Stranica 32 od 36 PrviPrvi ... 223031323334 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1,551 do 1,600 od 1775

Tema: Upisi na faks

  1. #1551
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,373

    Početno

    Citiraj babyboys prvotno napisa Vidi poruku
    ako to dijete zanima managment ili marketing, pa zato gleda ZŠEM, Algebra ima prediplomski studij digitalnog marketinga. lakše se upada ( i završava) nego klasična ekonomija, a bogme, po ovome što vidim oko sebe, i puno lakše zapošljava. to je vjerojatno zato jer masa velikih firmi ima delove sa algebrom za naknadno školovanje zaposlenika, a najlakše je poslati nekoga kome je tamo sve poznato i prirodni slijed
    35 tisuca godina ( na rate) . Inace sve ostalo je jako zgodno.

  2. #1552
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,373

    Početno

    Vidim da pises da ima prijemni , to nisam vidjela da li skida koju tisucu .

  3. #1553
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,373

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    poslovna škola
    manje grupe u kojima se radi sa studentima - to mi je privlačno

    ali sam izračunala - 300.000kn - 4godina... ( ja bih trebala raditi 3 godine - i cijele plaće davati da to platim...)
    Odobravaju studentske kredite, pa se moze odmyh zaduziti ko Amerikanci. I vracati kad se zaposli. Ti nemas brige.

  4. #1554
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,414

    Početno

    za troje djece koje znam da studiraju privatno (Algebra, Libertas i ne znam koji je treći faks), razlog je što nisu upali redovno na državno sveučilište, a imaju love platiti

  5. #1555
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Vidim da pises da ima prijemni , to nisam vidjela da li skida koju tisucu .
    To ne znam. Mm je trenutno pri kraju MBA Kod njih,
    Ali njemu je firma platila, to je išlo s napredovanjem i titulom. On je anekse potpisivao.

    Drugačije ne bi dolazilo u obzir

  6. #1556

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,408

    Početno

    Ja vjerujem da će imati uvjete za više fakulteta (primarno društveni, humanistički) ... ali trenutno je vakum u glavi .... ne zna što bi pa gledam kako bih pomogla s nekom održivom idejom ...

  7. #1557
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Ne znam dal ti je bitno, filozofski više nema prijemnog.

  8. #1558

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Vrijeska a da ode na profesionalnu orijentaciju ?
    Posljednje uređivanje od larmama : 25.01.2021. at 17:01

  9. #1559
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    za troje djece koje znam da studiraju privatno (Algebra, Libertas i ne znam koji je treći faks), razlog je što nisu upali redovno na državno sveučilište, a imaju love platiti
    Isto takva i ja imam saznanja plus kaj se ti privatni faksevi manje vrednuju kod zapošljavanja od državnih.
    Dosta mi je da se sjetim kako su se direktori kod mene na poslu zafrkavali/sprdavali s Vernom.

  10. #1560
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Isto takva i ja imam saznanja plus kaj se ti privatni faksevi manje vrednuju kod zapošljavanja od državnih.
    Dosta mi je da se sjetim kako su se direktori kod mene na poslu zafrkavali/sprdavali s Vernom.
    ovisno o struci, nije više tako.
    u mojoj struci ne postoji taj tip faksa, ali recimo kod mm i u mnogim drugim službama, a pogotovo marketingu i prodaji su jednakovrijedni kandidati sa većine ( neću reći svih) privatnih učilišta. čak dapače, jer oni imaju puno više praktičnog znanja

  11. #1561
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    i opet disclaimer: to uglavnom nisu klinci nego ljudi koji imaju nekog radnog iskustva

  12. #1562
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Vrijeska, puno djece ne zna kaj bi. Nije to tamo specifičnost tvoje. Al nekako mislim da ju moraš pustiti da sama odluči.
    Znam nekoliko djece koja su odmah napravila pauzu jer su se htjela malo "zbrojit" ili su brzo odustala nakon krivog odabira.
    Ne možemo mi voditi njihove živote. Možemo savjetovat, pitanje je hoće nas poslušat. Ni ja ne bih išla u smjeru privatnog faksa.
    Uz to, kod nas ima više mjesta na faksevima neg kaj ima msturanta. Svi nekaj upišu, samo kaj ima atraktivnijih fakulteta na koje nije jednostavno upast.

    Ono jaj vidim oko sebe ispada da je teže upisat SŠ neg faks

  13. #1563

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,408

    Početno

    Znam da treba pustiti, ali kad vidiš da je djetetu teško, onda jednostavno moraš pomoći ... iako većinu što govorim "uđe na jedno, na drugo izađe"...

  14. #1564
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Znam da treba pustiti, ali kad vidiš da je djetetu teško, onda jednostavno moraš pomoći ... iako većinu što govorim "uđe na jedno, na drugo izađe"...
    Slažem se da treba pomoći, ali ne za tolike novce.
    Ajde još kad bi to bila želja 100% pa neka.
    Ali za eventualno isprobavanje preskup sport.

  15. #1565

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,408

    Početno

    Citiraj larmama prvotno napisa Vidi poruku
    Vrijeska a da ode na profesionalnu orijentaciju ?
    prošli smo, djelomično

    ali želje su jedno, a činjenice drugo... ne prihvaćamo činjenice

    (npr. činjenicu da je bolje pobjeći od matematike, i onda ssuzi izbor na - ekonomiju i ništa više ... iako se upiše, to će biti patnja...)

  16. #1566
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Koliko uopće matematike ima na našoj ekonomiji?

  17. #1567
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,503

    Početno

    Malo matke ko i u naše vrijeme

  18. #1568

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,408

    Početno

    Ima matematike, naravno da ima. Masa kolegija koja se baziraju na tome.
    A za one kojima ne ide - previše su i osnove matematike i statistike.

  19. #1569
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Ima matematike, naravno da ima. Masa kolegija koja se baziraju na tome.
    A za one kojima ne ide - previše su i osnove matematike i statistike.
    Treba se okaniti ideje da djetetu nešto ne ide i uzeti instrukcije. Ponekad matematiku ne znaju zbog lošeg načina poučavanja ili lošeg profesora, a tu se može pomoći. Ne treba tu matematiku naučiti za upis na pmf i fsb, ali brate za upis na ostale studije... Ide to. Hvataj zadnji vlak. Sretno!

    Uvijek se

  20. #1570
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko uopće matematike ima na našoj ekonomiji?
    Ne znam koliko je ima kad se krene studirati, ali znam da traze B razinu matematike na maturi...
    Posljednje uređivanje od rosa : 25.01.2021. at 21:11

  21. #1571
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj babyboys prvotno napisa Vidi poruku
    ja isto ne bih. od tih privatnih visokih učilišta bi mozda Algebra bila opcija, jer oni su od ove (ili prošle) akademsk godine u nekakvoj formi sastavnica zg sveučilišta, pa upisuju redovne studente na teret ministarstva.
    ali to je po meni last resort, ako baš dijete nikako ne zna što bi ili baš nbigdje ne upada redovnim putem ( algebra ima prijamni koji im je prilično značajan u ukupnom skoru).

    sve ostalo - to je za unapređivanje, doškolovanje i usmjereno školovanje kad već imaš nekakvu konkretnu podlogu (i obrazovnu i financijsku)
    Na njihovoj stranici se ne spominje na teret ministarstva.

  22. #1572
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj rosa prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam koliko je ima kad se krene studirati, ali znam da traze B razinu matematike na maturi...
    Promet traži A razinu matematike za upis i program u srednjoj im je gimnazijski.

  23. #1573
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Treba se okaniti ideje da djetetu nešto ne ide i uzeti instrukcije. Ponekad matematiku ne znaju zbog lošeg načina poučavanja ili lošeg profesora, a tu se može pomoći. Ne treba tu matematiku naučiti za upis na pmf i fsb, ali brate za upis na ostale studije... Ide to. Hvataj zadnji vlak. Sretno!

    Uvijek se

    Ili im ne ide. Nekad ni instrukcije ne pomazu. I nije to kraj svijeta. Nisu svi za sve. Nekad i roditelji to trebaju prihvatiti

  24. #1574

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,408

    Početno

    pa plaćam sad instrukcije i dobije i ponekad dobru ocjenu
    nije to tolika katastrofa sad u srednjoj, ali zar ne bi bilo logično da ne biraš nešto u čemu s osnovama imaš problem

    cilje je u nekom trenuktu studirati u inozemstvu, a tamo na ekonomijama/poslovnim školama i sl. imaju i više matematike nego kod nas...
    a ako ide van, onda želim da ide na bolji studij, a ne na lošiji nego što ima kod nas
    bolji znači i zahtjevniji

    možda se ipak dogodi neko prosvjetljenje pa odjednom ta matematika krene s lakoćom

  25. #1575
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Vrijeska, moj sin je lani bio u sličnoj situaciji. Išao je u matematičku gimnaziju, u četvrtom razredu odustao od onog što je godinama planirao i nije znao što bi. Pa je odlučio ići linijom manjeg otpora i stavio pravo na prvo mjesto. Jer je zaključio da će se kao korporativni pravnik zaposliti za čas i mlatiti veliku lovu. Pa smo ga spustili na zemlju. Objasnili mu kako izgleda korporativni svijet, kum mu je peiblizio studij prava vrlo brutalno i on je zaključio da to ipak nije za njega. Sjeo je, duboko udahnuo i ... Vratio se korjenima. I sad studira ono što voli. Možda neće mlatiti pare ( neće sigurno ) , ali je vrlo velika vjerojatnost da će biti sretan s onim što će raditi.
    Zato pomozi djetetu savjetom ako se trazi. Ali na kraju odluka mora biti samo njegova/njezina.

    I još nešto. Ja sam svom rekla da ima oravo na kiks. Svi imaju. Ali samo jedan.

  26. #1576

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,408

    Početno

    To pravo na kiks sam više puta istaknula i nemam s tim problema (posebno jer nije još ni punoljetno; moji su svi krenuli sa 6 godina u školu)

  27. #1577
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Bit će sve dobro na kraju, vidjet ćeš.

  28. #1578

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,408

    Početno

    Mislim da se ovdje trebam poklopiti ušima: matura B razina matematika =5. I to cca 100 rezultat od skoro 19000...
    Dakle, može se kad se hoće.
    I ako je moje antimatematičarsko dijete dobilo 5, pa koliko onda ne znaju ostala djeca?!?

    (Ostali predmeti A razina +izborni jezik A razina + izborni = 4 i 5, i sad je opet dilema jer upada na sve izbore...)

  29. #1579
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Bravo, pametno dijete

  30. #1580
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,373

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da se ovdje trebam poklopiti ušima: matura B razina matematika =5. I to cca 100 rezultat od skoro 19000...
    Dakle, može se kad se hoće.
    I ako je moje antimatematičarsko dijete dobilo 5, pa koliko onda ne znaju ostala djeca?!?

    (Ostali predmeti A razina +izborni jezik A razina + izborni = 4 i 5, i sad je opet dilema jer upada na sve izbore...)
    Mozda dijete nije antimatematicarsko, samo vise voli druge stvari.
    Ocito da mu ide matematika i ima dobru kocentraciju.
    Posljednje uređivanje od sirius : 15.07.2021. at 05:55

  31. #1581
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Bravo.

  32. #1582

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,135

    Početno

    Odlično, svaka čast
    Sad me zanima što će prevagnuti u konačnom izboru

  33. #1583
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da se ovdje trebam poklopiti ušima: matura B razina matematika =5. I to cca 100 rezultat od skoro 19000...
    Dakle, može se kad se hoće.
    I ako je moje antimatematičarsko dijete dobilo 5, pa koliko onda ne znaju ostala djeca?!?

    (Ostali predmeti A razina +izborni jezik A razina + izborni = 4 i 5, i sad je opet dilema jer upada na sve izbore...)
    Čestitam!

  34. #1584
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Sad su slatke muke na redu. Sto izabrati?
    Bravo!

  35. #1585
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Nisam popratila, koji faksevi su u igri uopće?

  36. #1586
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,088

    Početno

    Mi slavimo što je član šire obitelji upisao fakultet koji je htio nakon što je sve na maturi položio s odličnim. Najveće je iznenađenje da je za matematiku A riješio točno 59 od 60 zadataka iako nikad nije imao zaključenu peticu.

  37. #1587
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,503

    Početno

    Bravo Jurana za člana

  38. #1588
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Mi slavimo što je član šire obitelji upisao fakultet koji je htio nakon što je sve na maturi položio s odličnim. Najveće je iznenađenje da je za matematiku A riješio točno 59 od 60 zadataka iako nikad nije imao zaključenu peticu.
    Wow, odlično

  39. #1589

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,408

    Početno

    Bravo!!

  40. #1590
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,500

    Početno

    Vrijeska cestitaaam!!!
    Jurana odlicnooo, !!!! moguce da je imao vrlo zahtjevnog profesora/profesoricu

  41. #1591

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,269

    Početno

    I ako je moje antimatematičarsko dijete dobilo 5, pa koliko onda ne znaju ostala djeca?!?

    Vjeruj mi, ne možeš ni zamisliti koliko ne znaju. Mene iz godine u godinu šokira spoznaja da studenti treće godine na znaju koliko je pola od trećine ili pola od polovine, trećina od polovine i sl. Pa krenem priču s jabukom, ako imate polovicu jabuke pa je podijelite na pola, koliki je to dio... dođe mi da vrištim.

    Čestitke za uspjeh tvojem djetetu.

  42. #1592

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,269

    Početno

    Krivo sam postala, bez citata, odnosilo se na Vrijesku.

  43. #1593
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,088

    Početno

    Hvala svima.

    Poanta svega je da, ako se iz provincijske gimnazijice mogu upisati najprestižniji zagrebački fakulteti, stvarno nije kraj svijeta ako dijete upadne u 26. umjesto 38. gimnazije (ovo je šala, znam da ovi brojevi ne postoje, ali tako izgleda količina ZG gimnazija nama u gradovima u kojima postoji jedna gimnazija).

  44. #1594
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Čestitke svima!
    Jurana, provincijske škole također upisuju i uzgajaju pametnu, marljivu djecu.
    A pametnih ima posvuda, jedino što je Zagreb najveći grad pa ima razmjerno više djece.
    I sama sam na prijemnom za faks imala iskustvo "pobjede" nad zvučnim imenima jer sam došla iz provincije, skroz neopterećena, i u čudu gledala kako pred zgradom cijele obitelji skupa s profesorom dijele zadnje savjete i s članovima komisije komentiraju druge kandidate.

  45. #1595
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ma jesi ti Jurana ono u Šibeniku?
    Da još jednom napišem da su najpametniji studenti kod mene na godini na ETF-u bili iz Šibenskog MIOC-a. (da ne govorim da su bili i najzgodniji)

  46. #1596
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Ma jesi ti Jurana ono u Šibeniku?
    Da još jednom napišem da su najpametniji studenti kod mene na godini na ETF-u bili iz Šibenskog MIOC-a. (da ne govorim da su bili i najzgodniji)
    Ne iz šibenskog mioca, nego iz šibenske tehničke škole. Ja i danas mislim kako je to najbolja tehnička škola u Hrvatskoj.

  47. #1597
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Hmm mislim da je bio MIOC

  48. #1598
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Hmm mislim da je bio MIOC
    Ne znam za tvoju generaciju, u mojoj je bilo ljudi na ETF-u baš iz Tehničke škole Šibenik i sjećam se kako sam se uz njih osjećala totalno inferiorno (završila sam koprivničku srednju školu u doba Šuvara, pm smjer, zanimanje stručni radnik informatičar).

  49. #1599
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Nije mi jasno, slobodna mjesta na recimo farmaciji. Kako je moguće kada su liste neprimljenih poduže? Po kojoj logici ostaje na hrpicu fakseva 2 slobodna mjesta.
    https://www.srednja.hr/matura/upis-n...prazna-mjesta/

  50. #1600
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Nije mi jasno, slobodna mjesta na recimo farmaciji. Kako je moguće kada su liste neprimljenih poduže? Po kojoj logici ostaje na hrpicu fakseva 2 slobodna mjesta.
    https://www.srednja.hr/matura/upis-n...prazna-mjesta/
    Pitanje je u kojem trenutku se radi ovaj pregled. Konkretno, što se farmacije tiče, pretpostavljam da je dosta ljudi koji su upali na medicinu ili PMF bilo i na listi za upis na farmaciju, pa su povukli dokumente kad su primljeni na drugom studiju. Hoće li se micati lista i što se događa s onima koji su ispod praga, ne znam.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •