Stranica 2 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 199

Tema: Zna li tko kome se zalit na profesora/icu?

  1. #51
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ja bih rekla da je prvim korak obratiti se rečenom nastavniku, jer uopće ne vidim što razrednik tu ima posredovati.

    Ali,k'o što rekoh - nije bitno, bitno je da se svakako može doći na razgovor kod svakog nastavnika u školi.

  2. #52

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,408

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Ja bih rekla da je prvim korak obratiti se rečenom nastavniku, jer uopće ne vidim što razrednik tu ima posredovati.
    Svaka škola ima svoja pravila, običaje i sl... Tako da, ukoliko je to u određenoj školi tako, onda u redu.

    Našim razrednicima je opis posla i posredovanje s drugim nastavnicima, službama...
    Oni su im školski "mame" i "tate".
    Ne vode samo razrednu administraciju, nego se trude da svako dijete ima podršku, osobu kojoj se mogu obratiti, primi najbolju moguću potrebnu pomoć itd.
    Tako da su nam oni prva stepenica za sve daljnje radnje, razgovore, pregovore u školi.

  3. #53
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    omg jadni razrednici još da budu i na predmetnim informacijama?? To stvarno nema smisla. I kako bi to uopće bilo izvedivo, kod nas u školi nastavnici imaju objavljene termine predmetnih informacija i ti dođeš na informacije, što razrednik tu ima raditi?

    Ne kužim zašto bi onaj koji slučajno nema objavljen termin informacija bio neka iznimka.

  4. #54
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa jedna je stvar ako postoji neka vrsta sukoba ili problema između djeteta i nekog nastavnika, jasno je da onda treba uključiti razrednika.

    Ali obične predmetne informacije na kojima se možeš raspitati o djetetovim ocjenama i učenju, pogledati test, i za koje postoji definirani termin (uz možda koju iznimku) - ne vidim razloga da se razrednik u to uključuje.

  5. #55

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Ja nekako mislim da je ok obvijestiti razrednika da postoji problem, pa onda vidjeti da li će on posredovati i ugovarati termin za predmetne informacije ili bi predložio da to učinim sama. Iz kontakta sa sinovom razrednicom, shvatila sam, da ukoliko bi bilo potrebe, slijed događaja bi bio takav.

    Ukoliko bi odlučila ići mimo razrednika, naravno da bi nastavnika ili profesora ganjala po hodniku. Zašto? Samo zato, jer nema objavljen termin informacija! Da je pristojno objavljen termin, pristojno bi ga se i pridržavala. Ovako... a čuj....

  6. #56

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Reče mi svojedobno kolegica iz vrlo ugledne zagrebačke gimnazije: " Naši predmetni nastavnici, nerazrednici ne znaju razgovarati s roditeljima zato nemaju termin informacija za roditelje". Naime, bila je situacija s roditeljima koji su u OŠ navikli pod normalno da dolaze na informacije direktno predmetnom učitelji.

    Mima, imaš pravo puno toga je bespotrebno natovareno razrednicima na leđa.

  7. #57
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    I ja se slazem da je razrednicima puno posla na ramenima.
    Govorim iz pozicije srednje škole - nije cest slucaj doci direktno nastavniku na predmetne informacije i uobicajeno je najaviti razredniku da bi se došlo. Ali, stvarno, od škole do škole je kako je to uređeno.

  8. #58
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    meni je davno rekla naša učiteljica razredne: "ako imate problem s perom idete kod pere"
    možda su u gimnazijama druga pravila

  9. #59
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    meni je davno rekla naša učiteljica razredne: "ako imate problem s perom idete kod pere"
    možda su u gimnazijama druga pravila
    i ja bih to rado, ali figa...dobila sam od ravnateljice sinove strukovne škole direktan odgovor da moram preko razrednika. Oni bi najradije da mi dolazimo samo kad nas pozovu. U gimnaziji ne znam kako je, nisqm imala potrebe ići na predmezne inf. Nisam doduše ni u ovoj drugoj školi još bila, samo sam se raspitivqla, za svaki slučaj.... Izgleda da osoblje školaima nezgodnih iskustava. Razrednik me pitao "Vi nemate neke pritužbe?" Ma ne, čovječe, ali moj mlađi ima IP pa sam htjela od predmetnih profesora čuti kako se snalazi. Nisam uspjelq, ali nije ni trebalo. Samo sam istražila proceduru i učinila mi se kompliciranom.

  10. #60
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Ja bi otišla razrednici, upitala ju za termine predmetnog nastavnika, otišla kod žene i onda vidjela o čemu se radi.
    Ne vjerujem u te priče "skinula mi bod" i iste bi provjerila na licu mjesta sa ženom.
    Ako odbija kontakte, tražila bi konzultacije preko ravnatelja.
    Ne podnosim fejsbuk fotografije ispravaka testa i žaljenja mari i peri, prije nego se popriča s osobom s kojom se treba popričati, barem je u školi jasan raspored odgovornosti.

  11. #61
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Svi dajete savjete kako do razgovora sa profesoricom, a otvaračica teme traži nešto sasvim drugo. Ona traži kome se žaliti na dotičnu.
    Ne znam odgovor, ja se nikad nisam žalila ni na jednu.

  12. #62
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Vjerojatno zato što je razgovor s dotičnom jedini put do rješenja problema.

  13. #63
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    pa valjda nam je svima logično prvo probati razgovarati
    a tek onda ići tužiti

  14. #64
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Tako je.
    Ne može se žaliti bez argumenata.
    Ovdje ih nema.
    Argumenti nisu:"uzela je bod", "dobiva poklone".
    To su insinuacije i klevete.
    Meni je jasno da je svaki roditelj subjektivan pa ni profesori ne moraju biti skroz i uvijek objektivni.
    Sve su to samo ljudi.
    Ali zato postoji razgovor;
    Odeš i pitaš što te muči.
    Dobiješ odgovore.
    Kao i u ovoj temi gdje svi sugeriramo isto.
    Baš me zanima što će Lidać poduzeti.

  15. #65
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Svi dajete savjete kako do razgovora sa profesoricom, a otvaračica teme traži nešto sasvim drugo. Ona traži kome se žaliti na dotičnu.
    Ne znam odgovor, ja se nikad nisam žalila ni na jednu.
    Pa vi stvarno mislite da sam ja prvu i drugu rečenicu ozbiljno napisala
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 26.02.2017. at 19:56

  16. #66
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Citiraj lidać2 prvotno napisa Vidi poruku
    ali razlika je ta...sto ta curica SVAKI test ,lektira i sl.nosi poklone...
    Blagi bože. Kaj??
    Mi smo darivali profe samo kad smo se opraštali i to sam raski.

  17. #67
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Nasa klinka isto svaki puta dodje kuci i kaze da joj je falio jedan bod do bolje ocjene... ma, nemoj.

    Ja, kad imamo neki problem s profesorom, idem ili do razrednika pa mi on dogovori susret s profesorom ili direkt do profesora u dane kada ima informacije. Do sada su me svi primili i nikakvih problema nije bilo. Ako stvarno ne bi bilo nikakve zelje za suradnjom od strane profesora bi zvala ravnateljicu. Ali ja stvarno nemam losih iskustava, svi su me normalno primili i porazgovarali samnom.

  18. #68
    Marija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,063

    Početno

    Ja vjerujem da djeca nekad stvarno budu zakinuta i nepravedno ocijenjena... i nastavnici su samo ljudi, nisu roboti.

    Ali, kažem ja mojima, statistički im se isto tako zadesi i da dobiju bod više, i bolju ocjenu nego što su zaslužili, pa se na kraju to (bolja ocjena, lošija ocjena) ipak uravnoteži...
    No na nepravdu koja im je išla u korist se još nekako nisu požalili

    Lidać, i ja mislim da trebaš razgovarati s profesoricom o tome kako pomoći svom djetetu i na što treba obratiti više pažnje kod učenja.

  19. #69

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Blagi bože. Kaj??
    Mi smo darivali profe samo kad smo se opraštali i to sam raski.
    Ma, da...
    Evo MM je u 15 god. staža radio u 4 škole, 4 kolektiva od po 30+nastavnika i bar po 500 učenika u smeni, i NIKAD niko nije dobio/nosio nikakve poklone pred test, niti ikad čuli za tako nešto po drugim školama.

    Da sam 100% sigurna (ne ono rekla-kazala) da mi dete ide u školu u kojoj se ocena kupuje poklonima, ja bih promenila školu...
    A prosvetnih radnika ima svakakvih, ali je izuzetno malo onih dovoljno, hm, smelih, da detetu koje zna za 5 trajno ocenu spuštaju na 2, i to bez nekakvog naročitog razloga. Ako je lidać imala tu nesreću da naleti na takvu, teško da će se išta promeniti žalbom van škole.

  20. #70
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,372

    Početno

    Joj, moja mala je za Valentinovo nosila po cokoladu svakoj uciteljici ( i svom decku ) . :ulizica:
    Sad cu vidjeti hoce li je to spasiti od jedinice na testu iz hrvatskog.

  21. #71

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Joj, moja mala je za Valentinovo nosila po cokoladu svakoj uciteljici ( i svom decku ) . :ulizica:
    Sad cu vidjeti hoce li je to spasiti od jedinice na testu iz hrvatskog.
    Sad joj je osigurana pozitivna .

    MM je kao razredni dobio od razreda čokoladu kada ih je spasao od pravednog gneva koleginice -pobegli su kolektivno sa njenog časa, a ona je zlopamtilo...
    I baš kaže da je srećan što je muško, pa će ga mimoići bar 8. mart .

    (Onu čokoladu je pojeo zajedno sa razredom, ali, eto, primio je tada poklon, sram ga bilo, a čak nije ni test bio...). Ali, eto, to su valjda jezgra oko kojih izrastu dalje priče o poklonima pred test...

  22. #72
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Joj, moja mala je za Valentinovo nosila po cokoladu svakoj uciteljici ( i svom decku ) . :ulizica:
    Sad cu vidjeti hoce li je to spasiti od jedinice na testu iz hrvatskog.
    Isuse, to je moj stariji radio, u osnovnoj i u glazbenoj školi.... Možda je zato imao 5.0, tko zna, hehehehe.... Mlađi - nema šaMse. Nikad od njega neće biti dobar političar... Ali taj se u stanju natezati i pravdati za svaku četvrtinu boda, ne samo za sebe nego i za kolege. Sve što sam mogla učiniti je da ga usmjerim kako da to radi na pristojan način, da bude samo dosadan, a ne i drzak. Tja, kako mu ide - mislim da je sad već bolje. U osnovnoj školi je bilo sveeeega....dok nije naučio kako se pristojno zalagati za svoje interese. Stariji s tim nema problema, njega nije trebalo upućivati kako se to radi, bolji je diplomat od mene....

  23. #73

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Hehe, diplomatija je lepo i korisno znanje koje meni nije udeljeno u životu.

    Verovatno sam zbog toga protiv bilo kakvih poklona bilo kome na bilo kom radnom mestu u državnoj službi.
    Jer se sve to završi tako što posle sipamo drvlje i kamenje na korumpirane službenike.

    A kod nas se stvari jako lako otmu kontroli i dobrom ukusu, pa proradi takmičarski duh među roditeljima i razredima, pa ni nastavnik nije uvek dovoljno velika moralna gromada da poklon hladno odbije jednom kad je već pred njim, pa tako začas simbolični cvet za Dan žena preraste u gigantski buket u korpi veličine prosečnog cegera, i eto spremne priče o deci koja pred svaki ispit nose poklončiće...

    U kulturi gde se, sa jedne strane, smatra izuzetno nepristojnim odbiti poklon, a gde se, opet, očekuje nepristrasnost i objektivnost, stvarno mislim da je najlakše i za nastavnika i za roditelja da nikad poklon i ne ponude, i niko se neće osećati loše.

  24. #74

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,135

    Početno

    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    U kulturi gde se, sa jedne strane, smatra izuzetno nepristojnim odbiti poklon, a gde se, opet, očekuje nepristrasnost i objektivnost, stvarno mislim da je najlakše i za nastavnika i za roditelja da nikad poklon i ne ponude, i niko se neće osećati loše.
    Slažem se u potpunosti!

  25. #75
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    i ja se slažem

  26. #76
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    jos jedan glas

  27. #77
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Pulinka, potpis. Sve si rekla.

  28. #78
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,620

    Početno

    Pulinka, sjajno si to rekla!
    Slažem se.

  29. #79
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Nera prvotno napisa Vidi poruku
    Pulinka, sjajno si to rekla!
    Slažem se.
    Je, pogodila je u srž.
    I ja se slažem.

  30. #80
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    još jedan potpis na pulinku


    što se tiče toga da je nepristojno odbiti jedan OT
    priča mi kolegica, kako joj se žalila susjeda, starija gospođa
    odnjela je svojoj dr. čokoladu
    kako dr. zna cijelu obitelj, zna da gospođa ima unuke
    i u dobroj namjeri joj kaže: "hvala, ali stvarno ne treba, odnesite čokoladu svojim unucima"
    gospođa se našla jako uvrijeđena
    zapravo povrijeđena
    kaže: "ja sam njoj to od srca donjela, a i što ona misli da ja nemam za svoje unuke"
    a tko zna, možda je netko u čekaoni, kad ju je vidio da ulazi s čokoladom, rekao: "vidi ona ide preko reda jer nosi dr. čokoladu"

  31. #81
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,372

    Početno

    Pa neka misle. I probaju oni donjeti cokoladu drugi put, pa ce mozda prije na red. Ili nece.

  32. #82
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Pa neka misle. I probaju oni donjeti cokoladu drugi put, pa ce mozda prije na red. Ili nece.
    Da, da... samo čokolada (ili u našem slučaju nije bila čokolada nego domaći džem/pecivo/humus) se ne nosi kad trebaš bolju ocjenu nego onak redovito - kad su blagdani vrsta raznih - dani kruha, dan škole, Uskrs, Božić....razne radionice koje su bile česte u vrijeme razredne nastave. I naravno Valentinovo. A naročito za taj dan se nosila čokolada - daš i učiteljici da ne bi izgledalo da si dao samo jednoj od cura, hehehe...
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 28.02.2017. at 15:08

  33. #83
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    lidać, ima li kakvih novosti, jesi kaj obavila, razgovarala?

  34. #84
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    Bila kod razrednice...koja je rekla da ce javiti sto moze napraviti....Sutra petak j jos nista....

  35. #85
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Koliko to razrednica "sređuje"? Mislim, to stvarno nije znanstvena fantastika. Najavis kolegi, i to je to. Ako sutra do nekog doba ne javi, ja bih je nazvala i ovisno o odgovoru, zvala pedagoginju i zamolila za pomoć.

  36. #86
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,501

    Početno

    kak najaviš? sutra u 12 će doći mama ili pitaš kad je slobodna?
    kaj ak mama sutra u 12 ipak ne može doći?

  37. #87
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    kak najaviš? sutra u 12 će doći mama ili pitaš kad je slobodna?
    kaj ak mama sutra u 12 ipak ne može doći?
    Pa mama kaže kad je slobodna. A razrednica pogleda na kalendar i kaže "pitat ću za ova dva termina".
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 03.03.2017. at 13:06

  38. #88
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Tjedan dana je prošlo i ništa.
    Zanimljivo.

  39. #89
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Ja bih rekla da se otkrilo da dijete jednostavno nije naučilo. To govorim iz VLASTITOG iskustva sa svojom djecom. Tresla se brda... Kod starijeg je to rijetkost (zapravo, sad pokušava u srednjoj školi izvlačiti se da test nije bio najavljen i slično, a mlađem je to isto svakidašnja jadikovka, ali ne dam im za pravo).

    Kad idem u školu, dooobro pazim da se ne bih uvalila u neugodnost kad onamo dođem samo sa djetetovom stranom priče.

    Ali dopuštam da ima svega....

    Kako god bilo, roditelj je tu u nezahvalnom položaju između djeteta i profesora. Nije uvijek ugodno.

  40. #90
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    Evo i danas prosao dan nije razrednica nista javila...

    Najgora stvar mi je sto mi skola uopce nije blizu...ima oko 10km...ja ne vozim a imam jos i dvoke kikaca...i nemogu svako malo laprdati po skoli i "loviti"profu...

    Nisam mislila napasti,vec jednostavno pitati u cemu je problem...

    Danas dosla mala s pricom da jedna curica iz raz.napisla odlicno lektiru...sve od do...nacrtala neke crteze i sl...sama profa kao rekla lektira super...ali...mala se zaboravila potpisati na taj glupi papir i ova joj spicila 1... mislim ako je to istina...ima li tu logike????....da imaju normalnu biljeznicu kao i sva normalna djeca u skoli ne bi se takve stvari desavale...


    PS-nekaj sam zajeb* o ovaj post je otisao kao prijava nekom ...(tak mi pise)... uopce nezz kaj sam napravila...

  41. #91
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    lidać, ne treba ti posrednik. Pogledaj kad ta profesorica ima satove (u rasporedu), sačekaj je (poželjno nakon zadnjeg sata), lijepo se predstavi i pitaj kad te može primiti na predmetne informacije.

    Priče o drugoj djeci zanemari.

  42. #92
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,372

    Početno

    Vidim da je otislo ko prijava. To cemo ignorirati.

    Lidac, za pocetak , da sacuvas svoje zivce nije te briga sto se dogada kod druge djece.
    Koncentriraj se na svoje, u jednom trenutku i to ce ti biti previse.
    Drugo, razredica se ne javlja , zovi strucnu sluzbu.
    Ja uopce sa razrednicom ne raspravljam o predmetnim profesorima i problemima.
    Ili idem na informacije (imamo raspored na javnom mjestu) ili zovem strucnu sluzbu da dogovorim sastanak profesora, strucne sluzbe i sebe.
    isto tako imamo jedan sat u tjednu kad mozemo bez najave doci na razgovor kod strucne sluzbe, iako na brzinski razgovor mozemo naici bilo kad ( ako su u skoli).

  43. #93
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Evo da ona sad nazove stručnu službu i preko njih traži razgovor, meni bi to bilo kao da se netko žali na mene mom šefu, a da mene uopće nije kontaktirao.

  44. #94
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    lidać, ne treba ti posrednik. Pogledaj kad ta profesorica ima satove (u rasporedu), sačekaj je (poželjno nakon zadnjeg sata), lijepo se predstavi i pitaj kad te može primiti na predmetne informacije.

    Priče o drugoj djeci zanemari.
    Baš tako.

    Druga djeca nisu tvoj problem.

    Koncentriraj se na svoje dijete.


    A da li možeš poslati e-mail u školu, da imaš neki trag da si tražila sastanak? Npr. e-mail stručnoj službi (pedagogici) da moliš termin za razgovor sa tom profesoricom?

  45. #95
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Evo da ona sad nazove stručnu službu i preko njih traži razgovor, meni bi to bilo kao da se netko žali na mene mom šefu, a da mene uopće nije kontaktirao.
    je
    i meni se tako čini. daj drugu šansu prvo učiteljici.

  46. #96
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,372

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Evo da ona sad nazove stručnu službu i preko njih traži razgovor, meni bi to bilo kao da se netko žali na mene mom šefu, a da mene uopće nije kontaktirao.
    Ako nema tvojih dostupni kontakt, a postednik se ne javlja ne vidim nista lose u tome da se kontaktira slucna sluzba.
    Oni najcesece imaju dostupne kontakte. Osim toga njihov posao trebao bi biti da balansiraju izmedu profesora, djeteta i roditelja. Nisu oni sefovi . Nije da lidac zove ravnatelja.
    Posljednje uređivanje od sirius : 03.03.2017. at 14:18

  47. #97
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ne znam, u školi nastavnici imaju predmetne informacije. Dolazak na predmetne informacije je potpuno normalna stvar. I sad, za jednog nastavnika nije objavljen termin predmetnih informacija (što može biti na primjer obična greška, propust itd.), i sad mi do tog nastavnika moramo ići preko posrednika, razrednika, stručne službe i ne znam još koga, a ne možemo mu se direktno obratiti i zamoliti da nam kaže u kojem nas terminu može primiti na informacije. I sad moramo čekati da nam se taj posrednik javi, umjesto da direktno sami ugovorimo sastanak. Ne znam, ja sasvim sigurno ne bih tako postupila, ne bi mi uopće palo na pamet.

  48. #98
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,501

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    lidać, ne treba ti posrednik. Pogledaj kad ta profesorica ima satove (u rasporedu), sačekaj je (poželjno nakon zadnjeg sata), lijepo se predstavi i pitaj kad te može primiti na predmetne informacije.

    Priče o drugoj djeci zanemari.
    kak će pogledati,kad ima uvida samo u raspored od male

  49. #99
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,372

    Početno

    Ne znam sto bih ti rekla. Mi imamo informacije SVIH profesora u skoli i idem na njih.
    U nizim razredima nisam znala ime niti termin informacija kod profesorice engleskog i nju sam jednom cekala nakon nastave. Osobno nemam problem niti sa jednom verzijom ako moram obaviti konzultacije.( za Mimu)
    U skoli sam na tjednoj bazi barem jednom. Tako da mi je to drugi dom. :D
    Posljednje uređivanje od sirius : 03.03.2017. at 14:29

  50. #100
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    omg pa onda nek vidi u rasporedu od male. (premda neke škole imaju raspored za sve razrede na webu)

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •