Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 85

Tema: Proljetni umor - što učiniti?

  1. #1
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno Proljetni umor - što učiniti?

    Uffff, otkad je granulo sunce, osjećam se kao da me traktor pregazio.

    Da ne razglabam o simptomima, primam savjete i ideje što učiniti da se ovo stanje popravi. Znam da je prolazno i drži me obično u ovo doba godine dok su velike razlike temperature između ranog jutra i sredine dana.

    Ima li nas još?

    Što radite da si pomognete?

  2. #2
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Uffff, otkad je granulo sunce, osjećam se kao da me traktor pregazio.

    Da ne razglabam o simptomima, primam savjete i ideje što učiniti da se ovo stanje popravi. Znam da je prolazno i drži me obično u ovo doba godine dok su velike razlike temperature između ranog jutra i sredine dana.

    Ima li nas još?

    Što radite da si pomognete?
    A, teško će te itko na forumu savjetovat, mislim da si ti dr.sc. za sve i teško da ćeš na temu proljetnog umora čuti nešto što nisi čula . Evo - ja provjerim željezo u krvi, nastojim bit što više fizički aktivna i nešto više spavam... i oprostim sama sebi što sam živčana, tj. upozorim ukućane da sam potencijalno bure baruta.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 20.03.2017. at 14:37

  3. #3
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Ima nas još, baš zadnja dva dana razmišljam šta mi je.
    Ni kapi energije, običnu prehladu vučem već dva tjedna.
    Nemam rješenje, iz godine u godinu isto.

  4. #4
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Peterlin, uzmi Mg, idi što više van na zrak, u šetnje.

  5. #5
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Peterlin, uzmi Mg, idi što više van na zrak, u šetnje.
    Ili trči
    (Šalim se! )

  6. #6
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    evo i kod mene isto - i ja sam zaključila da bih trebala lupiti kontru i što više ići van

    Ali Peterlin, ti ssi negdje moja generacija - mislim da ipak svake godine sva teže podnosimo promjene Na žalost

  7. #7
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    meni se nakon jesenskog i zimskog samo nastavio proljetni umor.

  8. #8
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno

    Ja nemam opcenito energije u zadnje vrijeme.Ali malo sna,pino stresa.Pijem mg,c vitamin.
    Sutra idem krv izvaditi.

  9. #9
    zhang avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    GYM
    Postovi
    5,114

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Peterlin, uzmi Mg, idi što više van na zrak, u šetnje.
    Zasto Mg?

    Peterlin, nema tu nekog pametnog rjesenja, eventualno pola sata-sat ranije leci ili odmoriti kad dodjes doma. Laganija klopa i setnja isto mogu goditi. Eventualno neki multivitamin u ovom prijelaznom razdoblju...

  10. #10
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Ili trči
    (Šalim se! )
    e baš, to bi je rješilo proljetnog za sva vremena

    Meni je Mg izvrstan za umor. Jako mi je žao što ga nisam pila u nekim zahtjevnim razdobljima života jer sam tek kasnije uvidjela svu njegovu dobrobit i koliko mi osjetno smanjuje umor.
    Jako je dobar za puno toga: umor, stres, čistač crijeva, za grčeve a bome i za živčeke i dobar san. A dobar san je dobar put za odmoran organizam.

  11. #11
    zhang avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    GYM
    Postovi
    5,114

    Početno

    Mg je dobar kod stresa i za centralni zivcani sustav jer opusta. I zato je dobar za stresnija razdoblja.
    Kod proljetnog umora moze samo jos dodatno zabetonirati za krevet

  12. #12
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    potpis

    peterlin, provjeri zeljezo

  13. #13
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Peterlin, uzmi Mg, idi što više van na zrak, u šetnje.
    Trudim se. Bila sam u subotu na ranču, orezivali smo voćke s malim zakašnjenjem, ali sve smo odradili. To me dodatno satrlo jer preko zime je bilo manje takvih aktivnosti. Možda sam pretjerala, ali to se moralo napraviti.

    Od preparata uzimam aroniju, povremeno mljevenu juku iako već dugo nisam (zglobovi su me ove zime pustili na miru, ne treba biti nezahvalan).

    Dodatno, imam relativno veliko opterećenje na poslu, a možda i više doma (ne djeca, oni su samostalni, nego stare roditelje koji nas iz dana u dan sve više trebaju). Ja sam sad generacija koja je dužna na dvije strane, najmanje, s tim da moji žive 100km dalje, pa to podrazumijeva neizbježno sjedenje za volanom. Ali dobro... proći će ovaj udar umora čim se malo ujednače temperature. Ovo vrijeme mi uništava noge (razlika jutro/popodne je više nego jedan broj) pa trčala baš i ne bih, a hodati nastojim svakodnevno...

    Da, dobro kaže Nanoibeba, datum proizvodnje i te kako ima veze (bit ću 55 uskoro). Izgleda da ću morati uvesti popodnevni predah, barem kratak, jer mi je dan predugačak.

  14. #14
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    potpis

    peterlin, provjeri zeljezo
    13.2 početkom veljače. Dugo mi nije bilo tako visoko.

  15. #15
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Peterlin probaj s Mg ja kad sam premorena dize me iz mrtvih. Meni su odlicni Bioelektra Direct 300 i Natural Wealrh 375.Cijena podjednaka malo povoljniji NW a u dm-u ga mozes uzeti na one bodove 25% popusta. Ja volim te iz vrecice u usta prakticni a i finog okusa.

    Popij jedno pakiranje pa nam se povratno javi. Ne zovu ga bezveze "kraljevskim"vitaminom a bas je nepravedno zanemaren.

    i fino nastavi sa setnjama i boravkom.na zraku.

  16. #16
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Trudim se. Bila sam u subotu na ranču, orezivali smo voćke s malim zakašnjenjem, ali sve smo odradili. To me dodatno satrlo jer preko zime je bilo manje takvih aktivnosti. Možda sam pretjerala, ali to se moralo napraviti.

    Od preparata uzimam aroniju, povremeno mljevenu juku iako već dugo nisam (zglobovi su me ove zime pustili na miru, ne treba biti nezahvalan).

    Dodatno, imam relativno veliko opterećenje na poslu, a možda i više doma (ne djeca, oni su samostalni, nego stare roditelje koji nas iz dana u dan sve više trebaju). Ja sam sad generacija koja je dužna na dvije strane, najmanje, s tim da moji žive 100km dalje, pa to podrazumijeva neizbježno sjedenje za volanom. Ali dobro... proći će ovaj udar umora čim se malo ujednače temperature. Ovo vrijeme mi uništava noge (razlika jutro/popodne je više nego jedan broj) pa trčala baš i ne bih, a hodati nastojim svakodnevno...

    Da, dobro kaže Nanoibeba, datum proizvodnje i te kako ima veze (bit ću 55 uskoro). Izgleda da ću morati uvesti popodnevni predah, barem kratak, jer mi je dan predugačak.
    ne pretjeruj sa setnjama. one te sad mogu dodatno umoriti. popodnevno sunce naglo zagrije, umori i najmanje sto ti treba je setnja poslije posla. odspavaj i setnju polako doziraj

  17. #17
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    A sad ti Peterlin budi pametna od svih nasih savjeta
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 20.03.2017. at 19:28

  18. #18
    zhang avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    GYM
    Postovi
    5,114

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Trudim se. Bila sam u subotu na ranču, orezivali smo voćke s malim zakašnjenjem, ali sve smo odradili. To me dodatno satrlo jer preko zime je bilo manje takvih aktivnosti. Možda sam pretjerala, ali to se moralo napraviti.

    Od preparata uzimam aroniju, povremeno mljevenu juku iako već dugo nisam (zglobovi su me ove zime pustili na miru, ne treba biti nezahvalan).

    Dodatno, imam relativno veliko opterećenje na poslu, a možda i više doma (ne djeca, oni su samostalni, nego stare roditelje koji nas iz dana u dan sve više trebaju). Ja sam sad generacija koja je dužna na dvije strane, najmanje, s tim da moji žive 100km dalje, pa to podrazumijeva neizbježno sjedenje za volanom. Ali dobro... proći će ovaj udar umora čim se malo ujednače temperature. Ovo vrijeme mi uništava noge (razlika jutro/popodne je više nego jedan broj) pa trčala baš i ne bih, a hodati nastojim svakodnevno...

    Da, dobro kaže Nanoibeba, datum proizvodnje i te kako ima veze (bit ću 55 uskoro). Izgleda da ću morati uvesti popodnevni predah, barem kratak, jer mi je dan predugačak.
    Peterlin hug, i svaka cast uopce na balansiranju svega.

  19. #19
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Oprezno s gaziranim im
    sumecim tbl (mg, c vit) ako se ima gastritis..ne sjecam se vise muci li tebe, i to muci moju dobnu skupinu. Meni protiv umora pomaze mjuza i neka brza fizicka aktivnost, nordijsko hodanje je idealan sport za 50+, low impact na zglobove, i ipak radi i gornji dio tijela pa i trbusni misici a ipak imas kardio benefit vise od obicnog hodanja.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 20.03.2017. at 21:22

  20. #20
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Protiv oticanja nogu venotrex, vjezbe poticanja cirkulacije tipa vrtis stopalo u krug il zatezes...ako ti je neka med gimnastika blizu super, ni tamo se ne mozes ozlijedit. Sto manje sjedenja, ako vozite toliko makar pauze...
    Posljednje uređivanje od ina33 : 20.03.2017. at 21:24

  21. #21
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    koliko znam Peterlin ide na jogu i tamo se isteže i opušta.

    ina33
    u mojoj glavi ti ostala u onim godinama kad si rađala, nikako te svrstat u tu stariju dobnu skupinu

  22. #22
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Peterlin, što je juka?
    ja uzimam magnezij u tabletama od slogana (magnezium citrat) i odličan mi je. Ne volim te šumeće jer je unutra ili šećer ili neki nadomjestak.

  23. #23
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ja sam inace godinama odbijala ikakve suplemente, multivitamine i sl "papilova" proizvode (tako ih zovem).
    Ali ove zime, na nagovor kolege, sam uzimala cijelu zimu cink i mg (2x15mg cinka i 200mg Mg, sve iz DM)
    I bilo mi je bolje nego vecinu zima u zadnje vrijeme, nije mi niti jednom pao imunitet da imam problema sa sluznicom u usnoj supljini, nisam se razbolila do nekidan kad sam pokupila mrvicu jacu virozu, i opcenito ne osjecam ni taj proljetni umor kao inace, nego samo polet i dobro raspolozenje jer je proljece.
    Mozda ne skodi probati?

  24. #24
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Od slogara

  25. #25
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    A da se malo više odmaraš kad te tijelo već traži?

  26. #26
    cikla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Vojvodina
    Postovi
    430

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Što radite da si pomognete?
    Pijem čaj od koprive ili jedem seme koprive u medu.
    Šest nedelja u proleće i u jesen pijem svako jutro polen.

  27. #27
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Mislim (ako nisam krivo informirana) da je mg najbolje uzimati u mikrogranulama (ni tablete, ni šumeći). To su vrećice praška/praha koji se samo saspe u usta. (Još da i zaspem . Valjda bi mi trebalo 10 vrećica ).

  28. #28
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    solgarov gentle iron za nisko željezo
    svakodnevno čaj od koprive (oprezno ako imaš nizak tlak)

    kratak popodnevni odmor
    obavezno boravak na zraku - barem šetnja s psom nakon odmora
    u 22 sata u krevet

    nadam se da ćemo ti pomoći

  29. #29
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    evo i kod mene isto - i ja sam zaključila da bih trebala lupiti kontru i što više ići van

    Ali Peterlin, ti ssi negdje moja generacija - mislim da ipak svake godine sva teže podnosimo promjene Na žalost
    Tako je.
    Ja mislim da u toj dobi, oko pedesete, najveću ulogu igra manjak hormona.

  30. #30
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa Vidi poruku
    Peterlin, što je juka?
    ja uzimam magnezij u tabletama od slogana (magnezium citrat) i odličan mi je. Ne volim te šumeće jer je unutra ili šećer ili neki nadomjestak.
    Juka (yucca) je biljka - služi kao diuretik i za detoksikaciju organizma.

    Ovo: http://www.adiva.hr/ljekovita-svojstva-biljke-juka.aspx

    Ja sebi znam kupiti kutiju (Calivita - Pure Yucca) i popiti - dobro mi čini, noge mi otiču manje, a i zglobovi budu bolje.

    * * *
    Citrate nažalost ne mogu - želudac mi to ne podnosi (probala magnezij citrat i kalcij citrat - nula bodova; od preparata s kalcijem mi odgovara kalcij askorbat, a za magnezij još nisam našla pravi osim Donata Mg)
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 21.03.2017. at 07:33

  31. #31
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Tako je.
    Ja mislim da u toj dobi, oko pedesete, najveću ulogu igra manjak hormona.
    To je istina. Hvala na podsjećanju. Morat ću posegnuti za sojinim mlijekom i drugim namirnicama koje sadrže estradiol. Iz glave znam za kokos, ali drugog se ne mogu sjetiti.

  32. #32
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Joj, zato mrzim proljeće, svi procvjetaju, a ja potonem ...
    (i kod mene to nema veze s godinama, tako je od kad pamtim )

    Ali, nema predaje!

  33. #33
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Peterlin, ova juka pomaže kod oteklih nogu?
    Meni nakon radnog dana noge budu neprepoznatljive. Čini mi se da nekad oteknu do kukova.

  34. #34
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj j-la prvotno napisa Vidi poruku
    Peterlin, ova juka pomaže kod oteklih nogu?
    Meni nakon radnog dana noge budu neprepoznatljive. Čini mi se da nekad oteknu do kukova.
    Ovo s oteklinama do kukova mi je poznato. Meni juka pomaže, ali to se ne bi trebalo uzimati stalno, jer "otplavi" i korisne tvari iz organizma. Mislim da je preporuka 3 mjeseca, pa pauza.

    Ja sebi kupim ovaj preparat: http://www.vitamini-hr.com/calivita_...ure_yucca.html

    Imaš i drugih preparata - sirup s klorofilom, viš viš, to se nisam ni sjetila....
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 21.03.2017. at 08:19

  35. #35
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,621

    Početno

    Rekla bi da nam ti možeš dati više savjeta s obzirom na iskustvo i godine.
    Kako i sama kažeš, puno obaveza, a godine ne dozvoljavaju ko nekad. 10 godina je velika razlika. Ja vidim kako mi veće nije bio problem hendlati, dok sad s manjima imam niži prag tolerancije, veći umor, manji polet... A i sad ih je četvero, ne dvoje.
    Dozvoli si popodnevni odmor, bar pol sata. Dovoljno sna, šetnja i zrak mislim da ne mogu škoditi. Nadomjesci vitamina i minerala. Vidim da si ih i sama isprobavala i već otkrila koji ti odgovaraju pa i nama mogu koristiti tvoji savjeti.
    Ja sam primijetila da sam bolje izgurala lanjsko proljeće otkad sam protrčala. Postala sam poletnija i izdržljivija, kondicija dozvoli pojačane napore.
    Korisnim savjetom smatram nordijsko hodanje.

  36. #36
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim (ako nisam krivo informirana) da je mg najbolje uzimati u mikrogranulama (ni tablete, ni šumeći). To su vrećice praška/praha koji se samo saspe u usta. (Još da i zaspem . Valjda bi mi trebalo 10 vrećica ).
    Mg je najbolje uzimati preko kože.
    Kupite mg klorid (čisti, ne nigari), pomiješate u bočici sa destiliranom vodom - koliko mg toliko vode, pustite dva dana da se otopi i špricate po trbuhu i utrljavate dva puta dnevno.

    Sve šumece tablete mg se uopce ne apsorbiraju u tijelu, ako ga pijete u tipu mg klorida onda čupka crijeva jer je prejak i opet se apsorbira manje nego kroz kožu.

  37. #37
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Hvala Peterlin .
    Potražit ću je.

    A slažem se s curama koje su preporučile odmor.

  38. #38
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Uz mg koji nam je svima potreban protiv umora, ključ je u klorofilu.
    Važno je jesti što više zelenog zbog klorofila (istovjetan ljudskoj krvi, razlikuje se u jednoj molekuli, zbog toga nas čisti i daje nam veliku energiju), koprivu i maslačak sa livada (ja radim sok i pijem), jedem na salate. Ako vam je lakše, u ducanima zdrave hrane postoje alge poput spiruline ili chlorelle koje imaju puno klorofila pa njih možete piti u proljeće.

    Rijesila sam tako proljetni umor cijeloj obitelji, vec trecu godinu. + su nam se alergije svele na minimum.

  39. #39
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj Apsu prvotno napisa Vidi poruku
    Mg je najbolje uzimati preko kože.
    Kupite mg klorid (čisti, ne nigari), pomiješate u bočici sa destiliranom vodom - koliko mg toliko vode, pustite dva dana da se otopi i špricate po trbuhu i utrljavate dva puta dnevno.

    Sve šumece tablete mg se uopce ne apsorbiraju u tijelu, ako ga pijete u tipu mg klorida onda čupka crijeva jer je prejak i opet se apsorbira manje nego kroz kožu.
    hvala Apsu puno, nisam znala za ovo špricanje.

    Ja uzimam onaj direkt iz vrećice i druga sam osoba kad ga uzimam. Hvala i za savjet za klorofil.

  40. #40

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    Citiraj Apsu prvotno napisa Vidi poruku
    Mg je najbolje uzimati preko kože.
    Kupite mg klorid (čisti, ne nigari), pomiješate u bočici sa destiliranom vodom - koliko mg toliko vode, pustite dva dana da se otopi i špricate po trbuhu i utrljavate dva puta dnevno.

    Sve šumece tablete mg se uopce ne apsorbiraju u tijelu, ako ga pijete u tipu mg klorida onda čupka crijeva jer je prejak i opet se apsorbira manje nego kroz kožu.
    jel postoji ograničenje na dozvoljenu dnevnu dozu mg?
    Ovo sa špricanjem je dobra fora

  41. #41

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj Apsu prvotno napisa Vidi poruku
    Uz mg koji nam je svima potreban protiv umora, ključ je u klorofilu.
    Važno je jesti što više zelenog zbog klorofila (istovjetan ljudskoj krvi, razlikuje se u jednoj molekuli, zbog toga nas čisti i daje nam veliku energiju), koprivu i maslačak sa livada (ja radim sok i pijem), jedem na salate. Ako vam je lakše, u ducanima zdrave hrane postoje alge poput spiruline ili chlorelle koje imaju puno klorofila pa njih možete piti u proljeće.

    Rijesila sam tako proljetni umor cijeloj obitelji, vec trecu godinu. + su nam se alergije svele na minimum.
    Prosto moram...I hidrogen se razlikuje od vode samo u jednoj molekuli...
    A može neki link, naučnog tipa, za unošenje Mg preko kože? Prvi put čujem da iko ovo zagovara.
    Tj. slažem se sa unošenjem puno hlorofila, ali ne zato što se razlikuje u jednoj molekuli od ljudske krvi (što ako ćemo pravo i ne znači ništa; tačno je da hlorofil ima porfirinski prsten sličan onom u hemoglobinu ali u središtu ima Mg a ne Fe), nego upravo zbog velike količine Mg koju hlorofil sadrži, pa je to najprirodniji oblik unosa Mg u telo....
    Kopriva ima i estrogena osim hlorofila i drugih korisnih sastojaka, pa je verujem i ona dobar domaći izvor fitoestrogena.
    Na temu nemam šta da dodam, već je puno korisnog napisano.

  42. #42
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Hvala pulinka i mene je ovo zasvrbilo. Dakle krv i klorofil sadrze porfirinski prsten koji kod krvi ima atom zeljeza a kod klorofila atom magnezija. A u krvi ima punoooo molekula koje nema u biljkama.

  43. #43
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Citiraj MikiMama prvotno napisa Vidi poruku
    jel postoji ograničenje na dozvoljenu dnevnu dozu mg?
    Ovo sa špricanjem je dobra fora
    Ne postoji
    Koliko vam paše toliko špricate, najbolje nakon tuširanja kad su pore otvorene.
    Dakle u staklenu bocicu sa spricom koliko mg, toliko ga prekrijete s vodom, za dva centimetra više vode.

    Čisti mg klorid kupite u kemigu ili tvornici zdrave hrane.

    Pulinka, nasmijala si me sa hidrogenom
    Sad ću pronać tekst o mg preko kože.

  44. #44
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala pulinka i mene je ovo zasvrbilo. Dakle krv i klorofil sadrze porfirinski prsten koji kod krvi ima atom zeljeza a kod klorofila atom magnezija. A u krvi ima punoooo molekula koje nema u biljkama.
    a grafit i dijamant sadrže iste atome

    kemijo, ime ti je zbunj

  45. #45
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    No, ne stignem sada traziti, malo je informacija o tome, no postoji knjiga od Mark Sicrus - transdermalna terapija magnezijem, u kojoj je sve objasnjeno.
    Koža je nas najveci organ i preko nje dobivamo najviše svega sto na nju stavimo.

    Kako mg oralno najcesce uzrokuje proljev a mg se u crijevima mora duze zadrzati da se apaorbira, tako je uzimanje preko koze najbolji nacin za unos..
    takav mg koji sam gore opisala postupak se zove mg ulje, pomaze i kod upala misica, trudnicama za grceve itd

  46. #46
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Joj boze, pisat na mobitelu u kratko vremena sta imam, uvijek isti rezultati neshvacanja sto je pisac htio reci..
    Uglavnom: http://alternativa-za-vas.com/index....biti-klorofila , klorifil nam je bitan, cisti nas i dize energiju, pojacajte ga ako imate proljetni umor..

  47. #47
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj Apsu prvotno napisa Vidi poruku
    Kako mg oralno najcesce uzrokuje proljev a mg se u crijevima mora duze zadrzati da se apaorbira, tako je uzimanje preko koze najbolji nacin za unos..
    takav mg koji sam gore opisala postupak se zove mg ulje, pomaze i kod upala misica, trudnicama za grceve itd

    Meni ne izaziva proljev, dapače poboljšava mi probavu al mi je upravo ovo boldano palo na pamet da bi mi se najbrže apsorbirao u upaljene mišiće upravo špricanjem po koži (znam imat upale nakon napornih utrki).

  48. #48
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,621

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    a grafit i dijamant sadrže iste atome

    kemijo, ime ti je zbunj
    A ženama tak svejedno drže li olovku u ruci ili kamenčić na prstu! Bitan je C!

  49. #49
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Citiraj Apsu prvotno napisa Vidi poruku
    Mg je najbolje uzimati preko kože.
    Kupite mg klorid (čisti, ne nigari), pomiješate u bočici sa destiliranom vodom - koliko mg toliko vode, pustite dva dana da se otopi i špricate po trbuhu i utrljavate dva puta dnevno.

    Sve šumece tablete mg se uopce ne apsorbiraju u tijelu, ako ga pijete u tipu mg klorida onda čupka crijeva jer je prejak i opet se apsorbira manje nego kroz kožu.
    u tvornici zdrave hrane http://www.tvornicazdravehrane.com/d...00g-nutrigold/ je baš nigari koji onda je ok?????
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 21.03.2017. at 12:03

  50. #50
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    u tvornici zdrave hrane http://www.tvornicazdravehrane.com/d...00g-nutrigold/ je baš nigari koji onda je ok?????
    Ovo nije nigari, piše čisti mg klorid.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •