, svakako, znam: na fakultetu nas nisu naučili kako učenike pripremiti za DM, nisu nas naučili kako treba izgledati esej koji učenici trebaju napisati, a u nastavi sam vrlo brzo shvatila da, unatoč svem entuzijazmu i osobnom izboru gradiva kojem bih se htjela posvetiti, svoja predavanja moram prilagoditi, najviše što mogu, pripremi učenika za nju.

    Na jednom od svojih prvih županijskih vijeća pitala sam, naivno i nadasve dobronamjerno, kako sve to gradivo obraditi s učenicima strukovnih usmjerenja koji HJ imaju samo tri sata tjedno. Odgovor je bio: učenike strukovnih usmjerenka ne pripremamo za DM.

    Sada, gotovo sedam godina kasnije, teško mi je s jednakim emocijama opisati kako sam se osjećala u tom trenutku: ja, koja sam bila učenica strukovnog usmjerenja, koja sam nakon toga paralelno pripremala završni rad iz fizike i učila sociologiju, filozofiju, povijest umjetnosti, filmologiju i sva druga područja kojima se nisam bavila tijekom srednjoškolskog obrazovanja, i koja sam na kraju upisala kroatistiku i komparativnu književnost te pet godina istinski uživala studirajući. Mene se ne bi pripremalo za DM jer sam ja svoju budućnost odabrala s 14g. kad sam upisala strukovnu školu.

    Učenike strukovnih usmjerenja ne pripremamo za DM – bila je to prva stavka u ovom obrazovnom sustavu koju sam odlučila ignorirati. Nekoliko godina kasnije, kada su moje kozmetičarke bile maturantice, i kada sam ih pitala zašto ne dolaze redovito na moje pripreme za DM, a one mi rekle da im je preskupa karta, mislila sam da mi lažu. A onda sam guglala i pronašla: „Za prijevoz maturanata za dane polaganja ispita obveznoga dijela državne mature (gimnazijski programi) te maturanata unstruk.programima za dane iurade i obrane završnog rada sufinancira/financira se najpovoljniji iznos (pojedinačne karte, polumjesečna ili mjesečna karta) za dane polaganja ispita obveznoga dijela državne mature, odnosno za dane izrade i obrane završnog rada.

    Da, čitav sustav i dalje misli da učenike strukovnih usmjerenja ne pripremamo za DM.

    Onda sam slala sažetke, uvode, skripte, opaske, sve što mi je palo napamet, putem waap grupe. JA UČENIKE STRUKOVNIH USMJERENJA PRIPREMAM ZA DM.

    Zapravo, pripremat ću svakoga tko želi nešto upisati, tko ne želi stati na srednjoškolskom obrazovanju, svakoga tko ima imalo volje učiti. Pripreme za DM jedni su od rijetkih prekovremenih sati zbog kojih nikada neću požaliti, ni na trenutak.

    U međuvremenu se dogodilo mnogo stvari. Neki su bili pod prevelik stresom, neki su učili više nego prije, neki su odustali, neki su se trudili svim snagama. Kada je objavljen ovogodišnji ispit, bila sam radosna što sam ga, prvi put u životu, riješila 100%. I pomislila: zašto se oko toga radi tolika drama, pa uopće nije toliko težak! A onda sam se sjetila Henriete prije sedam godina, Henriete koja nije znala sve ono što zna sada, koja nije riješila mnoge ispite u međuvremenu, i održala mnoge, mnoge pripreme brojnim učenicima, i gimnazijskoga i strukovnoga usmjerenja.

    Kada su izašli rezultati, napisala sam na desetke žalbi učenicima. Da bih to mogla, pročitala sam na desetke učeničkih eseja. Bilo mi je fascinantno koliko je nemoguće bilo usporediti kvalitetu eseja na temelju bodova koje su dobili. Bilo je, tako, eseja koji su dobili 19 bodova, a bili su bolji od onih koji su dobili 27 bodova. Bilo je i onih koji su dobili 32 boda, a komotno su mogli imati (svih) 40 bodova. Nisu za to krivi ispravljači koji rade u uvjetima u kojima ja nikada ne bih radila (pa se nisam prijavljivala za to ispravljanje – nikada). Nisu krivi ni zbog toga što su plaćeni po broju ispravljenih eseja pa se vjerojatno trude ispraviti ih što je više moguće u što kraćem vremenu. Kriv je cijeli taj koncept eseja iz HJ: eseja koji nije siguran što propituje, eseja koji se može dobro napisati ako se dobro nauči shema, ako se napamet nauče uvodi, ako se nauči sažetke 17 esejskih djela, ako si relativno pismen.

    Uvažene su sve osim jedne žalbe. Bodovi koje su učenici dobili nakon žalbi kreću se od jednog boda do osam bodova. I pritom su se žalbe ticale nevjerojatnih banalnosti: od toga da nisu dobili dovoljan broj bodova na citatima, iako su imali dovoljan broj citata; oduzeti su im bodovi za upotrebu nehrvatskih riječi, a u eseju nije bilo ni jedne takve.

    Bodovi su to koje ne bi dobili da nisu pisali žalbe, a koje su, očito, zavrijedili. Bodovi koje ni ja ne bih znala tražiti da nisam prošla radionicu za pisanje eseja u sustavu koji nije ni škola ni županijsko vijeće ni nešto treće povezano s državnim školstvom. Zapravo, otkad radim u školi, osjećam da nikoga nije briga znamo li mi, obični smrtnici, pripremiti učenike za DM. Jer nitko nas nije naučio kako to činiti. Nigdje nisu javno dostupni opisivači za eseje (Google je izbacio neku stavku jednom davno (očito) objavljenih, ali stranica je obrisana). Mogli smo samo sami učiti i zaključivati iz nekakvih mrvica koje smo okolo skupljali.

    Još je jedan fenomen poseban: panika koju izazivaju pojedini mediji uoči početka DM. Na prvi se pogled čini dobronamjernim, ali zapravo samo „nabrijavaju“ generaciju. Objavljuju neke čudne statistike, promišljaju o smislenosti, vade iz arhiva stare probleme. Rade senzaciju od nečega što senzacija nije, ali isto tako znaju da će im to dovući velik broj čitatelja: sve maturante, njihove roditelje, nastavnike i ostale dobre ljude koji se zanimaju za tu tematiku i promišljaju o njoj iako ih se direktno ne tiče.

    A kada državna matura prođe, govore o svake godine sve lošijoj prolaznosti ili ocjenama. Uspoređuju godinu i godinu, a ispiti državne mature daleko su od standardiziranih ispita, pragovi prolaznosti nisu svake godine isti niti su sadržaji koji se propituju isti (slični možda jesu, ali isti nisu pa je teško govoriti o jednakoj težini od godine do godine). Ove su se godine iz NCVVO-a odvažili kritizirati i cijeli sustav pa se osjećam osobno prozvanom*. Ravnateljica NCVVO-a rekla je tako i da je PROBLEM što su nastavnici učenike počeli pripremati za DM kao da ne zna (možda i ne zna!) u kakvom su nesrazmjeru sadržaji propisani za DM i sadržaji propisani NPiP (govorim, prvenstveno, za Hrvatski jezik). Kada bih, kojim slučajem, obradila SVE gradivo propisano NPiP, a ne posvetila se osobito gradivu propisanom Katalogom za državnu maturu iz HJ, baš me zanima koja bi to veća sreća bila.

    I, zaključno, još samo ovo da kažem: generacije se mijenjaju, jako, vidno, brže nego ikada prije. Nastavna atmosfera koju sam ostavila s 18 godina kao učenica nije bila ni slična onoj u kakvu sam došla s 23 kao nastavnica. Jesmo li previše ili premalo posvećeni učenicima, jesu li oni više ili manje razmaženi i jesu li sposobni više ili manje učiti, u ovoj je priči sasvim irelevantno. Problem je u tome što nema jasnih pravila što i kako učenike poučavati. Problem je u tome što sam ja, kao nastavnik, odgovorna prevelikom broju institucija koje međusobno ne surađuju. A ključno jest ovo: jedina institucija kojoj bih trebala biti odgovorna trebala bi biti institucija UČENIKA.

    Sve dok se „ovi gore“ ne dogovore kojim će redoslijedom raditi reforme, i hoće li možda krenuti od osnovne škole pripremati generacije da jednoga dana znaju, možda, biti nastavnici, „mi dolje“ možemo samo tapkati (kao guske u magli?) i nadati se da je ono kako radimo dobro. Ako već ne možemo zadovoljiti standarde koje od nas traže jednakiji od nas iz NCVVO-a, onda bar da znamo da smo dali sve od sebe da učenike, možda, pripremimo za, ne Školu za život, već životnu školu.

  3. #1003

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Jako dobar tekst. Na žalost, vjerujem da je i istinit

  4. #1004

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    Tekst je odličan i još me više bacio u bad... zapravo djeca ovise o volji konkretnog nastavnika, ako se nemogu ili neznaju sami pripremiti za maturu...

  5. #1005
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Tako istinit tekst. Bas me ganuo.

  6. #1006
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Upravo tako.
    Kad je moja paničarila, što ako ne uspije, rekla sam joj:
    Ništa. Ideš u Rijeku pa ganjaj prosjek da se možeš prebacit u Zagreb, a ako ne uspiješ ni u Rijeci, pauziraj i pokušaj opet sljedeće godine.
    Kaj ima veze da pauzira.
    Bolje i to nego da upiše bilo kaj i da je nesretna.
    Na sreću pa nije tako ispalo.
    Prošla je na svim svojim izborima i to vrlo visoko.
    Jutros se upisala i šalje mi sad sliku s indexom [emoji16]


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Sqd jel se stvqtnp moze prebaciti s faksa na faks
    Mala suseda je u tijeci sad je valjda 3 godina.po pricanju roditelja jwko dobri prosjek ima sve ocisti do ljeta,cijelo nesto radi putuje lljeto
    I sad da je tak lagqno iz tijeke preci u zg valjda bi ona presla

  7. #1007
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    To ovisi o fakultetima. Neki traže visoki prosjek, neki traže da je fakultet s kojeg student dolazi srodan ovome na koji dolazi itd. Ima fakulteta na koje je dovoljno poslati zamolbu. Jedino ako se nešto mijenjalo u zadnjih par godina.

    Pauziranje funkcionira u teoriji, ali nisu vam svi roditelji baš ovako super kao ovdje na forumu. Ne šalim se uopće, puuuno mojih vršnjaka nije imalo 'dopuštenje' od roditelja da pauzira godinu. I ja sam razmišljala o tome, ali znala sam da se ne isplati ni spominjati. Kad su ljudi u teškoj financijskoj situaciji onda im godina pauze predstavlja samo godinu viška u kojoj im dijete još uvijek neće biti samostalno.

  8. #1008
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Sqd jel se stvqtnp moze prebaciti s faksa na faks
    Mala suseda je u tijeci sad je valjda 3 godina.po pricanju roditelja jwko dobri prosjek ima sve ocisti do ljeta,cijelo nesto radi putuje lljeto
    I sad da je tak lagqno iz tijeke preci u zg valjda bi ona presla
    jelena, procitas li ti kad ono sto pises?


    do prije par godina su se prebacivali uglavnom poslije 2. godine
    ili 3.

    Rijeka je imala cak jacu pretkliniku od Zg
    nisu, naravno, radi toga isli, nego jer nisu upali u Zg

    ali navodno da se to vise ne moze

  9. #1009
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Iz Rijeke za Zagreb se može prebaciti samo, isključivo i jedino ako su položeni svi ispiti i ako je iz ključnih predmeta postignut prosjek veći od 4,5 (anatomija, kemija, biologija...)te je prebacivanje moguće samo u predklinici, odnosno od 2.do 4. godine studija.
    Tako su meni rekli kad sam nazvala referadu Medicinskog fakulteta u Rijeci.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  10. #1010
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Iz Rijeke za Zagreb se može prebaciti samo, isključivo i jedino ako su položeni svi ispiti i ako je iz ključnih predmeta postignut prosjek veći od 4,5 (anatomija, kemija, biologija...)te je prebacivanje moguće samo u predklinici, odnosno od 2.do 4. godine studija.
    Tako su meni rekli kad sam nazvala referadu Medicinskog fakulteta u Rijeci.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    I ja sam čula tu informaciju od kolege čija je kćer uprla sve sile na prvoj godini i uspjela se prebaciti.

  11. #1011
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    super onda
    ja se nisam udubljivala jer me ne zanima, ali kolegica, cije se dijete ove godine upisivalo, i prijavilo i Zg i Ri, mi je tako rekla
    da zadnjih par godina nema prebacivanja

  12. #1012
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Ovo pismo je , pa znamo li mi išta napraviti kakobogzapovjeda?
    nije mi bas jasno to, da se kao prijavljuješ ta ispravljanje testova?
    ja sam mislila da su tu ljudi koje za to educiraju, te koji su u uskoj vezi sa onima koji testove i sastavljaju.

  13. #1013
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Da je određenu subjektivnost kod eseja i sličnog nemoguce izbjeći, mi je jasno, ali da razlije mogu biti tako signifikantne, to nikako nije u redu.

  14. #1014

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam mislila da su tu ljudi koje za to educiraju, te koji su u uskoj vezi sa onima koji testove i sastavljaju.
    Hahahaha.
    Znam za konkretan primjer, gdje je ispravljačica testova bila osoba koja se ni u jednoj školi nije mogla zaposliti na neodređeno. Nigdje je nisu htjeli zadržati jer je bila naprosto loša nastavnica
    To je samo jedan primjer, vjerojatno nije i jedini.

  15. #1015
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    https://www.pressreader.com/croatia/...82578789629144

    to je prava maturantica
    ne vjerujem da je imala prigovore

  16. #1016
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    Mos misliti porod tak brzo i da je poslije mogla prisebno pisati ispit
    I kod nas ispravljanje traje tjednima

  17. #1017
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    https://www.srednja.hr/studenti/vije...RoykmgXsvG4wvY

    evo, sad ce biti manji pritisak na mef
    nekako sumnjam da ce tu trazit petnulase

    bit ce zanimljiv kolegij ginekologije

  18. #1018
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    https://www.srednja.hr/studenti/vije...RoykmgXsvG4wvY

    evo, sad ce biti manji pritisak na mef
    nekako sumnjam da ce tu trazit petnulase

    bit ce zanimljiv kolegij ginekologije
    Nadala sam se da si to našla na Sprdexu.

  19. #1019
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    otvori link pa ces vidjeti izvor
    a nije 01.04.

  20. #1020
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    otvori link pa ces vidjeti izvor
    a nije 01.04.
    Jesam

  21. #1021
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    https://www.srednja.hr/studenti/vije...RoykmgXsvG4wvY

    evo, sad ce biti manji pritisak na mef
    nekako sumnjam da ce tu trazit petnulase

    bit ce zanimljiv kolegij ginekologije


    To još nije odobeno, a ako i bude, nekako sumnjam da će "petnulaši" tražiti njih.
    A ginekologija? Priziv savjesti na sve...
    Posljednje uređivanje od Tanči : 23.07.2019. at 20:14

  22. #1022
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    To još nije odobeno, a ako i bude, nekako sumnjam da će "petnulaši" tražiti njih...
    Iznenadila bi se.
    Posljednje uređivanje od Cubana : 23.07.2019. at 20:55

  23. #1023
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    https://www.srednja.hr/studenti/vije...RoykmgXsvG4wvY

    evo, sad ce biti manji pritisak na mef
    nekako sumnjam da ce tu trazit petnulase

    bit ce zanimljiv kolegij ginekologije
    da samo ginekologije. uzas, uzas

  24. #1024
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Iznenadila bi se.
    pa ja isto ne vjerujem
    je da su lijecnici vecinom jako konzervativni

    ali unatoc svjetonadzoru ne vjerujem da ce ovi moc ponuditi kvalitetu mef-a
    tako da ce ipak radje zavrsiti mef
    a onda prizivati savjest
    Posljednje uređivanje od aleksandra70vanja : 24.07.2019. at 00:23

  25. #1025
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    pa ja isto ne vjerujem
    je da su lijecnici vecinom jako konzervativni

    ali unatoc svjetonadzoru ne vjerujem da ce ovi moc ponuditi kvalitetu mef-a
    tako da ce ipak radje zavrsiti mef
    a onda prizivati savjest
    Potpis.
    Jedino što će Mef i dalje biti jako teško upisati pa ovo može eventualno biti alternativa umjesto Rijeke onima koji ne uspiju.
    No ja i dalje ne vjerujem da će im Ministarstvo to odobriti.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  26. #1026
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    https://www.morh.hr/svecana-prisega-...ojske-u-kninu/
    Samo javljam razvoj situacije, izgurao kamp, nije odustao xD
    Danas je bila prisega

  27. #1027
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    Lijepo znaci dtugi korak napravljen
    Javljaj se i dalje zanima me izvjestaj za pol godinu godinu

  28. #1028
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj KrisZg prvotno napisa Vidi poruku
    https://www.morh.hr/svecana-prisega-...ojske-u-kninu/
    Samo javljam razvoj situacije, izgurao kamp, nije odustao xD
    Danas je bila prisega
    Čestitam od srca!

  29. #1029
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    Cestitaaam!!! Vidjela sam ga na fotkama, krasan mladic.

  30. #1030
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno


  31. #1031
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Čestitke na prisegi.
    Moja kći je danas startala s akademskom godinom.

  32. #1032
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Čestitke na prisegi.
    Moja kći je danas startala s akademskom godinom.
    Aaaa, super...

    Je li već ishodila novi pokaz? Možda je bedasto, ali zanima me da li ZET vuče bazu podataka iz srednje škole na faks ili to treba ipak odraditi na drugi način. Još ne znam u kojoj fazi je moj sin s tim, a ne žuri mu se jer njegova akademska godina počinje 1. listopada. Sjedi doma i rješava online matematiku (pripreme za brucoše).

  33. #1033
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Aaaa, super...

    Je li već ishodila novi pokaz? Možda je bedasto, ali zanima me da li ZET vuče bazu podataka iz srednje škole na faks ili to treba ipak odraditi na drugi način. Još ne znam u kojoj fazi je moj sin s tim, a ne žuri mu se jer njegova akademska godina počinje 1. listopada. Sjedi doma i rješava online matematiku (pripreme za brucoše).
    Naš faks je pustio, pa najbolje nazvati na remizu. Meni je tamo gospođa provjerila.

  34. #1034
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Aaaa, super...

    Je li već ishodila novi pokaz? Možda je bedasto, ali zanima me da li ZET vuče bazu podataka iz srednje škole na faks ili to treba ipak odraditi na drugi način. Još ne znam u kojoj fazi je moj sin s tim, a ne žuri mu se jer njegova akademska godina počinje 1. listopada. Sjedi doma i rješava online matematiku (pripreme za brucoše).
    Je, riješila je pokaz još pretprošli tjedan i nije trebala nositi na Zet potvrdu o studiranju jer su povezani s maticom i vide tko je upisao studij.
    Ali je zato u zaprešićko Poglavarstvo morala nositi potvrdu o studiranju, zbog subvencije jer smo mi drugi grad.
    Studentski pokaz joj vrijedi tek od 01.10. isto kao i Iksica, a do tada štanca pojedinačne karte i kupuje klopu po punim cijenama (što baš i nije ok)
    I još nešto; studenti imaju 50% popusta na željezničke vozne karte pa ako nekome treba da si izvadi iskaznicu na vrijeme.

  35. #1035
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Bravo svima!

  36. #1036
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

  37. #1037
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Valjda... nemam pojma. Ne čitam portale.

    O ovome je riječ - evo službene objave: https://www.fer.unizg.hr/predmet/elemat?@=2qcx7

  38. #1038
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Je, riješila je pokaz još pretprošli tjedan i nije trebala nositi na Zet potvrdu o studiranju jer su povezani s maticom i vide tko je upisao studij.
    Ali je zato u zaprešićko Poglavarstvo morala nositi potvrdu o studiranju, zbog subvencije jer smo mi drugi grad.
    Studentski pokaz joj vrijedi tek od 01.10. isto kao i Iksica, a do tada štanca pojedinačne karte i kupuje klopu po punim cijenama (što baš i nije ok)
    I još nešto; studenti imaju 50% popusta na željezničke vozne karte pa ako nekome treba da si izvadi iskaznicu na vrijeme.
    Za te hz iskaznice uz popust je potrebno izvaditi njihove pametne kartice 50kn plus fotografija. Imaju pravo i studenti koji nisu redovni. 50% popust na sva putovanja.Imam ju ja.
    I moj je jucer startao sa akademskom, nema tih peripetija oko potvrda jer sa vojnom iskaznicom se vozi besplatno.

  39. #1039
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj KrisZg prvotno napisa Vidi poruku
    Za te hz iskaznice uz popust je potrebno izvaditi njihove pametne kartice 50kn plus fotografija. Imaju pravo i studenti koji nisu redovni. 50% popust na sva putovanja.Imam ju ja.
    I moj je jucer startao sa akademskom, nema tih peripetija oko potvrda jer sa vojnom iskaznicom se vozi besplatno.
    Da li je smješten u vojarni ili putuje od kuće?

  40. #1040
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    Vec je u smjestaju na crnkasu?

  41. #1041
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    U vojarni je od 01.09. Onda prisega, pa je bio jedan dan kuci i vracanje u vojarnu. Za vikend doma, osim ako mu uskrate radi loseg vladanja. Medutim, on to toliko voli da mislim da nece

  42. #1042
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    S time da imaju neki dio predavanja na fer-u. Cijeli studij je u suradnji sa ferom i jos nekim fakultetima

  43. #1043
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Baš super! Bitno je da to radi s voljom. Trebali bi svi tako...

  44. #1044
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    Kaj otici od zdoma?
    Koliko ih je skupa u sobi?

  45. #1045

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj KrisZg prvotno napisa Vidi poruku
    https://www.morh.hr/svecana-prisega-...ojske-u-kninu/
    Samo javljam razvoj situacije, izgurao kamp, nije odustao xD
    Danas je bila prisega
    super, želim mu i da i dalje bude zadovoljan !

  46. #1046
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    Citiraj KrisZg prvotno napisa Vidi poruku
    U vojarni je od 01.09. Onda prisega, pa je bio jedan dan kuci i vracanje u vojarnu. Za vikend doma, osim ako mu uskrate radi loseg vladanja. Medutim, on to toliko voli da mislim da nece
    Ja ga potpuno razumijem da za vikend ne zudi ici doma starcima

  47. #1047
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Citiraj KrisZg prvotno napisa Vidi poruku
    S time da imaju neki dio predavanja na fer-u. Cijeli studij je u suradnji sa ferom i jos nekim fakultetima
    Oprosti sad da ne pretražujem, zaboravila sam, je li to Vojno inženjerstvo?

  48. #1048
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Oprosti sad da ne pretražujem, zaboravila sam, je li to Vojno inženjerstvo?
    Da. Bas mi se danas pohvalio.. 7h fizike na fer-u xD
    Matematika kao u srednoj za sada ali teza, ofkors. Inace ekipa iz rudera zahvaljujuci jednoj profi dobro prolazi na feru kaj se matematike tice.. A on je onako na pola slusao sve 4 godine pa je ipak polovio. Onak.. Dizs da mi je itko rekao u onom natezanju s njime da ce biti toliko zainteresiran za ista...

  49. #1049

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Sretno brucošima koji su jučer krenuli !

  50. #1050
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Eh, moj stariji je među njima... Izgleda da se dobro snašao, iako je još rano za nekakvu širu sliku. Ima ih nekoliko iz istog razreda srednje škole koji su završili u istoj grupi na faksu, pa nije osamljen, iako će sad naći i novo društvo.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •