Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 125

Tema: jednospolne škole

  1. #51
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Sybila prvotno napisa Vidi poruku
    - a sta ce joj taj doktorat kad ju sva ta vjeraka pozadina ionako svede na stroj za radjanje, stroj za odgoj djece i stroj za propagandu i obranu te iste vjere i ideologije. Zalibozenovaca, rekla bi moja majka.
    a nije baš tako. vidi predvodnice - bruna esih, markić...
    Posljednje uređivanje od cvijeta73 : 22.03.2017. at 14:52

  2. #52
    olja avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    522

    Početno

    Citiraj Cocolina prvotno napisa Vidi poruku
    ... zarađuju da boli glava ali nije ih smetalo kad su došli na prvi razgovor ovi su već znali njihovu financijsku situaciju i sukladno tome će plaćati školarinu.
    Ne lezi vraze, ne mozes ni heklati po istoj cijeni. A jel' ucenike slabe platezne moci besplatno skoluju? Fakat bezobrazno. Nije mi jasno kako ljudima koji tu upisuju djecu ovo nije strasno.

    A jednospolne skole, meni odbojna ideja.

  3. #53
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj olja prvotno napisa Vidi poruku
    Ne lezi vraze, ne mozes ni heklati po istoj cijeni. A jel' ucenike slabe platezne moci besplatno skoluju? Fakat bezobrazno. Nije mi jasno kako ljudima koji tu upisuju djecu ovo nije strasno.

    A jednospolne skole, meni odbojna ideja.
    Ima Crkva rješenje i za takve - katoličke škole, doduše ne ovako razdvojene, ali uz neku minimalnu, odnosno plićem džepu prihvatljivu školarinu. Potrudit ću se ovo argumentirati, jer za sada samo naklapam po sjećanju.

    Ont. - gle ovo http://articles.niche.com/pros-and-c...sex-education/

    Nisam sve čitala, ali sam gledala tablicu - na linku je navedeno "za" i "protiv" jednospolnih škola i piše da jednopolne škole ruše spolne stereotipe - ma kako, molim vas lijepo??? Jednospolne škole su GENERATOR spolnih stereotipa. Bar ja tak mislim.

    Kad već nisu uspjeli za većinu, pobrinut će se da odabrana manjina ima tradicionalistički ustrojen mozak. Ili uštrojen.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 22.03.2017. at 15:01

  4. #54
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    a nije baš tako. vidi predvodnice - bruna esih, markić...
    uzori za pozelit

  5. #55
    olja avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    522

    Početno

    Hehe, znaci mogu u skolu, samo eto, ne bas u tu. A ok, ko voli nek' izvoli. Ali i dalje mi je to bljak.

  6. #56

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Citiraj sybila prvotno napisa Vidi poruku
    - a sta ce joj taj doktorat kad ju sva ta vjeraka pozadina ionako svede na stroj za radjanje, stroj za odgoj djece i stroj za propagandu i obranu te iste vjere i ideologije. Zalibozenovaca, rekla bi moja majka.
    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    a nije baš tako. Vidi predvodnice - bruna esih, markić...
    Pitanje je bi li navedene predvodnice dogurale tu gdje jesu da su svoju izobrazbu stekle u jednospolnoj skoli...


    Meni je nakon sve povjesne muke i borbe za jednakopravnost spolova ideja o ponovnom razdvajanju po toj osnovi zastrasujuca.

  7. #57
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    a nije baš tako. vidi predvodnice - bruna esih, markić...
    Strojevi za obranu i propagandu, ukljucila sam ih jos uvijek ostajem na zalibozenovaca

  8. #58
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Sve najgore, iz gore navedenih razloga - segregacija bi bila preblaga riječ za ono što o tome mislim.

  9. #59
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Generalno sam protiv, i grozim se toga... ali...

    Ali sam nedavno naletila na neki članak, ne sjećam se je li se radilo o UK ili SAD-u... no neka je profesorica engleskog napravila eksperiment samo s nastavnom jezika i književnosti. Krenula je od toga da cure tradicionalno imaju bolje, a dečki lošije ocjene iz tog predmeta, i onda je jedan/neke razrede razdvojila po spolu na nastavi engleskog, i nakon x vremena dečki su počeli imali znatno bolje ocjene... kao nije im bio bad pričati o književnosti, poeziji, ufurati se u takve sadržaje... kao pred curama kad su se samo pravili važni. To sam zapamtila kao bit članka, morala bih se sjetiti gdje sam ga čitala da nađem link.

    Mislim, samo kao crtica. I dalje se grozim ideje kao takve .

  10. #60
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    pih...ko im je kriv sto nisu imali mamu ko Peterlin

  11. #61
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    iskreno, meni ide na živce taj pluralizam u školstvu i inače ne volim sve te alternativne škole. ni montessori, ni waldorfsku ni home schooling ni elitne privatne škole ni internate ni slobodne škole ni ništa.
    i ovaj naš sustav, i bez kurikularne reforme mi je sto puta bolja opcija od bilo koje navedene.
    : ostarila:
    Posljednje uređivanje od cvijeta73 : 22.03.2017. at 15:46

  12. #62
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Citiraj Sybila prvotno napisa Vidi poruku
    Apsolutno grozno. Nikad ne bih dijete upisala u takvu skolu, bila ona svjetovna ili vjerska. Interakcija medju spolovima i rodovima je izuzetno bitna za pravilnu socijalizaciju, da ne spominjem medjusobno uvazavanje, postovanje...pa i demistifikaciju tog strasnog suprotnog spola. Imaju i neke feministicke ideje o odvojenim razredima zbog dokazane preferencija decki u jednom i curica u drugim predmetima, ali to mi je jednako glupo kao i da idem lijeciti ospice umjesto da cijepim dijete.
    A ovo kako je gore napisano - da curica ide u skolu i samo skola do doktorata - a sta ce joj taj doktorat kad ju sva ta vjeraka pozadina ionako svede na stroj za radjanje, stroj za odgoj djece i stroj za propagandu i obranu te iste vjere i ideologije. Zalibozenovaca, rekla bi moja majka.

    Da se razumijemo, u mom svijetu, sve skole bi uz zdravstveni i gradjanski odgoj te radionice za poticanje samopostovanja i sl. dobile i domacinstvo trebaju djeca znati zasiti gumb, prepoznati otrovne biljke i upotrijebiti sarafciger - sva djeca podjednako.
    Potpisujem svako slovo.

  13. #63
    Vlattka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    435

    Početno

    Slazem se s Cvijetom. Zavrsila sam faks na kojem smo se stalno bavili skolama. Nemam iskustva niti sam ikad bila u bilo kojoj od navedenih skola, ali dojam (iz onoga sto sam na faksu saznala) mi je ostao sljedeci: sve je to divno i krasno, al ne zivimo u svijetu koji izgleda kao waldorfska skola. O homeschoolingu imam iskljucivo negativno misljenje.

  14. #64
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    iskreno, meni ide na živce taj pluralizam u školstvu i inače ne volim sve te alternativne škole. ni montessori, ni waldorfsku ni home schooling ni elitne privatne škole ni internate ni slobodne škole ni ništa.
    i ovaj naš sustav, i bez kurikularne reforme mi je sto puta bolja opcija od bilo koje navedene.
    : ostarila:
    Slažem se. Waldrofsku sam posebno prekrižila kada je susjeda upisala tamo svog malog, nakon što je promijenio 3 osnovne i maltretirao djecu gdje god je došao. I onda se hvalila kako ide tamo jer je ekstra inteligentan.

  15. #65
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Mislim da svaka vrsta skole i skolovanje kod kuce, ako se dobro provodi, moze u odredenom podrucju razvoja biti dobra za odredeno dijete.

    Da li bi svoje malde dijete upisala u skolu samo sa curicama? pa naravno da ne bih. Njoj je najveca radost skolski drustveni zivot, i zaljubljivanje , pa posljedicno i kokodakanje sa prijateljicama o tome. Znacajno bih joj smanjila bogatstvo drustvenog zivota.
    Jasno da je najvaznija stvar na svijetu.

  16. #66
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    Slažem se. Waldrofsku sam posebno prekrižila kada je susjeda upisala tamo svog malog, nakon što je promijenio 3 osnovne i maltretirao djecu gdje god je došao. I onda se hvalila kako ide tamo jer je ekstra inteligentan.
    Mislim da se sam ideja škole i provodenje te skole kod nas u Hrvatskoj uopce ne moze usporedivati.
    Isto tako profil ucenika koji takvu skolu pohadaju u svijetu i oni koji takvu skolu pohadaju kod nas se prilicno razlikuje.
    Osobno nikad ne bih dijete upisala u Hrvatsku verziju (ne bih vjerojatno niti da je u nekoj drugoj drzavi, ali to ne znaci da nekom drugom ne moze odgovarati.)

  17. #67
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    veli on da su pričali o tome na satu, doveli neke zaključke i danas treba to sve sročiti da nećem zgleda na engleskom jeziku.


    ujedno je pitao frenda Ruđeraša kaj on misli o tome kao i o jednospolnim razredima, reko je da mu je to isto, a ima jednu curu u razredu, curu iz Ženske gimnazije nije htio pitat
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 23.03.2017. at 12:38

  18. #68
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    završila sam mješane škole, studirala na muškom i osebujnom fer-u i radila u elektroobrtu kad sam krenula na cesi radionice o spolu i rodu (koje su isto bile miješane) i otkrila kako npr. cesi prima samo ženske članice. to me u potpunosti šokiralo i kad su mi malo objasnile i pročitala sam nešto literature shvatila sam da možda stvarno ima smisla da žene teže izražavaju mišljenje i da se muškarci tradicionalno nameću u diskusijama. zahvaljujući mojoj mladosti i sredini u kojoj sam se to kretala to mi je bilo čudno i teško prihvatljivo, ali danas mislim da je istinito.
    ipak, jednospolne škole za tako nešto nisu rješenje, nego odgoj u duhu uvažavanja različitosti.
    dok sam držala instrukcije uvijek sam govorila curicama da se ne rješavaju zadaci razmišljajući s pišom nego mozgom i nadam se da sam bar neku navela na put matematike i fizike.

  19. #69
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,089

    Početno

    Citiraj mamitzi prvotno napisa Vidi poruku
    dok sam držala instrukcije uvijek sam govorila curicama da se ne rješavaju zadaci razmišljajući s pišom nego mozgom i nadam se da sam bar neku navela na put matematike i fizike.
    Na međunarodnom istraživanju TIMSS (iz matematike i prirodoslovlja) naši učenici četvrtaši pokazuju znatnu razliku u spolu - učenici su bolji u matematici od učenica. Kad to čuju naši ljudi, uopće se ne začude, a ta razlika na međunarodnoj razini ne postoji, dakle, djevojčice su jednako uspješne u matematici kao dječaci, odnosno, dječaci jednako uspješni kao djevojčice.

    Nije do raznosponih škola jer i druge zemlje imaju miješane škole.

  20. #70
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj Sybila prvotno napisa Vidi poruku
    A ovo kako je gore napisano - da curica ide u skolu i samo skola do doktorata - a sta ce joj taj doktorat kad ju sva ta vjeraka pozadina ionako svede na stroj za radjanje, stroj za odgoj djece i stroj za propagandu i obranu te iste vjere i ideologije. Zalibozenovaca, rekla bi moja majka.
    Pa da se znaju fino ponašati u društvu i razgovarati inteligentno, a ne da baljezgaju gluposti
    To im otvara vrata direktno do nekog finog gospodina za udaju. Samo bi bilo dobro da preskoče koji razred, jer će bit prestare kad doktoriraju. Tko će ih s 28 godina ženit

  21. #71
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Na međunarodnom istraživanju TIMSS (iz matematike i prirodoslovlja) naši učenici četvrtaši pokazuju znatnu razliku u spolu - učenici su bolji u matematici od učenica. Kad to čuju naši ljudi, uopće se ne začude, a ta razlika na međunarodnoj razini ne postoji, dakle, djevojčice su jednako uspješne u matematici kao dječaci, odnosno, dječaci jednako uspješni kao djevojčice.

    Nije do raznospolnih škola jer i druge zemlje imaju miješane škole.
    Ovo mi je baš čudno. Kod mene u osnovnoj školi u top 5 iz matematike i fizike je bio jedan dečko, a u srednjoj matematičkoj je bilo 2/3 muških, ali po rezultatima slabijih. Opet je jedan bio istaknuti muški, ostalo u "eliti" opet cure. Karijere očekivano nisu proporcionalne uspjehu u školi. Kako se tko našao, kako je tko imao sreće i što općenito netko smatra uspješnim, nemamo svi ni ista mjerila ni ista očekivanja. Ili smo mi jako atipični, ili se nešto jako promijenilo.

  22. #72
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    I da, apsolutno sam protiv razdvajanja.

  23. #73
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ja sam išla i u MIOC i na ETF, i koliko mi se čini bilo je podjednako oba spola na oba mjesta, i bilo je 'genijalnih' i cura i dečki, tj. onih koji su bili izvrsni, iznadprosječni među iznadprosječnima u matematici.

    Ono što JEST bilo primjetno na mom osobnom primjeru je to da su u srednjoj školi cure uglavnom bile bolje učenice, odlične, isticale se, dok su matematički iznadprosječni dečki u mom razredu uglavnom bili samozatajni, i nisu se baš isticali, da bi recimo rasturili na prijemnima na faksi i kasnije kao studenti. (opet, niti jedan od tih genijalaca nije napravio ništa posebno što se tiče karijere)

  24. #74
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,089

    Početno

    Sve ono otprije su naši dojmovi, koji mogu biti i statistički točni.
    Ovo s TIMSS-om je izmjereno.

    Bilo bi zanimljivo vidjeti je li ova razlika i prije postojala ili je novija činjenica.

  25. #75
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    da, jasno, ovo su samo moji dojmovi, a statistika je druga stvar.

    Ono što sam htjela reći je da je moj dojam iz školovanja - a mislim da je to i generalno točno - da su djevojčice prosječno bolje učenice, a da se dečki jače ističu u jednom području, što je sasvim sigurno opet posljedica očekivanja prema djevojčicama od kojih se očekuje da budu mirne, dobre, savjesne itd.

  26. #76

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,140

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    što je sasvim sigurno opet posljedica očekivanja prema djevojčicama od kojih se očekuje da budu mirne, dobre, savjesne itd.
    ... i što bi se jednospolnim školama dodatno potenciralo.

  27. #77
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,089

    Početno

    Slažem se s obje.

  28. #78
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam išla i u MIOC i na ETF, i koliko mi se čini bilo je podjednako oba spola na oba mjesta, i bilo je 'genijalnih' i cura i dečki, tj. onih koji su bili izvrsni, iznadprosječni među iznadprosječnima u matematici.

    Ono što JEST bilo primjetno na mom osobnom primjeru je to da su u srednjoj školi cure uglavnom bile bolje učenice, odlične, isticale se, dok su matematički iznadprosječni dečki u mom razredu uglavnom bili samozatajni, i nisu se baš isticali, da bi recimo rasturili na prijemnima na faksi i kasnije kao studenti. (opet, niti jedan od tih genijalaca nije napravio ništa posebno što se tiče karijere)
    Ja sam isti profil, ali možda malo stariji - provincijska varijanta mioca, matura 1980, a nakon toga ETF dok se još nije zvao FER.

    U srednjoj školi - 20 dečki i 8 cura u razredu. Studij - mi smo ona generacija bez dečki (kad su ih poslali u vojsku odmah nakon mature). Upisalo nas se 80 i to je pretežno bila ženska populacija. Rekao je prof. Tomo Bosanac u svom pozdravnom govoru "poštovane kolegice" jer kolege koji su ovdje ili su pali godinu ili su nesposobni za vojsku.... Na stranu primjerenost te izjave (drugačiji su bili kriteriji i nismo bili toliko osjetljivi) ali nekako nam ništa nije falilo. Ženska generacija muškog studija... ali bilo je i dečki i to vrhunskih. Neki su kasnije ostvarili karijeru u inozemstvu gdje i danas rade (ima ih po raznim kontinentima - sveučilištima i raznim poslovima), a nažalost, neki ostavili kosti u ratu, ufff...

  29. #79
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    .. imam i ja genijalaca s faksa koji su ostvarili super karijere, neki su radili i kod Elona Muska - ovo sam govorila o srednjoškolskom razredu

  30. #80
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    .. imam i ja genijalaca s faksa koji su ostvarili super karijere, neki su radili i kod Elona Muska - ovo sam govorila o srednjoškolskom razredu
    Što se srednje škole tiče - zapravo isto...

    Ali kad pogledam sebe - bratemili, u današnje vrijeme imati posao u struci = karijera

    Tko zna što čeka našu djecu - ekipa iz Ružičnjaka zna: KKK (Kinder - Kirche - Küche). Možda ih zato roditelji tamo i upisuju. Samo ne znam što čeka dječake iz Lotrščaka. Jer od njih se valjda očekuje da zarade i za ove iz Ružičnjaka. Gdje je škanicl???

  31. #81
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,621

    Početno

    Petrelin, sva se naježim na ovo ostavili kosti u ratu.
    Bila sam u miješanim školama. U srednjoj, iako MIOC, bilo nas je 13 cura, 16 dečki.
    Za miješane sam škole.
    Moja zapažanja s kuminih promocija na FER-u:
    Diploma - oko 1/3 žena. Promocija magistarskog - oko 2/3 žena.

  32. #82
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Citiraj mamitzi prvotno napisa Vidi poruku
    .
    dok sam držala instrukcije uvijek sam govorila curicama da se ne rješavaju zadaci razmišljajući s pišom nego mozgom i nadam se da sam bar neku navela na put matematike i fizike.
    ja sam većinu instrukcija imala dečkima ( kao osnovna i srednja škola), studentima pol-pol, moja generacija pol-pol

  33. #83
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Citiraj Nera prvotno napisa Vidi poruku
    Moja zapažanja s kuminih promocija na FER-u:
    Diploma - oko 1/3 žena. Promocija magistarskog - oko 2/3 žena.
    je na Feru je tak a kod mene, drugi faks od FER-a, nas max. 10-15 cura na godinu upisalo sve skupa strojarstvo i brodogradnju , s time da su cure išle više na brodogradnju.
    sad cura ima definitivno više,ali nikako 1/3

  34. #84
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    KKK (Kinder - Kirche - Küche).
    Na stranu jednospolne škole, meni je moj dio života u kojem ne moram privređivati, nego samo KK ( bez Kirche), daleko mirniji i draži od onog u kojem sam radila i imala KK.
    Dovoljno sam dugo i u jednom i u drugom da mogu komparirati. I uopće mi ne bi bilo krivo da kćer diplomira i onda bude imala tu mogućnost da se bavi samo KK. Iako, teško da će se to dogoditi sa mojom lavicom

  35. #85
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,621

    Početno

    Mene uopće ne bi smetalo KK da si financijski mogu priuštiti. Našla bi si ja zanimacija sa strane: vrtek, trčanje, planinarenje, malo na selo, malo na more...

  36. #86
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    moje mišljenje je i dalje da žena kod nas i dalje ne može imati karijeru i djecu ako nema dobro organizirani baka servis - ili pak toliko novaca da može poplaćati razne pomoći u kući, ali ni to baš nije ostvarivo jer bolesno dijete eventualno može ostati s bakom, s tetom čuvalicom teže.

  37. #87
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Na stranu jednospolne škole, meni je moj dio života u kojem ne moram privređivati, nego samo KK ( bez Kirche), daleko mirniji i draži od onog u kojem sam radila i imala KK.
    Dovoljno sam dugo i u jednom i u drugom da mogu komparirati. I uopće mi ne bi bilo krivo da kćer diplomira i onda bude imala tu mogućnost da se bavi samo KK. Iako, teško da će se to dogoditi sa mojom lavicom
    Eh, različiti smo... Meni osobno to ne bi odgovaralo, ali ne bih imala ništa protiv da sam mogla odabrati i biti doma s djecom do treće godine mlađeg sina. Ja sam uvijek za mogućnost izbora svima, ali mnogi od nas si to ne mogu priuštiti - ni muški ni ženski članovi društva.

  38. #88
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Eh, različiti smo... Meni osobno to ne bi odgovaralo, ali ne bih imala ništa protiv da sam mogla odabrati i biti doma s djecom do treće godine mlađeg sina. Ja sam uvijek za mogućnost izbora svima, ali mnogi od nas si to ne mogu priuštiti - ni muški ni ženski članovi društva.
    Tako i ja. Dok sam u beskonačnoj ljubavi s mužem ne bih ni ja radila, a kad malo "zagužvamo" drago mi je da imam solidan posao, imam bolju "pregovaračku poziciju". Drugačije bi bilo da sam nasljednica pa da mi je svejedno. Premda vjerujem da sam manje psihički opterećena poslom da bi bilo i manje gužvovitih situacija.
    Osim toga i meni i MM-u je bolja pozicija ako oboje radimo, jer ne moramo opet trpiti nemoguće na poslu. Imamo olakšanu opciju otići i preživjeti prijelazni period. Puno je teže trpiti ako znaš da si ne možeš dopustiti da odeš (ili barem misliš da si ne možeš dopustiti).

  39. #89

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Na stranu jednospolne škole, meni je moj dio života u kojem ne moram privređivati, nego samo KK ( bez Kirche), daleko mirniji i draži od onog u kojem sam radila i imala KK.
    Dovoljno sam dugo i u jednom i u drugom da mogu komparirati. I uopće mi ne bi bilo krivo da kćer diplomira i onda bude imala tu mogućnost da se bavi samo KK. Iako, teško da će se to dogoditi sa mojom lavicom
    Citiraj Nera prvotno napisa Vidi poruku
    Mene uopće ne bi smetalo KK da si financijski mogu priuštiti. Našla bi si ja zanimacija sa strane: vrtek, trčanje, planinarenje, malo na selo, malo na more...

    Ja imam diplomu, financijske mogucnosti i zivot koji se vec 14 godina stjecajem okolnosti svodi manje, vise na KK. I unatoc tome sto si mogu priustiti gotovo sve sto zelim, mislim da je prava steta i za mene osobno, ali i za drustvo sto ne radim i ne privredjujem. Po meni je to itekako vazna i znacajna potreba ljudi (fizicka, psihicka, drustvena...).

  40. #90
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj Aurora* prvotno napisa Vidi poruku
    Ja imam diplomu, financijske mogucnosti i zivot koji se vec 14 godina stjecajem okolnosti svodi manje, vise na KK. I unatoc tome sto si mogu priustiti gotovo sve sto zelim, mislim da je prava steta i za mene osobno, ali i za drustvo sto ne radim i ne privredjujem. Po meni je to itekako vazna i znacajna potreba ljudi (fizicka, psihicka, drustvena...).
    Dobro je sve isprobati pa vidjeti što ti paše, ako si to možeš priuštiti. Ja sam isto stjecajem okolnosti bila par mjeseci bez posla i nakon 2 mjeseca nisam se više dobro osjećala. Sad sam baš prezasićena. Sad mi se pola radnog vremen čini baš OK
    Tako si ja zamišljam život u Danskoj. Možeš uzeti malo pauzu pa se vratiti među radni svijet. Ovdje se teže odlučiti za to iako ima super primjera. Ima i muških KK tipova, sigurno se slično osjećaju. Da su završili mušku školu, možda bi ZNALI da oni moraju brinuti o obitelji pa ne bi bilo premišljanja što bi željeli.

  41. #91
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    baš sam nedavno rekla da mogu birati uvijek bi radila (možda bi bila do 2 ili 3 godine doma s djecom) ali bi kuhinju, peglu i usisavači sl. delegirala profesionalcima. slično razmišlja mm (mislim da bi on ipak bio skloniji biti domaćin nego ja domaćica)

  42. #92
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj mamitzi prvotno napisa Vidi poruku
    baš sam nedavno rekla da mogu birati uvijek bi radila (možda bi bila do 2 ili 3 godine doma s djecom) ali bi kuhinju, peglu i usisavači sl. delegirala profesionalcima. slično razmišlja mm (mislim da bi on ipak bio skloniji biti domaćin nego ja domaćica)
    Potpis na sve, uključivo i stav muža. I moj bi se bolje snašao kao domaćin, a ja bih na dulje staze prolupala i izludila sve oko sebe. Isprobala sam to, imala 2 mjeseca plaćenog dopusta i g.o. između dva posla. Podivljala sam skoro....jeeva dočekala regularno radno vrijeme.

  43. #93
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    što mislite o njima, možete se obazreti i na jednospolne razrede
    Ni svijet nije jednospolan, a škole pripremaju za život. Tko misli da će djeci pomoći stakleno zvono?

  44. #94
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Ni svijet nije jednospolan, a škole pripremaju za život. Tko misli da će djeci pomoći stakleno zvono?
    Pa ne misle da će im pomoći. Misle ih profilirati da ne odstupaju od patrijarhalne tradicije. Takva nam je trenutna vlast.

  45. #95
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Ni svijet nije jednospolan, a škole pripremaju za život. Tko misli da će djeci pomoći stakleno zvono?
    Misle oni roditelji koji jesu za "jednospolni" život u smislu "jednako smo vrijedni, ali samo žena se može itd. itd. jer je to njena biološka uloga (da stoji doma itd.), a samo muškarac itd.". U smislu pomoći će da prihvate zadatosti, a ne da dobijaju sad neke "lude ideje" pa su onda nezadovoljne bezveze.U mojim očima je to odmoć' ženi, a ne pomoć, ali sigurno danas u HRV i svijetu imaš puno ljudi koji se vraćaju na tradiciju i misle da je pomoć, a ne odmoć'.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 27.03.2017. at 10:11

  46. #96
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Misle oni roditelji koji jesu za "jednospolni" život u smislu "jednako smo vrijedni, ali samo žena se može itd. itd. jer je to njena biološka uloga (da stoji doma itd.), a samo muškarac itd.". U smislu pomoći će da prihvate zadatosti, a ne da dobijaju sad neke "lude ideje" pa su onda nezadovoljne bezveze.U mojim očima je to odmoć' ženi, a ne pomoć, ali sigurno danas u HRV i svijetu imaš puno ljudi koji se vraćaju na tradiciju i misle da je pomoć, a ne odmoć'.
    Da, mislim da dio njih uistinu misli da je ženi olakšan život na taj način.
    Ali dio njih "zna" gdje je ženi mjesto.
    Mislim da generalna ideja nije da ponizi ženu, ali u sklopu s tradicijom ispadne zlo i naopako.

  47. #97
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Da, mislim da dio njih uistinu misli da je ženi olakšan život na taj način.
    Ali dio njih "zna" gdje je ženi mjesto.
    Mislim da generalna ideja nije da ponizi ženu, ali u sklopu s tradicijom ispadne zlo i naopako.
    Pa da... slijedeći korak mogao bi biti ukidanje prava glasa ženama, jer tako bi im bilo lakše... Ženama bi se nudila zaštita (ili "zaštita") a njihovi muški ionako znaju već sada što je za njihove družice bolje. Neš ti napretka...

  48. #98
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Nemam ništa protiv postojanja jednospolnih škola, kao ni vjerskih, waldorfskih, ovakvih, onakvih - not my cup of tea, ali za svakog ponešto.
    U našoj današnjici ono što najviše cijenim su jednake mogućnosti za školovanje i sport bez obzira na spol.

  49. #99
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Da, mislim da dio njih uistinu misli da je ženi olakšan život na taj način.
    Ali dio njih "zna" gdje je ženi mjesto.
    Mislim da generalna ideja nije da ponizi ženu, ali u sklopu s tradicijom ispadne zlo i naopako.
    Lakši za mene je uvijek s navodnicima utoliko što neće znati da je drugo moguće i što neće propitkivati. Zaštita isto. Odakle su lakši i zaštita krenuli... nije toliko važno, jer je slučajni ili namjerni cilj te vožnje, po meni, zlo i naopako.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 27.03.2017. at 16:45

  50. #100
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Pa da... slijedeći korak mogao bi biti ukidanje prava glasa ženama, jer tako bi im bilo lakše...
    A meni je teško razumjeti da se barem 50% muškaraca i žena svjesno odriče prava na glasanje, i nikad ne glasaju. A na mjesnim izborima odriče se i 70% ljudi.
    Čemu im onda pravo glasa kad ga ne žele?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •