Pokazuje rezultate 1 do 27 od 27

Tema: ZG vrtići upisi - dokumentacija

  1. #1

    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    136

    Početno ZG vrtići upisi - dokumentacija

    Polako se bliži vrijeme upisa u vrtić.

    Konkretno, imam pitanje u vezi potvrde o zaposlenju. Zanima me da li mi je dovoljan Elektronički zapis o radnom pravnom odnosu kojeg mogu skinuti preko sustava e-građani ili mi treba potvrda poslodavca? Ako netko zna, hvala!

  2. #2
    Christine avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    422

    Početno

    Citiraj peg8020000 prvotno napisa Vidi poruku
    Polako se bliži vrijeme upisa u vrtić.

    Konkretno, imam pitanje u vezi potvrde o zaposlenju. Zanima me da li mi je dovoljan Elektronički zapis o radnom pravnom odnosu kojeg mogu skinuti preko sustava e-građani ili mi treba potvrda poslodavca? Ako netko zna, hvala!
    U Pravilniku o upisu djece i... piše:
    potvrde poslodavaca o zaposlenju roditelja i preslike prijava na Hrvatski zavod za mirovinsko osiguranje
    Pretpostavljam da ako piše "potvrda poslodavca", da to znači da ti to on izdaje. Nemam iskustvo, nego mi samo tako zvuči.
    Drugo je prijava na mirovinsko, to možeš s e-građanina skinuti.

  3. #3
    Christine avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    422

    Početno

    Mene zanima isto par pitanja:
    1.) Zašto još nema tog natječaja? (ovo je više hipotetsko )
    2.) Koji su kriteriji rangiranja ako djeca imaju isti broj bodova? (ne mislim na intervencije)
    3.) Što znači ovo:
    Roditelj odnosno skrbnik djeteta podnosi zahtjev za upis djeteta u određeni program Dječjeg vrtića, u pravilu ako stanuje na području na kojem djeluje Dječji vrtić, odnosno ako ima interes za izabrani program koji nudi Dječji vrtić.
    Konkretno me muči što živim u relativno starom kvartu i teoretski ne bi trebalo biti gužve za upis, ali su velike firme u blizini i čula sam da dosta djelatnika upisuje djecu kod nas u kvartu. Ima li u ovom rečenici ikakve naznake da bismo mi iz kvarta mogli imati prednost?

  4. #4

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    Prijašnjih godina natječaj za upis u vrtiće grada Zagreba bio je objavljivan početkom svibnja (barem je tako bilo kad sam ja upisivala dvoje starije djece).

    Što se tiče kriterija rangiranja u slučaju da djeca imaju isti broj bodova - ni meni to nitko nije znao objasniti. Sjećam se kad bi gledala crtu primljene/neprimljene djece, bilo ih je dosta sa istim brojem koji su upali i onih koji nisu. Srećom, moji su bili primljeni tako da nisam trazila daljnja objasnjenja ali javit će se sigurno netko koga je to zakačilo.

    Koliko ja znam - prednost imaju djeca iz kvarta, ostali (sa jednakim brojem bodova) mogu upasti ako ima mjesta u skupinama.

    Potvrdu o zaposlenju sam svaki put trazila od poslodavca, te mi je ista izdana sa naznacenom svrhom izdavanja.
    Posljednje uređivanje od buba klara : 11.04.2017. at 17:31

  5. #5

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    Ono sto mene malo brine - mogu li me otpiliti za vrtic (ako bude guzva) zato jer imam pravo koristiti porodiljni dopust do 3. godine zivota 3. djeteta a ne koristim ga (vratila sam se raditi sa njegovih 20 mj.)? Navodno je bilo primjera takvih odbijanaca...

  6. #6
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj buba klara prvotno napisa Vidi poruku
    Ono sto mene malo brine - mogu li me otpiliti za vrtic (ako bude guzva) zato jer imam pravo koristiti porodiljni dopust do 3. godine zivota 3. djeteta a ne koristim ga (vratila sam se raditi sa njegovih 20 mj.)? Navodno je bilo primjera takvih odbijanaca...
    Mislim da ti je + što ćeš u petom mjesecu imati još uvijek vrtićanca, a braća i sestre bi trebale imati prvenstvo kod upisa.
    A po tvojoj logici mogli bi ga i ne upisati zato jer imaš pravo predati za majku odgojiteljicu.
    Mislim da se bez veze brineš.
    Posljednje uređivanje od Cathy : 11.04.2017. at 18:06

  7. #7
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Oni te mogu dodatno tražiti da se izjasnio je li radiš ili kad planiraš početi raditi. Imaju kao pravo to tražiti i napismeno

  8. #8
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Oni te mogu dodatno tražiti da se izjasnio je li radiš ili kad planiraš početi raditi. Imaju kao pravo to tražiti i napismeno
    Jelena, ona radi.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da ti je + što ćeš u petom mjesecu imati još uvijek vrtićanca, a braća i sestre bi trebale imati prvenstvo kod upisa.
    A po tvojoj logici mogli bi ga i ne upisati zato jer imaš pravo predati za majku odgojiteljicu.
    Mislim da se bez veze brineš.
    Nazalost, nemam vise nikog u vrticu, oboje su presli u skolu...
    Ovo za troje djece i mamu koja radi nije glasina, odbili su meni blisku prijateljicu jer kao, za razliku od ostalih koji nemaju kud s djecom, ona ima pravo koristiti porodiljni do trece godine djece (a njeni blizanci su tad imali 2) i nisu dobili jaslice. Žalila se i na kraju su upali ali ne u vrtic u koji su htjeli.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    e, da - ovo za frendicu je bio slučaj prije par godina, al mislim da je i tu na forumu netko spominjao...
    ima li to nekog pravnog uporišta, odnosno spominje li se to u nekom pravilniku i nečem takvom? ona, naime, ovo obrazloženje nije dobila crno na bijelo, samo usmeno u vrtiću prije nego se žalila (zato sam gore napisala "navodno")

  11. #11
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Jelena, ona radi.
    To sam i napisala, ali to ako treba treba dati poslodavac potvrdu, bez obzira, ali velim sam u slučaju da vrtić to traži ne treba automatski to vaditi

  12. #12
    Christine avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    422

    Početno

    Citiraj buba klara prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko ja znam - prednost imaju djeca iz kvarta, ostali (sa jednakim brojem bodova) mogu upasti ako ima mjesta u skupinama.
    Nisam nigdje nasla uporiste za to da djeca iz kvarta imaju prednost, osim sto mi je ona recenica koju sam kopirala nejasna. Ovo sto ti pises bi znacilo da kvartovci prednost dobivaju samo u slucaju da su na granici. A na popisu prednosti u pravilniku ne spominje se prebivaliste kao prednost.

  13. #13
    Christine avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    422

    Početno

    Na koji se nacin daje ovlastenje vrticu da provjeri podatke? Samo potpisanom izjavom?

  14. #14
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Ima neka rubrika gdi piše da vrtić može provjeriti podatke, pa se u tu rubriku potpises

  15. #15
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    buba klara, što je u ona dva vrtića takva gužva da je upitan upis? Mene možda to sad čeka, još nisam sigurna bih li ga prijavljivala.

  16. #16
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    I ima li koga ovdje da koristi/planira koristiti Bandićevu mjeru, odnosno prekinuti zbog upisa djeteta u jaslice/vrtić?

  17. #17

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    Christine, oko svih nejasnoca se moze porazgovarati na intervjuu na kojeg su pozvani svi prijavljeni a koji se obavi u vrticu sa strucnim timom prije objave rezultata. Meni je to bila prilika za poragovarat oko svih nedoumica vezanih uz vrtic.
    Sto se pravilnika tice - nisam nasla vremena citati ga, ali ovo pisem iz iskustva - kad smo starijeg sina prijavljivali stavila sam pod B jedan takav vrtic u centru koji mi je pored zgrade gdje radim. To mi je bila B varijanta u slucaju da nije upao u kvartovski. Prije prijava sam otisla do tajnistva vrtica gdje mi je receno da moze biti primljen ukoliko navedemo razlog (blizina radnog mjesta roditelja) ali da prednost imaju djeca koja su iz kvarta. Jasno su mi rekli da moze upasti samo ako bude mjesta. Srecom, upao je u kvartovski pa nam ta opcija nije trebala.

    Jelka - kakvo ce ove godine biti stanje sa nasim vrticima u kvartu ne znam, ali neupisanih je bilo i prosle godine, narocito za jaslicke skupine (makar su mislili da nece, jer se otvorila Kajzerica).

  18. #18
    Christine avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    422

    Početno

    buba klara, hvala na odgovoru.

  19. #19
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

  20. #20

  21. #21
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Da li se prizna boravište roditelja i djeteta u Zagrebu ili baš mora biti prebivalište? Cijela obitelj mora biti prijavljena ili kako? Hvala!

  22. #22
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Ne kužim pa uopće ne morate biti prijavljeni na području grada

  23. #23
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Prednost je ako zivis u Zg i cijena nije ista jel tako?

  24. #24
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    prednost je ako živiš u Zagrebu znači moraš imati prebivalište, ali cijena za tebe ko pojedinca izvan Zagreba je skoro ista ko mene kao zagrepčana, jer ti dio plača tvoja opčina/grad
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 20.05.2017. at 09:51

  25. #25
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Nije ispitala sam. Jedan gradski bi me kostao 8ookn, mrvu manje. Kod nas najavljuju veliko poskupljenje i razmisljam ih prebaciti u Zg.

  26. #26
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    je ali računaj da ćeš tada vjerovatno i više dati za prirez

  27. #27
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Velika mi je razlika placati 8ookn i manje i 12ookn s tim da ovaj u koji trenutno idemo nezadovoljni smo a izbora nemamo...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •