Pokazuje rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Posvajanje a muž pomorac?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    2

    Početno Posvajanje a muž pomorac?

    Pozdrav svima, nova sam ali sam pročitala dobar dio postova.
    Moj muž i ja intenzivno razmišljamo o posvajanju i čini mi se da smo vrlo blizu konačnoj odluci...
    Jedino nam je kao eventualni problem u tom procesu iskrsnulo njegovo zaposlenje - on je pomorac. Na brodu je 1,5 mjesec, doma 1,5 mjesec i tako kroz godinu. On to radi cijeli život, vjerojatno do penzije, osim ako ne pogodimo neki jackpot . Ja imam fleksibilno radno vrijeme, ali me muči da li bi njegov izostanak kroz godinu (jer je teoretski kada se zbroji 1/2 godine doma) jako utjecao na procjenu u procesu CZSS? Iako, s druge strane tih mjesec i pola kada je doma, stvarno je doma Još smo u prikupljanju informacija i istraživanju po netu pa eto svako mišljenje iskusnijih u samom postupku će nam biti od koristi.

  2. #2
    Truljo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    42

    Početno

    Mislim da ti je najbolje otići u svoj centar i tražiti mišljenje jer ti samo oni mogu dati relevantnu informaciju.
    Sve ostalo je rekla-kazala.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    2

    Početno

    Hvala na odgovoru, da otići ću u Centar i raspitati se...
    Postoji i mogućnost da se preselimo kod mojih roditelja, s obzirom da imamo prazan stan iznad njih u kući pa bi i to možda bila bolja solucija u slučaju da krenemo u cijelu tu priču.

  4. #4
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Slažem se s Truljom. Ali pretpostavljam da to ne može biti prepreka, budući da i samohrani roditelj može posvojiti. Druga stvar je što će netko subjektivno procijeniti kod odabira obitelji za neko dijete. Mislim da bi preseljenje kod roditelja bio plus iz njihove perspektive, jer bi bilo jasno da nisi sama kad se npr. razboliš, a muž na brodu.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Feb 2021
    Postovi
    3

    Početno

    Hej, da li ste dobili informaciju o vašoj situaciji, obzirom da je i moj muž na brodu po 3/4mjeseca pa bude doma 3mj... Mi planiramo međunarodno posvojenje

  6. #6
    špelkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    733

    Početno

    Citiraj Jodoni prvotno napisa Vidi poruku
    Hej, da li ste dobili informaciju o vašoj situaciji, obzirom da je i moj muž na brodu po 3/4mjeseca pa bude doma 3mj... Mi planiramo međunarodno posvojenje
    Poznajem jednu mamu čiji je muž pomorac, posvojili su dvoje djece, brata i sestru, tako da vjerujem da je moguće. S obzirom da imaju dobre prihode zbog muževog posla, ona je posvećena odgoju djece (ne radi), djeca žive "ko kraljevi". Čak je nedavno i rodila (ali to je već neka druga priča).

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •