Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 63

Tema: Trudnoća odmah nakon infarkta srca

  1. #1

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    16

    Početno Trudnoća odmah nakon infarkta srca

    Drage moje, unaprijed se ispričavam ukoliko je tema postavljena u pogrešan podforum.
    Moje ime je Snježana, imam 37 godina, kćer od 15 godina i kao što sam naslov kaže, prilično sam specifičan slučaj, ili bar za drugi nisam čula.
    Sve je počelo prošle godine u Listopadu (Oktobru), kada sam jedno jutro iznenada imala infarkt srca. Na bolničkom lječenju je sve uspješno sanirano i ugrađen mi je stent . Oporavak je tekao i više nego izvrsno, međutim. Prije 2 tjedna sam saznala da sam u 13 tjednu trudnoće. Automatski sam se šokirala. Sa suprugom sam imala odnos tri tjedna nakon infarkta, a odmah iza toga i mensturalni ciklus po urednom kalendaru.
    Naredna mjesečnica je izostala (oko Božića) no kako sam zbog veoma niskog hemoglobina poslata na transfuziju i 10 jedinica željeza, dobila sam informaciju na hematologiji da se mjesečnica zna poremetiti i da to nije ništa neobično. Već nakon izostanka druge mjesečnice krajem prvog mjeseca, sam bila malo zabrinutija, no opet sam dobila sličan komentar da to zna poremetiti ciklus na malo dulje. Ja sam dala još koji dan da vidim hoćeli se pojaviti, riješena da odem kod doktora da vidim kaj se dešava. I tako prije dva, do dva ipol tjedna, ja sam iz radoznalosti napravila test i zanjemela ko riba. Trudna sam!
    Naravno, odmah sam otišla ginekologu i trudnoću potvrdila. Ginekolog mi je nedvojbeno savjetovao prekid trudnoće radi mog kardiološkog stanja. Isto mi je rekao i kardiolog u klinici gdje sam bila na rehabilitaciji, i odmah su mi oba ispisala uputnice na ginekologiju u bolnicu Sveti Duh u Zagrebu. Tamo sam trudnoću potvrdila i razgovarala sa ginekologom da se zahvat prekida trudnoće što prije obavi.
    Kako zakon u Republici Hrvatskoj, nalaže da žena nema pravo odlučiti o prekidnu trudnoće koja pređe 12 tjedana, mora se sastaviti komisija doktora koji bi donjeli odluku i na konto nje postupali.
    Ja sam zadrzana na odjelu trudničke patologije 4 dana, čekajući odluku, a između ostalog sam bila vođena na preglede i pretrage kako na gineklologiji tako i na kardiologiji i farmakologiji, zbog koktela ljekova koji su mi prepisani terapiom za srce, masti, dijabetis i anemiju. Inače sam od 2014 i dijabetičar tip 2, da.
    U svakom slučaju, danas kada je konzilij donio odluku da ne prekidam trudnoću unatoč riziku, ja sam se prepala i poludila. Sa kardiološke strane, moje srce izgleda i radi kao da infarkta nije ni bilo (osim malog komada metala u mojoj srčanoj žili na desnoj komori srca.), Farmakolog također ne vidi problem u ljekovima koji su inace C i D kategorije. Radi se o Brilique, Atorvox, Corprotect, Megalucon, Tritace, Concor, Fenolip.
    I tako je donešena odluka da nastavim trudnoću. Psihički sam totalno rastrojena, jer su me prebacivali iz jendog moda stanja u drugi kao ping pong, ne ostavljajući mi mogućnost da bilo što kažem ili pitam a da dobijem konkretan odgovor. Inače ono što je najbitnije i što me je do srži najviše iziritiralo je činjenica da NITI JEDAN doktor nije svoje mišljenje naveo pismeno, dokumentirano na papiru, već samo usmeno, tako da nigdje ne postoji trag njihovih mišljenja i odluka. Osjećam se prilično ugroženo i to od strane lječnika klinike u kojoj pripadam kao građanin. Rizik je i dalje prisutan a ja ne mogu da učinim ništa.
    Ukoliko netko ima bilo kakav savjet, što mogu učiniti i gdje se mogu javiti, da li postoji udruga koja se bavi pravima trudnica i tome slično.
    Bez obzira koliko bi ja željela izneti ovu trudnoću jer je djete željeno (oko 10 godina samo pokušavali nakon drugog djeteta i kakav paradoks u kakvim uvjetima je začeto).
    Svaki savjet je dobrodošao samo mi je vremena sve manje.
    Hvala vam u naprijed.

  2. #2
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Dobro dosla na forum.

    Kako imam kcerku rodenu sa kompleksnom srcanim greskom malo sam proucavala problematiku odraslih zena sa srcanim greskama, izmedu ostalog i trudnoca.
    Koliko je meni poznato najnoviji stavovi su takvi da se zene koje zele trudnocu ( a imaju problema sa srcem) moraju podrzati u toj ideji , te im se mora pruziti realno stanje stvari i rizik, a ne kao kao prije samo odrezano savjetovati da trudnoca nije preporucljiva.
    Ne znam da li postoji i neki dodati razlog inferkta koji je prosao, specificna anatomiji, tj .mozda neka prirodena srcana greska...u svakom slucaju , lijecnici zaista moraju biti realni oko opasnosti za nastavak trudnoce, a ne samo tvrditi da se ne preporuca trudnica iako je rizik za nastavak ( uz pracenje i oprez) tek nesto veci nego kod ostale populacije.
    Posljednje uređivanje od sirius : 01.03.2017. at 22:46

  3. #3
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Ne postoji nikakva udruga koliko je meni poznato , ali uvijek mozes traziti drugo misljenje.
    To je nesto sto zakon predvida. Mozda bi ga mogla dobiti u Petrovoj.
    Ono sto sam zapravo htjela napisati u prvom postu ...misljenje ginekologa i kardiologa, ono prvo , ne bih nikako uzela kao pravo misljenje. Iz mog iskustva ginekolozi i kardiolozi bez iskustva vrlo cesto idu linijom manjeg otpora i proglase trudnocu izuzetno opasnom po zenu bez neke stvarne osnove, tj. samo na osnovu toga jer zena nije potpuno zdrava.
    Trudnocu uz pojacani oprez iznose zene i sa puno ozbiljniim dijagnozama, i u ozbiljnijim stanjima, i sve prode ok.
    Tako da ja ne hih zanemarila tu cinjenicu ako je trudnoca zeljena.
    Posljednje uređivanje od sirius : 01.03.2017. at 23:23

  4. #4

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    16

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Dobro dosla na forum.

    Kako imam kcerku rodenu sa kompleksnom srcanim greskom malo sam proucavala problematiku odraslih zena sa srcanim greskama, izmedu ostalog i trudnoca.
    Koliko je meni poznato najnoviji stavovi su takvi da se zene koje zele trudnocu ( a imaju problema sa srcem) moraju podrzati u toj ideji , te im se mora pruziti realno stanje stvari i rizik, a ne kao kao prije samo odrezano savjetovati da trudnoca nije preporucljiva.
    Ne znam da li postoji i neki dodati razlog inferkta koji je prosao, specificna anatomiji, tj .mozda neka prirodena srcana greska...u svakom slucaju , lijecnici zaista moraju biti realni oko opasnosti za nastavak trudnoce, a ne samo tvrditi da se ne preporuca trudnica iako je rizik za nastavak ( uz pracenje i oprez) tek nesto veci nego kod ostale populacije.
    Infarkt nije uzrokovan nasljednom anomalio. Upitanju je klasičan "overload" organizma usljed radoholičarskih navika prema poslu koji obavljam.
    Anemija mi je od djetinstva prisutna al se nikad nije tretirala kao bolest koju treba sanirati, već nešto sa čime živim. Kardinalna greška lječnika opće prakse.
    Zatim je 2014 nastupilo otkrivanje dijabetisa tip 2, koji sam uredno kontrolirala ishranom, no ispostavilo se da je to samo karika u kontroli glukoze a ne i potpuno rešenje.
    Krajem 2016 organizam dozivljava prezasićenje i nastupa infarkt. Da bila sam pušač i pila kavu, no to je prestalo instantno nakon hospitalizacije i tako je dan danas.
    3 tjedna nakon se događe začeće kao iz verda neba, a pojava mensturacije odagnava sve ideje o mogućoj trudnoći, tako da to nije bila ni opcija a kamoli sumnja.
    Uz sve to prepisana mi terapija od gore navedenih ljekova od koje su većina u "kritičnoj" C i D skupini, dovoljan razlog da sam u strahu nastaviti trudnoću.
    I kao što sam napisala, sva mišljenja i željena i ne željena sam dobila od svakog pojedinaćno USMENO a ne napismeno.
    Riješenje je doneto da se trudnoća nastavi, protiv moje volje. To je rizik koji nisam voljna prihvatiti, posebice što lječnici nisu u stanju svoje stavove potpisati na dokumentu. To budi veliku sumnju.
    Moram naći izlaz i ove agonije, to je razlog mog obraćanja.

  5. #5
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Kao sto sam napisala, u svakom slucaju imas pravo na drugo misljenje.
    Ginekolog neka napise uputnicu za drugo misljenje za ustanovu koja ima povjerenstvo kao Sv.Duh.
    ( pretpostavljam da je to Petrova) .

  6. #6
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Bubica, jako mi je zao zbog svega sto prolazis Nazalost, sv.duh jako lose stoji po pitanju priziva savjesti, sto moze imati ulogu u samoj odluci povjerenstva (meni jako jako mirise na to, pogotovo s obzirom na izbjegavanje pisanja). Nije ni Petrova nesto bolje po tom pitanju, pogotovo sad kad su im molitvenici ispred zgrade...strasno je kroz sto moras proci. Na tvom mjestu, ja bih otisla u Vinogradsku po drugo misljenje i na to imas pravo, mislim da ce biti nesto realniji i pouzdaniji po pitanju preporuka. Ali u svakom slucaju inzistiraj da ti napisu misljenje na Sv.duhu.
    Sretno!

  7. #7
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Potpis pod Sybilu. Inzistiraj na misljenju komisije i obrati se Vinogradskoj- tamo radi i Dubravko Lepusic koje se javno i aktivno zalaze za pravo na pobacaj i protiv priziva savjesti.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  8. #8
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Vinogradsku sam skroz zaboravila, ona je bolji izbor od Petrove.
    ( upoce mi nije jasno kako je moguce doci po sluzbeno misljenja, a onda ga ne dobiti napisano ?!)
    Posljednje uređivanje od sirius : 02.03.2017. at 13:14

  9. #9
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Mozda ti je opcija doci po drugo misljenje na ginekologiju u Rijeku.

    A mozda da nadjes kardiologa koji bi ti tocno rekao kolika je opasnost od trudnoce za tvoj organizam i farmakologa da ti kaze koje su opasnosti za bebu od uzimanja lijekova.

    Pa da lakse odlucis. Kako bilo, zelim ti sve najbolje.

  10. #10
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Ja bih radije u Rijeku.
    Pred Vinogradskom već godinama stoje "molioci"
    I koliko sam čula svi, osim jednog liječnika imaju priziv savjesti.

  11. #11
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Po nekim mojim info, vise doktora u Vin radi ab, tko ce ga znati a Rijeka mi nije pala na pamet, iskreno, da, to zvuci dobro.

    Beti - napisala je Bubica da joj je njen kardiolog koji ju je vodio kroz rehabilitaciju, kao i njen ginekolog, savjetovao prekid. U svakom slucaju, u Vin ili Ri bi dobila kompletnu obradu.

  12. #12
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    ja bih isto u rijeku. niti jedan doktor se nije pozvao na savjesti (bar je tako bilo prije 2 godine). a i molitelje se miče iz kruga bolnice.

    http://hr.n1info.com/a182493/Vijesti...-je-manje.html

  13. #13
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj Bubica 78 prvotno napisa Vidi poruku
    Infarkt nije uzrokovan nasljednom anomalio. Upitanju je klasičan "overload" organizma usljed radoholičarskih navika prema poslu koji obavljam.
    nemoj ovo uzimati zdravo za gotovo, isto je i meni rečeno nakon moždanog
    pa se kasnije otkrilo puno dijagnoza.

    što se tiče kardiologa ja bih na tvom mjestu otišla u magdalenu,
    imam jako dobra iskustva s njima.

  14. #14
    angel 1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    899

    Početno

    I ja isto imam dobro iskustvo sa Magdalenom nakon što su mi dva kardiologa na Sv Duhu davala oprečna mišljenja..jedan je stalno govorio da mi nije ništa ( ja trudna 37 tj..guši me..puls pada-skače) , drugi je vidio rupu na srcu, pa slijedeći dan nije..pa bi me kljukao dvjema vrstama tableta..
    A za drugi problem ja bi se naručila u Vinogradsku na pregled baš kod tog Lepušića..
    I sretno ..kako god bilo..

  15. #15
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    bubice jutros sam prvo na tebe pomislila i što bih na tvom mjestu.

    reci mi jesu ti radili TEE?

    i ne mogu ti poslati pp, valjda zato što si nova
    pa ako želiš napiši svoj mail da ti napišem neke stvari/upute.

  16. #16
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    E da, Magdalena u Krapinskim toplicama je super bolnica.
    I ima jako dobre kardiologe.

  17. #17
    angel 1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    899

    Početno

    Ne mora ići u Krapinske..imaju i podružnicu u Zagrebu..blizu autobusnog kolodvora.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    16

    Početno

    Oprostite radi kraće pauze i nejavljanja, bilo mi je malo previše svega pa sam nakon otpuštanja iz bolnice (četvrtak) uzela pauzu od svega da si odmorim glavu.
    Sutra idam prvo kod svog dosadačnjeg ginekologa i kod doktorice opće prakse da bi mogla uzeti još neke uputnice i za druga mišljenja. Di će me poslati to ću vidjeti sa njima no planiram i da odem kod privatnog ginekologa i kardiologa da dobijem i njihova mišljenja nakon čega ću biti nadam se pametnija.

    Citiraj Tashunica prvotno napisa Vidi poruku
    bubice jutros sam prvo na tebe pomislila i što bih na tvom mjestu.

    reci mi jesu ti radili TEE?

    i ne mogu ti poslati pp, valjda zato što si nova
    pa ako želiš napiši svoj mail da ti napišem neke stvari/upute.
    Jeste, radila mi je docentica Šikić koja je načelnik odjela za kardiologiju i rekla mi je da srce izgleda kao da nikad nije pretrpjelo infarkt niti bilo što drugo. Da je čak i živahno kao i da je bez ikakvih ožiljaka.
    mozes mi pisati na forumpath@yahoo.com

  19. #19
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Jesu li ti dali pismeno misljenje?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  20. #20
    olja avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    522

    Početno

    I sta pise u otpusnom pismu?

  21. #21

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    16

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    Jesu li ti dali pismeno misljenje?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Konkretno: "Može da iznese trudnoću" ili "ne može da iznese trudnoću", ne postoji nigde napismeno i potpisom ovjereno

  22. #22
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj Bubica 78 prvotno napisa Vidi poruku
    Konkretno: "Može da iznese trudnoću" ili "ne može da iznese trudnoću", ne postoji nigde napismeno i potpisom ovjereno
    Ali valjda su napisali neko misljenje o situaciji?!

  23. #23

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    16

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Ali valjda su napisali neko misljenje o situaciji?!
    Evo zaključak sa otpusnog pisma:
    Tijekom boravka učini se kompletna obrada kardiologa (nalaz u prilogu), i kliničkog farmakologa. Epikriza: kardijalna funkcija bez značajnih odstupanja i ne postoji kontraindikacija za nastavak trudnoće uz prilagodbu terapije. Klinički farmakolog također ne navodi apsolutne teratogenosti uzimanih ljekova, te za eventualni nastavak trudnoće savjetuje već spomenutu korekciju terapije. U dogovoru s pacijentom, nastavitiće se sa detaljnim nadzorom razvitka trudnoće i planirati RACZ s 16 tjedana.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    16

    Početno

    Citiraj olja prvotno napisa Vidi poruku
    I sta pise u otpusnom pismu?

    Evo "zaključak sam napisala u postu iznad"

  25. #25
    olja avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    522

    Početno

    Pa ipak su napisali svoje misljenje, tj. da nema kontraindikacija za nastavak trudnoce. Garancije ti svakako niko ne moze ni dati.

  26. #26
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Mudro su to srocili. "Ne navodi apsolutne teratogenosti" ali naravno ne navodi ni apsolutnu ne-teratogenost niti ima eksplicitna tvrdnja farmakologa o preporucenosti nastavka trudnoce nego samo da ako nastavis obavezno promijenis terapiju. Jasno je zasto...

    Ja bi obavezno probala drugo misljenje i to ne bi uopce davala ovaj nalaz na uvid jer ne vole si medjusobno kontrirat bez obzira na pacjenta (na zalost).
    Posljednje uređivanje od sillyme : 06.03.2017. at 19:17

  27. #27
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Kad sam ja bila u sličnoj priči kaj se tiče farmakologije, bio je ispis bolesti koji je moguć uz određene lijekove, jednu bolest tj grešku iz spektra toga ima i moj klinac. Greška je bila kaj moj ginekolog nije provjeravao trudnoću, istina nisam ni ja mislila da sam trudna, osim kaj je jedno krvarenje bilo malo duže. Istina doktor s iskustvom bi trebao posumnjati na tako nešto.
    U svakom slučaju sretno što god odlučila da napravis

  28. #28

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    16

    Početno

    Polkupila sam danas uputnice za drugo mišljenje na kardiologiji u Vinogradskoj i ginekologiji u Petrovoj.
    Ono kaj me najviše nervira je ćinjenica da kroz razgovore sa doktorima, me tretiraju kao da sam cirkuski praščić koji balansira na obruču, pa im je svima zanimljivo da me promatraju uz komentare koji ovise o mom balansiranju. Iskreno nisam očekivala toliku ne etičnost na koju se svi do jednog toliko zdušno pozivaju. No dobro idemo na sljedeći korak.
    Hvala vam svima na potpori <3

  29. #29

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    16

    Početno

    Amiocentoza urađena. Čekamo rezultate...

  30. #30
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj Bubica 78 prvotno napisa Vidi poruku
    Amiocentoza urađena. Čekamo rezultate...
    ali amnio nece pokazati bilo kakva moguća ostecenja koja nisu uvjetovana genetikom?!
    da li si radila fetalnuehokardiografiju djeteta?

  31. #31

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Pretpostavljam, poznavajuci jedan donekle slican slucaj, da dolazi u obzir kasniji prekid trudnoce u slucaju loseg nalaza. Samo bas ne vidim poveznicu sa ovom situacijom.

  32. #32
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    Pretpostavljam, poznavajuci jedan donekle slican slucaj, da dolazi u obzir kasniji prekid trudnoce u slucaju loseg nalaza. Samo bas ne vidim poveznicu sa ovom situacijom.
    pa da, niti ja ne vidim poveznicu.

  33. #33

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Bubica78, da li to znaci da u slucaju urednog nalaza prekid trudnoce nije opcija?

  34. #34

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    16

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    ali amnio nece pokazati bilo kakva moguća ostecenja koja nisu uvjetovana genetikom?!
    da li si radila fetalnuehokardiografiju djeteta?
    Da, u kompletu. Nalazi su 100% uredni. Amniocenteza je bio sljedeći korak, a nakon toka po potrebi svi ostali mogući i postojeći testovi.

  35. #35

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    16

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    Bubica78, da li to znaci da u slucaju urednog nalaza prekid trudnoce nije opcija?
    Da, tako je. U slučaju urednog nalaza, trudnoća se neće prekidati što se mene tiče. Moja početna odluka za prekidom trudnoće je vezana za nekolicinu usmjenih i na prvu mišljenja raznih lječnika, gdje nije bilo mjesta ni za trunku optimizma. Mene, kao medicinski ne educiranu osobu, jednostavno je strah obuzeo i kao laik ja nisam vidjela drugu opciju. Ovo djete je 100% željeno i ako uvjeti dobrim procentom daju izgleda da se iznese, ja ću je iznjeti makar "uz brdo".
    Posljednje uređivanje od Bubica 78 : 18.03.2017. at 17:47

  36. #36
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Drago mi je zbog tebe sto si mirnija.
    Ali moram biti iskrena da ne vidim razlog zasto amnio tvom slucaju ( osim regularno zbog dobi) jer moguci problemi zbog eventualne neadekvatne farmakoterapije i tako nisu vidljivi tom pretragom.
    Sto se stanja tvog srca tice i iznosenja trudnice, tu sam od prvog posta bila puno optimisticnija za razliku tvog ginekologa i kardiologa, i to nije nikad niti bilo upitno.
    Posljednje uređivanje od sirius : 18.03.2017. at 18:05

  37. #37
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,503

    Početno

    Super Bubice sretno dalje!

  38. #38
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Sretno!

  39. #39

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    16

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Drago mi je zbog tebe sto si mirnija.
    Ali moram biti iskrena da ne vidim razlog zasto amnio tvom slucaju ( osim regularno zbog dobi) jer moguci problemi zbog eventualne neadekvatne farmakoterapije i tako nisu vidljivi tom pretragom.
    Sto se stanja tvog srca tice i iznosenja trudnice, tu sam od prvog posta bila puno optimisticnija za razliku tvog ginekologa i kardiologa, i to nije nikad niti bilo upitno.
    Ginekolog iz Sv. Duha koji mi vodi trudnoću je predložio da preduzmemo sve pretrage i testove koji mogu u mnogome pomoći i odkloniti eventualne sumnje kao i mene emotivno umiriti i kako bi ja staloženo prihvatila postojeće i nastupajuće čimbenike. On je radio prvo fetalnu ehokardiografiju, a dan nakon i amniocentezu.
    Čovjek je osjetio da sam bila jako uzdrmana po svim osnovama, i sam je pobjesneo na činjenicu da su me ko prasence vozali i slali i ljevo i desno sa gomilom različitih dijagnoza, priča i predpostavki, a da pritom nitko nije postavio adekvatan stav ma koliko moje stanje bilo manje poznato medicini (malo me taj dio čudi al ajde). Drago mi je posebno kaj je izjavio kolegiju da se ne radi o zamorcu već o ljudskoj osobi, makar i sa životinjom treba uspostaviti empatiju a kamoli sa osobom. On je jedini čovjek kojeg razumijem kad mi nešto govori jer svoju terminologiju svede na vokabular svakodnevnog običnog čovjeka. Moram priznati da mi je dao od svih, konkretan razlog da se primim za njega kao za slamku spasa, inače bi izludila.
    Od potencijalno malformiranog ploda zrelog za abortus do djeteta u procesu formiranja kojem već i ime dajem, jako je tanka linija, a posebno emotivna. Znam da bi mogle da me razumijete kao žene i eventualno majke.
    Dajem sve od sebe da ispravno postupim i koretkno prođem

  40. #40

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    16

    Početno

    Hvala na podršci svima još jednom!!! <3 <3 <3

  41. #41
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Dr. Hafner pretpostavljam.

  42. #42
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,503

    Početno

    100% Hafner

  43. #43

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    16

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Dr. Hafner pretpostavljam.
    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    100% Hafner
    Da, tako je.

  44. #44
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Sretno Bubica nadam se da ces nam se javiti kada dodje bebica

  45. #45

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    16

    Početno

    Citiraj Sybila prvotno napisa Vidi poruku
    Sretno Bubica nadam se da ces nam se javiti kada dodje bebica
    Svakako
    Djelim i ljepe stvari ne samo napete

  46. #46

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    16

    Početno

    Evo nakon dva tjedna ležanja na patologiji trudnoće i nakon mnoštva testova i amniocentoze mogu javiti da je sve u najboljem redu i samnom i sa bebom. Za mene kažu da sam sa zdravljem u rangu sa prosječnom zdravom trudnicom. Sve moguće dijagnoze koje sam imala su se vratile u normalu. Šećer mi ne prelazi 6 (najčešće oko 5.1-5.3) za razliku od činjenice da sam prije trudnoće imala konstantno oko 15 jedinica. Anemija kao da ne postoji, hemoglobin je u normali. Štitnjača je bila blago povišena al je i ona sad u normali. Generalno je sve normalno. Curica je zdrava i super se razvija. Promjenili su mi terapiju za srce koja sadrži 70% manje ljekova od koliko sam pila, a i to kroz par mjeseci prestajem piti. Odpustili su me, uz redovite kontrole i za sad sve teče kak spada. I dalje se nemerem otjeti dojmu da su lječnici totalno zabezeknuti mojim slučajem. Taj me moment još vujek drži, no jako sam daleko od one prestrašenje trudnice koja je 3 mjeseca nakon snažne terapije za posinfarktno stanje, saznala da je trudna i zbunjena uz gomilu još zbunjenijih lječnika nije znala di i na koju stranu.
    Samo neka sve ide ispravnim tokom i krajem kolovoza curica dolazi na svijet <3

  47. #47

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    2,806

    Početno

    Sretno do kraja!

  48. #48
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    bas mi je drago da je sve ok!
    sretno!

  49. #49
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    sretno i dalje

  50. #50
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Bubica, jako mi je drago cuti da sve dobro napreduje i da ste obje dobro sad uzivaj u trudnoci i javljaj nam se i dalje

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •