Stranica 18 od 36 PrviPrvi ... 8161718192028 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 851 do 900 od 1775

Tema: Upisi na faks

  1. #851
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    naravno da netko mora biti prvi ispod crte, ali ako ima istine u ovome što piše, onda je stvarno teška situacija

    mi ne možemo znati što se zapravo dogodilo, možemo samo nagađati, ali reći ću kao profesor, greške u ispravljanju su itekako moguće i prisutne, zato svaki test koji ispravljam gledam nekoliko puta i dajem kolegama da provjere u strahu da ne bih koga oštetila

    moju M su zakinuli za nekoliko bodova na državnom natjecanju ove godine, ispravili su joj kad je njena profesorica otišla pogledati test. jednostavno su krivo zbrojili bodove, čudno zvuči, ali je istina
    Slažem se, ali onda ideš u NCVVO, a ne k novinarima... Sad kad je izašlo ovako van, bojim se da nema nikakvih šansi da netko od onih koji su ocjenjivali prihvati intervenciju.

  2. #852
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Uostalom, moj sin je isto imao sad na maturi prigovor - priznali su mu uredno bodove iz fizike. Njemu to nije puno značilo jer je bio debelo unutar kvote, ali to su njegovi bodovi koje je zaradio, pa je ipak išao predati prigovor. Greške se događaju. Ali se ne rješavaju putem novinara.

  3. #853
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Uostalom, moj sin je isto imao sad na maturi prigovor - priznali su mu uredno bodove iz fizike. Njemu to nije puno značilo jer je bio debelo unutar kvote, ali to su njegovi bodovi koje je zaradio, pa je ipak išao predati prigovor. Greške se događaju. Ali se ne rješavaju putem novinara.

    na zalost kod nas je prva recenica za negodovanje bila treba dati u novine. sustav je takav da ako nesto das u novine veca je vjerojatnost da ces izvuci ono sto zelis.

    isto tako ja nisam upisala faks koji sam zeljela, ali sad kad geldam unatrag zivot mi je zanimljiviji s ovim sto sad radim. tad mi je svijet bio srusen, moja "buducnost" unistena, ali s odmakom od 27 godina mogu reci da sam bila u krivu.

  4. #854
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Ovdje je riječ o oduzimanju bodova na eseju iz engleskog. Koliko sam shvatila, djevojka nije poštovala zadanu formu, tj. esej nije imao sve dijelove pa su joj automatski skinuli određeni broj bodova, na što se ona žali i kaže - nije bitna forma, bitan je sadržaj.

  5. #855
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    pisala im je prigovore na koje nije dobila zadovoljavajući odgovor, tek onda je išla novinarima (slažem se s Mimom da je sigurno ubrzo požalila)

  6. #856
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa ako su joj bodovi nepravedno oduzeti, onda joj se mora uvažiti prigovor, sve da je o tome pričala na naslovnici svakog portala.

    Ja vjerujem da joj je i samoj žao što je izašla u novinama, jer joj nije trebala takva 'popularnost', ali čovjek u afektu koješta napravi.

  7. #857
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    A nije joj ni mama blesavim izjavama pomogla.

  8. #858
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Zar fakulteti kao Medicinski traže A razinu mature iz HJ? Traži li Medicinski fakultet uopće ocjene s mature? Zar FER traži A razinu HJ mature? Ili se radi o količini bodova?
    https://www.trinom.hr/trinom/drzavna...is-na-fakultet

  9. #859
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    jako mi je zao te djevojke
    ja ne bih isla u novine bas iz straha da ce se meni odbiti o glavu, ali razumijem njenu tugu
    Prelog je gimnazija, medju ostalim, ne podcjenjujem nikog, ali cisto sumnjam da je iz kozmeticarske isla na prijemni na medicinu

    ali ja sam mislila da je drzavna matura, osim eseja, sve A, B, C, D
    jucer kod Sprajca su dali primjer iz biologije nesto s grcenjem misica, odgovor je opisni
    to je jako podlozno subjektivnom stavu, dojmu onog koji ispravlja
    nisam sigurna da je to ispravno

    a i esej, bas bi trebalo jedan isti esej dati razlicitim profesorima i vidjeti bi li svi jednako ocjenili
    vjerojatno, zapravo sigurno, ne
    pa ne bi na maturi trebalo ovisiti kako ti grah padne

  10. #860
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    kakav esej iz engleskog?
    sto nije samo iz HJ esej?

  11. #861
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Ja sam drugi članak pročitala gdje se za neuspjeh dotične gospodične okrivljava korumpirani sustav.
    Njoj fale tri boda.
    Znači da bi ona upala, netko mora ispasti.
    Je li to ok?
    I sad vrši pritisak preko medija.
    Baš super.
    Ni iz Mioca nisu svi upisali Mef pa će pauzirati i pokušati dogodine.
    Tako može i ona, a ne raditi ovakve pritiske. Još i s majkom.
    Bez veze.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  12. #862
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Stvarno nisam stručnjak, ali mislim da kod eseja postoje vrlo čvrste i "brojive" sastavnice koje se vrednuju - forma, broj riječi, uporaba kompleksnih vremena, iznošenje pro i kontra, sadržaj itd.

  13. #863
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Da, piše se i engleski esej.

  14. #864
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Njoj fale tri boda.
    Znači da bi ona upala, netko mora ispasti.
    Je li to ok?
    ok je ako su ju greškom zakinuli za ta tri boda, a onaj tko će ispasti zaista nije dobio dovoljan broj bodova

  15. #865
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa Tanči, normalno da je OK ako je stvarno zakinuta za bodove. Ne kužim vas, same ste tu i ti i Peterlin napisale da su vam djeca dobila manje bodova nego što su trebala, pa zašto se to onda ne bi moglo dogoditi i nekom drugom.

  16. #866
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    eseji su, kao i razne pisane forme jedan bitni dio prijemnih ispita kako na fakultetima sirom svijeta, tako i n amaturamao.
    u austriji pisu i neku vrsto predznanstvenog rda iz teme koji sami izaberu kao dio mature.
    i anglosaksonskom svijetu stalno vjezbaju razne pisane forme, jer se smatra da su to skills, bez kojih danas ne mozes. sistem pitanja ala multiple choice, nije bas najzastupljeniji.

    jasno je da je forma eseja i slicnih formi teza za ispravljanje od MC i podlozna subjektivnoj procjeni...no postoje nacini na koji se ta subjektivnost svodi na najmanju mogucu mjeru.

  17. #867
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    meni je takoder zao cure, te se nadam da ce naci svoj put, ali ove izjave za novine zaista pokazuju ozbiljn manjak socijalne inteligencije.
    trvditi da njena profesorica (koja naravno isto moze biti subjektivna, te pozna ucenicu) naalzi esej izvrsnim, a ona je kao fenomenalan strucnjak, sigurno bolji od ispitivacke komisije... pa stvarno

    afekt simo, afekt tamo, ipak moras razmisliti sto dajes u novine.

  18. #868
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    ispravak:
    eseji su, kao i razne pisane forme jedan bitni dio prijemnih ispita kako na fakultetima sirom svijeta, tako i na maturama.
    u austriji pisu i neku vrsto predznanstvenog rada iz teme koji sami izaberu kao dio mature.

  19. #869
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa Vidi poruku
    meni je takoder zao cure, te se nadam da ce naci svoj put, ali ove izjave za novine zaista pokazuju ozbiljn manjak socijalne inteligencije.
    tvrditi da njena profesorica (koja naravno isto moze biti subjektivna, te pozna ucenicu) naalzi esej izvrsnim, a ona je kao fenomenalan strucnjak, sigurno bolji od ispitivacke komisije... pa stvarno

    afekt simo, afekt tamo, ipak moras razmisliti sto dajes u novine.
    naravno ako su je zakinuli za bodove, treba ih dobiti. to je meni potpuno jasno.

    no davati ispit nekoj drugoj osobi sa imenom i prezimenom, te onda tvrditi da je ona kompetentnija, te time stavljati u pitanje integritet komisije koja je anonimna, to je stvarno no go.

    ne postoji ni jedan test osim mc, koji bio bio potpuno objektivan. ali takva vrsta ispitivanja ima sto drugih mana...
    meni se cini dobrim da mnogi fakulteti daju u postotcima prednost vlastitom prijemnom ispitu, nad ocjenama mature.

  20. #870
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa Vidi poruku
    naravno ako su je zakinuli za bodove, treba ih dobiti. to je meni potpuno jasno.
    upravo se o tome i radi, ako je zakinuta, trebaju to ispraviti i gotovo, analiza njene socijalne inteligencije (kakva god da jest) je u ovom trenutku manje bitna

  21. #871
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Pa Tanči, normalno da je OK ako je stvarno zakinuta za bodove. Ne kužim vas, same ste tu i ti i Peterlin napisale da su vam djeca dobila manje bodova nego što su trebala, pa zašto se to onda ne bi moglo dogoditi i nekom drugom.
    Zato jer je tamo iz nekog "Preloga" koji se uopće ne smatra gimnazijom iako je ove godine ostavio MIOC na upisima po bodovima iza sebe na čini mi se četvrtom mjestu.
    Posljednje uređivanje od Cathy : 16.07.2019. at 09:52

  22. #872
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Eseje ocjenjuju dva profesora i uzima se u obzir veća ocjena.
    Ako se žališ, tada ocjenjuje treći.
    I opet se uzima u obzir najviša ocjena.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  23. #873
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Malo sam gledala statistike...i shvatila da je u HR otvoren nevjerojatan broj mjesta na fakultetima za struke koje su toliko suficitarne, da se uopće ne bi primijetilo kad bi se ti smjerovi zatvorili na 15 godina. Samo ZG ekonomija prima 900+300 studenata (a gdje je još hrpa drugih gradova s ekonomijom?), cca 400 mjesta za studij povijesti, a nezaposlenih povjesničara na lopate po cijeloj HR, razredna nastava studira se, ako sam dobro zapamtila, u 6 gradova, a na burzi stoje stotine diplomiranih...kada će se netko pozabaviti fakultetima koji hrane samo sebe?
    Posljednje uređivanje od čokolada : 16.07.2019. at 10:16

  24. #874
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    Čoksa, u sridu.

    Broj studenata ekonomije raste još od mog studija. A zanimljivo je (i sramotno) da se za nju polaže matematika B razine. Mojom logikom bi oni trebali biti matematičari.

  25. #875
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    I meni stvarno nije jasno zašto mislite da su nju, baš nju, zakinuli?!?
    Jel’ se žalila?
    I?
    Koliki su se žalili i dobili su bodove, ali mnogi i nisu.
    I kaj sad?
    Treba kenjat po novinama kako je sve korumpirano?
    Sva naša djeca koja su upisala željene fakultete i dobro položila maturu su uz pomoć korupcije upisani?
    Halo?!?



    Sent from my iPhone using Tapatalk

  26. #876
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Zato jer je tamo iz nekog "Preloga" koji se uopće ne smatra gimnazijom iako je ove godine ostavio MIOC na upisima po bodovima iza sebe na čini mi se četvrtom mjestu.
    Pa eto.
    Tamo netko iz Preloga nije upisao Mef ove godine, a moja iz Mioca jest.
    I? Kaj sad?
    Neka pauzira, uči i pokuša dogodine opet.
    I ako opet ne uspije, onda neka konačno shvati da to nije za nju.
    Može i preko novina.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  27. #877
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Zar fakulteti kao Medicinski traže A razinu mature iz HJ? Traži li Medicinski fakultet uopće ocjene s mature? Zar FER traži A razinu HJ mature? Ili se radi o količini bodova?
    Medicinski fakultet u Zagrebu traži A razinu mature iz hrvatskog, matematike i engleskog, položeni prijemni na način da svaki predmet moraš položiti s minimum 38% i to su fizika, kemija i biologija i zbroj ocjena sve četiri godine školovanja.
    Sve zajedno nosi 1000 bodova koje nitko, nikad nije imao.
    Isto tako prijemni nitko nije riješio 100%.
    Zadnji upisani je obično oko 790 bodova.
    Tako da nije lako, ni jednostavno.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  28. #878
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Pa eto.
    Tamo netko iz Preloga nije upisao Mef ove godine, a moja iz Mioca jest.
    I? Kaj sad?
    Neka pauzira, uči i pokuša dogodine opet.
    I ako opet ne uspije, onda neka konačno shvati da to nije za nju.
    Može i preko novina.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  29. #879
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Kokutaš na koj post, ali nacitirani ne.
    Super.
    Očekivano [emoji8]


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  30. #880
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Čoksa, u sridu.

    Broj studenata ekonomije raste još od mog studija. A zanimljivo je (i sramotno) da se za nju polaže matematika B razine. Mojom logikom bi oni trebali biti matematičari.
    koja je to logika i zasto bi trebali biti matematicari?

  31. #881
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    A tek logopedija? Koliko ih fali, a nitko ne povecava kvotu. Ne razumijem

  32. #882
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Neka pauzira, uči i pokuša dogodine opet.
    I ako opet ne uspije, onda neka konačno shvati da to nije za nju.
    Može i preko novina.
    znači, ipak ne može svako dijete bez poteškoća položiti A razine na državnoj maturi i upisati zahtjevne fakultete, kako si tvrdila (i potpuno se slažem s tim)

  33. #883
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Bez intelektualnih poteškoća!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  34. #884

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    meni je ovaj glas maturanta na maturu iz biologije konstruktivan i nadam se da će ga i oni koji sastavljaju maturu razmotriti

    https://www.srednja.hr/matura/vijest...e-razmisljaju/

  35. #885
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    naravno, niti znamo je li cura nepravedno zakinuta, niti znamo ima li intelektualne poteškoće

  36. #886
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    koja je to logika i zasto bi trebali biti matematicari?

    Ekonomisti? Pa zdravom logikom. Ako se misle baviti ekonomijom

  37. #887
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    naravno, niti znamo je li cura nepravedno zakinuta, niti znamo ima li intelektualne poteškoće
    Ma mora sigurno imati, pa išla je u "Prelog" da išta valja završila bi MIOC.
    Riskiram novu opomenu ali bljuje mi se iskreno od nekih na ovom forumu i njihovih dvostrukih mjerila.
    Od toga da se djeca koja halo, ZARAĐUJU nazivaju nerednicima pa do toga da se nekom djetetu osporava pisanje prigovora samo zato jer nije završilo Sveti MIOC.

  38. #888
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Ekonomisti? Pa zdravom logikom. Ako se misle baviti ekonomijom
    Ekonomisti trebaju znati jako dobro baratati gospodarskom matematikom.

  39. #889
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    pisala im je prigovore na koje nije dobila zadovoljavajući odgovor, tek onda je išla novinarima (slažem se s Mimom da je sigurno ubrzo požalila)
    Za prigovore postoji točno određena forma. Moj sin je prigovor pisao u dogovoru s profesoricom fizike i koordinatoricom dm, a ne u dogovoru s mamom.

    Konkretno za engleski / esej - njih su u školi sustavno pripremali da je forma isto tako bitna kao i sadržaj. Zar nije tako i u životu? Ako se ne pridržavaš zadane forme, u sustavu to stvara smetnje.

  40. #890
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    Joj mitovski, naravno. Zato me i začudilo kaj je dovvoljna matematika razine B, a i gornje pitanje

  41. #891
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Joj mitovski, naravno. Zato me i začudilo kaj je dovvoljna matematika razine B, a i gornje pitanje
    pa ne znam sto mislis pod biti matematicar

    ja sam zavrsila ekonomiju, radim od prvog dana u struci, i matematika koju sam polozila na prvoj godini (plus statistika i metode statisticke analize na drugoj i trecoj) su mi sasvim dovoljne za moj posao
    i vise nego dovoljne

  42. #892
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Ma mora sigurno imati, pa išla je u "Prelog" da išta valja završila bi MIOC.
    Riskiram novu opomenu ali bljuje mi se iskreno od nekih na ovom forumu i njihovih dvostrukih mjerila.
    Od toga da se djeca koja halo, ZARAĐUJU nazivaju nerednicima pa do toga da se nekom djetetu osporava pisanje prigovora samo zato jer nije završilo Sveti MIOC.
    A što bi se mi roditelji djece iz mioca trebali ispričavati zbog dobrih rezultata koje su djeca postigla? Mislim, njihovi rezultati govore sami za sebe. Kome milo, kome krivo... Vidjet ćemo kako će iduće godine moj mlađi sin napisati maturu. Do sada nismo nikada dali ni kune za njegove instrukcije (ni kod starijega, do četvrtog razreda) a znam dosta ljudi iz mioca koji su godinama išli na instrukcije iz ovih i onih predmeta. To ovisi o puno stvari. Nisu više mala djeca. Zato me zasmetalo što se mama one djevojke iz Preloga naslikava po novinama.

    mioc nije bez mana, ali nisu ni druge škole. Uostalom, djevojka koja je jedina imala 100% matematike i fizike dolazi iz splitske gimnazije, a ne iz mioca. Svaka joj čast.

  43. #893

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Uostalom, djevojka koja je jedina imala 100% matematike i fizike dolazi iz splitske gimnazije, a ne iz mioca. Svaka joj čast.
    pala bi s ovim odgovorom maturu
    Posljednje uređivanje od larmama : 16.07.2019. at 11:33

  44. #894
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Meni se od puno toga bljuje, ali nemam vremena pisati.
    Radim.
    Ne živim na Bandićevoj sisi.
    Moram zaraditi svoju plaću i još za dva penzionera i barem jednu majku odgajateljicu.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  45. #895

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Uostalom, djevojka koja je jedina imala 100% matematike i fizike dolazi iz splitske gimnazije, a ne iz mioca. Svaka joj čast.
    pala bi s ovim odgovorom maturu
    "III. gimnazija Split, popularno zvana MIOC, je prirodoslovno-matematička gimnazija "
    Posljednje uređivanje od larmama : 16.07.2019. at 11:40

  46. #896
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Meni se od puno toga bljuje, ali nemam vremena pisati.
    Radim.
    Ne živim na Bandićevoj sisi.
    Moram zaraditi svoju plaću i još za dva penzionera i barem jednu majku odgajateljicu.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    joj, tanči, pa svi tu krademo Bogu dane i ti skupa s nama!
    možda bolje da uzme pauzu od foruma kome se bljuje?

    mrzim bljukicu

  47. #897
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    A što bi se mi roditelji djece iz mioca trebali ispričavati zbog dobrih rezultata koje su djeca postigla? Mislim, njihovi rezultati govore sami za sebe.
    naravno da se ne trebate ispričavati i trebate biti ponosni na svoju djecu, ali ne kužim komentare na maturanticu iz Preloga
    apsolutno nitko od nas ne zna što je tu prava istina, je li uistinu zakinuta, ima li kakav problem
    što se tiče obraćanja novinarima, ne mislim da je to bila dobra ideja i vjerujem da to ne bih radila na njenom mjestu, ali svatko ima pravo činiti ono što misli da treba koliko nam se god činilo besmisleno

    i opet, ne biste vjerovali kako se lako dogodi greška - je li problem zbrajati do 50? a upravo su krivo zbrojili mojoj maloj i time ju oštetili za nekoliko bodova

  48. #898
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    naravno da se ne trebate ispričavati i trebate biti ponosni na svoju djecu, ali ne kužim komentare na maturanticu iz Preloga
    apsolutno nitko od nas ne zna što je tu prava istina, je li uistinu zakinuta, ima li kakav problem
    što se tiče obraćanja novinarima, ne mislim da je to bila dobra ideja i vjerujem da to ne bih radila na njenom mjestu, ali svatko ima pravo činiti ono što misli da treba koliko nam se god činilo besmisleno

    i opet, ne biste vjerovali kako se lako dogodi greška - je li problem zbrajati do 50? a upravo su krivo zbrojili mojoj maloj i time ju oštetili za nekoliko bodova
    Nisam uopće dovela u pitanje čin (koji je opravdan i tu nema spora) nego NAČIN - zar se u ovoj državi sve treba istjerivati putem medija? Od toga mi je zlo.

  49. #899
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    joj, tanči, pa svi tu krademo Bogu dane i ti skupa s nama!
    ovo je potpuno točno, ja prva

  50. #900
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    Nisam pročitala da je neka od MIOC mama prva spomenula Prelog


    I da, lako se dogodi greška.
    Ono kaj meni nije jasno da nema te neke ujednačenosti u zemlji. Nisam se u to baš udubljivala jer moji neće na medicinu, al veli mi frendica kako Zagreb ima prijemni i maturu iz osnovnih predmeta, a ostali gradovi (ne znam jel to samo Rijeka), nemaju prijemni, ali traže biologiju i kemiju na maturi. Valjda sam dobro povezala - i onda djeca danima to sve polažu, a u biti žele isključivo jedan faks.

    I pitam se, stvarno, ima matura kakvog smisla? još su i djecu strukovnih škola njome prilično zakinuli.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •