Stranica 24 od 36 PrviPrvi ... 14222324252634 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1,151 do 1,200 od 1775

Tema: Upisi na faks

  1. #1151
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Ja mislim da se moj sprda sa svojom listom izbora fakulteta. Kak veli - pa morao sam popunit 10 mjesta.
    ma daj moj je isto stao na čini mi se tri, ok ima on još nekih adut, ali do 7-8 ne misli ni stići

  2. #1152
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    usput frendičina mala je fgodinu dana mislila samo o nutricionizmu, ok stavila je i neke druge fakseve u igru, ali na kraju je sve presložila i donijela sasvim drugu odluku i to studirala. Brat godinu dana starij8i , je odabrao svoju ljubav koju je dve godine tetošio, isto nije imao puno na popisu.
    moj se kune da će sadašnja ljubav ostati i biti ostvarena na moju veliku radost, ali ako odluči i presloži drugačije, biti će kako on želi. Uostalom zadnju noć je presložio sve za srednju i stvarno dobro odabrao i potpuno je sretan i s odabirom škole, kolegama u razredu i oduševljen s profačima, vidjet ćemo kolko će klinka entuzijastićno pristupiti tom činu ove godine
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 17.02.2020. at 16:28

  3. #1153
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Citiraj babyboys prvotno napisa Vidi poruku
    , da će morat ostat na faksu radit ... Svasta.
    To uopće nije loše. Iskreno, stvarno voli arhitekturu, a iz ovoga što pišeš rekla bih da voli i to jako, stvarno bi bilo šteta da ju i ne upiše. To oko posla se nikad ne zna, uz to , današnji mladi razmišljaju drugačije nego mi. Ne znam, ja bih ga podržala da upiše ono što voli

  4. #1154
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Pa podrzavam ga. Ja zelim da on bude sretan. I ne bih da pogriješi, kao što sam ja ,u svom širokom spektru interesa, pogriješila jer nisam išla za srcem, pa sad pod strae dane to ispravljam
    Posljednje uređivanje od babyboys : 17.02.2020. at 16:48

  5. #1155
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    [QUOTE=babyboys;3145334]Moj sanja arhitekturu od petog razreda. Ja imam punu kuću njegovih mostova, uspinjača, tornjeva...
    Slozio mi je raspored u dvoristu, odabrao boje u sobama, dizajnira mi kuhinju.
    A sad bjezi od tog. Jer su ga isprepadali frendovi koji su na arhitekturi da je koma, da nema posla, da će morat ostat na faksu radit ... Svasta.[QUOTE]

    Babyboys nemoj da odustane od arhitekture zbog tuđih naklapanja kad je već takav zaljubljenik u arhitekturu i sanjar (imam doma jednog takvog :mrgreen :
    Moj muž je upisao istodobno FER i arhitekturu jer se nije mogao odlučiti i išao prvi semestar na oba faksa. On je veliki kreativac (unlike me ) i za njega bi zaista bila velika šteta da nije završio arhitekturu.

    To nije samo posao, to je baš poziv, posebna strast,..moj cvjeta dok projektira, ne smeta mu ni jel dan, noć, jel radi već satimaaa u komadu, on to jako voli, ma obožava. Iako ne podnosi našu administraciju (koja mu zagorčava život) jer je privatnik, uvijek bi ponovno izabrao arhitekturu, to je baš njegov put

    S druge strane, ja sam dugo dvojila između arhitekture i jezika (kod mene sve nespojivo jer su mi svi predmeti išli, inače bi na medicini završila da nisam gadljiva i anatomija bi mi bila noćna mora), srećom pa nisam išla na arhitekturu jer oni zapravo veliku većinu vremena sjede za kompom i stvaraju, kreiraju, nema tu puno te komunikacije s ljudima koja je meni neophodna i koju ja volim i dinamike, muvinga. Tako da je za mene dobro ispalo već sam počela i testove rješavat i pripremat se za arh., al mama me "osjetila" i rekla da budem hrabra i odaberem prema svojim željama a ne tatinim tako i bi, danas sam presretna kojim putevima me život odveo u poslovnom smislu.

    Al da mi je teško bilo samoj sebi objasnit što želim pa je, meni je sve bilo zanimljivo (osim povijesti) i sve mi je išlo.

    Ako želiš još neke info kako je biti arhitekt danas, mogu ti spojiti sina s mužem da čuje iz prve ruke.


    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    To uopće nije loše. Iskreno, stvarno voli arhitekturu, a iz ovoga što pišeš rekla bih da voli i to jako, stvarno bi bilo šteta da ju i ne upiše. To oko posla se nikad ne zna, uz to , današnji mladi razmišljaju drugačije nego mi. Ne znam, ja bih ga podržala da upiše ono što voli
    apsolutno X.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 17.02.2020. at 17:04

  6. #1156
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Eh da je mene netko pitao u toj dobi u kojoj su vaša djeca što želim raditi kad narastem, evo outat ću se iako će zvučat prebanalno, al nema mjesta sramu

    Htjela bih raditi dinamičan posao u kojem komuniciram s ljudima, da sam u muvingu, u međunarodnom okruženju, idem na poslovna putovanja, upoznajem nove države, ljude i običaje hahaha

    i što je najsmješnije upravo takav posao i radim zadnjih 15 godina. Pazi što želiš

    Jedino bi ponekad nedostaje matematika koju jakooo volim

  7. #1157
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Oni čija djeca sanjaju o komparativnoj, povijesti, novinarstvu, arheologiji...trebaju ozbiljno razmisliti o intervenciji u popise želja. U HR posla za njih sigirno nema, a bojim se da nema baš ni vani.

  8. #1158
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    I kud da ga pošaljem?

    On će na pravu uvenut i bit krajnje nesretan. Nema ni najblazu predodzbu kako izgleda zivot pravnika. Ustvari ima , vrlo amerikaniziranu i romantičnu.

    U znanost neće ni lud.
    Jezičar nije.
    Informatika mu je nezanimljiva.

    Kud s njim onda? Sto mu sugerirati?

  9. #1159
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa arhitekturu

  10. #1160
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Ma daj, pravo je koma. Suhoparno. Cisto strebanje.
    Kasnije vecinom posao u nekom uredu medu paprima.

    Sto mu sugerirati ? ne znam . Koji u mu motivi da upisuje izabrane fakultete? Zanima ga posao koji se radi kad ih zavrsi?
    ( nije drama niti ako izabere lose. Uvijek moze mjenjati.)

  11. #1161
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Babyboys pa arhitekturu.

    Jesi vidjela postove s iskustvom MM kao arhitekte?

  12. #1162
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Znam majku cure koja je htjela samo arhitekturu. I onda nije prosla na upisu u Zagrebu. Upisala je neku alternativu. I druge godine upisala fakultet u Danskoj ( uz stipendiju za strane studente)
    Ove godine je diplomirala i u ozbiljnoj je vezi sa kolegom sa fakulteta.

  13. #1163
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Teško je upisati arhitekturu.

  14. #1164
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Teško je upisati arhitekturu.
    Ocito je tesko u Zagrebu. U Danskoj je upala bez problema. Uz punu stipendiju . I gasonjeru joj je nasao faks . U okolici fakulteta.

  15. #1165
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa tko zna koliko u Danskoj ima studija arhitekture. I kakvi su.

  16. #1166
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    I u Beču se upiše bez problema, oni primaju "sve", al rade jaču selekciju na kraju 1.godine.
    Od kumova kćerka nije uspjela upisat u Zg, pa je otišla studirat u Beč, živi u student. domu,uskoro će diplomirat.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 17.02.2020. at 22:04

  17. #1167
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Babyboys pa arhitekturu.

    Jesi vidjela postove s iskustvom MM kao arhitekte?
    Vidjela sam, hvala ti

    Pitanje je islo u smjeru, alternative arhitekturi. Jer nije opcija da prijavi jedan faks.

    Sirius, zanima ga to sto će učiti na faksu. Nema blagog pojma sto se s tim fakultetima radi .
    A trenutno je u nekoj svojoj teen drami i nije baš sklon razgovoru. Srećom imamo vremena za prijavljivat fakseve.

  18. #1168
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj babyboys prvotno napisa Vidi poruku
    Vidjela sam, hvala ti

    Pitanje je islo u smjeru, alternative arhitekturi. Jer nije opcija da prijavi jedan faks.

    Sirius, zanima ga to sto će učiti na faksu. Nema blagog pojma sto se s tim fakultetima radi .
    A trenutno je u nekoj svojoj teen drami i nije baš sklon razgovoru. Srećom imamo vremena za prijavljivat fakseve.
    To je zapravo razlika izmedu nas i malih Amerikanaca.
    Njima je faks alat da dodu do cilja. Odnosno cilj je zvanje i posljedicno posao kojim se moze baviti iskljucivo nakon zavrsenog fakulteta ( ili specificne skole).
    Eto , nasi upisuju fakultete jer im se cini zgodno sto se tamo dogada. Pretpostavljam jer je vecinom besplatno za vecinu upisanih pa si mogu dozvoliti lutanja i trazenja.
    To nije kritika na racun tvog sina, nego na racun sustava. Koji u svim tim godinama skolovanja najmanje radi na tome da djeca prepoznaju interese i mogucnosti nakon fakulteta.
    Posljednje uređivanje od sirius : 17.02.2020. at 22:43

  19. #1169
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Mene taj sustav izludjuje, tako da... Kuzim te.
    Mi svake godine kroz labos imamo paradu maturanata koji misle da ćw na pbfu naučiti kuhati, jer ima prehrambeni u imenu. Pa dodju k nama da vide sto ustvari radiš kad završiš bm smjer i odu u naš pogon da vide što rade tehnolozi. Pa im bude mozda malo bistrije zele li to.

    Ja bi ih tako svuda provela i organizirala smislena savjetovanja iz iskustva rada , a ne lupetanje lobista s faksa tipa "dodji k nama, tu je super"

  20. #1170
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Građevinu?

    Postoji li neki drugi studij dizajna?

  21. #1171
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Možda dizajn na arhitekturi (industrijski dizajn/product design)?

  22. #1172
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Građevinu?

    Postoji li neki drugi studij dizajna?
    S građevinom će isto teško do posla.
    Bolje arhitektura, ali ju je uistinu teško upisati.
    Komparativna književnost, povijest i sl. bolje ne, osim ako ne misli raditi u školi. Znam ih nekoliko koji su to završili i sad su dugotrajno nezaposleni ili rade u McD


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  23. #1173
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Građevinu sam mu predložila, neće ni čut.
    Ima dizajn na ttf, samo je prevrnuo očima.
    O industrijskom dizajnu još moramo popričati.

  24. #1174
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    mislim da je ipak najpametnije pustiti djecu da biraju srcem i trbuhom. svijet se promjenio i jos ce se jace mijenjati.
    to sto nam se danas cini da je lako ili tesko naci posao se toliko brzo mijenja, da se ne bih na to oslanjala.

  25. #1175
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj babyboys prvotno napisa Vidi poruku
    Građevinu sam mu predložila, neće ni čut.
    Ima dizajn na ttf, samo je prevrnuo očima.
    O industrijskom dizajnu još moramo popričati.
    Ja sam svom sinu predložila agronomiju, hortikulturu ili šumarstvo, isto neće ni čuti. Spomenuo je da je njegova poznanica otišla na vatrogastvo. Uopće ne znam kamo to pripada, možda studij zaštite na radu.

    Alternativa arhitekturi - nema tu puno prostora... Akademija likovnih umjetnosti?

    Btw. I ja znam roditelje djeteta koje je otišlo studirati arhitekturu u Dansku, osim toga još jednu obitelj čije je dijete tamo na studiju turističkog managementa. Ima toga sve više...

  26. #1176
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,620

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam svom sinu predložila agronomiju, hortikulturu ili šumarstvo, isto neće ni čuti. Spomenuo je da je njegova poznanica otišla na vatrogastvo. Uopće ne znam kamo to pripada, možda studij zaštite na radu.

    Alternativa arhitekturi - nema tu puno prostora... Akademija likovnih umjetnosti?

    Btw. I ja znam roditelje djeteta koje je otišlo studirati arhitekturu u Dansku, osim toga još jednu obitelj čije je dijete tamo na studiju turističkog managementa. Ima toga sve više...
    Što se agronomije tiče, može raditi u srednjoj školi, faksu, ministarstvu, pokojoj poljoapoteci (nek računa nošenje vreća) ili najbolje, vlastiti OPG. Šumarstvo - Hrvatske šume. Dobro razmišlja što neće čuti.
    Studirala sam agronomiju voćarstvo, vinogradarstvo i vinarstvo pa pričam iz vlastitih cipela.

  27. #1177
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj babyboys prvotno napisa Vidi poruku
    Građevinu sam mu predložila, neće ni čut.
    Ima dizajn na ttf, samo je prevrnuo očima.
    O industrijskom dizajnu još moramo popričati.
    Neće građevinu, a radi mostove i tornjeve.

    arhitektura i građevina su srodni fakulteti, tako da bi to bio logičan backup.

  28. #1178
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Ma sve mi to razumijemo, ali ne možemo im ući u glavu...

    Mom starijem sinu je kolega rekao da se radije upiše na FER nego na Akademiju dramskih umjetnosti, jer je on iskusio lošu stranu toga... Teško je naći stalno zaposlenje. Mom sinu je to otvorilo oči. Da sam mu ja to isto rekla, ne bi me poslušao.

    Da se barem nađe netko tko i mom mlađem sinu može reći tako nešto...
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 18.02.2020. at 10:27

  29. #1179
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa, to je vječno pitanje, studirati srcem ili mozgom. Znači ono s čim ćeš naći posao (u našoj zemlji FER), ili ono što voliš i zanima te.

  30. #1180
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa Vidi poruku
    to sto nam se danas cini da je lako ili tesko naci posao se toliko brzo mijenja, da se ne bih na to oslanjala.
    Isto ovo sam htjela napisati - ima i povjesničara umjetnosti s odličnim poslovima i ferovaca bez posla, sve kombinacije su moguće.

    Vrci, ako dijete upiše gimnaziju, to radi s namjerom da kasnije upiše i završi fakultet. Što je tu čudno?

  31. #1181
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Pa, to je vječno pitanje, studirati srcem ili mozgom. Znači ono s čim ćeš naći posao (u našoj zemlji FER), ili ono što voliš i zanima te.
    Moj stariji je majstor kompromisa... On uvijek kaže "napravit ću najbolje što mogu u zadanim okolnostima".

    Kad mu je prijatelj rekao da sa završenom dramskom akademijom četiri godine dobiva samo povremene poslove i da nema ni dana staža, to je bila ključna informacija za odluku. Upisao je FER, a filmom se uredno bavi i dalje - amaterski i ne uvijek samo amaterski (ponekad to budu plaćene kombinacije preko student servisa). Ima i tamo raznih smjerova koji se bave telekomunikacijama, radiokomunikacijama i sl. FER se za njega pokazao ok odabirom - evo, sad ima 3 tjedna luftanja, jer je sve s prvog semestra očistio prije nego su rokovi i počeli, prosjek 4.0. (Sorry, opet se hvalim, ali tako je ispalo...) Kako za sada izgleda - uspio je povezati mozak i srce. Srce povremeno izviri na nekim projektima, a i dobra je motivacija da se čim čim prije daju ispiti, jer onda ostane puuuno slobodnog vremena koje se može potrošiti po vlastitom izboru...

  32. #1182
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Neće građevinu, a radi mostove i tornjeve.

    arhitektura i građevina su srodni fakulteti, tako da bi to bio logičan backup.
    Pa hoće projektirati mostove i tornjeve i stadione ( to je posebna vrsta opsesije), ne graditi ih

  33. #1183
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Hm, moj tata je bio dipl. inženjer građevine, i uvijek je projektirao, nikad gradio.

  34. #1184
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    A kak da ja to njemu objasnim? Tvrdoglava je to mazga a ja se neću s njim natezati. Probat ću još ovaj vikend popričat , iznijet argumente i dalje se ne pletem.

  35. #1185
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ma joj, ne mislim da se uopće trebaš petljati u izbor fakulteta.

  36. #1186
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Pa, to je vječno pitanje, studirati srcem ili mozgom. Znači ono s čim ćeš naći posao (u našoj zemlji FER), ili ono što voliš i zanima te.
    Ja sam uvijek za srce kod ovakvih odabira i ono što voliš jer raditi bar 8h na dan desetljećima nešto što ne voliš nikako ne smatram zdravim i dobrim izborom.

    Uvjerena sam takodjer da ako nešto baš, baš voliš i daješ sve od sebe, da se sve posloži u životu i da ćeš biti zaposlen u toj profesiji koju toliko voliš.

    I ovo što kaže seni, vremena se strahovito brzo mijenjaju kao i potrebe tržišta, ne bih se uopće upuštala u procjene što će se biti traženo zanimanje za 5-10 godina,a pogotovo ako me isto ne ispunjava.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 18.02.2020. at 14:15

  37. #1187
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    babyboys, nešto si ipak pobrkala. Lijepo ti je mima napisala. Ok, eventualno stadione, ali ovo dvoje prvo ipak uglavnom, barem kod nas, projektiraju inženjeri građevinarstva.

    Znaš kod nas nekog arhitekta a da je projektirao most? Il dijete misli npr na Clatravu? Sad si i meni dala mislit, al se ni jednog našeg ne mogu sjetiti. Možda se javi koji arhitekt, ali ne znam ima li uopće na arhitekturi predmet mostovi.

    A na kakve tornjeve misli? Eiffelov, ili vulgaris vodotoranj, ili televizijski toranj kao na Sljemenu? To ti isto projektiraju građevinari

  38. #1188
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Evo, tu ti sve piše, ima i popis predmeta:
    https://www.arhitekt.hr/hr/nastava/s...lomski-studij/

    https://www.arhitekt.hr/hr/nastava/s...lomski-studij/


    ja sam i svom rekla da ako se dvoumi, malo pogleda predmete koji se predaju na nekom faksu. Sad se sve može naći na internetu.

  39. #1189
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj babyboys prvotno napisa Vidi poruku
    A kak da ja to njemu objasnim? Tvrdoglava je to mazga a ja se neću s njim natezati. Probat ću još ovaj vikend popričat , iznijet argumente i dalje se ne pletem.
    Reci sinu da Građevinski fakultet ima dane otvorenih vrata... Ne vidim je li već ove godine određen datum, ali ovo je info od prošle godine: https://www.grad.unizg.hr/?@=2agy1

    Moj stariji je tako bio na FSB-u i TVZ-u, a na FER nije išao tom prilikom. FER-ovci su imali prezentaciju kod njih u školi.
    S druge strane, prije dvije godine bio je na ljetnoj filmskoj školi Hrvatskog filmskog saveza i sam od sebe otišao pitati predavačicu (profesoricu sa ADU) što sve treba da se on tamo upiše. Dugo je sanjao o tome. Nije u potpunosti odustao, ali je zaključio da će završiti FER, pa eventualno nastaviti dodatnu edukaciju na ADU (živi bili pa vidjeli).

  40. #1190
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam uvijek za srce kod ovakvih odabira i ono što voliš jer raditi bar 8h na dan desetljećima nešto što ne voliš nikako ne smatram zdravim i dobrim izborom.
    Ovo stalno ponavljam svojoj djeci, da odaberu područje koje im se sviđa. Kao što je rekao moj dragi pokojni profesor, katastrofa je raditi posao koji ne voliš i velik dio života provesti u odrađivanju i čekanju da tjedan završi.

  41. #1191
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Reci sinu da Građevinski fakultet ima dane otvorenih vrata... Ne vidim je li već ove godine određen datum, ali ovo je info od prošle godine: https://www.grad.unizg.hr/?@=2agy1

    Moj stariji je tako bio na FSB-u i TVZ-u, a na FER nije išao tom prilikom. FER-ovci su imali prezentaciju kod njih u školi.
    S druge strane, prije dvije godine bio je na ljetnoj filmskoj školi Hrvatskog filmskog saveza i sam od sebe otišao pitati predavačicu (profesoricu sa ADU) što sve treba da se on tamo upiše. Dugo je sanjao o tome. Nije u potpunosti odustao, ali je zaključio da će završiti FER, pa eventualno nastaviti dodatnu edukaciju na ADU (živi bili pa vidjeli).
    Peterlin, ja imam predosjećaj da će se on na kraju ipak kroz život "povezat" sa snimanjem i montažom

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo stalno ponavljam svojoj djeci, da odaberu područje koje im se sviđa. Kao što je rekao moj dragi pokojni profesor, katastrofa je raditi posao koji ne voliš i velik dio života provesti u odrađivanju i čekanju da tjedan završi.
    upravo tako n.grace
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 18.02.2020. at 15:41

  42. #1192
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Nije baš neka sreća niti odabrati što voliš, pa ne moći s tim naći posla, raditi poslove niže kvalifikacije, ili raditi za malu plaću.

  43. #1193
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Nije baš neka sreća niti odabrati što voliš, pa ne moći s tim naći posla, raditi poslove niže kvalifikacije, ili raditi za malu plaću.
    Ja sam uvjerena da ako nešto jako voliš i želiš se time baviti da će se posla naći.
    Tko hoće, lako će. Tko neće, kako će.

    Znam ljude koji su odabrali po mnogima vrlo "neatraktivna" zanimanja (u smislu pronalaska adekvatno nagrađenog posla) a oni se ipak bave svojom strukom koja im se oduvijek sviđala i fino su plaćeni.

    Nema tu pravila, kako netko reče na forumu: znam ljude s lako "zaposlivim" diplomama koji ne rade, a i ove "suprotne".
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 18.02.2020. at 15:59

  44. #1194
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa lijepo je tako razmišljati, ali to zaista nije točno.

  45. #1195
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,692

    Početno

    jel tko spomenuo grafički fakultet? on mi je pomalo srodan arhitekturi, svakako zanimljiv ako ima afiniteta prema likovnom izražavanju

  46. #1196
    Kanga avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,982

    Početno

    Saznala sam što je moj prijavio - 4 fakulteta: FER u Zagrebu, FER u Splitu, FER u Rijeci i kao zadnji izbor matematiku na PMFu (na matematiku ima izravan upis zbog sudjelovanja na državnom natjecanju). Sad sam ljubomorna na vašu svestranu djecu
    Posljednje uređivanje od Kanga : 19.02.2020. at 01:00

  47. #1197
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Kanga prvotno napisa Vidi poruku
    Saznala sam što je moj prijavio - 4 fakulteta: FER u Zagrebu, FER u Splitu, FER u Rijeci i kao zadnji izbor matematiku na PMFu (na matematiku ima izravan upis zbog sudjelovanja na državnom natjecanju). Sad sam ljubomorna na vašu svestranu djecu
    Hahaha, očito zna što želi.
    Poznato mi je to.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  48. #1198
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Citiraj Kanga prvotno napisa Vidi poruku
    Saznala sam što je moj prijavio - 4 fakulteta: FER u Zagrebu, FER u Splitu, FER u Rijeci i kao zadnji izbor matematiku na PMFu (na matematiku ima izravan upis zbog sudjelovanja na državnom natjecanju). Sad sam ljubomorna na vašu svestranu djecu
    Ja sam ljubomorna n tvoje dijete koje zna sto hoće

  49. #1199
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Citiraj Willow prvotno napisa Vidi poruku
    jel tko spomenuo grafički fakultet? on mi je pomalo srodan arhitekturi, svakako zanimljiv ako ima afiniteta prema likovnom izražavanju
    Eto, nisam se ni sjetila. A on ga vjerojatno nije ni svjestan

  50. #1200
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Kanga, to ti je zapravo super.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •