Pokazuje rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Oligoasthenozoospermia

  1. #1

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    1

    Početno Oligoasthenozoospermia

    Pozdrav,

    novi smo na forumu. Imam 34 godine a supruga 27. Vec jedno vrijeme pokusavamo i nikak nece. Pa Zena napravila pretrage, kod nje sve pet. Ja danas bio na spermiogramu i upravo dobio nalaze.
    Pogodilo me kao metak u glavu. Poslije idem svojem doktoru da mu to pokazem ali kolko vidim nije dobro..

    Ukupan broj spermija 4.8
    Koncentracija 1.2
    Ukupno pokretni: 16.67%
    Progresivno pokretni : 0%
    Pokretni neprogresivno: 16,67
    Nepokretni: 83.33 %
    Vitalnost 53
    Uredni morfoloski oblik 15.66

    Kolko sam skuzio imam 0.00 spermija koji se krecu.. A oni koji su pristuni na mjestu trepere i nista ne rade? Znaci da necemo moci prirodnim putem zatrudnjeti? Malo me strah sta ce mi doktor reci, nemogu vjerovati da imam toliko los nalaz... Iskreno se nadam da ce ici prirodnim putem

  2. #2
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    premejetila sam na potpomognutu di je ekipa informiranija o toj temi i moze dati puno vise savjeta.s
    sve u svemu sretno

  3. #3
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Imaš nešto pokretnih, ali oni ne idu dovoljno brzo u pravom smjeru.
    Nalaz na žalost nije dobar

    Moj muž ima sličan nalaz i morali smo na MPO. Jest da mi se kasnije dogodila trudnoća, ali završila je sa spontanim...

  4. #4
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Nazalost, da, nije dobro. Moj muz ima i nesto bolji nalaz, pa smo ipak na IVF/ICSI direktno, nije se ni probavalo s inseminacijom. Bitno je napraviti bakterioloski nalaz ejakulata da se vidi postoji li mozda kakva bakterija koja utjece na spermiogram.
    Najbitnije u cijeloj prici - MPO nije najgore sto se moze dogoditi njeni su nalazi ok, sto je super i nemojte ocajavati! Vjerujem (znam) da nije lako nositi se s takvim nalazom, mi svi ovdje znamo kako je prolaziti kroz preglede, stimulacije, punkcije pa i neuspjehe, ali nema razloga da posustanete zbog toga.
    Ako zelis probati nesto "prirodno" - mani se uskog donjeg rublja i hlaca, mobitel ne nositi u djepu, izbjegavati kupke, duge vruce tuseve i sve sto zagrijava tijelo previse. Vitamin D i selen pomazu, ima i tema o razlicim suplementima za popravak spermiograma.
    Sretno!

  5. #5
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Btw mom muzu nista od preparata i tableta nije pomoglo. Nekima je. Ne skodi probati.
    Al treba 3mj da se vide rezultati

  6. #6
    MalaMa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    835

    Početno

    Pozdrav! I mi imamo slicne dijagnoze. Samo mm ima nesto progresivnih. Njemu su pomogli neki preparati ali nisu znacajno popravili nalaz,odnosno ne dovoljno da bi islo prirodno. I nama nisu ni inseminacije predlagali nego odmah IVF. Sretno!

  7. #7
    iva777 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    523

    Početno

    ista stvar i kod nas, ja ok , mm Oligoasthenozoospermia, odmah upućeni na ivf. Sretno!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •