Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 83

Tema: Peglanje veša iz sušilice

  1. #1

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    27

    Početno Peglanje veša iz sušilice

    Otkad imam sušilicu,oprani veš mi se jako zguzva i pegla mi ne moze dovoljno dobro speglati. Imate li kakvu prepkruku za peglu ili mozda parnu postaju?

  2. #2
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    Ne znam koju sušilicu imaš, ali sam sigurna da veš presušiš ili veš sušiš na ne odgovarajućem programu, ili je možda prevelika količina veša u sušilici. U pravilu, sušilica ti pomaže da se maksimalno smanji količina veša koji je nužno peglati nakon sušenja.

  3. #3
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Meni susilica sluzi umjesto pegle gotovonista se vise ne treba peglati peglom. Samo treba upoznati susilicu.

  4. #4
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Meni susilica sluzi umjesto pegle gotovonista se vise ne treba peglati peglom. Samo treba upoznati susilicu.
    Isto
    Pogotovo ako ves odmah izvadim

  5. #5
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Meni susilica sluzi umjesto pegle gotovonista se vise ne treba peglati peglom. Samo treba upoznati susilicu.
    Isto. Ali veš podijelim u 2 hrpe za sušenje, inače gužva. I vadim i vješam odmah, ne smije stajati kad je gotovo.

  6. #6
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Ja nista ne dijelim
    Koliko se pere, toliko se i susi
    Ali, u pitanju su odvojene masine

  7. #7
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    Ja nista ne dijelim
    Koliko se pere, toliko se i susi
    Ali, u pitanju su odvojene masine
    Isto i kod mene.
    I ništa nije zgužvano.
    Dapače, gotovo da i ne peglam.

  8. #8
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj Merica prvotno napisa Vidi poruku
    Otkad imam sušilicu,oprani veš mi se jako zguzva i pegla mi ne moze dovoljno dobro speglati. Imate li kakvu prepkruku za peglu ili mozda parnu postaju?
    imaš li možda kombiniranu perilicu/sušilicu? nama je takva bila užasna, roba je bila potpuno izgužvana i smrdljiva bez obzira na količinu koja se sušila
    sadašnja, kondenzacijska (odvojeni aparati) nam je odlična i gotovo ništa ne moram peglati

  9. #9
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    Ja nista ne dijelim
    Koliko se pere, toliko se i susi
    Ali, u pitanju su odvojene masine
    Da, ja imam kombiniranu kondenzacijsku perilicu + sušilicu jer za drugo nemam mjesta. Moram odvojiti. Klasična sušilica (sama, bez perilice) ima veći bubanj i može sušiti sve bez problema. Kondenzacijska ne može i u uputama većine tih mašina piše upravo tako - podijeliti pa sušiti. I dobro je.

  10. #10
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Da, kad je kombinirana u pitanju, mora se odvajati
    Ja imam isto kondenzacijsku, ali odvojenu, stoji mi na perilici trenutno
    I spasava me
    Frendica ima kombiniranu, i uvijek odvaja, inace joj bude koma ves

  11. #11
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    Da, kad je kombinirana u pitanju, mora se odvajati
    Ja imam isto kondenzacijsku, ali odvojenu, stoji mi na perilici trenutno
    I spasava me
    Frendica ima kombiniranu, i uvijek odvaja, inace joj bude koma ves
    Eh, meni je perilica kombinirana ispod bojlera za centralno etažno grijanje. Daklem, ne mogu na nju staviti ništa. Ali nema veze, dobro mi je i ovako. Odvojim i dooobro pazim da izvadim veš čim je gotov. Kakva pegla? Nema šanse...

    Btw. nedavno sam se tako nasadila - prala sam zavjese iz kuhinje i dječje sobe (markizet) i umjesto na dodatno centrifugiranje, stavila sam zabunom na kratki program sušenja. Zgužvale su se uffff...ali ništa strašno, to je prirodni materijal i moja parna pegla s keramičkim stopalom je to u roku keks dovela u red. A već sam si mislila da sam ih upropastila.... Daklem, peglu ipak treba imati u kući za ovakve situacije.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 13.03.2017. at 09:32

  12. #12
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    Ne znam kakvu sušilicu imaš, ali jmeni sušilica i pegla, dva nespojiva pojma . Potrebu za peglanjem imam samo ako traljavo ubacim veš iz već skoro pretrpane perilice u sušilicu, presušim veš i još ga ostavim preko noći u sušilici. Što se pegle tiče, imam Tefalovu parnu postaju i prezadovoljna sam.

  13. #13
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    emira u tom slucaju ubaci vlaznu majicu/krpu i malo susi, popravi situaciju
    Posljednje uređivanje od spajalica : 13.03.2017. at 10:26

  14. #14
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    emira u tom slucaju ubaci vlaznu majicu/krpu i malo susi, popravi situaciju
    Vidiš, vidiš ... thx na savjetu, probati ću

  15. #15
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Moja je nova, odvojena, ogromna (americki standard, znaci OGROMNA), ali svejedno guzva dok susi. Manje od stare, ali dovoljno da je roba nenosiva.

    Nije mi nesto izuzetno bitno jer u principu samo susim posteljinu, rucnike i robu za po kuci.

  16. #16
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Meni ovisi kad izvadim robu
    Recimo, u zadnje vrijeme zaspem prije nego susilica zavrsi i onda je ujutro zguzvano
    Skoro sve treba na peglanje
    A ja susim sve, osim muzevih kosulja i vestica

  17. #17
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Ja imam ventilacijsku.
    I sušim isključivo noću.
    Ujutro vadim.
    I nije zgužvano.
    Ali moja sušilica kad završi sa sušenjem svako malo okrene bubanj i tako rastrese robu.
    Sve dok ju ne ugasim i ispraznim.
    To je zaštita od gužvanja i super funkcionira.

  18. #18
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ja imam kombiniranu i nista ne dijelim. Navecer napunim prljavim i programiram da je gotova u sedam ujutro. Cim je gotova vadim sve i slazem (iako imam to protreanje). Ne peglam nista, kupujem odjecu malo vecu (do prvog susenja), i biram ako ikako moze da je s elastinom. Ima samo par stvari koje bi trebalo peglati nakon susenja, pa ih ne nosimo

  19. #19
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Da pojasnim, vesmasina je 8/6 bubanj je vrlo velik, i ako je ne prenatrpan uistinu ne treba apsolutno nista vaditi, dijeliti, preslagivati. U stvari to mi je njena najdraza karakteristika da apsolutno nista ne vadim, vracam i sl - prljavo navece nutra a cisto suho ujutro van...
    Posljednje uređivanje od sillyme : 13.03.2017. at 21:33

  20. #20
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    I moja ima taj program "okretanja" nakon sušenja. No okreće samo 2 h nakon sušenja, tako da nema baš velike koristi od toga ako npr. upališ sušilicu u 22 h, kad krene jeftina strujna tarifa.
    A da smanjuje veš, smanjuje. I to ne samo prvi put. Zato kao i sillyme, kupujem broj veću odjeću.
    Također, izbjegavam sušiti tamni veš, jer imam osjećaj da blijedi od sušenja. Da se razumijemo, ja imam neku jeftinu Beko sušilicu, staru 8 godina.

  21. #21
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    E to jos nisam srela, da se ves smanjuje. Cula jesam, vidjela takodjer, ali nama se nije dogodilo da se bilo kakav ves smanjuje pranjem ili susenjem.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    ja sam antitalenat za korištenje sušilice Ovo da je roba ispeglana kad iz nje izađe mi je sf.
    Tako da u njoj sušim od onog što se ne gužva ručnike i pernate jakne, a od onog što se gužva posteljinu. Posljedica je da spavamo u izgužvanoj posteljini
    S time da imam odvojenu sußilicu i spada u red kvalitetnih
    Posljednje uređivanje od larmama : 14.03.2017. at 17:58

  23. #23
    alga avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    544

    Početno

    Kada ste se već doktakle sušilice, mislite li da se tkanina “troši” i postaje sve tanja?
    Imam sušilicu jako poznate marke i cijenovno u gornjoj domeni (to govorim da isklučim u startu insinuacije o nekvalitetnoj sušilici).. Ne koristim je gotovo nikako od kada sam shvatila da nakon svakog sušenja filteri budu puni .. paaa, mislim tkanine... kada skupiš ostatke iz filtera i smotaš u klupko, to bude količine/veličine minimalno većeg oraha, i to svaki put, neovisno o kojoj vrsti odjeće/posteljine i sl. se radi. Vidjela sam da recimo ručnici bilo novi ili stari postaju stvarno sve tanji. To sam primjetila i na starim ručnicima koji su se dobro držali i godinama se nisu stanjivali- dok ih nisam počela stavljati u sušilicu. Na dječjoj odjeći se to manje vidi, jer možda brže prerastu nego što se stigne sasvim istrošiti, ali se isto primjeti. Pa sam ju jednostavno prestala koristiti (i vratila se peglanju). Da li ste razmišljale o tome? Da li je i kod vas tako? Što mislite da bude to što se nalazi u filteru nakon sušenja, ako nije tkanina (meni izgledaju kao niti- nemoguće da je toliko prašine ili čega već može drugog biti? Ako je to što mislim, ne smeta vam to trošenje tkanine na taj način? Mislim da se tako veš dosta uništava.

  24. #24
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    misilm da se trosi, ali mene to ni najmanje ne dira
    nemam neku skupu robu, a i nije mi bitno da mi traje godinama
    ne znam, meni susilica poprilicno olaksava zivot i ovo me ne opterecuje
    zapravo, uopce si ne mogu zamisliti da toliku kolicinu vesa susim po stanu

    larmama moja posteljina se ne pegla nikad
    pa taman ju zaboravila u susilici i dva dana
    a to je rijetko, jer se stalno pere i susi

  25. #25
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    A ja jedino posteljinu peglam. Naročito jastučnice. Imam gomile posteljine, pa ju, nakon sušenja uredno složim i onda jednom u 2 mjeseca stanem uz dasku za peglanje i ispeglam, tako složenu. Imam jako dobru parnu stanicu i može ispeglati više slojeva u jednom potezu. Obično bude taman posteljine za potrošiti jedno punjenje parne stanice

  26. #26

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Javlja se okorjeli fan sušilice - nema ničeg boljeg. Nezamislivo mi je osušit robu na štriku (ok, živim u centru gdje se smog taloži na lopate)
    U 10 godina sam ubila jednu sušilicu i jednu peglu (doslovce su ležajevi na sušilici bili pojedeni, a pegla se počela raspadati)
    Sad imam novu sušilicu - obožavam ju, peglam samo košulje i fine hlače za posao, ništa drugo. A i pegla mi fina, neka Tefalova parna postaja...
    Ne peglajte žene, život je prekratak za to

  27. #27

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Ja imam ventilacijsku.
    I sušim isključivo noću.
    Ujutro vadim.
    I nije zgužvano.
    Ali moja sušilica kad završi sa sušenjem svako malo okrene bubanj i tako rastrese robu.
    Sve dok ju ne ugasim i ispraznim.
    To je zaštita od gužvanja i super funkcionira.
    Kod mene se roba ne gužva od kad imam vešmašinu za 6 kg rublja, a sušilicu za 8kg.
    Kad je bilo 6/6 kg roba je izlazila van kao origami

  28. #28
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ja pretpostavljam da se odjeca mozda nesto vise trosi u susilici ali nije me previse briga... Odjeca mi nije skupa i svakih par godina je mijenjam jer nikad nemam puno toga pa se iznosi... Nisam od onih koji imaju komad odjece 10+ godina, meni traje 2-3 godine pa kupim novo. Iskreno ionako mi nakon par godina dojadi i zelim nesto novo

  29. #29
    alga avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    544

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Ja pretpostavljam da se odjeca mozda nesto vise trosi u susilici ali nije me previse briga... Odjeca mi nije skupa i svakih par godina je mijenjam jer nikad nemam puno toga pa se iznosi... Nisam od onih koji imaju komad odjece 10+ godina, meni traje 2-3 godine pa kupim novo. Iskreno ionako mi nakon par godina dojadi i zelim nesto novo

    Ma da, mogu razumjeti takav način razmišljanja, no odjeća koju ja nosim je čak i najmanji problem… mene muči slijedeće- recimo konkretno primjer Ginger: (ispričavam se ako sam previše indiskretna, ne moraš odgovoriti nego za bolje razumijevanje što želim reći) – 4 djece istog spola, super da jedno od drugog naslijedi- ali mala djeca se stalno prljaju pa je veš stalno izložen toj sušilici, i ne dočeka u komadu zadnjeg.. a ako se pak želi djeci (4) i kupovati nova odjeća, onda je već to dovoljni trošak da mi se čini puno svako malo mijenjati i posteljinu, ručnike, stoljnake zbog sušilice.. na primjer komplet posteljine za bračni krevet- navlaka za jorgan + jastučnica x 2 i dolnja plahta 450-500 kn. + dječji kreveti x najmanje 2 (ako se želi imati bar jedan komplet za presvući, i to je za čas min 2000 kn koji mi se ne da bez potrebe svako malo davati, a ne kažem da mi sve treba trajati 50 god, ali bar neko vrijeme da izgleda dobro, a ne ofucano, izlizano… (možda bi čak jeftinije došla ako se nema vremena, teta peglalica umjesto stalne kupovine tkanine zbog sušilice…) a još se nisam ni dotakla okoliša i slično, da ne kompliciram … evo, zato meni sušilica stoji bezposlena…

  30. #30
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    alga, no frks
    gle, nesto prezivi, nesto ne
    cetvero djece nasljedjuje, ali ne sve
    previse toga poderu i zaflekaju do nenosivosti u vrticu, tako da mi tu susilica stvarno ne cini neku razliku
    sto je dobro - ostavim, sto nije - frknem
    najmanja ce ionako dobiti od frendova ili novo, jer sam svoje podijelila
    a tak mala djeca robicu nose svega par mjeseci pa se ne stigne istrositi u susilici
    dakle, za djecji robu, susilica nije nikakav problem, bar meni
    sto se posteljine tice, za svaki krevet imam po 2 ili tri kompleta, niti jedan se jos nije istrosio
    a mijenjam svaki tjedan
    i ne kupujem skupe, nego na snizenju ili u lidlu, i ne ispadne skupo
    rucnike smo nove kupili sad prvi put nakon 10 godina
    i stvarno, kolicinu vesa koju peremo i susimo, ja ne mogu ni zamisliti susiti u stanu
    a sad opet dolaze platnene pelene pa jos i da to moram susiti bez susilice, poludila bih
    sto se tice ekologije, ne vidim tu nista posebno negativno...
    zapravo, meni je zivot bez susilice nezamisliv

  31. #31
    Calista avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Preko bare
    Postovi
    515

    Početno

    Nemamo peglu i nama je susilica zakon...ma radje cu bez vesmasine ostat nego bez susilice. Imam americku ogromnu i stvarno se nista ne zguzva

  32. #32
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    Nisam primjetila da mi sušilica uništava robu, ako izuzmemo smanjivanje i blijeđenje crnog veša. Zato crni veš izbjegavam sušiti u sušilici. Što se tiče robe od klinaca, puno prije će se podrapati / bespovratno uprljati/ prerasti nego što će se uništiti u sušilici. Tako da mi fakat nije jasno ovo sa mijenjanjem posteljine, ručnika itd. jer ih sušilica uništi . U kom smislu, da li se prorijedi tkanina ili što? Već sam gore navela, nemam neku fensi sušilicu, već 8 godina staru Beko.

  33. #33
    Rebbeca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagorje zeleno
    Postovi
    871

    Početno

    Neznam zašto, ali ja moram peglati veš iz sušilice... Imam odvojenu sušilicu od perilice, ali zgužva veš. Vjerojatno zato jer stavljam prati veš kada je jeftinija struja, kad je gotov prebacim u sušilicu (ako ne zaspim ), a vadim iz sušilice tek ujutro. Ali... u njoj sušim samo po zimi i kad je kiša, inače objesim veš vani...

  34. #34
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Rebbeca. stavi vlaznu krpu u nju i stavi kratko na susenje da se ugrije i navlazi. onda slozis.

  35. #35
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Rebbeca prvotno napisa Vidi poruku
    Neznam zašto, ali ja moram peglati veš iz sušilice... Imam odvojenu sušilicu od perilice, ali zgužva veš. Vjerojatno zato jer stavljam prati veš kada je jeftinija struja, kad je gotov prebacim u sušilicu (ako ne zaspim ), a vadim iz sušilice tek ujutro. Ali... u njoj sušim samo po zimi i kad je kiša, inače objesim veš vani...
    Isto radim i ja.
    I veš nije zgužvan.
    Možda previše stvari staviš odjednom?

  36. #36
    Rebbeca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagorje zeleno
    Postovi
    871

    Početno

    Stavljam sve što mi se opere, ne dijelim na dva djela... Ili sam samo preosjetljiva...

  37. #37
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Meni susilica sluzi umjesto pegle gotovonista se vise ne treba peglati peglom. Samo treba upoznati susilicu.
    X-am.
    Imam bas program "peglanje".

  38. #38
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Podižem temu iz nužde.

    Beti3 kaže "samo treba upoznati sešilicu".

    Ovo je istina al ja očito svoju nisam upoznala.
    Dakle meni roba bude baš pogužvana a primjetila sam i mucice na onoj gumi/otvoru veš mašine.

    Jako mi je praktično sad zimi da ne moram stavljat veš da se suši na sušilu, a opet ne da mi se peglat robu koju inače ne peglam, uz to žao mi je malo i materijala koliko se troši.

    Neki savjet možda?

  39. #39
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Podižem temu iz nužde.

    Beti3 kaže "samo treba upoznati sešilicu".

    Ovo je istina al ja očito svoju nisam upoznala.
    Dakle meni roba bude baš pogužvana a primjetila sam i mucice na onoj gumi/otvoru veš mašine.

    Jako mi je praktično sad zimi da ne moram stavljat veš da se suši na sušilu, a opet ne da mi se peglat robu koju inače ne peglam, uz to žao mi je malo i materijala koliko se troši.

    Neki savjet možda?
    Ja nemam zasebnu sušilicu nego kombiniranu perilicu/sušilicu, jer mi samo jedan aparat stane u minijaturnu kupaonicu.

    Evo liste savjeta:
    Nije svaki veš pogodan za sušilicu. Najbolje se suši ako je veš od iste vrste (pamuk s pamukom, mješavina pamuka i sintetskih vlakana odvojeno - ako uopće...). Treba čitati etikete na rublju, neke vrste tkanina nisu pogodne za sušilicu (npr. pamuk s elastinom - mislim, osuši se, ali mu skratiš vijek trajanja; a jednu muževu trenirku tako sam svojevremeno uspjela upropastiti).

    Ključno je da ona ne bude pretovarena. Daklem, pereš u jednoj turi, a sušiš u dvije. Meni je mjera pola bubnja, ali iz iskustva znam da je bolje ako je još i manje.

  40. #40
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Eh da, ja je dosta natrpam. Imam isto kombiniranu, al kad stavljam robu da se pere ne napunim skroz bubanj, pa sam mislila da je to dovoljno "manje" veša unutra da fino osuši. Očito ću trebat ipak razdvojit u 2 ture .

    Ostala sam u čudu kad sam vidjela da mi je dry fit sportska odjeća zgužvana ko da ju je krava žvakala najblaže rečeno u životu mi ta roba nije bila zgužvana, to je bilo nemoguće za ispeglat a bome nisi to mogao ni na sebe stavit koliko je bilo zgužvano.

  41. #41
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    imam pitanjce, ako razdvajam oprani veš u 2 ture, šta 2.tura čeka ta 3h da se 1. tura osuši ? Joooj meni je to gnjavaža. Potrošit 6h a bome i dosta struje za osušit jednu punu perilicu rublja.

    Onda mi je jednostavnije jednu turu stavit da se suši a drugu na sušilo. Druga će se već dijelom počet sušit dok prva bude gotova. Mjesta u stanu imam, a i malo vlage od rublja će dobro doći sad kad krene grijanje da ne bude suh zrak.

  42. #42
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Lili jel to kombinirani uredjaj?

    mi imamo odvojeno, ali nedavno kad sam bila u samoizolaciji sam koristila kombinirani. dakle posteljina je izasla kao da ju je krava zvakala, ali ja sam stavila da odmah nakon pranja susi. mozda sam je trebala nakon pranja prvo protresti
    radi se o stroju koji pere 10 kg, dakle nije mali bubanj.
    nemam pametan savjet sem ovog gore, ali bas sam bila razocarana, jer sam navikla na ono sto izlazi iz moje susilice.

    edit: sislila sam slifer, plahtu i jednu jastucnicu. slifer je za polplun za jednu osobu.
    Posljednje uređivanje od spajalica : 21.10.2020. at 13:15

  43. #43
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ostala sam u čudu kad sam vidjela da mi je dry fit sportska odjeća zgužvana ko da ju je krava žvakala najblaže rečeno u životu mi ta roba nije bila zgužvana, to je bilo nemoguće za ispeglat a bome nisi to mogao ni na sebe stavit koliko je bilo zgužvano.
    ja to nikad ne susim u susilici a kamo li peglam. to se moze peglat???
    Posljednje uređivanje od spajalica : 21.10.2020. at 13:14

  44. #44
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    Lili jel to kombinirani uredjaj?

    mi imamo odvojeno, ali nedavno kad sam bila u samoizolaciji sam koristila kombinirani. dakle posteljina je izasla kao da ju je krava zvakala, ali ja sam stavila da odmah nakon pranja susi. mozda sam je trebala nakon pranja prvo protresti :nezna:
    radi se o stroju koji pere 10 kg, dakle nije mali bubanj.
    nemam pametan savjet sem ovog gore, ali bas sam bila razocarana, jer sam navikla na ono sto izlazi iz moje susilice.

    edit: sislila sam slifer, plahtu i jednu jastucnicu. slifer je za polplun za jednu osobu.
    Je kombinirani je. U šoku sam od gužvanja zato pokušavam skužit jel negdje griješim ili nema pomoći.
    Isto često stavim sušenje odmah automatski iza pranja.

    Morat ću isprobat malo više sve te programe. Inače ako ovako ostane neću ni koristit sušilicu osim za hudu silu.

  45. #45
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    ja to nikad ne susim u susilici a kamo li peglam. to se moze peglat???

    pa ni ja nikad u životu nisma takve stvari peglala, al to je izašlo iz sušilice da ne možeš vjerovat....na što je sličilo...

    Znači to ni ne smijem stavit u sušilicu?? ajme morat ću se pozabavit tim uputstvom od perilice/sušilice.

    #ne podnosim iščitavanje loših uputstava"
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 21.10.2020. at 13:17

  46. #46
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    probaj rasteersti robu nakon pranja. pa onda staviti na susenje. meni nije bilo bitno.

    sto se tice sportskih stvari smijes staviti u susilicu, ali imas progarm za sintetiku.

  47. #47
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Ajd probat ću to s rastresanjem. Al ako ćemo iskreno baš sam to traljavo radila samo razvrstavanje i proces pranja/sušenja, vađenja robe, slaganja,....(jer još nemam gotov kupaonski veš s košarom za veš koji bi mi pomogao kod razvrstavanja).

    Pogurujem muža da mi riješi taj element u wc-u da mi se olakša razvrstavanje robe.

    A onaj trik s mokrom čarapom/krpom da se ubaci jel to pomaže?

  48. #48
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    za ove obicne susilice da. a ove kombinirane ne znam. ja sam davno to iz moje kuce izbacila

  49. #49
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ja te dryfit stvari nikad ne susim u sušilici, samo operem na brzom, iscentrifugiram na 1400 i suho za 1h
    A ostalo - prvo, bitno je ne prenatrpati. Drugo jako je bitno posteljinu susiti odvojeno, rucnike isto. Ja sam s vremenom nasla sto mi ide u susilicu (isto je kombinirana) a sto bolje ne, sto s čim kombinirati i živimo sretno vec godinama... ako imam puno npr velikog i malog vesa (hlace, majice, donji ves) razdvojim u jednu turu s većim komadima i jednu s manjim. Nikad ne vadim niti susim po pola, uvijek stavljam kombinirani program. Rucnici i odjeca izadju ok (malo ih poravnam rukama dok su jos vruci i nikad ne peglam), posteljina izadje zgužvana ali to me ne dira ni najmanje, poravnao, složim i za par dana kad izvadio iz ormara mi je ok. Mucice pusta nova odjeca, nakon par pranja i sušenja jako se smanji... to je otprilike to. Moja je 8/6kg ali nikad ne natrpavam, to mi je zlatno pravilo.

  50. #50
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    pa ni ja nikad u životu nisma takve stvari peglala, al to je izašlo iz sušilice da ne možeš vjerovat....na što je sličilo...

    Znači to ni ne smijem stavit u sušilicu?? ajme morat ću se pozabavit tim uputstvom od perilice/sušilice.

    #ne podnosim iščitavanje loših uputstava"
    Sportska oprema u pravilu ide na kratke programe pranja i ne smije u sušilicu. Napisala sam gore - udesila sam tako jednu muževu trenirku, pa to više ne radim. A i čemu bi čovjek to sušio u sušilici, kad se sportska oprema brzo osuši i na prirodan način?

    Sušilica je meni za debele ručnike, jakne dukserice od čistog pamuka (koje se dugo suše), flanelske plahte, flanelske košulje (koje ne treba peglati nakon sušenja, ako mašina nije pretrpana).

    Slažem se za rastresanje robe - to pomogne.

    I još iz iskustva - nova posteljina (čisti pamuk, ali nova, koja je bila prvi put oprana u mašini) se jako zgužvala, a stare 100 puta prane posteljine lijepo se osuše i ne gužvaju. Vjerojatno je tkanina kondicionirana višestrukim pranjem. Uostalom, tako je i s novim muškim košuljama - dok ih ne opereš pet puta, teško se peglaju. Nakon toga - pjesma.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •