Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
Volim peglati.
To mi je najdrazi kucanski posao , ako imam vremena.
Gledam najcecce neki dokumentarac i pustim mozak na pašu.
Peglam sve osim carapa, rucnika i posteljine.
Viš viš... baš bi mogli rangirati kućne poslove po omiljenosti.....

Ja volim kuhati, ali nemam strpljenja za komplicirana jela. Isto vrijedi i za kolače. Volim se baviti cvijećem. Volim....ček malo.... nije mi mrsko ni prati prozore, ali već dugo nisam jer je mlađi sin to u dobroj mjeri preuzeo.

Ne volim čistiti kuh.elemente i to sam neki dan delegirala mužu, a to radimo na smjenu (djeca su dorasla da njihova pomoć više nije pomoć nego prilično ravnopravan udio). Ne volim pospremati špajzu ni ormare, ne volim čistiti i odleđivati frižider pa se potrudim da mi to uzme što manje vremena.

I da - neki dan (prošli vikend) ja iznosim brrdo smeća, a gledaju me susjedi i nekako smo se dotakli teme zašto ja nosim smeće... E, pa, nosim zato jer jedan sin pere prozore, a drugi kupaonicu. Zato.

Prednosti peglanja otkrila sam davno - tu mi se muški ukućani baš ne guraju, a meni dobro dođe, jer dok peglam ne moram usisavati, prati kupaonicu, podove i slično. Budući da nekako to sve ravnopravno dijelimo, čisto mi fino paše peglati i zavirivati kroz prozor, dok me istovremeno nije briga čime se ostali ukućani bave. To je posao koji mi daje duhovni mir, skoro kao odmor.