Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 55 od 55

Tema: Estrofem za zadebljanje endometrija

  1. #51

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    92

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    Haha, OK! Ja ti mogu sada ovdje iskopirati sigurno 20 linkova na superrelevantne svjetske sajtove, udruge ginekologa, embriologa, ne samo svjetskih nego i naših vrhunskih stručnjaka za humanu reprodukciju koji govore da je poželjno da bude deblji.
    Neću, jer em je Kimbu doktorica poslala na dodatne pretrage zbog toga jer je 7mm pretanko (mada uspjeha ima i s tanjim endometrijem, samo ipak nešto manjeg), em tu na Rodi ima bar još 5 tema koje obrađuju debljinu endometrija u IVF-u, pa i tamo ima tih istih studija i linkova plus iskustva cura tj. preporuka njihovih reproduktivaca.
    Naravno da ja nisam mjerilo svega, ali čisto primjera radi navest ću da je meni endić uvijek bio oko 10-13mm, i u stimuliranom i u prirodnom ciklusu, a nije bilo govora o nikakvoj abnormalnosti tipa hiperplazija. Mislim reći da je moguće da je normalno 6, ali da je normalno i 14. Kao što je kod spermiograma normozoospermia sa 15 mil/ml, ali i sa 200 mil/ml. A ipak nam je draže kad ih je 200, zar ne

    Kimbo, nisam prije htjela komentirati jer je to stvarno na dugom štapu, ali sad kad je MariolaVera već pejstala Ashermana, bilo je ovdje cura s Ashermanovim sindromom koje su uz par histeroskopija riješile svoj problem i uspjele zatrudniti. Sad, ne znam da li tvoja ginica cilja na to, ali ako i da, ima rješenja. Koliko si transfera imala dosad?
    Koliko sad vidim, govoriš isključivo o humanoj, o ivf-u; odmah sam rekla da mi je ovo 1x na ivf i da ne znam kakav mora bit za to, te da je vjerojatno sve potrebno uduplat za uspješan postupak.
    Mislim da je ovdje bitnije pitanje zašto ne reagira na estrofem, ali to joj nitko od nas ne može odgovorit.
    Ja ozbiljno preporučam dodatno mišljenje.

  2. #52

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    32

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo gore je, naravno, bio odgovor Marioli i Kimbi.
    Ladybird, pa endometrij i je tanak zbog kontracepcije, misliš da ti se neće moći prirodno zadebljati kad se skineš s njih?
    Dr će te ultrazvučno pratiti, pa ti prema potrebi dati lijek za njegovo debljanje, ne brini.
    Znam da je tanak zbog pilula, ali čim ih prestanem piti idem u postupak pa me strah da neće bas odmah se zadebljan koliko je potrebno. Nadam se da samo bezveze paničarim jer ne znam puno toga.

  3. #53
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Kužim, misliš da bi mu dobro došlo koji mjesec odmora.
    Nekim protokolima pod normalno i prethodi mjesec-dva-tri kontracepcije, pogotovo kad je u pitanju PCOS, da jajnici budu potpuni smireni, ili pak endometrioza da se smanje ciste...tako da ja bih rekla da dr radi razumnu stvar, e sad hoće li biti problema s endometrijem ne znaš dok ne probaš.

  4. #54
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Nekad se preporučalo čuvanje od trudnoće neko vrijeme nakon uzimanja pilula radi “čišćenja organizma” (kad se sjetim da sam i ja mjesecima pauzirala da se čim temeljitije očistim ) ali to se danas više uopće ne preporučuje, tako da, ako žena može odmah na trudnoću bez pauze, za pretpostaviti je da joj je endometrij odmah OK.

  5. #55

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    32

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    Nekad se preporučalo čuvanje od trudnoće neko vrijeme nakon uzimanja pilula radi “čišćenja organizma” (kad se sjetim da sam i ja mjesecima pauzirala da se čim temeljitije očistim ) ali to se danas više uopće ne preporučuje, tako da, ako žena može odmah na trudnoću bez pauze, za pretpostaviti je da joj je endometrij odmah OK.
    Da to sve i ja tako vrtim u glavi. Prepustit cu se doktorici pa kako bude. Puno hvala na odgovoru sad sam mirnija

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •