Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 55

Tema: Estrofem za zadebljanje endometrija

  1. #1
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno Estrofem za zadebljanje endometrija

    Drage cure,
    Naime, vec sam imala 4 kiretaze i endometrij mi je pogotovo nakon trece kiretaze ostalo jako tanak i jedva se bio zadebljao do 7,7 mm u vrijeme O u zadnjoj T koja je isto zavrsena kiretazom ali vakumskom ovoga puta.
    Nisam dobila M vec 60 dana od te zadnje kiretaze pa mi je dokt.dala estrofem koji ce mi zadebljati endo posto je i dalje tanak i onda ce se valjda on sam prirodno oljustiti.
    Dns sam dobila kao neki iscjedak, kao da M dolazi a od ovog ciklusa planiramo ponovno !
    Sad me zanima da li ja mogu nastaviti uzimati estrofem odmah da bi mi se endometrij zadebljao normalno a.ne da se moram oblokavati litru soka od cikle svaki dan do O.??
    Ako da,.koliko puta dnevno ste ga vi uzimali da bi se zadebljao i od kojeg dana ciklusa?
    Ici cu na folikulometrije ali tek oko 10 dc a dokt.necu vidjeti do tada a htjela bi se ne muciti vise sa.ciklom, ananasom i sl.
    Hvalaaa !!!

  2. #2

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    zg
    Postovi
    614

    Početno

    mono,estrofem blokira ovulaciju

  3. #3
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Stvarno?? Nisam to znala !
    Sto se onda daje za zadrbljanje??.ima nesto drugo?

  4. #4

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    zg
    Postovi
    614

    Početno

    Koliko sam upućena on se uljuči nakon ovulacije ili punkcije ako ideš na ivf

  5. #5
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Ok, hvala.

  6. #6
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Estrofem se moze piti od 2 dc. U postupku se dobije i prije ovulacije.

  7. #7
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Nivesa,
    A da li se on moze piti u prirodnom ciklusi, bez postupka i bez ostaih lijekova koje stimuliraju O?

  8. #8
    CHIARA... avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    1,585

    Početno

    Ja ovako upadam ko padobranac. Mono mozda bi bilo najbolje da nađes mpo doktora i da imas tempirane odnose kad vec ne zelis u postupak? Onda ce te on voditi kroz sve to i znat ces do kada moras piti estrofem.

  9. #9
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Chiara,
    Ma nije da ne zelim u postupak ali.prirodno ostanem T pa sumnjam da ce me slati u neki postupak, ali mi je endo.jako tanak i zelim da mi bude deblji ! Hehe, pa me zanima da li mogu koristiti neke tablete bez da pijem tu ciklu jer ja moram piti bas veliku kolicinu da bi mi se zadebljao.
    Tnx

  10. #10
    sanjka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    909

    Početno

    Mono a da odes na uzv pa da ipak to s dr.prokomentiras??
    Koji ti je dc??

  11. #11
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Sutra bi trebala ici na uzv, ali dns mi se pojacao taj smedji iscjedak kohi sam dobila neki dan, pa mi je bio prestao, pa ne znam hocu li.dns dobiti M. Ako ju dobijem necu ici na uzv a narucena sam u ambulantu tek 13.03.a tad cu vec biti pred O pa se nece on stici zadebljati osim ako opet ne pocnem s ciklom ali sa sokom od cikle koju sam pila litru dnevno odmah nakon M do 17 dc mi je endo bio samo.7,7 mm, i to nije bas idealno, ostale mi je endo znao biti 23 dc samo 6 mm i takav je do kraja ciklusa,.ne deblja se vise.
    Mislim ne usudim se sad piti estrofem.i dalje ako dobijem M posto je cura napisala da.on blokira.O, a ne zelim da mi.blokira O jer od ovog ciklusa opet planiramo pa ne zelim da mi propadne ciklus.
    Postoji li jos nesto zadebljanje osim cikle, ananasa i vrkute??

  12. #12
    sanjka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    909

    Početno

    Da nemoj na svoju ruku piti.
    Pa mislim da se u biti estrofem i pije poslije O i stigne se zadebljati do implantacije. Pijes tri na dan. Od 8 mm je sve ok.

  13. #13
    sanjka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    909

    Početno

    Spominjalo je se za zadebljanje i brazilski orah (2 dnevno zbog visokog udjela selena) i tamno pivo.

  14. #14
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Citiraj mono111 prvotno napisa Vidi poruku
    Nivesa,
    A da li se on moze piti u prirodnom ciklusi, bez postupka i bez ostaih lijekova koje stimuliraju O?
    To ne. Samo uz stimulaciju. Ako je prirodnjak onda samo nakon utvrdene ovulacije

  15. #15
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Ali estrofem dobijes samo uz preporuku lijecnika. Tak da svakak moras k njemu.

  16. #16
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Ok, hvala cure.
    Pijem selen od 1 g u tabletama inace.

  17. #17
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Bila sam dns u Petrovoj kod svoje dokt.i rekla je da nastavim piti estrofem i dalje i napisala da je list endometrija samo 2 mm, a prije tj.dana je bio 6 mm??? Makar nije dobro vidjela jer je unutra i neka sukrvica, mislim da mi je cak to M ali neka jako oskudna !
    A imam neki oskudni smedji iscjedak....
    Pitala sam ju da li se smije piti estrofem i prije O da bi zadebljao endometrij rekla je da da, ali pazljivo se mora dozirati, kao da cemo lako doci do toga,.u tom smislu.
    A i bila sam dns po neko drugo misljenje kod Radoncica koji je rekao da tko mi je dao estrofem??
    Ugl.ne znam vise sto bi mislila.

  18. #18
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Eto...endo ti je tanak jer ocito slijedi m.
    A estrofem u priridnom ciklusi utjece na ovulaciju. To je jasno. Pitanje je samo zakaj ona tupi svoje

  19. #19
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Hm....ne znam vise koga bi slusala :/
    Jojjj to mi je tako grozno.
    Ali hvala na odgovoru.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    297

    Početno

    Meni je dr. na SD-u isto lijepo objasnila da nikako ne smijem piti estrofem prije ovulacije jer ce mi ju stopirat. Isli smo na FET u prirodnom ciklusu i pocela sam s estrofemom nakon ovulacije...
    U svakom slucaju, sretno!

  21. #21
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Mimsi,
    Hvala.
    Sigurno mi ovaj ciklus otpada posto dokt.misli da mi ovo nije M, makar ni ja ne znam da li je. Mislim nije nikako ni priblizno kao.inace jer je ovo inace samo iscjedak.

  22. #22
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Radije slušaj R-a, pa estrofem blokira ovulaciju. A pitanje da li se i kako može pogoditi doza da se to ne dogodi...

  23. #23
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Mislim da ovaj ciklus mi ovako i onako propada posto nisam ni pravu M dobila, ako ovo uopce mogu nazvati M pa onda od iduceg ciklusa cu traziti da mi da tu stimulaciju sa stopericom.
    Ides li ti Vrci.kod njega??
    Da li znate koja je to stimulacija u prirodnom zacecu??

  24. #24
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Mono poslala sam ti inbox

  25. #25
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Ne idem kod njega, ali mi poznanica ide već dugo.

    Mislim da ti je pametnije otići na konzultacije, da vidiš s dr (bilo kojim mpo doktorom) što se može. Ovako napamet sama ipak nije najpametnije bacati ideje

  26. #26
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Idem u pon u Petrovu kod moje dokt.koja me vodi. Ona je i mpo dokt.pa cu valjda znati vise.
    Tnx

  27. #27
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Cure,
    Ponovno podizem temu.
    Da li je neka od vas, dok je pila Estrofem imala smedji iscjedak??
    Jer ga ja jako cesto imam.

    I od ovog sad ciklusa koji dolazi sam u postupku, i pise mi na protokolu Estrofem od 1 dc.

    Posto mi je sve poremeceno, imam i neke priraslice na maternici, M mi je bila uvijek smedji iscjedak i bojim se da uopce necu prepoznati M.

    Kakva je vama bila M kad ste s prvim ili drugim danom ciklusa poceli s Estrofemom??
    Normalna??

  28. #28
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Prvi dan mi je bilo smedje, i to turbo, malo, jedva da je nesto. A onda kad se odcepilo, uzasno bolna, ali to je zbog biopsije i scratchinga.

  29. #29
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Rominka,
    Tnx !

    Dns sam kao dobila kakti neku krv, i sad ne znam sto se racuna kao prvi dan, jer je meni mozda ovo vec i 3 dan, jer sam opet dobila smedji iscjedak.
    I.ovo je iscjedak, ali s krvi pomijesan, moram se tako izraziti

  30. #30
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Ja sam prvo brljavljenje racunala kao prvi dan. I rekli su mi da je ok. Da pokusas pitati njih?

  31. #31
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Evo ipak sam otisla u Petrovu za svaki slucaj da pitam.
    Rekli su da se dns smatra kao 1 dc i da.od sutra dolazim na pikanje.
    Tnx

  32. #32

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    2

    Početno

    Pozdrav! Podizem ponovno temu. Zanima me dali se itko susretao sa nereceptivnim endometrijem? Naime moj endometrij je prilicno tanak oko 7 mm. No problem je sto uopce ne reagiram na terapiju estrofemima. Dali je netko imao takvu situaciju i dali se na kraju uspostavilo da se radi o nekakvoj anomaliji? Na to trenutno sumnja moja dr. i preporucuje histeroskopiju. Dali netko mozda ima iskustva sa histeroskopijom u borbi sa tankim endometrijem? Vec neko vrijeme trazim odgovore. No bezuspjesno

  33. #33

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    92

    Početno

    Jel ikome kasnila menstruacija od estrofema? Inače mi je točna ko sat. Nisam trudna, radila sam test.

  34. #34

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    92

    Početno

    Citiraj mono111 prvotno napisa Vidi poruku
    Cure,
    Ponovno podizem temu.
    Da li je neka od vas, dok je pila Estrofem imala smedji iscjedak??
    Jer ga ja jako cesto imam.

    I od ovog sad ciklusa koji dolazi sam u postupku, i pise mi na protokolu Estrofem od 1 dc.

    Posto mi je sve poremeceno, imam i neke priraslice na maternici, M mi je bila uvijek smedji iscjedak i bojim se da uopce necu prepoznati M.

    Kakva je vama bila M kad ste s prvim ili drugim danom ciklusa poceli s Estrofemom??
    Normalna??


    Uopće nemam nikakve promjene, kao da ga i ne pijem. Imam tipični pms, dapače, pms mi je znao bit i gori bez ikakvih lijekova.
    Posljednje uređivanje od MariolaVera : 12.11.2019. at 11:02 Razlog: Nedostaje mi citat

  35. #35
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Citiraj Kimbo prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav! Podizem ponovno temu. Zanima me dali se itko susretao sa nereceptivnim endometrijem? Naime moj endometrij je prilicno tanak oko 7 mm. No problem je sto uopce ne reagiram na terapiju estrofemima. Dali je netko imao takvu situaciju i dali se na kraju uspostavilo da se radi o nekakvoj anomaliji? Na to trenutno sumnja moja dr. i preporucuje histeroskopiju. Dali netko mozda ima iskustva sa histeroskopijom u borbi sa tankim endometrijem? Vec neko vrijeme trazim odgovore. No bezuspjesno
    Kimbo, do sad si uzimala oralno? Jeste li pokusali vaginalno? Tada ima lokalno djelovanje, manje nuspojava ili ih nema. Pokusaj razgovarati s dr o toj opciji.

  36. #36

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    2

    Početno

    Do sada samo oralno. Nisam ni znala da se moze vaginalno... Koristila sam i estramon flastere ali bez ikakvog pomaka.

  37. #37

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    92

    Početno

    Citiraj Kimbo prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav! Podizem ponovno temu. Zanima me dali se itko susretao sa nereceptivnim endometrijem? Naime moj endometrij je prilicno tanak oko 7 mm. No problem je sto uopce ne reagiram na terapiju estrofemima. Dali je netko imao takvu situaciju i dali se na kraju uspostavilo da se radi o nekakvoj anomaliji? Na to trenutno sumnja moja dr. i preporucuje histeroskopiju. Dali netko mozda ima iskustva sa histeroskopijom u borbi sa tankim endometrijem? Vec neko vrijeme trazim odgovore. No bezuspjesno
    Zar endometrij od 7-8 mm u vrijeme ovulacije nije idealan za ugniježđivanje?

  38. #38
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    A i ne baš, to mu je minimum.

  39. #39

  40. #40
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Ma jesmo pa transferi se otkazuju ako je ispod 7.
    Proguglaj još malo, pogotovo na stranim izvorima i još ako dodaš “transfer IVF”, naći ćeš info da je najbolja debljina od cca 10-13.
    Već sam i prije čula da plivazdravlje zna imati nekvalitetne informacije, ali evo ovo je prvi put da sam se i sama uvjerila u to.

    Doduše, ako je 7-8 u ovulaciji, to se još stigne nadebljati do ugnježđivanja koje se dešava 5 dana od ovulacije. Ali tako ne piše na PZ, niti je Kimbo napisala da joj je 7 u ovulaciji - u kojoj fazi ciklusa ti je to, Kimbo?
    Posljednje uređivanje od Argente : 13.11.2019. at 15:00

  41. #41
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    A moguće i da je pisac nešto drugo želio reći pa mi nismo razumjele, u svakom slučaju debljina od 5-6 mm u vrijeme transfera nije nešto čemu se reproduktivci vesele.

  42. #42

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    92

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    A moguće i da je pisac nešto drugo želio reći pa mi nismo razumjele, u svakom slučaju debljina od 5-6 mm u vrijeme transfera nije nešto čemu se reproduktivci vesele.
    5-6mm je premalo, ali 7-8 je normalno, doduše, za prirodni postupak. Tako piše i na wikipediji
    Možda je sve u ivf-u hiperstimulirano, pa i to, ja sam se tek upustila u taj postupak.
    Onda, jel ko izgubio ciklus na estrofemu, ili sam ja jedina sretnica?

  43. #43
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Mariola, wikipediju uzmi sa rezervom. Da ti estrofem nije utjecao na štitnjaču možda? Pa da se dogodio domino efekt.

  44. #44

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    92

    Početno

    Ja imam Hashimoto, ali je pod kontrolom i dobro je sad. Nije do toga. Ovo je estrofem, ništa drugo

  45. #45
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Mariola, Hashi je i kod mene i svaki pokusaj oralnog uzimanja kod mene je napravio takav dar-mar i uneredio cikluse. Zbog toga smo U zadnjem pokusaju isli sa vaginalnom primjenom i nisam imala nikakve nuspojave i uspjelo nam je. To je moje iskustvo, ne mora biti i kod tebe tako.

  46. #46

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    92

    Početno

    Tko zna. Meni je već preko glave ovog.

    Evo još malo o endometriju, i tu piše da mora u ovulaciji bit od 6-8 mm, pred menzis je 10-16 mm.
    https://www.ashermans.org/hr/informa...alnog-ciklusa/
    Posljednje uređivanje od MariolaVera : 13.11.2019. at 22:24

  47. #47

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    32

    Početno

    Pozdrav cure. U siječnju idemo u postupak u Petrovoj. Imam Pcos i 10 g pijem pilule Yaz te mi je endometrij jako tanak oko 4 mm. Doktorica me odlučila ostavit na pilulama do postupka ali me strah jer tako se endometrij neće podebljati. Zanima me znate li možda može li se on u početku stimuliranom ciklusa nekako lijekovima podebljati…nije mi bas jasno. Strah me al imam nekako povjerenja u dr.

  48. #48
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Haha, OK! Ja ti mogu sada ovdje iskopirati sigurno 20 linkova na superrelevantne svjetske sajtove, udruge ginekologa, embriologa, ne samo svjetskih nego i naših vrhunskih stručnjaka za humanu reprodukciju koji govore da je poželjno da bude deblji.
    Neću, jer em je Kimbu doktorica poslala na dodatne pretrage zbog toga jer je 7mm pretanko (mada uspjeha ima i s tanjim endometrijem, samo ipak nešto manjeg), em tu na Rodi ima bar još 5 tema koje obrađuju debljinu endometrija u IVF-u, pa i tamo ima tih istih studija i linkova plus iskustva cura tj. preporuka njihovih reproduktivaca.
    Naravno da ja nisam mjerilo svega, ali čisto primjera radi navest ću da je meni endić uvijek bio oko 10-13mm, i u stimuliranom i u prirodnom ciklusu, a nije bilo govora o nikakvoj abnormalnosti tipa hiperplazija. Mislim reći da je moguće da je normalno 6, ali da je normalno i 14. Kao što je kod spermiograma normozoospermia sa 15 mil/ml, ali i sa 200 mil/ml. A ipak nam je draže kad ih je 200, zar ne

    Kimbo, nisam prije htjela komentirati jer je to stvarno na dugom štapu, ali sad kad je MariolaVera već pejstala Ashermana, bilo je ovdje cura s Ashermanovim sindromom koje su uz par histeroskopija riješile svoj problem i uspjele zatrudniti. Sad, ne znam da li tvoja ginica cilja na to, ali ako i da, ima rješenja. Koliko si transfera imala dosad?

  49. #49
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Ovo gore je, naravno, bio odgovor Marioli i Kimbi.
    Ladybird, pa endometrij i je tanak zbog kontracepcije, misliš da ti se neće moći prirodno zadebljati kad se skineš s njih?
    Dr će te ultrazvučno pratiti, pa ti prema potrebi dati lijek za njegovo debljanje, ne brini.

  50. #50

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    92

    Početno

    Ne želim popovati, ali meni su i ginići rekli da je u ovulaciji bitno da bude 6-8.
    Ne znači mi c/p nikakvih linkova, stavljam samo zato što sam i sama to provjeravala, pa sam se iznenadila kad sam vidjela da netko ženi sa 7mm endometrijem u ovulaciji radi problem. Samo informacije radi, i ja sam svoje info dobila od dobrih ginekologa. Sve smo mi mjerile endometrij, sve želimo ostat trudne, a ja sam toliki freak da sam bila u 3 različita vrhunska ginekologa, svi su mi rekli isto. Sad, šta ja znam, možda nešto nisam razumjela, uostalom, nije moj problem, upustila sam se u raspravu samo da kažem curi da je možda ipak sve ok. Ima valjda još ginića, najbolje tražiti još koje mišljenje. Npr., meni je jedan rekao da skinem pregradu, druga dva da je to smiješno jer to nije pregrada, četvrta da je uopće ne vidi ako nisam u sekrecijskoj fazi. Ima svega, raspitajte se, samo toliko.

    Nema potrebe za podrugljivošću.
    Posljednje uređivanje od MariolaVera : 14.11.2019. at 00:37

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •