Stranica 36 od 36 PrviPrvi ... 26343536
Pokazuje rezultate 1,751 do 1,775 od 1775

Tema: Upisi na faks

  1. #1751
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ma možeš misliti.

  2. #1752
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    Na MA ima studenata koji paralelno studiraju na MEF-u, PMF-u, FER-u, FKIT-u... kako uspijevaju, ne znam, ali uspijevaju i svaka im čast.
    Izvedivo je gdje god nisu prisustva na predavanjima obavezna. I drugi faks i rad uz studiranje.
    Primjerice; frendica od moje kćeri studira ekonomiju i ne pamti kad je zadnji put morala na faks jer su joj predavanja online i nisu obavezna pa ona može raditi duplu šihtu u Mulleru i DM, a isto tako bi mogla i još nešto studirati pa i Mef jer tamo su predavanja i vježbe obavezni i jako nezgodno raspoređeni s puno rupa u rasporedu i s puno nelogičnosti pa se tako događa da je ispitni rok u isto vrijeme kad i predavanje ili vježbe i taj izostanak zbog izlaska na ispit se ne tolerira. Zapravo se ništa ne tolerira. Zato kažem da je paralelno studiranje moguće jedino ako drugi studij "pati", a onda baš i ne vidim smisao toga svega.
    Tak je i moja teta uz Mef završila i novinarstvo, ali, ponavljam, uz puno petljanja i izostanaka i na kraju od novinarstva nije imala ništa. To joj je više bilo tak, za zabavu.

  3. #1753
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Predavanja su obvezna i na MA i na npr. PMF-u ili MEF-u, kombiniraju grupe i opet kažem, divim im se jer sami studij instrumenta traži sustavnu i svakodnevnu vježbu. Ne znam kako mogu, ali mogu. Super klinci!

  4. #1754

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    718

    Početno

    Čestitke svim klincima, a bome i roditeljima što smo izdržali 12 godina ovog školskog sustava

    Nego, ima li nešto na što treba paziti kod upisa? Sve se može online?

    Jel fotografija mora biti kao za osobnu, tj. fotografirana profesionalno ili ju ja mogu doma napraviti i srediti po onim uputama koje su dali?

  5. #1755
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    događa da je ispitni rok u isto vrijeme kad i predavanje ili vježbe i taj izostanak zbog izlaska na ispit se ne tolerira. Zapravo se ništa ne tolerira. Zato kažem da je paralelno studiranje moguće jedino ako drugi studij "pati", a onda baš i ne vidim smisao toga svega.
    Tak je i moja teta uz Mef završila i novinarstvo, ali, ponavljam, uz puno petljanja i izostanaka iu.
    I opet otiđi na ispit doksupredavanja ili dogovaraju druge termine?
    Ali ako je tako kak veliš onda je naznaka ili znak da je sve loše organizirano?!?

  6. #1756
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Citiraj Svimbalo prvotno napisa Vidi poruku
    https://www.index.hr/magazin/clanak/...magazin_prva_d

    Ako su zaista pitanja bila ovakvog tipa, a njih 31% nije položilo, onda kuku lele
    Uvijek izvuku najdebilnije pitanje pa ispadne da su sva takva.

  7. #1757
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ne znam za PiD (meni se cinilo ultra lako ovo sto su stavili) ali primjere s b razine matematike su objavili taman kad mi se kći spremala prijemni za srednju pa sam joj mislila ponuditi da ih riješi kao malo lakšu pripremu.

    https://www.index.hr/mobile/magazin/.../2475829.aspx?

    18.8 posto ih ovo nije položilo

  8. #1758
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam za PiD (meni se cinilo ultra lako ovo sto su stavili) ali primjere s b razine matematike su objavili taman kad mi se kći spremala prijemni za srednju pa sam joj mislila ponuditi da ih riješi kao malo lakšu pripremu.

    https://www.index.hr/mobile/magazin/.../2475829.aspx?

    18.8 posto ih ovo nije položilo
    Baš je mm komentirao da se točno vidi koliko "korona generacijama" fali redovna nastava. Ima on pravo. Neke stvari je vrlo teško nadoknaditi i popraviti. Neki klinci ne nauče ni u školi, a ove su generacije imale dvije godine nastavu od doma, pa si ti sad misli.

  9. #1759

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Baš je mm komentirao da se točno vidi koliko "korona generacijama" fali redovna nastava. Ima on pravo. Neke stvari je vrlo teško nadoknaditi i popraviti. Neki klinci ne nauče ni u školi, a ove su generacije imale dvije godine nastavu od doma, pa si ti sad misli.
    Nije samo do korone ovaj put, čini se da je i težina zadataka promijenjena.
    PiG ne bih komentirala, ali sin je za fiziku i engleski komentirao da su ove godine bili teži zadaci nego prethodnih godina (a riješio je hrpu starih matura od godina i godina prije). Ujedno je primijetio i da su zadaci na maturama iz matematike i fizike bili dosta lakši u zadnje dvije godine (2021. i 2022.). Primijetila sam i po njemu dok se pripremao, jer kad je rješavao zadatke iz te dvije godine, komentirao je kako je to sve jako lagano, a kad je došao do starijih godišta, prestao je s takvim komentarima, morao se malo i potruditi
    Kasnije sam razgovarala s jednom prošlogodišnjom maturanticom i ona mi je to također potvrdila, da su oni imali lakšu maturu od prethodnih godina. Možda zbog novih predmetnih kurikuluma?
    Ovo za fiziku sasvim sigurno nisam umislila, sa svih strana sam čula da je ove godine matura bila teža od prošlih godina (a imam dosta maturanata u svojoj okolini ove godine).
    Čini mi se, ipak, da je hrvatski bio nešto lakši, možda zato što se ove godine prvi put piše na jedinstvenoj razini?

  10. #1760
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Matura je top senzacionalistička tema po portalima svake godine i odlična prilika inače jako pismenim i obrazovanim komentatorima za zgražanje kaktonisuznali jaovoriješimpijaninaduvan

    Ovdje su izvukli neki mali broj pitanja, sami su napisali da nisu sva ova pitanja bila s ponuđenim odgovorima i tako dalje. Dakle, nema ovo nikakve veze sa stvarnom maturom.

    Uostalom, na izborne mature se izlazi iz tko zna kojih razloga - možda je nekome ta matura neobavezni dio upisa na 6. izbor fakulteta, pa nije ništa niti učio nego izlazi sa stavom app.

  11. #1761

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    Info - studenti imaju besplatno promijeniti jwdanput studij. Do sada je bilo da država financira samo jednom prvu godinu, sad imaju pravo na promjenu studiju bez plaćanja participacije (7200hrk/920 eura).
    Još jedna drama manje oko eventzualno krivo izabranog faksa
    Posljednje uređivanje od Vrijeska : 14.07.2023. at 15:04

  12. #1762

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,650

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Nije samo do korone ovaj put, čini se da je i težina zadataka promijenjena.
    PiG ne bih komentirala, ali sin je za fiziku i engleski komentirao da su ove godine bili teži zadaci nego prethodnih godina (a riješio je hrpu starih matura od godina i godina prije). Ujedno je primijetio i da su zadaci na maturama iz matematike i fizike bili dosta lakši u zadnje dvije godine (2021. i 2022.). Primijetila sam i po njemu dok se pripremao, jer kad je rješavao zadatke iz te dvije godine, komentirao je kako je to sve jako lagano, a kad je došao do starijih godišta, prestao je s takvim komentarima, morao se malo i potruditi
    Kasnije sam razgovarala s jednom prošlogodišnjom maturanticom i ona mi je to također potvrdila, da su oni imali lakšu maturu od prethodnih godina. Možda zbog novih predmetnih kurikuluma?
    Ovo za fiziku sasvim sigurno nisam umislila, sa svih strana sam čula da je ove godine matura bila teža od prošlih godina (a imam dosta maturanata u svojoj okolini ove godine).
    Čini mi se, ipak, da je hrvatski bio nešto lakši, možda zato što se ove godine prvi put piše na jedinstvenoj razini?
    Mene je šokiralo da je prag na FER-u 2022. bio za 100 bodova veći nego 2020. To je 10 %, a i prije toga je bio visok. Ove godine mi se čini da će biti niži što znači da je matura bila teža, i mislim da je to dobro.

  13. #1763
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,089

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Nije samo do korone ovaj put, čini se da je i težina zadataka promijenjena.
    PiG ne bih komentirala, ali sin je za fiziku i engleski komentirao da su ove godine bili teži zadaci nego prethodnih godina (a riješio je hrpu starih matura od godina i godina prije). Ujedno je primijetio i da su zadaci na maturama iz matematike i fizike bili dosta lakši u zadnje dvije godine (2021. i 2022.). Primijetila sam i po njemu dok se pripremao, jer kad je rješavao zadatke iz te dvije godine, komentirao je kako je to sve jako lagano, a kad je došao do starijih godišta, prestao je s takvim komentarima, morao se malo i potruditi
    Kasnije sam razgovarala s jednom prošlogodišnjom maturanticom i ona mi je to također potvrdila, da su oni imali lakšu maturu od prethodnih godina. Možda zbog novih predmetnih kurikuluma?
    Ovo za fiziku sasvim sigurno nisam umislila, sa svih strana sam čula da je ove godine matura bila teža od prošlih godina (a imam dosta maturanata u svojoj okolini ove godine).
    Čini mi se, ipak, da je hrvatski bio nešto lakši, možda zato što se ove godine prvi put piše na jedinstvenoj razini?
    Slažem se s ovim, moj sin je mature iz matematike od prethodne dvije godine riješio sve točno, kad se igrao mature. Ove godine nije.

    Inače je na fizici riješio jedan zadatak tako da je dobio isti rezultat kao u rješenjima, a nisu mu priznali ni jedan bod, od 3. Žalio se, i odgovorili su da njegov postupak nije točan, a nije jasno kako je onda dobio isti broj. Žalio se i za jedan bod iz matematike, i tu mu je prigovor uvažen.

  14. #1764
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Info - studenti imaju besplatno promijeniti jwdanput studij. Do sada je bilo da država financira samo jednom prvu godinu, sad imaju pravo na promjenu studiju bez plaćanja participacije (7200hrk/920 eura).
    Još jedna drama manje oko eventzualno krivo izabranog faksa
    Ma daj?! Z am ih dosta iz raznoraznih različitih škola koji su mijenjali fakseve i naravno hrpu love potrošili

  15. #1765
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,694

    Početno

    Citiraj ninaXY prvotno napisa Vidi poruku
    Mene je šokiralo da je prag na FER-u 2022. bio za 100 bodova veći nego 2020. To je 10 %, a i prije toga je bio visok. Ove godine mi se čini da će biti niži što znači da je matura bila teža, i mislim da je to dobro.
    moguće da se dogodilo i kao sa upisom u srednju, ocjene su imali ful visoke 2021. i 2022., ove godine se stanje smirilo i vratilo otprilike na 2020.

  16. #1766
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Baš je mm komentirao da se točno vidi koliko "korona generacijama" fali redovna nastava. Ima on pravo. Neke stvari je vrlo teško nadoknaditi i popraviti. Neki klinci ne nauče ni u školi, a ove su generacije imale dvije godine nastavu od doma, pa si ti sad misli.
    Ali od ovih 30 pitanja minimalno 15 su trebali znati nakon osnovne škole, znaci bez jednog dana u srednjoj se ovo riješi za prolaz s osnovnoskolskim znanjem matematike. I opet oh 20% padne. To je strašno... u OS su išli prije korone.
    Posljednje uređivanje od sillyme : 15.07.2023. at 13:21

  17. #1767
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    OŠ satnica matematike s ovakvim kurikulom ne ostavlja vrijeme za ponavljanje i utvrđivanje gradiva. O tome učitelji matematike trube već destljeće(ima), ali nitko ih ne sluša.

  18. #1768

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    A ponekad i sastavljači pitanja uspiju dobro zeznuti stvar: https://www.telegram.hr/politika-kri...motno-pitanje/

  19. #1769
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Meni stvarno nije jasno toliko grešaka po knjigama, testovima,pa maturama, kaj ne mogu njih par sjesti i napisati prave odgovore na pitanja?

    Ima greška po knjigama iz matke koja nisu ispravljena ne godinu dve, nek i više od 10, i onda si misliš u čem je štos , a vreme ti teće

  20. #1770
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Pa dobro Jelena, treba ispraviti greške u knjigama, ali nastavu ipak drže profesori koji bi djeci trebali ukazati na nebuloze i greške i kroz nastavu ih naučiti ispravno. Ili se samo slijepo prepisuje iz knjiga i zbirki? Taj argument nikako ne drži vodu

  21. #1771
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Ma sve je ok ali onda predvidi i kućicu da ja napišem dobro riješenje! Ili ono kaj je bilo u osnovnoj kućica s nijedan nije točan!

    Klinci su zbunjeni gledaju kaj ovi pišu, pa se možda i zalete.
    Matura tžzadaci bi trebali biti ispravno napisani, ko da nitko ne kontrolira ni im ni out
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 17.07.2023. at 21:41

  22. #1772

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Meni stvarno nije jasno toliko grešaka po knjigama, testovima,pa maturama, kaj ne mogu njih par sjesti i napisati prave odgovore na pitanja?

    Ima greška po knjigama iz matke koja nisu ispravljena ne godinu dve, nek i više od 10, i onda si misliš u čem je štos , a vreme ti teće
    Greške su vjerojatno zato jer se korekture rade ofrlje ili se uopće ne rade (da bude manji trošak).

  23. #1773
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    E sad kaj bi bilo da na toj maturi na kojoj je bila kriva mjerna jedinica neko od klinaca prekriži i napiše pravu mjernu jedinicu?

  24. #1774
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    E sad kaj bi bilo da na toj maturi na kojoj je bila kriva mjerna jedinica neko od klinaca prekriži i napiše pravu mjernu jedinicu?
    Bome, moj mlađi sin je kandidat - on bi to svakako napravio da je bio u prilici. Vječni borac za pravdu, često u korist vlastite štete

  25. #1775
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno


Stranica 36 od 36 PrviPrvi ... 26343536

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •