Pokazuje rezultate 1 do 9 od 9

Tema: Termin poroda za racunanje pocetka porodiljnog

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Postovi
    5

    Početno Termin poroda za racunanje pocetka porodiljnog

    Pozdrav svima,

    imam dva pitanja ukoliko netko zna odgovore.

    Prvo, termin poroda po zadnjoj m mk je 5.8. No, buduci da imam policisticne i neredovite m, ginekolog je utvrdio da je trudnoca 3 tj. manja te mi je termin zapravo 26.8...to je potvrdjeno vec na tri pregleda, no i dalje mi pise i ovaj po m, 5.8..

    Moje pitanje glasi, od kojeg termina se racuna onih 45 dana za pocetak porodiljnog? ja sam mislila od pravog termina, a sestra me zbunila da je od 5.8. pa vise ne znam.

    Drugo pitanje je moze li se godisnji za 2017. godinu koristiti i nakon 30.6.2018., tj.kad se vratim raditi nakon porodiljnog? Tako nekako sam rastumacila odredbu cl. 84. st. 4.i 5. Zakona o radu, no trebam potvrdu.

    Hvala svima

  2. #2

    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Postovi
    5

    Početno

    itko?!

  3. #3
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Meni je sa L korogiran termin. A 45 dana je racunao po zm.
    Za g.o mislim da moze, ali ti nisam.sigurna

  4. #4
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    za korigirani termin ne znam
    za g.o. znam da sigurno moze
    ja sam go za 2015. koristila u zadnjem kvartalu 2016.g. (prije toga sam bila na porodiljnom)
    u ovom slucaju zakon to dozvoljava
    e sad, ne drze se svi poslodavci zakona...uglavnom, ti se pozoves na clanak u zakonu i trazis svoje pravo

  5. #5
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Meni je termin po zadnjoj menstruaciji bio 10.10, korigirani termin 2.10. Porodiljni je otvoren po terminu od zadnje menstruacije.

  6. #6
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Porodiljni se uvijek otvara po terminu koji se racuna od prvog dana zadnje menstruacije. Ionako je taj termin rastezljiv +,- dva tjedna i bez ikakvih korekcija.

    Ako ti zelis kasnije na porodjajni, ako nisi na bolovanju, tada mozes raditi sve do 28 dana prije izracunatog datuma porodjaja. Taj korigirani datum nema veze sa HZZO, samo sa tvojim ginekologom.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Može se i mijenjat termin zm, meni ti predlagao gin u četvrtoj trudnoći. Sigurno bas nije po ps, al koliko sam shvatila to je nešto što se radi... Ja nisam, iz straha...

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    565

    Početno

    Meni je isto tako pa zadnjoj M mi je termin 18.6 a posto su mi bili ciklusi dugi i kasnija O termin je zapravo 29.6 i sestra mi je rekla da se bolovanje otvara 45 dana po zadnjoj M. Ni meni to nije jasno al eto takav je valjda zakon

  9. #9

    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Postovi
    5

    Početno

    Ajme, hvala svima! onda je ipak tocno, iako je meni skroz nelogicno, pogotovo u mom slucaju kad m dobijem svaka dva, tri mjeseca...al jos bolje, ranije cu ostat doma...

    hvala svima punoooo!!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •