Pokazuje rezultate 1 do 23 od 23

Tema: Čiščenje gress porculanto pločica...HELP

  1. #1
    zloćko avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    tamo gdje je dom
    Postovi
    524

    Početno Čiščenje gress porculanto pločica...HELP

    Da li netko zna kako ocistiti te gress pločice? Problem je u tom sto se niti jedna mrlja ne da skinuti,kapne li bilo sto na pod,ak klinci prosetaju blatne obuće i ostave tragove nema sanse to vise ocistiti,dok su mokre ciste,cim se posuse mrlje se opet vide,nema sanse ocistit,kao da upijaju prljavstinu...poludit cu,koji zajeb...a u ducanu su tako ljepo izgledale i sad su mi ljepe sam te mrlje..bež boje su mat..pomagajte poludit cu,nove su tek smo ih poljepili u novu kuću ,nismo se jos ni uselili kako treba a one prljave i flekave ...koma...sta da radim???
    Probala sam arfom i spuzvicom al ne ide,cak sam na jednom mjestu probala i solnom kiselinom i nista...

  2. #2
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Baš čudno.

    Mi imamo porculanski gres na stubištu, savršene su za održavanje.
    I jedne u predsoblju. Isto tako.

    Koji je proizvođač? Gdje ste ih kupili?
    Posljednje uređivanje od Mojca : 25.02.2017. at 16:17

  3. #3
    zloćko avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    tamo gdje je dom
    Postovi
    524

    Početno

    Proizvođač je Ragno,talijanske,kupili kod "petrokov"
    Ove moje su katastrofa,a platili ih oko 300 kunica po kvadratu...to mi je u kuhinji i blagovaonici,kombinacija sivih i tih bez,ove sive su odlične,od drugog proizvođača ,a ove bež su katastrofa...

  4. #4
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Kažu na njihovoj stranici da se nakon prvog čišćenja (koje obave majstori) čisti lagano bilo kojim sredstvom za pod. http://www.ragnoworld.com/news/magaz...best-clean-it/

  5. #5

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Ja u jednom dijelu imam neki gres isto mat, kupljen na restlu za 48 kn/m i isto se teško čisti. Uvjerena sam da nisu bile skladištene kako treba. Perem ih rakijom, ilitiga alkoholom. Ni tad nisu čiste, ali najbliže moguce-

  6. #6
    zloćko avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    tamo gdje je dom
    Postovi
    524

    Početno

    Kako to mislis obave majstori...ne razumijem,jesam nes zeznula prije postavljanja,imali smo iskusnog majstora i super ih je postavio...joj luda sam

  7. #7
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Pa ono kad operu sve ostatke od ljepila i/ ili fuga. Meni su ti prali ovakvim spuzvastim spatulama kai na slici u linku. Ne znam kako se taj alat zove.
    Plocice perem ili sredstvom za pranje stakala ili blagom otopinom nekog sredstva za pranje poda. Sa onim stapnim peracem koji se ocijedi centrifugom u kantu.
    Ne vidim neke fleke, ali ja sam jako kratkovidna taki da ih mozda i ima.

  8. #8
    zloćko avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    tamo gdje je dom
    Postovi
    524

    Početno

    Da i nas majstor je imao taj alat,nije to u pitanju ,i čistim ih isto tak mopom i blagim srestvom za pranje i sve je super dok su mokre kad se osuse fleke se pojave,

  9. #9
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Meni se cini da ili su ti porozne pa boja ulazi u strukturu (i onda nema pomoci) ili su toliko neravne da to ne mozes oprati obicnom krpom nego bi morala iscetkati nekom cetkom(pretpostavljam da visokotlacno pranje nije opcija).

    Sve u svemu mislim da su ti opcije ili da se naviknes ili da mijenjas plocice dok jos ne uselite.. Ja sam bas zbog takvih briga za pod u kuhinji uzela neke tamnosivo-crne (nije cak ni jednolika boja), mat i s fugama boje betona (tamnosivo). Nemam pojma kako se ciste jer su dovoljno tamne da se nista na njima ne vidi cak i da je ostala neka fleka nakon pranja. Ovo je vise preporuka za one koji tek biraju plocice... Cak je i cijena bila ok, 80-ak kn po kvadratu.

  10. #10
    zloćko avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    tamo gdje je dom
    Postovi
    524

    Početno

    Ne mogu ih promjeniti ,kud nisam uzela sve sive,ove bež su u kombinaciji sa sivom,i fugom boje betona i super su s njima sam pre zadovoljna,a ove bež mi vade mast...

  11. #11
    zloćko avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    tamo gdje je dom
    Postovi
    524

    Početno

    Dal neko ima iskustva s parnim čistacima podova,i dal to ima smisla kupovati

  12. #12
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj zloćko prvotno napisa Vidi poruku
    Dal neko ima iskustva s parnim čistacima podova,i dal to ima smisla kupovati
    Prije nego se baciš u trošak, posudi nečiji i probaj. Ako bude ok, ima smisla kupiti vlastiti čistač. Ako ne, nemoj.

  13. #13
    zloćko avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    tamo gdje je dom
    Postovi
    524

    Početno

    Uspjela oribat pločice...nista nije pomoglo osim,na koljena topla voda ,vim ,oštra špužvica i ribanje i to iz petnih zila.....problem je u tom sto imaju nabore po sebi ,a te fleke su zapravo bile mrlje od nekog ulja sto su majstori plinoinstaleri prosuli..uh konačno sam odahnula...

  14. #14
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Dobro si prošla.
    Nama su bili prosuli neku tekućinu koja je nagrizaju kulir.

  15. #15
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj zloćko prvotno napisa Vidi poruku
    Uspjela oribat pločice...nista nije pomoglo osim,na koljena topla voda ,vim ,oštra špužvica i ribanje i to iz petnih zila.....problem je u tom sto imaju nabore po sebi ,a te fleke su zapravo bile mrlje od nekog ulja sto su majstori plinoinstaleri prosuli..uh konačno sam odahnula...
    Kad to budeš idući put radila, kupi u dm-u one otrovne mrvljive spužvice (profissimo). Skidaju sve živo. Ja s tim čistim fuge koje ni na koji drugi način ne mogu očistiti.

    O ovom je riječ: https://media.meindm.at/asset/dmshop...018796_B_P.jpg

    Istina, sadrže formaldehid, ali to trebaš 1x godišnje pa se toliko može pretrpjeti. Četiri komada koštaju nekih 11 kn, pa nije neka financijska katastrofa ako ne uspije, ali prema mom iskustvu, ovo dere sve.

  16. #16
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Znala sam da ima neki zaheb s njima.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    532

    Početno

    imam i ja pitanje, imam isto gres plocice po cijeloj kuci osim spavacih soba...sad zanima me da li je itko od vas plocice premazivao s nekim voskom po pitanju stalnog sjaja i lakseg odrzavanja...

  18. #18
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Znala sam da ima neki zaheb s njima.
    Zakaj bi to bio zaheb (ako misliš na spužvice s formaldehidom)? Samo treba čitati upute za korištenje. Isto kao i aceton za skidanje laka s noktiju.

    A ako si mislila na pločice - e, to nemam pojma...

  19. #19
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Na spužvice.

    Pločice su savršene. Bar moje.

  20. #20
    zloćko avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    tamo gdje je dom
    Postovi
    524

    Početno

    To je i meni palo na pamet kad sam ih oribal,pomislih,da ih je sad s nečim premazat da budu sjajne.
    Mozda i postoji takvo nesto,meni je pao na pamet lak za čamce,kad s njima premazuju parket i hoda se ,mozda bi se mogle i pločice premazat.
    To bi valjalo istrazit.
    Idući tjedan ću se čut s nasim majstorom keramičarom,tip je super pun znanja i iskustva ,morti nekaj zna po tom pitanju.

  21. #21
    zloćko avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    tamo gdje je dom
    Postovi
    524

    Početno

    Da si mi barem prije rekla za njih...al dobro je znati ubuduće...

  22. #22

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    532

    Početno

    Citiraj zloćko prvotno napisa Vidi poruku
    To je i meni palo na pamet kad sam ih oribal,pomislih,da ih je sad s nečim premazat da budu sjajne.
    Mozda i postoji takvo nesto,meni je pao na pamet lak za čamce,kad s njima premazuju parket i hoda se ,mozda bi se mogle i pločice premazat.
    To bi valjalo istrazit.
    Idući tjedan ću se čut s nasim majstorom keramičarom,tip je super pun znanja i iskustva ,morti nekaj zna po tom pitanju.
    ocekujem vijeti kad se raspitas da nas obavijestis sta majstor preporucuje...bas mi nesto treba po pitanju da uvijek izglda sjajno i da se lakse cisti..

  23. #23
    zloćko avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    tamo gdje je dom
    Postovi
    524

    Početno

    Saznala sam od jednog tipa koji radi u firmi koja čisti trgovačke centre s onim masinama na guranje da za sjajne podove oni koriste sol za perilicu posuđa,stavi se u vodu da se pod brze osusi i bude sjajan,čak mi i donio kanisterić tekućine..bas cu probat...javim rezultate..

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •