Pokazuje rezultate 1 do 11 od 11

Tema: Koliko su samostalni?

  1. #1
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno Koliko su samostalni?

    Vecer!

    Eto veceras sam se osjecala ko najgori roditelj na svijetu...pa mi treba jedan savjet i vase misljenje....

    Pa krecem ispocetka...

    Curka sljedeci mj.navrsava 12god...

    U skolu ide gradskim busem ...i naravno drustvom...do skole ima oko 10km...
    Zasto spominjem ovo gore?...zelim samo rec da je upoznata voznjom busem i okolinom...

    Ide na treninge koji su od kuce 5km...(dvije stanice busem,oko 10min.sveukupno hodanja do stanice,do treninga)...ok nije bas sve osvjetljeno da sve bljesci ali nije ni mrak...

    Do sada (vec 5god)...suprug vozao vamo/tamo...ponekad i svaki dan...ok,isla samo ona bez nekih dodatnih obaveza...
    E sada je upisana na te iste treninge i srednja curka ,no drugo vrijeme jer je mlada...

    Suprugu se malo zdrmalo i radno vrijeme,dosle neke nove obaveze,mlade dijete i svasta nesto...
    Uglavnom standarni manjak vremena...

    Posto sam preduga da skratim...

    Danas je curka pozelila na trening (ide natjecanje,inace ide pin.,sri.,pet)...i mi joj rekli "ok idi ali idi sama busem"...malo se neckala ali pristala...ona otisla a ja na kraju vodila rat sa suprugom da ode po nju i neke nejde sama kuci...On naravno muska glava nije htio pa kaze "nek se uci"...strepila sam dok nije dosla...naravno usla sa smjeskom na licu,zadovoljna svojim izletom...

    Treninzi su od 19-20h...ponekad od 20-21h...

    Pa sada da vas pitam jesam li ja totalni paranoik i jel pretjerujem?...ili je dovoljno velika da ide sama u tom vremenu?...
    Posljednje uređivanje od lidać2 : 14.03.2017. at 22:38

  2. #2
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Ovisilo bi o puno faktora, prvenstveno o karakteristikama kvarta, je li prometno ili nema prolaznika, radi li se o gradu ili debelom pregrađu tj. prigradskom naselju. Meni cura od nepunih 12 godina sigurno ne bi sama zimi u 21.30 išla kući u pregrađe s udaljenosti 5km.
    Posljednje uređivanje od čokolada : 14.03.2017. at 22:49

  3. #3
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    Nismo u zabiti a nismo bas ni "u gradu"di je jako prometno sa puno ljudi...
    Tamo gdje ide na trening je malo prometnije...prolazi pored policije,poste i doma zdravlja...prakticki sve na kupu...i onda ide na stanicu koja je udaljeno par min.od svega toga...

    Danas ne bilo do 20h...usla je u kucu 20.30h...s tim da je s treninga bila pustena u 20.10h...pa dok.se presvukla...

    Ovaj dio posle 21h...nisam ni na spremna na njega...malo mi prekasno pa cak u ovom djelu kada je nije zmisko vrijeme...

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    42

    Početno

    Po meni to nije pitanje samostalnosti deteta, vec sagledavanja opste bezbednosti i prilika... moja je nesto starija, zivimo bas bas urbanom delu velikog grada i preko dana koristi gradski prevoz samostalno. Ali uvece, kada je mrak, npr. Posle 20:00, ne razmatramo opcije gde se potpuno sama vraca kuci... Gledamo da uvek bude sa nekim drustvom ili da je sacekamo npr na stanici... u situaciji da se vraca kuci kasno sama, u najgorem slucaju bi otisli po nju na stanicu i dopratili do kuce ako ne bi otisli i na trening po nju... Inace je veoma samostalna i odgovorna. Ali nije do nje, vec do drugih...

  5. #5
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Moja je u 1mj napunila 12.
    Od prošle godine ide gradskim busom sama na treninge, jednostavno je ne stignemo voziti. Trening joj završava oko 20. Ima mobitel pa se javi kad sjedne na bus. Ali je cekamo na stanici gdje izlazi pa onda idemo skupa kući.
    Posljednje uređivanje od In love : 15.03.2017. at 08:50

  6. #6

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Moj 12-godišnjak već dulje vrijeme (bar godinu dana, možda i duže, ne mogu se točno sjetiti) uredno sam koristi javni prijevoz po gradu na bilo koje udaljenosti - ali preko dana.
    Navečer ga ipak vozimo na i s aktivnosti, ali ne toliko zbog mraka (iako je i to sigurno bitan faktor), nego zato što je naprosto kasno i jer je već umoran. A drugi dan je škola uvijek ujutro i mora rano ustati.

  7. #7
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa eto, ako je tamo gdje je trening prometno, a kod vas nije, onda vam je najbolje rješenje da odete po nju na stanicu autobusa.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    M. je 6. r. - sam ide svakodnevno na treninge tramvajem pa dio pješke te u skolu stranih jezika, istom rutom.
    Vraca se doma oko 20.30h. No, cijeli put je rasvjetljen, zona tramvaja i naselje sa klasicnom fluktuacijom ljudi u to doba, nema pustih dijelova.

  9. #9
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    U zimskom periodu mrak je već u 17 ako ne i prije pa mi argument mraka nije presudan u priči. Moji se vraćaju iz škole u popodnevnoj smjeni busom u to vrijeme kad je tvoja išla s treninga, nema razlike.
    Ako je bus relativno blizu doma, osvijetljeno je i ima ljudi, a ona ima mobitel, meni bi to bilo potpuno ok.

  10. #10
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Samo komentar - kad su prije moji dečki uspjeli narasti??? Isuse, kao da sam jučer bila u ovoj skupini roditelja... Prošlo je preprebrzo.

  11. #11
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    Tamo gdje joj trening je prometnije,puno vise osvjetljeno i naravno puno vise ljudi...

    Nas kvart je miran ,manje ljudi a od stanice do kuce ima 4 max 5min hoda...i to ravno jednom cestom...

    Inace kada ide iz skole (oko 19.30h)...nejdemo pred nju ni u zimskom periodu.. ponekad ide sama ,ponekad nekim iz skole...

    Ima mob...

    Jucer isla tako...izrazila zelju da i sutra ide tako (vanredni trenig)...a danas joj trening od 20-21h i vozamo ju...
    Posljednje uređivanje od lidać2 : 15.03.2017. at 12:03

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •