Stranica 3 od 13 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 607

Tema: Peglanje - otkud, zašto, do kad?

  1. #101
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Pa naravno da postoje brojne mogućnost, tko želi i koga veseli, taj ih i pronađe.

  2. #102
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    e, jedino što ne volim kod nepeglanja je neispeglana posteljina.
    to mi fali, ali ne toliko da se privatim pegle. fali mi onaj prvi tren, a drugi dan je ionako sve isto.

  3. #103
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Pa naravno da postoje brojne mogućnost, tko želi i koga veseli, taj ih i pronađe.

    Pa naravno.

    Tvrdim da se peglati ne mora ništa, i opet možeš izgledati uredno i ne zgužvano. Treba pametno kupovati odjeću, tako da se ne kupuje ona koja se jako gužva, koristiti sušilicu ili veš odmah objesiti nakon pranja...

    Isto je npr. sa suđericom: od kada je imam, glavni kriterij kod kupovine suđa mi je da smije i da stane u suđericu. Moji imaju hrpu nekih velikih tanjura koji ne stanu, ili pak neke plastične zdjele ili čaše koje ne smiju u suđericu, pa ih pere na ruke. Ja takvo suđe odmah dalje proslijedim.

    I pranje odjeće - nema šanse da kupim nešto što ne smije u veš mašinu (osim naravno nekih većih komada koji idu 1x godišnje ne kemijsko) ili gdje je isključivo ručno pranje - čak mi veš mašina ima program ručnog pranja, pa onda tako operem.

    Dakle, rekla bi da se može bez peglanja, ako želiš. Naravno, ako ti je bitno opeglati jastučnice, onda ih peglaš. Ja samo zatvorim vrata od spavače sobe ili ugasim svjetlo. U mraku dok spavam mi je svjedeno da li su zgužvane ili savršeno opeglane.

  4. #104
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Evo, moja posteljina bude ovakva:

    https://www.google.hr/search?q=zgu%C...ekabSlb2V8agM:

    Nju ne stavljam na ravnanje nego samo na sušenje.
    Posljednje uređivanje od Deaedi : 14.03.2017. at 14:24

  5. #105
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Pa nije baš da netko nekog tjera da se osjeća loše, otkud to?
    Ne ovdje, ali ja sam sudjelovala u nekim razgovorima o peglanju gdje sam se osjećala loše jer ne peglam djeci gaće i potkošulje, posteljinu i sl. Kao, treba ubit neke bakterije, ili što ja znam što .
    Peglam ne previše toga, a i ono što peglam, moram priznati da dobrim dijelom peglam zbog "društvenog pritiska", jer me "sram" ako nije speglano. Kao, meni je svejedno, nije mi ni lijepo, ni ružno, ni neuredno, ali što će drugi reći ako ja (ili nedajbože mm na posao) obuče nespleganu košulju. On je čak znao pokupit neku sa štrika dok ja vičem "čekaj", a on će "žuri mi se, baš me briga što će žene na mom poslu misliti o tome"...

    To mi je jedini kriterij za peglanje - nosi se na posao/u goste i sl., i može se skužiti da nije speglano jer je previše zgužvano. Drugo ne peglam.

  6. #106
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Ne ovdje, ali ja sam sudjelovala u nekim razgovorima o peglanju gdje sam se osjećala loše jer ne peglam djeci gaće i potkošulje, posteljinu i sl. Kao, treba ubit neke bakterije, ili što ja znam što .
    Peglam ne previše toga, a i ono što peglam, moram priznati da dobrim dijelom peglam zbog "društvenog pritiska", jer me "sram" ako nije speglano. Kao, meni je svejedno, nije mi ni lijepo, ni ružno, ni neuredno, ali što će drugi reći ako ja (ili nedajbože mm na posao) obuče nespleganu košulju. On je čak znao pokupit neku sa štrika dok ja vičem "čekaj", a on će "žuri mi se, baš me briga što će žene na mom poslu misliti o tome"...

    To mi je jedini kriterij za peglanje - nosi se na posao/u goste i sl., i može se skužiti da nije speglano jer je previše zgužvano. Drugo ne peglam.
    A dobro, fazu kad mi je bilo važno kaj drugi misle ili govore o mojoj odjeći sam prošla sa nekih 12g.

  7. #107
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno



    ok... al ja još uvijek nosim košulje, široke... ne mogu nositi drugu robu koja se ne bi peglala, ne volim veste i sl. što opisujete, usko. A zgužvana košulja mi je još nešto što stvara presing. Tko zna, možda samo još nisam dovoljno odrasla

  8. #108
    Vlattka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    435

    Početno

    Peglam stvari koje ne složim odmah poslije sušenja ili ne stavim na stalak za sušenje ok. To je rijetko, a košulje uglavnom za sušenje stavim na vješalicu i uzimam neke materijale koji se ne moraju peglati. I peglam marame za nošenje. Sve skupa, možda jednom mjesečno. Tlaka mi je peglanje svega što nije stolnjak, plahta, marama. Smotana sam i stalno zapeglavam neke nabore.

  9. #109
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    i sad ću, radi vas nešto kupiti na toj "sale" stranici
    He he he... nek mi budemo krive!

    Btw. ide proljeće, nije ti loša ideja malo obnoviti garderobu, heheeh... ALi ja na krpe rijetko potrošim puno para, moram šparati za cipele, hehehe...

  10. #110
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku


    ok... al ja još uvijek nosim košulje, široke... ne mogu nositi drugu robu koja se ne bi peglala, ne volim veste i sl. što opisujete, usko. A zgužvana košulja mi je još nešto što stvara presing. Tko zna, možda samo još nisam dovoljno odrasla
    Pa kažem ti da ima košulja koje se ne gužvaju. Evo, ja imam ovakve u svim mogućim bojama:

    http://www2.hm.com/en_eur/productpag...002.html#White

    http://www2.hm.com/en_eur/productpag...005.html#Light blue

    I tako se slično i oblaćim za posao.

    I imam dosta haljina kakve je linkala cvijeta.

  11. #111
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    ok prestanite stavljat sniženja na ovu poštenu temu i mučit ovaj napaćeni narod

  12. #112
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ja nemam odjevni predmet, od kojeg god materijala bio, za koji smatram da bih ga na posao mogla obući neispeglanog.

    Isto se odnosi na dječju robu, uključujući i tajice.

  13. #113
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Ma čekaj, pa tajice se rastegnu i budu uz kožu, kako mogu ostat zgužvane na tijelu? Uopće to ne mogu zamislit.

  14. #114
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Evo, ovako nešto je za mene, ovakvu kombinaciju imam jako često za posao:

    http://www.soliver.eu/p/knit-dress-w...2.5082.96X1.40

    Još pod care instructions piše da je zabranjeno peglanje

  15. #115
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    mima, ja sam sigurna da na mojima ne bi primjetila da su zgužvani
    j ima jednu košulju, za vani, i ta se pegla.
    a ostalo, da ti pravo kažem, nemam pojma, moguće da i je malo, majice. pa se na njima izravna. tajice sigurno nisu. i one rastezljive hlače iz HMa, a stalno je u njima.

  16. #116
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    Pa kažem ti da ima košulja koje se ne gužvaju. Evo, ja imam ovakve u svim mogućim bojama:

    http://www2.hm.com/en_eur/productpag...002.html#White

    http://www2.hm.com/en_eur/productpag...005.html#Light blue

    .
    ovo mi je malo sumnjivo.
    iako je strech, makar kolet moraš malo poravnati
    Posljednje uređivanje od cvijeta73 : 14.03.2017. at 14:45

  17. #117
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    ovo mi je malo sumnjivo.
    iako je strech, makar kolet moraš malo poravnati
    Poravna Miele sušilica na programu za ravnanje...

  18. #118
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa gle, možda i ne bih primijetila. Ja kad se čudim na ovim forumskim temama o peglanju se ne čudim zato što ljudi okolo hodaju nepopeglani pa da mi je to ružno, nego zato što oko sebe ne primjećujem ljude koji hodaju u zgužvanoj robi, a ovdje masa žena tvrdi da ne pegla. TO je meni čudno. Znači - OK, istina je da ima ponešto ljudi koji nose zgužvanu robu (uglavnom muških, moram reći), ali 90% ljudi nije zgužvano.

  19. #119
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ne mogu otvoriti H&M linkove. Al spominjete strech - sigurna sam da mi ne stoji, ima me

    A ono što je Cvijeta stavila - mi je ili preusko, ja sam deblja, ne mogu nostiti haljine koje ste linkale. A ono vestasto je predebelo za moj ured, ovdje je toliko vruće da je pola ljudi cijelu zimu u kratkim rukavima. I ja većinu mjeseci u godini nosim tanke košulje na posao. U svemu imalo debljem umirem od vrućice.

  20. #120
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Nego, stvarno Mima, kako ti mogu tajice koje obučeš na sebe biti zgužvane? To se stvarno ništa ne kuži. Nema razlike.

  21. #121
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ne znam kako ne bi mogle, i govorim o dječjim tajicama, ja ne nosim tajice. To su pamučne tajice s malo elastina, i naravno da su nakon centrifugiranja zgužvane.

  22. #122
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    Pa kažem ti da ima košulja koje se ne gužvaju. Evo, ja imam ovakve u svim mogućim bojama:

    http://www2.hm.com/en_eur/productpag...002.html#White

    http://www2.hm.com/en_eur/productpag...005.html#Light blue

    I tako se slično i oblaćim za posao.

    I imam dosta haljina kakve je linkala cvijeta.
    ne šljakaju ti linkovi

  23. #123
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    Poravna Miele sušilica na programu za ravnanje...

    Pa ono mislim, ako netko ima sušilicu normalno da ne mora peglati?! Ne kužim onda o čemu pričamo. Svatko tko ima sušilicu, mislim na odvojenu samostojeću sušilicu, a ne onu u kombinaciji s perilicom, mi je rekao da ne mora peglati!

  24. #124
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj mamasch prvotno napisa Vidi poruku
    ne šljakaju ti linkovi
    klikni na hrvatska

  25. #125
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam kako ne bi mogle, i govorim o dječjim tajicama, ja ne nosim tajice. To su pamučne tajice s malo elastina, i naravno da su nakon centrifugiranja zgužvane.
    probaj mima, nek mala obuče tajice bez peglanja. prijeđi na tamnu stranu

  26. #126
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Oh pa oblači ona tajice bez peglanja - na moru uopće ne peglam, niti njeno, niti naše. I fućkaj ga, ali te tajice i majice koje nosi bez peglanja su zgužvane tj. vidi se da nisu peglane.

  27. #127
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    klikni na hrvatska
    riješeno,tnx

  28. #128
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Mima, ti onda imaš oštro oko ko moja svekrva
    jednom me zamolila da joj popeglam jednu majicu. ja gledam majicu i mislim se "šta tu treba peglat, tu ništa nije zgužvano", ali kao dobra snajka prođem ja peglom preko nje. Nakon par minuta, izlazi ona iz kupaone s majicom i uzima peglu da je sama popegla kako treba

  29. #129
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Oh pa oblači ona tajice bez peglanja - na moru uopće ne peglam, niti njeno, niti naše. I fućkaj ga, ali te tajice i majice koje nosi bez peglanja su zgužvane tj. vidi se da nisu peglane.
    Pa ne znam... možda je do centrifuge. Ja nemam sušilicu, centrifuga je na 1000 (valjda?)... ali kod tajica koje mala nosi jedva kužim razliku između speglanih i ne.
    No... dobro.

  30. #130
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    klikni na hrvatska
    E da... uske su, nisu za mene, ne nosim takve . Moraju biti široke. U ovima nema mjesta za sise .

  31. #131
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    E da... uske su, nisu za mene, ne nosim takve . Moraju biti široke. U ovima nema mjesta za sise .
    Imaš i široke modele, još se manje gužvaju, a kako nemaju toliko šavova, nego ravno padaju, još budu ravnije nakon pranja.

    http://www2.hm.com/en_eur/productpag.../White/Striped
    Posljednje uređivanje od Deaedi : 14.03.2017. at 15:32

  32. #132
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Odlično, prodano!

  33. #133
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    E da... uske su, nisu za mene, ne nosim takve . Moraju biti široke. U ovima nema mjesta za sise .
    Niti za škembu i bokove

  34. #134
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    ne znam je li se radi o oku sokolovom, ili o vidljivom iz aviona, ali ja sam jednom na TV-u vidjela borisa Jokića u neispeglanoj majici
    mislim da je bila majica, ne košulja, i bila ajme zgužvana.

  35. #135
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno


  36. #136
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    priznajem da ima stvari koje ne radim zato što sam lijena, recimo radije ću sjesti u auto nego prošetati. ispred trgovačkog centra ću nabiti auto na sami ulaz, ako nema u prva dva reda mjesta, meni je gužva, nemam gdje stat
    ali isto tako mi je nepojmljivo prevrtati robu po rukama s mišlju kako će izgledati oprana, hoće li se gužvati malo ili puno, da mi je kriterij gužvanje, pa da me to ograničava u kupnji.
    gledam da se smije prati u vodi i deterdžentu, čak i ako je na ruke, nije mi drago ali ne bunim se. razmišljam si, pa zbog lijenosti da ne kupim ovu divotu?! kaže ona koja se nabila autom na ulaz

  37. #137
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

  38. #138
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Taj se ni počešljat ne želi, on bit će majice namjerno gužva prije oblačenja.

  39. #139
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Mi s peglanjem, kao s vinom - prigodno
    Neki sam dan prešla po jednoj kragnici i po faltama od jedne bluze.
    Trenutno imam malu pomoć doma pa mi žena koja voli peglati sve, kuhinjske krpe popegla. Jučer mi je ispeglala gaće jer nisam navrijeme sakrila. Posteljinu joj isto skrivam, i pidžame. Samo ako ulovi na mreži da je suho prije nego sklonim, sve završi pod peglom.

    Odjeća nam je većinom ispeglana, ali MM u standardnom modu (kad nemamo pomoć) pegla svoje. Ja imam cice za majice, jedino me košulje i haljine zeznu. Al to samo kad se moram zbog nečega u gospođu maskirati

    Ali imala sam fazu iskazivanja ekstremne ljubavi i pažnje gdje sam sve peglala za onog tko je to zaslužio. Taj nije ni skužio da je to nešto posebno ako se od mene doživi.

  40. #140
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Taj se ni počešljat ne želi, on bit će majice namjerno gužva prije oblačenja.
    a nemoj tako

    on je meni jako, jaaako zgodan, takav čupav

  41. #141
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je to ful simpatično. Ne vidim nikakav problem. Imam jednog prijatelja koji je još gori od mene. On najviše voli kad ide na službene puteve avionom jer ne mora peglati robu. Ja sam ga u čudu pogledala - pa kao ako ideš avionom, onda nitko ne očekuje da ti je roba savršeno ispeglana, a onda budu u pitanju nijanse je li to dovoljno ravno. Svaki put kad spremam kofer mi bude smiješno, jer se ja ubijem da složim da mi se ne zgužva.

  42. #142
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    a nemoj tako

    on je meni jako, jaaako zgodan, takav čupav
    Ma ja to od dragosti :D

  43. #143
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    a nemoj tako

    on je meni jako, jaaako zgodan, takav čupav

    I meni
    Ja odmah mislim da je zanimljiv sugovornik, ima slične prioritete kao ja. Najgori su mi nabildani tipovi koji samo paze što će jesti i još o tome hoće razgovarati. Booorrring!!!

  44. #144
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa ne kažem ja da vidim problem, ali svakako vidim nepopeglanu majicu.

  45. #145
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    I meni
    Ja odmah mislim da je zanimljiv sugovornik, ima slične prioritete kao ja. Najgori su mi nabildani tipovi koji samo paze što će jesti i još o tome hoće razgovarati. Booorrring!!!

    Jedino što ne moraju peglati majice jer ih razvuku mišićima

  46. #146
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Nepopeglanu, odnosno "neobrađenu". Ne mora se peglat da bi bilo uredno

  47. #147
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Ja odmah mislim da je zanimljiv sugovornik
    ja to pomislim na drugom mjestu

  48. #148
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    No, iskreno, ne mogu reći da mi se to sviđa. Izgleda neuredno, i dok ova nepočešljanost i trodnevna brada mogu biti itekako fora (premda po mom sudu kod ovog gos'n Jokića nisu fora), zgužvana majica je naprosto - neuredna. Moram nažalost reći da jako puno muškaraca izgleda vrlo neuredno.

  49. #149
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    a nemoj tako

    on je meni jako, jaaako zgodan, takav čupav
    još da ga je malo speglati

    am, pa ni ja ne biram robu po tome jel se pegla ili ne pegla. ovu mižeriju što si kupim, nekako ispada da ne treba peglati.
    a djeca moguće da tu i tamo kao jokić hodaju po svijetu

  50. #150
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno


    https://www.google.hr/search?q=joki%...mOip7jgGUzoaM:

    ja isto bolje od ovog ne bih znala, hebaj ga :D

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •