Pokazuje rezultate 1 do 6 od 6

Tema: osnova zdravstvenog osiguranja J 00172 - za dijete - što je to?

  1. #1
    saska7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    1,122

    Početno osnova zdravstvenog osiguranja J 00172 - za dijete - što je to?

    dakle, imam situaciju koju ne znam jel kriva/loša/nešto trebam napraviti ili što već...
    u ovim svim silnim automatizacijama zdravstvenog i mirovinskog osiguranja kod promjene posla prije 3g mi je rečeno da se više klince ne mora posebno kod promjene posla prijavljivati i odjavljivati sa HZZO-a već da to ide automatizacijom.
    i onda sam sad ponovno promijenila posao i probudila se jutros u panici jer nemam pojma jel trebam što napraviti ili ne. provjerila sam status osiguranih osoba iza jedno dijete mi uredno piše status osigurano po osnovi A 208 (dijete - član obitelji) a za mlađu (koja mislim da je osigurana bila preko mene prije) osigurano po osnovi J 00172 (dijete samostalno)
    kaj je to?
    uz to su me nedavno kod doktorice za mladje upozorili da se nesto desilo i da im pise da nije osigurana, na sto sam se zacudila, al onda shvatila da ju nisam prijavila kod nijednog zubara i da je moguce nesto od toga navedeno (kajjaznam kaj se vidi kod njih u susavu)

    moje pitanje je jel trebam traziti novog poslodavca da prijavi i moju kcer sad preko mene? meni se cini da bi bilo dobro s obzirom da je negdje pogubljena njezina prijava na osiguranje preko mene kao roditelja.

    hvala unaprijed svima!

  2. #2
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ja sam isto zbog promjene poslodavca pred tri godine imala slucaj da mi je dijete bilo neosigurano tj je ali nisu mi mogli izdati lijek za nju na racun hzzo. Rekli su mi da vise ne moraju biti preko mene osigurani ali ako jesu bili da ih prilikom promjene posla moram opet prijaviti ili na sebe uz potvrdu poslodavca ili samostalno. Onda sam temeljem te informacije otisla u hzzo u jukicevu i prijavila ih direkt, ne preko mene, i rekli su mi da to sad vrijedi do njihove 18-e godine a onda moraju na drugaciji nacin opet regulirati status.

  3. #3
    saska7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    1,122

    Početno

    dakle, mogu sad zatraziti novog poslodavca da ju ponovno prijavi preko mene?
    jel netko zna sto mi treba od papirologije?
    mislim, imam njezin oib, osobnu, staru zdravstvenu, broj osiguranika...jel ostalo automatizirano (rodni listovi i ostala pripadajuca dokumentacija)?

  4. #4
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Treba ti i tiskanica 2.
    No, prijave se mogu raditi samo u roku od 8 dana od nastupa promjene. Mozda ce morati ostati kako jest. Sve ce ti reci u HZZO.

  5. #5
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,635

    Početno

    otidji u HZZO, trebat ce ti tiskanica 2 kako je beti vec rekla. ako dijete nije osigurano osigurat ce ga. kod mene se desilo da kad je muz promijenio posao jedno dijete su automatizmom osigurali kao samostalno a drugo je izvisilo. to smo skuzili tek nakon 6 mj kad smo isli kod doktora. sve je rijeseno za par min u HZZO-u.

  6. #6
    saska7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    1,122

    Početno

    na kraju mi je receno da je sad kod promjene mog posla, dijete koje je preko mene osigurano prebaceno na samostalno, a hahar koji je preko exm, ostao u varijanti preko roditelja jer exm nije mijenjao posao od kad se klincima omogucava da su osigurani cak i kad roditelji nisu
    tak da je sve ok

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •