Stranica 1 od 13 12311 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 607

Tema: Peglanje - otkud, zašto, do kad?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno Peglanje - otkud, zašto, do kad?

    potaknuta razgovorom sa svojom frendicom koja nema vremena viška, ima sad frku doma s klincima s kojima i sama veli (a i ja si tak mislim) je puno važnije da provodi vrijeme
    a svaki vikend pegla bar 2 sata jer veli "mora se"
    i nije još gušt (jer imam i takvih prijateljica i taj dio poštujem) ...

    ja ne peglam ništa redovito
    u izuzetnim prilikama speglam djetetu neku bluzicu i naravno kad idemo nekud u svatove
    ali to je to

    zakaj vi peglate?

    i kaj bi se dogodilo, mislim, ono stvarno bitno dogodilo da se u životu prestane peglat majice, veste, hlače koje nisu na crtu i tak?

    baš me zanima/veseli čuti
    Posljednje uređivanje od mama pticica : 13.03.2017. at 09:54

  2. #2
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    ja ne peglam ništa. i ništa se nije dogodilo :D
    osim što ormari ipak nisu tako uredni kao kad se pegla.
    peglamo ujutro prije posla ako imamo nešto što se nikako ne može nositi nespeglano, npr košulje. to je jako rijetko jer od kada ne peglam, baš niti ne kupujem takve komade :D

  3. #3
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    neispeglana roba mi djeluje neuredno, iako je čista. 2 sata peglanja tjedno mi nije neka tlaka.

  4. #4
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Cekala ja tako kombinirani u VG i tamo sjedile trudnice koje cekaju CTG. I pricamo mi. I jedna, s trbuhom do zuba, komentira kako ju umara peglanje i da si sjedne na neku stolicu dok pegla, a mora ispeglati muzu. Druga trudnica i ja Kaj?? Obje jasno i glasno - tko ima potrebu za peglanjem, ima omogucenu svu aparaturu da to napravi. Nitko ne pegla za nekoga i definitivno se ne peglaju stvari kojima nije tako ocito potrebna pegla (tipa majice, veste, hlace).
    MM je isao stravicno zguzvanih kosulja na posao dok nije zakljucio da su ipak malkice previse zguzvane za sastanke pa je rekao "Zeno, daj pokazi kako se pegla" (do tada je ocekivao da cu ja iznervirana zguzvanim to obaviti). Ja pokazala. Jos uvijek muku muci s rukavima, ali ide. Vjerujem da cemo eventualno peglanje djecje robe podijeliti.
    Ne kupujem stvari na kojima se bas vidi da traze peglu, ali imam ih par "elegantnijih" koje su takvog materijala da izgledaju ko zguzvana maramica ako ne vide pegle. Peglu vadim cca jednom u dva mjeseca.
    Nista mi ne fali, ali da peglam sve sto neki peglaju, mislim da bi mi falilo sna, vremena, tableta za ledja i zivaca.
    Sto se tice hlaca koje su cak na crtu - sasvim dobro funkcioniraju i bez te crte
    Kad se sjetim sati i sati koje sam provela za peglom kao klinka...uh...nema sanse.
    Posljednje uređivanje od Sybila : 13.03.2017. at 10:08

  5. #5
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    I ja mislim da ne moras peglati dva-tri sata u komadu, vec odvojis svaki drugi dan po 20 minuta i gotovo. Izracunaj koliko vremena dnevno "bezveze" provedemo na internetu.
    I meni je nespeglano neuredno i ne zelim da mi djeca, niti ja i mm hodamo uokolo takvi.
    Peglam sve, probala sam sve trikove, od susilice, natezanja vesa na striku i sl, ali nista, i dalje ne zadovoljava moje kriterije.
    Ali nije odmet ni to sto mi je peglanje naj manje mrski kucanski posao.

  6. #6
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Kaze meni sestra da je kupila "stolicu za peglanje", a meni sto upitnika iznad glave, mislila sam da ta stolica sama pegla, hihihi. Znate li da to postoji?
    Meni za peglanje ne treba stolica, ni daska, ma ni pegla meni je to sve moja susilica.
    Doduse, tu i tamo nesto speglam, recimo jednom mjesecno.

    Priznajem da mi je divna onako uredno speglana roba, kad vidim kako to radi moja susjeda, zabezeknem se, kod nje je peglanje umjetnost.
    No, meni ni najmanje nije pozeljno bavljenje tom umjetnoscu

  7. #7
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ja isto nikako ne kužim nepeglanje, jasno mi je za stvari koje se nose po kući, ručnike, posteljinu, kuhinjske krpe - ništa od toga ne peglam, ali robu za posao/školu - to mi nije jasno kako se može nositi nespeglano.

    Peglamo i ja i MM, a spasili smo se otkad smo nabavili parnu postaju jer se s njom zaista pegla puno brže. U principu, mogu reći da mi tjedno treba sat vremena za peglanje, a popeglam svoju robu za posao + dio djetetove.

  8. #8
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    ja mislim da je danas taj "mora se peglat" prilično izblijedio, i tko zbilja ne želi peglat ne pegla
    tako da to što je ona tebi rekla "mora se" je onako malo joker, vjerojatno ima neki drugi razlog
    ili joj neopeglana roba jednostavno nije lijepa i voli kad je sve fino složeno u ormaru, ili joj ipak nije tako mrsko maknut se malo od djece s kojima ima frku i družit se malo s peglom koja niti vrišti niti išta traži, može bit da joj je to zen ali ne želi priznat (sebi ili drugima) pa se izvlači na "ne bih ja, mrzim to naravno, ali šta ću kad moram"


    btw, ja peglam, ne sve, ali dosta toga. al ormar mi je uvijek u užasnom neredu

  9. #9
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Ne znam, meni roba nakon sušenja jednostavno ne izgleda da je za nošenje. moram je popeglati, uopće ne znam kako bi to izgledalo na nama neopeglano.

  10. #10
    Rebbeca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagorje zeleno
    Postovi
    871

    Početno

    Ja peglam sve, nespeglano mi izgleda neuredno i imam osjećaj kao da nije čisto. Volim peglati, ne čekam da se nakupi, nego peglam svaku mašinu posebno i za jednu mašinu mi treba 15 min. Imam i sušilicu, u njoj sušim veš kada je vani loše vrijeme, ali ni veš iz nje mi nije za ne peglati...

  11. #11
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Beti3 - ima smisla da postoji, ljudi si moraju pomoc
    Izuzev stvari koje se ful guzvaju - razliku izmedju ispeglanog i neispeglanog ne vidim. A znam da niti ljudi koji peglaju cesto ne vide, nisam jednom rekla na poslu da ne peglam i svi u cudu kao - kak, pa ne kuzi se?
    Kaj bi se kuzilo na trapericama, vesti, obicnoj uzoj majici? Nema apsolutno nikakve razlike, cak i da mi je stalo do nje.
    Istina, imam susilicu i u principu vadim i slozim robu odmah kad je gotova - ali imam ju tek 2 godine, a peglala nisam nikad.

  12. #12
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Imam sušilicu, program za ravnanje robe, peglam možda 2x godišnje, neku baš finu haljinu ili košulju. No, onda u pravilu radije odlučim da je radije ne bi nosila nego peglala.

  13. #13
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    ja ili joj ipak nije tako mrsko maknut se malo od djece s kojima ima frku i družit se malo s peglom koja niti vrišti niti išta traži, može bit da joj je to zen ali ne želi priznat (sebi ili drugima) pa se izvlači na "ne bih ja, mrzim to naravno, ali šta ću kad moram"
    Mislim da je to što kažeš...

    Mene opušta čišćenje stana, kad se iznerviram na klince, odem u kupaonu i za 15 min sve blista, a ja nisam više živčana.

  14. #14
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam, meni roba nakon sušenja jednostavno ne izgleda da je za nošenje. moram je popeglati, uopće ne znam kako bi to izgledalo na nama neopeglano.
    Uglavnom ovo. Neku robu ne peglam jer izgleda ok - pidžame, trenirke za doma, majice neke. Ali većina robe je zgužvana i ne mogu takvu nositi.

    A volim ispeglati i posteljinu (ako nije krep), to je neka moja mušica

    Kod nas se isto pegla kako se pere, nikad ne čekamo da se skupi.

  15. #15
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj mama pticica prvotno napisa Vidi poruku
    potaknuta razgovorom sa svojom frendicom koja nema vremena viška, ima sad frku doma s klincima s kojima i sama veli (a i ja si tak mislim) je puno važnije da provodi vrijeme
    a svaki vikend pegla bar 2 sata jer veli "mora se"
    i nije još gušt (jer imam i takvih prijateljica i taj dio poštujem) ...

    ja ne peglam ništa redovito
    u izuzetnim prilikama speglam djetetu neku bluzicu i naravno kad idemo nekud u svatove
    ali to je to

    zakaj vi peglate?

    i kaj bi se dogodilo, mislim, ono stvarno bitno dogodilo da se u životu prestane peglat majice, veste, hlače koje nisu na crtu i tak?

    baš me zanima/veseli čuti
    Peglam stolnjake, neke muževe košulje (koje baš ne opegla sušilica, pa ih treba "popravno" peglati) aliii zadnje vrijeme otkrila sam ljepote peglanja. Naime, moja mama je prije nekoliko tjedana imala srčani udar, pa više ne smije peglati, vješati veš i slično. A kod nje nema sušilice.

    I tako - ja dođem k njoj (nismo u istom gradu), donesem svoju parnu peglu recimo 1x u 2 tjedna i tada opeglam sve zaostatke i sve što ona misli da treba - klasičnu posteljinu od damasta, tatine košulje, pidžame, stolnjake, krpe, neke ručnike...razno.

    I gle čuda - otkrila sam da mi je to baš zen posao (doma se rijetko primam pegle) jer mogu pustiti mozak na pašu, smišljati gdje ćemo na godišnji, što ćemo kuhati idući tjedan i tako. Nije neka tlaka.

  16. #16
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Ne peglam ništa...imam 2 košulje koje nosim 2 puta godišnje baš zato što ih treba peglati.
    Nosimo i kupujemo robu koju ne treba peglati, ne nosim hlače na crtu i takve stvari. Ok, neke bi stvari možda bile ljepše da ih se popegla ali ne toliko da bi me natjeralo da peglam.
    Inače, da peglam definitivno bi mi trebalo više od 2 sata tjedno. Ne znam jesmo mi takvi prljavci ili što, ali u principu osim traperica sve nosimo jedan dan i peremo tako da svaki drugi dan imam mašinu veša.
    Ne želim tako malo slobodnog vremena koje imam trošiti na to da li će mi roba biti savršeno ravna. Inače, nismo zgužvani i ne vidi se da ne peglamo, kad kažem, ljudi se čude.
    Pazim kako objesim, sa štrika majice idu na vješalice a roba koju bi trebalo možda malo popeglati složim fino i bude skoro kao popeglano.

  17. #17
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Mi hodamo "takvi" naokolo.
    Muzeve kosulje pegla sveki jer ju to veseli.

  18. #18
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Mi hodamo "takvi" naokolo.
    Muzeve kosulje pegla sveki jer ju to veseli.

  19. #19
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    E da. Pegla ih jer teško da se košulje mogu nositi nespeglane.

  20. #20
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Ja oduvijek multitaskam pa tako kad gledam neki film usput npr.i čačkam po mobitelu. Pa tako nedjeljom navecer uz gledanje nekog filma sat vremena peglam. Za peglanje odanerem tocno onoliko stvari koje mi stanu u tih sat vremena (hrpica mora biti određene prepoznatljive visine). Peglam muzeve hlace i kosulje te jako zguzvane djecje majice, od mojih stvari bude 2-3 komada.

  21. #21
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    ha ha i ja peglam sat vremena i uz neku seriju na TV-u (preporučam Good Wife, odlično se slaže s peglanjem) - naime mojoj parnoj postaji jedno punjenje traje oko sat vremena peglanja.

  22. #22
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    mima, ja sam tebe nekako doživljavala kao sestru po pitanju kuće i čišćenja i tih stvari. tako da me ovo jako iznenadilo da peglaš

  23. #23
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa ja bih rado ne-peglala, ali nikako ne kužim kako je moguće na posao obući neopeglane hlače ili košulju.

  24. #24
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Ja sam peglala prije malca. Sve sam peglala, od rucnika do plahte s gumicom za madrac koju stvarno nije potrebno peglati.
    Onda sam peglala samo robicu od bebe, a sad ne peglam ništa.
    I imam tooooliko više vremena za život.
    Imamo dvoriste, robu posusim vani, otkrila sam super nacin susenja da roba nije pogužvana, slozim sve odmah kad je suho i funkcionira odlicno.

    Mozda za to sto sam prestala peglati ima veze sto mi je peglu kupila ni više ni manje nego svekriva, al hvala joj u svakom slucaju

  25. #25
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    to sve zavisi kakvu odjeću netko nosi
    ja nosim uglavnom one rastezljive traperice i tajice, i to stvarno ne treba peglat
    od dječje robe, ona koja ima dosta elastina ne traži peglu, ali ima komada koji stvarno grozno izgledaju bez pegle


    ja nisam luda za peglanjem uz seriju, jer mi onda promaknu detalji. Baš good wife mi je imala puno izraza lica koji su mi bili precious

  26. #26
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Pa ja bih rado ne-peglala, ali nikako ne kužim kako je moguće na posao obući neopeglane hlače ili košulju.
    a da, to ovisi što nosiš. košulju ne možeš obući neopeglanu.
    ja u ormaru imam možda 2 stvari koje se moraju peglati, to ujutro prije posla speglam. iako, što kaže deaedi, na kraju uglavnom promijenim kombinaciju.

  27. #27
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Pa ja bih rado ne-peglala, ali nikako ne kužim kako je moguće na posao obući neopeglane hlače ili košulju.
    Točno tako. MM nosi košulje, sad mu se i stariji sin polako pridružio, ja isto u toplijem dijelu godine, ali nije mi neki problem to peglati jer mi je ugodno to nositi. Nije toga puno, ali ima. Neš ti nuklearne fizike - peglanje...
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 13.03.2017. at 11:38

  28. #28
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    i mi hodamo "takvi"
    peglam samo ono sto je neophodno (kosulje, ljetne hlace koje se jako zguzvaju isl), ovo ostalo izravnam na striku, i ok je za nosenje (po mojim mjerilima )
    peglu vadim mozda jednom mjesecno. nekad i rjedje
    i meni je lijepo kad je speglano, glatko, uredno
    ali mi ocito nije dovoljno stalo


    mama me godinama pokusavala preobratiti ("kako mozes djecu pustiti da idu u skolu TAKVI") ali je odustala

  29. #29
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    meni je prije peglanje bilo baš nuklearna fizika peterlin :D
    sve sam peglala jer sam tako bila naučena. vječno taj lavor pun robe je bio po kući, kao neboder. užas. sad sa štrika direkt u ormar, nemam ni sušilicu.

  30. #30
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Meni je nuklearna fizika VJEŠANJE VEŠA, jer to treba napraviti kako treba, da se poslije ne mora peglati. (Ne sušimo veš do kraja jer kod kondenzacijske sušilice to predugo traje, a i skupo je). I moram reći da su moji sinovi sasvim dobro uvježbani za to. Ovo je posao mlađeg sina i dobro mu ide, objesi i raširi veš bolje nego ja. Vježba čini majstora, često ga to dopadne jer ima smjensku nastavu pa je svaki drugi tjedan prijepodne doma (za razliku od brata koji je uvijek ujutro u školi) pa često baš on dijeli, suši i vješa jer je doma.

  31. #31
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Moj muž nosi traperice i košulje, košulju jasno moraš peglati, ja doduše ne peglam njegovu robu nego si on sam pegla, ja nosim raznovrsne hlače i svake treba peglati + gore nosim košulje i majice, svaku tu stvar treba peglati. I dječje stvari peglamo- tajice, traperice, majice, sve što se nosi u školu i za van mi je neusporedivo ljepše kad je popeglano.

  32. #32
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    zanimljivo kako uvijek nadrlja jednomtjedno peglanje!
    a ove stvari koje se rade svaki dan, ko da ih netko drugi radi a ne mi.

    meni je gora tlaka zabiti se u kuhinju nekoliko sati vikendom. dok nabaviš namirnice, pripremiš za kuhanje, skuhaš, pospremiš krš iza ručka, još ako radiš neki desert, sati i sati ti ne ginu.
    ja bi se spasila da vikendom jedemo vani, neš ti opeglati par stvari. ostatak mašine i tako su stvari tipa čarapa, ručnika, gaća, potkošulja koje nitko ni ne pegla.

  33. #33
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    o da, jedenje vani bi mi donijelo puno više slobodnog vremena, uštediš i na kuhanju i na spremanju kuhinje

  34. #34
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    A i to je živa istina, to svakodnevno kuhanje mi je stvarno tlaka, neusporedivo veća od peglanja jednom tjedno.
    (usput - isprobajte parne postaje, ja sam kupila najjeftiniju moguću, za 750 kuna u Intersparu i oduševljena sam)

    Mi vikendom često i jedemo po vani (u jeftinim restoranima ili fast foodu ) i to je stvarno odlična investicija.

  35. #35
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    ostatak mašine i tako su stvari tipa čarapa, ručnika, gaća, potkošulja koje nitko ni ne pegla.
    Jesi sigurna?

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je nuklearna fizika VJEŠANJE VEŠA, jer to treba napraviti kako treba, da se poslije ne mora peglati. (Ne sušimo veš do kraja jer kod kondenzacijske sušilice to predugo traje, a i skupo je).
    Ne kuzim ovo sa kondenzacijskom. Mislim, imam ju, program za sareno "delicates" (moram li spomenuti da ne kupujem niti stvari koje ne mogu u susilicu), kao i program za bijelo (pamuk vulgaris) traje oko sat - sat i pol. Sve je uvijek suho, ne osjetim bas neki udarac na struju, ubacuje se oko 10 navecer pa vrti odmah ak smo budni ili namjestim da zavrsi prije ustajanja ak nam se spava. Fakat, mozes objasnit?

  36. #36
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    ma dobro, tko pegla čarape ima pravo i brondati! mi ostali ne

  37. #37
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    MM ponekad obuče i neopeglanu košulju na posao, jer ne skuži da nije opeglana. Uglavnom za njega kupujemo easy iron košulje na njima se fakat manje vidi zguzvanost, možda zato ponekad ode TAKAV na posao.

  38. #38
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Ja ne znam kako može biti dva sata peganja tjedno, ako se pegle sve? Kod nas se pegla košulje, bluze, koja baš fina majica fine hlače, ako uleti koja haljinica od male da se baš gužva i slično pa samo to traje barem dva sata tjedno. Aha, i tavaje i neki lancuni.
    Za ostalo su tu trikovi: slaganje mokre robe na pola sata, vješanje odmah pa skupljanje u pravom času dok je još minimalno vlažno, taman da se sampoispegla kad se složi i malo odstoji, i tako to...što je kad zgodnije.
    Za komplet peglanje, ja mislim da nama zasigurno treba jedno šest sati tjedno.
    Posljednje uređivanje od vertex : 13.03.2017. at 12:15

  39. #39
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    ako peglam stvarno redovito svaki tjedan, bez varanja, dosta mi je 2.

  40. #40

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Ah, pegla.
    To mi je, zasad, najmanji problem kada su u pitanju odjeća i ormari. Slaganje mokre robe ? vješanje u pravom trenutku ? Vješanje robe kako treba ? Meni je sve to sf. Ja izvadim robu iz perilice, nabacam ju po štriku i, kad se osuši, skinem ju i naguram u ormare. Ako nešto treba opeglati, popeglam 5 min prije odijevanja, tek toliko da ne izgleda baš toliko strašno Tek kad riješim tu životnu prepreku, bacit ću se na ozbiljno peglanje
    Silno želim imati filmski uredne ormare s uredno složenom, preglednom, opeglanom odjećom, ali jednostavno nemam vremena za to. Odnosno, možda i imam, ali mi to u glavi predstavlja gubitak vremena.

  41. #41
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    ako peglam stvarno redovito svaki tjedan, bez varanja, dosta mi je 2.
    Onda smo mi spori. Meni samo za jednu košulju treba 10 minuta, i mužu tako nekako. A ima ih tjedno 7-10. A i gospođi koja nam zadnjih par godina pegla treba koliko i nama. Bit će žena rekla sebi: kod ovih se može pomalo, šta me briga

  42. #42
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Ne znam kakvog ima smisla po tko zna koji put postrajavati se u skupine peglačica i nepeglačica i nabrajati argumente za i protiv peglanja. No, kad je već tema otvorena... :grin: Evo, ja peglam, skoro sve osim čarapa... okej, i nekih stvari koje izgledaju kao da su popeglane kad ih izvadim iz perilice (a te su rijetke) :grin:

  43. #43
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Eh, da, tu je i boca s raspršivačem, pa ako se roba nije složila mokra, a nije se ni skinula u pravom času, i ako se nedajbože nije stavila niti lijepo ravno sušit, onda je pomno složim i maaalo našpricam pa se opet samoispegla.
    Meni nema sumnje, najljepše je ispeglano, ali za većinu odjeće recimo da je 10 postotnih poena ljepše, a meni je ok da smo na 90% efekta ljepote :D

  44. #44
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    ma niste spori, trebalo bi i meni. 7-10 košulja tjedno? padam u nesvijest.
    moji nose uglavnom majice i traperice, imam za ispeglati 7-10 košulja skoro pa godišnje.

  45. #45
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    mene su izdresirali za peglanje kosulja u djetinstvu. otac ih je redovito nosio i morale seu biti bez crte. jednu opeglam za 5 min. MM nosi kosulje i njih peglam. tjedno ih imam 5. ostalo prema potrebi. fine stvari koje niti nosim niti perem svaki tjedan.

  46. #46
    Cocolina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    864

    Početno

    peglam u nedjelju navečer cca pol sata ili manje uz tv.
    mm košulje, hlače i neke stvari koje zahtijevaju peglanje.
    ostalo iz sušilice ide drito u ormar.

  47. #47

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    Meni se peglanje nemre izjednaciti s kuhanjem jer jesti jelte ipak trebamo
    I vracam se na pitanje

  48. #48
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Ja oduvijek multitaskam pa tako kad gledam neki film usput npr.i čačkam po mobitelu. Pa tako nedjeljom navecer uz gledanje nekog filma sat vremena peglam. Za peglanje odanerem tocno onoliko stvari koje mi stanu u tih sat vremena (hrpica mora biti određene prepoznatljive visine). Peglam muzeve hlace i kosulje te jako zguzvane djecje majice, od mojih stvari bude 2-3 komada.
    I ja ovako, peglam uglavnom vikendom dok gledam kakvu seriju ili film, i isto si narihtam količinu prema duljini emisije.
    Stvar štima.

  49. #49
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Volim peglati.
    To mi je najdrazi kucanski posao , ako imam vremena.
    Gledam najcecce neki dokumentarac i pustim mozak na pašu.
    Peglam sve osim carapa, rucnika i posteljine.

  50. #50
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Citiraj mama pticica prvotno napisa Vidi poruku
    Meni se peglanje nemre izjednaciti s kuhanjem jer jesti jelte ipak trebamo
    I vracam se na pitanje
    ma koje je tvoje pitanje?
    ljudi koji peglaju peglaju jer su odlučili da im je draže peglat nego ne peglat
    ljudi koji ne peglaju ne peglaju jer im je draže ne peglat nego peglat

    smiješno mi je kad se to svede na neku veliku životnu razliku, pa onda oni koji ne peglaju "hodaju takvi uokolo" a oni koji peglaju gube vrijeme koje bi mogli iskoristit pametnije.
    znam puno ljudi koji ne peglaju, i ni na jednom nikad nisam to primijetila, i znam ih puno koji peglaju, i ni na jednom od njih nisam primijetila da su život potratili peglajući i propustili kvalitetno vrijeme s obitelji ili čitanje knjiga

Stranica 1 od 13 12311 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •