Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 83 od 83

Tema: Peglanje veša iz sušilice

  1. #51
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,505

    Početno

    Ok hvala vam cure. Probat ću s vašim savjetima.

    Očito još puno moram naučiti o sušilicama. Bila sam lijena za vađenje dijela robe i razvrstavanje jer sam mislila da svemoguće sušilice sve super same odrade al ipak morat će se i moj mozgić uključit

  2. #52
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Moras malo isprobavali, moji prvi pokusaji su isto bili neopisivo zgužvana da se moramo odmah jos jednom prati. Sad izadje sasvim ok. A i kad kupujem odjecu uvijek gledam kakav je pamuk (vec ga prepoznajem koji će bit ok) I da nije odjeca na knap nego mrvicu veca , pazim da nije prenatrpano itd. I imam dio odjeće koji ne susim.

  3. #53
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,505

    Početno

    sillyme još i to da je malo veća ajmeee....

  4. #54
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    A mrvicu... ne puno. Ak je s elastinom onda je ok. Jednostavno neka odjeca se s vremenom smanjuje, čarape npr

  5. #55

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Te kombinirane sušilice su zlo.

  6. #56
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Citiraj Danka_ prvotno napisa Vidi poruku
    Te kombinirane sušilice su zlo.
    Danka moje misli se cuju do tebe

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    sillyme još i to da je malo veća ajmeee....
    ja sam dugo uvjeravala MM da se zdebljao. al onda je rekao OK mozda i jesam al narastao nisam.
    od tad njegove kosulje ne idu u susilicu, kao ni neke moje stvari.
    ostalo se kupi malo komotnije
    Posljednje uređivanje od spajalica : 21.10.2020. at 13:03

  7. #57
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj Danka_ prvotno napisa Vidi poruku
    Te kombinirane sušilice su zlo.
    Ja moju ne bi mijenjala za dva aparata, ubacim prljavo izadje suho i cisto. A imam mjesta za dva...

  8. #58

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    Lili, možda previše osušiš veš?

    Meni tako ispadne kad se predugo suši, bude suh, ali zgužvan .

    Možda da malo kraće sušiš, pa onda 'dosušiš' na sušilu... Tak ja radim i bude super.
    Posljednje uređivanje od lola_34 : 21.10.2020. at 13:58

  9. #59
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,505

    Početno

    lola, samo se meni ne daaa prebacivat na sušilo kad već imam sušilicu. razmazila se

    ni ja ko sillyme ne bih više aparata u stan bez obzira na sve,a isto imam mjesta.

    umirem na spajkinog muža koji narastao nije

    a za čarape je istina da se uvijek nekako skupe

  10. #60
    sunce moje malo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    787

    Početno

    Ja isto imam kombinirani aparat.
    Ja veš dijelim u tri dijela na sušenje ako ide skroz mokro (10 kg pere).
    Najviše volim dosušiti veš, a ne sušiti skroz.
    Znači stavim sušiti na balkon, i na pola suho stavim u sušilicu.
    Kad je gotovo, odmah vadim van i toplo slažem.
    Nema peglanja, sve je mekano.

    Poslano sa mog Mi 9T koristeći Tapatalk

  11. #61
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Meni ne izlazi iz sušilice izgužvano, čak imam i neki gumb za dodatno ravnanje ( nemam pojma koristi li to ičemu ), ali sam je nedavno dosta natrpala i onda se stvarno sve pogužvalo.

    I ja sam uspjela skupiti neku odjeću, neku slučajno, a neku namjerno. Kad MM kaže da mu je neka majica preduga, znam što mi je činiti.

  12. #62
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Sportske stvari ne sušim u sušilici jer se jako naelektriziraju.
    To sužim na zraku.
    U sušilicu stavljam samo, isključivo i jedino: obične gaće, posteljinu, čarape, kuhinjske krpe i ručnike.
    Ne natrpavam ni perilicu jer odu joj lageri i lupa i skače, ni sušilicu koja je poseban aparat.
    Ostalu odjeću NE sušim u sušilici jer mi ju uništi. Roba se skupi, deformira, naeleltrizira...
    Ovo što sušim u sušilici ne treba peglati.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  13. #63
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    To jako zgužvana bude kad je presuseno. Sve ove nove imaju senzor za vlagu i suše dok se sve ne posuši. Ako imas frotirasti rucnik i dryfit majicu onda će se majic davno osusiti i presušiti dok se rucnik ne posuši do kraja. Još ak se ufrce u rucnik... mozes odmah opet na pranje. Zato te velike/debele stvari uvijek perwm i susim odvojeno, a i preferiram imati npr mašinu traperica i hoodica debljih, a drugu gace, čarape, tanke majice/tajice pamučne i sl... da se podjednako brzo suši. Onda mi ispadne ok.
    Posljednje uređivanje od sillyme : 21.10.2020. at 20:04

  14. #64
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,505

    Početno

    Asti cijela nauka oko toga...uf morat ću se primit posla.

  15. #65

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    Samo posteljinu i ručnike sušim do kraja u sušilici. Sve ostalo stavim 15-20 minuta, izvadim i raširim na rešetku. Kad se osuši, peglam samo košulje, sve ostalo samo složim.

  16. #66
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Asti cijela nauka oko toga...uf morat ću se primit posla.
    Lili, ja to jednostavno. Ono sto se skupa pere, to se i skupa suši. Bez filozofije, bez stavljana van sušiti, bez peglanja.
    U sušilicu stavljam bas sve.
    Uvijek sušim na programu koji ne osuši jako, pa kad je gotov dosušim sa kratkim programom kod kojeg ne radi senzor. To ispegla bas sve. I dryfit. Imam 15 programa za biranje. Bosch.
    Vise ni posteljinu ne peglam, opametila sam se

  17. #67
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Asti cijela nauka oko toga...uf morat ću se primit posla.
    Ma nije vjeruj mi. Samo kad ionako razvrstavas ves po boji usput razmišljaš i susenju. Velim osim sport i npr majice s boljim naljepnicama ostalo sve susim do kraja u kombiniranom programu i preporodila sam se koliko je to manje posla i gnjavaže... samo pazim da se odjeca dobro "slaze" i u sušenju, ne samo u pranju I moj omiljeni trik - da namjestio kad je gotova da je doba kad imam vremena izvaditi odmah i posložiti.... ne smije ostati u marini nakon sušenja da se ohladi. Najčešće samo veće komade slažem a sitno rublje samo ubacim pa slažem kad mi se da... pegla nula kod mene (kosulje šaljem u veseraj)
    Posljednje uređivanje od sillyme : 22.10.2020. at 07:25

  18. #68
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Niz... mislim da je glavna stvar kod tih kombiniranih da nakon centrifuge ves ostane sav sfrkan i pomijesan i tako se suši. Da izvadiš nakon pranja, rastreses i ponovno vratis bilo bi vjerojatno još bolje np meni ovako kako radim je dovoljno dobro

  19. #69
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    To jako zgužvana bude kad je presuseno. Sve ove nove imaju senzor za vlagu i suše dok se sve ne posuši. Ako imas frotirasti rucnik i dryfit majicu onda će se majic davno osusiti i presušiti dok se rucnik ne posuši do kraja. Još ak se ufrce u rucnik... mozes odmah opet na pranje. Zato te velike/debele stvari uvijek perwm i susim odvojeno, a i preferiram imati npr mašinu traperica i hoodica debljih, a drugu gace, čarape, tanke majice/tajice pamučne i sl... da se podjednako brzo suši. Onda mi ispadne ok.
    Ovak je kod mene. Gledam da se ista vrsta veša ne samo pere nego i suši zajedno. Nauči se čovjek na to, isto kao i na odvajanje veša po bojama i vrstama materijala.

  20. #70
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Asti cijela nauka oko toga...uf morat ću se primit posla.
    Prije nego primijeniš forumske savjete, pažljivo pročitaj upute za svoju perilicu/sušilicu.

    Ja sam profesionalno deformirana (jer u okviru svog posla povremeno pišem upute za korištenje, pa znam dobiti noru pamet kad to ljudi ne čitaju) aliiii to je korisno, a često i nužno.
    Unutra bi trebala biti tablica s podacima za kvalitetu rublja i količinu. Danas često ne dobiješ upute u obliku knjižice, ali dobiješ link na web stranicu proizvođača.

    Evo, tu sam našla takve upute za Electrolux: https://www.electrolux.hr/laundry/la...ryer/ew6c428w/

    Ja imam od ovog ljeta CANDY-GVSW40-464-TWC, ali nisam još u potpunosti istražila programe sušenja, jer imam dva balkona, pa sušim veš vani kad god mogu. Upute su ovdje https://d15v10x8t3bz3x.cloudfront.ne...5319590%29.pdf, ali ako nemaš baš takvu, pronađi upute za svoju.

  21. #71
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,505

    Početno

    Hvala svima, sad je red na meni

  22. #72
    chris blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Ja godinama susim dry fit odjecu svih marki u susilici i sve je u redu i to na programu "za ormar". Odvojena je susilica od perilice, nije kombinirana. Jedino sto sam upropastila su skechers tenisice na nazuvanje jer sam ih zaboravila staviti na kratki hladni program i odvrtila ih na "suho za ormar"

  23. #73
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,505

    Početno

    Evo danas pamuk protresla nakon pranja i stavila sušit, izašlo fino skoro ravno, nije bilo ko da je krava žvakala kao prije
    A stavila sam i onu maramicu za sušilicu unutra.

  24. #74
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    I ja sad ne kužim jel ti sušiš na sušilu na balkonu ili u sušilici,ako je ipak prvo u pitanju to je stara fora o tresenju,bar kod mene,samo prigodnu odjeću za prigode koje su jako posebne se peglaju

  25. #75
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,505

    Početno

    Tema je sušilica i svugdje pišem o sušilici.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 25.10.2020. at 19:52

  26. #76

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    razvrstavanje prije pranja je važna stavka
    ja imam tri vreće (https://www.ikea.com/hr/hr/p/skubb-v...jela-90224048/) u tri boje , ali sad s većom djecom bi mi trebale dodatne za "podskupove" robe (npr. odvojeno dryfit sportske stvari; košulje; bijele hudice - ovo bi trebalo posebno jer su ručnici šareni pa ne mogu s bijelim rubljem u isto; crne veste (vuna, sintetika i sl.) )

    uglavnom kako perem, tako i sušim; iako uvijek imam neke stvari koje izvadim iz perilice, a ne prebacim na sušenje u sušilicu nego ih stavim na štrik (npr. crne majice kratkih rukava s printom; neke tajice i sl. jer ne želim da se suze, izblijede i sl.); nove hudice nikada ne sušim, traperice ne sušim, vunu samo prosušim... posteljina se zapetlja pa bude zgužvana i onda peglam...

    problem je što ja ni nakon 9 godina nisam upoznala svoju sušilicu i koristim samo jedan program... i ide mi beskrajno na živce... ako stavim na kratko sušenje (10 min) to samo ugrije robu. ništa ne posuši, i inače ima kao neke senzore, ali svejedno roba na svim programima bude mokra, osim na tom jednom... (Bosch, kupljena zajedno s perilicom Bosch kao da budu kompatibilne... ali ipak nisu)

  27. #77
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Evo, ja sam jučer oprala ne pretrpanu mašinu (cca 5 kg) i sušila u dvije ture ručnike i svijetli veš (potkošulje, bijele majice kratkih rukava). U svakoj turi pola. Nisam sušila do suhoga (2,5 sata) nego po sat vremena, a onda sam prekinula i izvadila veš van i prebacila na harfu (sušilo). Bila sam gotova oko podneva. Do večere je sve bilo suho.

    Da sam pustila program do suhoga, moglo bi se složiti i staviti u ormar, ali imali smo obveze popodne - nismo bili doma, pa nisam htjela riskirati ostavljati vrući veš u mašini, jer se ponovno zgužva.

  28. #78
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Mojoj uvijek namjestim da bude gotova kad sam doma. Blaženi programator. Jučer sam npr namjestila da bude gotova u 22 - taman da sve izvadim i poslozim pred spavanje ona dalje brine kad treba početi s pranjem...

  29. #79
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Mojoj uvijek namjestim da bude gotova kad sam doma. Blaženi programator. Jučer sam npr namjestila da bude gotova u 22 - taman da sve izvadim i poslozim pred spavanje ona dalje brine kad treba početi s pranjem...
    Viš viš, hvala na ideji. Nova mi je mašina pa još nisam savladala sve cake. Moram naučiti razmišljati unaprijed. Ova moja ima mogućnost da ju uključujem i kontroliram pomoću mobitela, ali bilo mi je komplicirano. Sad bih se baš i mogla time pozabaviti, da ju uključim dok sam još na poslu, tako da taman bude gotova kad dođem doma.

  30. #80
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Kaj bi tak daleko mogla hvatati signal?

  31. #81
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,505

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Kaj bi tak daleko mogla hvatati signal?
    jelena.O to je smart touch, postoji aplikacija preko koje upravljaš mašinom.
    To ima i moja perilica/sušilica samo ne koristim tu opciju nego ovako isprogramiram kao sillyme.

    Sve te aplikacije mi dodatno "zaglušuju" mobitel, a i ne da mi se s tim bavit. Programiranje mi je čisto fajn.

  32. #82
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Kaj bi tak daleko mogla hvatati signal?
    Ovako: http://simplyfiservice.candy-hoover....1042126.C).pdf

  33. #83
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    .
    Posljednje uređivanje od sillyme : 26.10.2020. at 09:57

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •