Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 125

Tema: jednospolne škole

  1. #1
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno jednospolne škole

    što mislite o njima, možete se obazreti i na jednospolne razrede

  2. #2
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,500

    Početno

    Meni je to grozno i bezvezno. Smarram da djeca trebaju imat priliku druzit se tijekom skole sa djecom suprotnog spola, spoznavat razlike i slicnosti, ucitiiz takvih odnosa a uostalom i zaljubiti se bar nekoliko puta vec u osnovnoj

  3. #3
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Pomorske skole su tradicionalno jednospolne i kao takve funkcioniraju oduvijek. Svakih par godina pojavi se jedna ucenica, inace su sami muski.
    No, kako ce oni i u buducnosti na svom radno mjestu biti u jednospolnom okruzenju, to je sasvim normalno.

  4. #4
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    jel predaju i istospolni profesori?

  5. #5
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Pomorske skole su tradicionalno jednospolne i kao takve funkcioniraju oduvijek. Svakih par godina pojavi se jedna ucenica, inace su sami muski.
    No, kako ce oni i u buducnosti na svom radno mjestu biti u jednospolnom okruzenju, to je sasvim normalno.
    da, ali u tom slučaju nije zabranjen upis drugom spolu, zar ne?
    isto tako i u medicinskoj prevladava jedan spol. u generaciji bude po koji dječarac
    i metalna je pretežito muška
    no to nije jednospolna škola

  6. #6
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa to, jedna stvar je škola koja je po definiciji jednospolna, a drugo je kad se u neku školu 99% upisuju cure ili dečki. Ovo prvo je grozno - ali srećom ne postoji kod nas, a drugo ne znam kako bi se spriječilo.

  7. #7
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    da, ali u tom slučaju nije zabranjen upis drugom spolu, zar ne?
    isto tako i u medicinskoj prevladava jedan spol. u generaciji bude po koji dječarac
    i metalna je pretežito muška
    no to nije jednospolna škola
    x
    jednospolne su ovi opus dei ružičnjaci i lotršćak, kako se već zove.
    meni je to...ma ne moram ni reć, sve znate :D

  8. #8
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    ovo sam tražila samo vaš sud


    ja sam išla u tradicionalno mušku srednju školu , ali naš razred je bio pol-pol, sami sebi dovoljni,

    muž je išao u tradidionalno mušku školu u kojoj je bilo možda sve skupa max. 10 cura u sva četiri razreda, sestra je išla u tradicionalno žensku školu i imali su 2-3 dečka u razreda koje su držali ko kap na dlanu.

    upisala sam "muški" faks na kojem je bilo i cura i iz Mioca i iz kulture, radim u "muškoj" firmi gdi je samo računovodstvo žensko, ok ima sad i nekih mlađih cura u projektu, i koja žena u radioni.

  9. #9
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo prvo je grozno - ali srećom ne postoji kod nas, a drugo ne znam kako bi se spriječilo.
    kako ne postoji?
    lotršćak za dečke i ružičnjak za cure. sad će i u rijeci otvoriti.
    opus dei - duhovni vođa il kako već.
    osnovač rino institut, odnosno katolička crkva.
    Posljednje uređivanje od cvijeta73 : 22.03.2017. at 10:43

  10. #10
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je to grozno i bezvezno. Smarram da djeca trebaju imat priliku druzit se tijekom skole sa djecom suprotnog spola, spoznavat razlike i slicnosti, ucitiiz takvih odnosa a uostalom i zaljubiti se bar nekoliko puta vec u osnovnoj
    zaljubiti se možeš i izvan škole

  11. #11
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    deder jelena.O reci ti nama svoje mišljenje, ne budi škrtica

  12. #12
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    a joj to je takva minorna pojava, da je isto kao da ne postoji

  13. #13

  14. #14
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    a joj to je takva minorna pojava, da je isto kao da ne postoji
    pusti ti to, eto njih i u rijeci.

  15. #15
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    deder jelena.O reci ti nama svoje mišljenje, ne budi škrtica

    pomažem klincu, ima referat iz toga

    u moje doba nije bilo takvih škola ali je bilo razreda, većinom više problema je bilo u ženskim razredima, dok je tučnjave i pijančevina bilo u muškim razredima.

    kak je bilo kad ste vi išli u školu? mi smo jako jedni drugima pomagali, napose kaj nas je bilo samo trećina zagrepčana u razredu, nije bilo ni nekih preseravanja a ni pijančevina, dečki su bili zaštitnički nastrojeni prema curama

  16. #16
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    znam da postoje te škole, ali to je endemična pojava u našem društvu. Npr. neki dečko iz razreda moje kćeri je odselio u Irsku, i sad tamo ide u isključivo mušku školu - ne znam je li to tamo uobičajeno, ili on ide u nekakvu privatnu školu (sumnjam).

  17. #17
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    što mislite o njima, možete se obazreti i na jednospolne razrede
    Pa neke su škole silom prilika takve - ne baš jednospolne, ali s prevladavajućim spolom. Na primjer, u medicinskim prevladavaju cure, a u tehničkim i drvnim dečki...

    Kod mog mlađeg sina je u razredu jedna djevojka i 25 dečki. Da bar ima još jednu kolegicu... ali kaže moj sin da se ona ne žali jer je povlaštena, hehehe... ( to ONI misle, trebalo bi nju pitati...)

  18. #18
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    jelena.O, evi ti na Wikipediji ima članak...

  19. #19
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    kad sam ja išla u srednju nas je bilo pol-pol, a u svim drugim razredima sve skupa je bilo max. 5 cura, vjerujem da ih sada ima više, ko i na faksu vidim da ima sve više i više cura.


    ali sestra je završila veterinu, jedvice dobila staž, odradila ga na selu jel joj je bila želja praksa velikih domaćih životinja, ne ljubimaca, i kasnije nije nigdje mogla dobiti posao svaki put odbijena jer je ženska, završila posle još jedan faks i sad se bavi svojom drugom ljubavi.

  20. #20
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Inače, kad smo kod mišljenja - ne bih dijete upisala u jednospolnu školu, ali eto, ispalo je da se našao u razredu koji je gotovo izrazito muški. Zezam ga da će morati u školu stranih jezika, da se druži s curama.

    Ont. jednospolne škole su danas fakat arhaizam, ali nije čudo - ako se kod nas rodna teorija i službeno zove IDEOLOGIJOM (jer ima hrpu protivnika, naročito među velikim vjerskim zajednicama koje zagovaraju tradicionalizam). Meni je to na granici kršenja osnovnih ljudskih prava, ali eto - svaka roba ima kupca.

  21. #21
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    u vrijeme Gaja je bila škola s dva ulaza kroz jedan išle samo cure, kroz drugi samo dečki, taj natpis još i sad stoji na školi u koju je išla moja mama ko djete ali u mješani razred.

  22. #22
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    jedna cura iz njegovog razreda je otišla u žensku gimnaziju

  23. #23
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    u vrijeme Gaja je bila škola s dva ulaza kroz jedan išle samo cure, kroz drugi samo dečki, taj natpis još i sad stoji na školi u koju je išla moja mama ko djete ali u mješani razred.
    Moja svekrva je išla u Račkoga u osnovnu školu i tako je bilo. I danas piše na ulazima "Djevojčice" i "Dječaci"

  24. #24
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,088

    Početno

    Ako je za referat, evo: http://www.rino-institut.hr/UserDocs...ole---novo.pdf

    Mene nisu uvjerili. Daju hrpu tvrdnji - o boljoj disciplini, o tome kako nema zadirkivanja (kao da dječaci i djevojčice zadirkuju samo djecu suprotnog spola), o boljem podučavanju u homogenim skupinama - pa nisu svi dječaci istih sposobnosti i interesa, kao ni djevojčice.

    Drugo, tvrde da najbolje akademske rezultate u Velikoj Britaniji imaju jednospolne škole, a nisu njihovi rezultati tako dobri zato što su jednospolne, nego zato što se radi o skupim privatnim školama koje imaju najbolje uvjete rada, i vrlo selektivno upisuju učenike itd. Jednospolne su zato što su to oduvijek bile, drže se tradicije. Znamo da to nije i naša tradicija.

    Škole koje su u Zagrebu jednospolne imaju toliko malo učenika da moraju imati kombinirane razrede, a u za slanje djeteta u 21. stoljeću u centru Zagreba u kombinirani razred, ja bih tražila puno čvršće argumente od ovih. Ako ne znate što su kombinirani razredi, to su razredi u kojem jedna učiteljica u istoj učionici drži nastavu 2. i 3. razredu (npr.) u isto vrijeme i dijeli vrijeme i pažnju između dvije skupine učenika.
    Posljednje uređivanje od Jurana : 22.03.2017. at 11:02

  25. #25
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Da, uvijek mi je bio jeziv taj natpis Djevojčice i Dječaci, ali Ružičnjak mi je još biserniji
    ako u Ružičnjaku ne uče krpati čarape, nisu ništa napravili

  26. #26
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Škole koje su u Zagrebu jednospolne imaju toliko malo učenika da moraju imati kombinirane razrede, a u za slanje djeteta u 21. stoljeću u centru Zagreba u kombinirani razred, ja bih tražila puno čvršće argumente od ovih. Ako ne znate što su kombinirani razredi, to su razredi u kojem jedna učiteljica u istoj učionici drži nastavu 2. i 3. razredu (npr.) u isto vrijeme i dijeli vrijeme i pažnju između dvije skupine učenika.
    ahahhaa, ali bitno da imaju argument boljeg podučavanja u homogenim skupinama

  27. #27
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    ne mislite da više zadirkivanja ima u ženskih razredima, kao i pretjerivanje u oblaćenju

  28. #28

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    nl
    Postovi
    654

    Početno

    Ja sam isla u gimnaziju s 32 cure i 6 muskih, to je bilo strasno.

    Ostavilo mi je traume za citav zivot (bit ce da ih na Rodinom forumu pokusavam zalijecit).

  29. #29
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Čini mi se da se jednospolne škole otvaraju samo radi umanjivanje tj.preveniranja problema i da bi nastavnicima bilo lakše. Manje konflikata, manje zaljubljivanja, lakše je kolektivno upravljati sličnim glavama.

  30. #30
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    ja svoju nagovaram da ide u takvu gimnaziju Zbog lokacije škole

  31. #31
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    zašto stalno zaljubljivanja?

    u jednoj fazi sam i ja bila zaljubljena u jednog dječarca iz razreda, ali je to ispalo više simpatija, a hodala sam poslije s dečkom iz škole s druge strane grada

  32. #32
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    ja svoju nagovaram da ide u takvu gimnaziju Zbog lokacije škole
    žensku?

    jel to možda i jednosmjenska?

  33. #33
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Nemam ništa protiv istospolnih škola. Neka svatko odlučuje za sebe. No, u malim mjestima će se to dogoditi malo nikada jedva skupimo razred, kamoli odvojiti po spolu. Tako da, to ostaje "problem" samo velikih gradova.

  34. #34
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    Da, uvijek mi je bio jeziv taj natpis Djevojčice i Dječaci, ali Ružičnjak mi je još biserniji
    ako u Ružičnjaku ne uče krpati čarape, nisu ništa napravili
    pa eto ti, išla malo na stranice, ružičnjak ima radionicu šivanja gumbi i vezanja vezica. a lotrščak ide u tehnički muzej i ima odgojnu radionicu stablo želja i ciljeva.

  35. #35
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,088

    Početno

    Moglo je i biti radionica uljepšavanja vs. istraži svoju budućnost: http://www.telegraph.co.uk/news/2016...n-open-letter/

  36. #36

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,135

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    pa eto ti, išla malo na stranice, ružičnjak ima radionicu šivanja gumbi i vezanja vezica. a lotrščak ide u tehnički muzej i ima odgojnu radionicu stablo želja i ciljeva.
    A u Ružičnjaku nema želja i ciljeva jer se zna što je želja i cilj u životu svake djevojčice i djevojke
    Ma muka mi je samo dok čitam ovako u fragmentima...

  37. #37
    Vlattka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    435

    Početno

    Predivno. Informacijom o kombiniranim razredima sam osobito oduševljena

  38. #38
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,500

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    zaljubiti se možeš i izvan škole
    je al ne steknes iskustvo kako zavodit kao kad si vise u tom raznospolnom okruzenju

    Vise prilika i iskustva cuda radi na tom polju
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 22.03.2017. at 12:31

  39. #39
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    uglavnom, ja ne razumijem ni zašto postoje muški i ženski wc, a kamoli škola

  40. #40
    Dalm@ avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2006
    Postovi
    958

    Početno

    Lotrščak i Ružčnjak? Zbilja?


  41. #41
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    pa eto ti, išla malo na stranice, ružičnjak ima radionicu šivanja gumbi i vezanja vezica. a lotrščak ide u tehnički muzej i ima odgojnu radionicu stablo želja i ciljeva.
    Onda bi se moj mlađi sin dobro snašao ondje - dok se samo sjetim koliko me gnjavio da ga učim heklati, a ljevak je pa mi nije uspijevalo... Na kraju je sam naučio, sigurna sam da zna lančić. I šivati gumbe zna, bome i ostalo. Trebalo mu je još dok ga je zanimalo krpanje poderanih plišanih igračaka (zvali smo to "estetska kirurgija") he he he...

    Bome mi sad to dobro dođe, jako sam ćorava pa mi treba netko drugi navesti iglu. Offt. nove naočale stižu mi za desetak dana.

    Ont. ja mislim da SVA djeca nove generacije premalo rade rukama i sasvim praktične stvari, ne samo djevojčice. Ali takva su došla vremena.... Nostalgičari su tu prepoznali svoju priliku i eto Ružičnjaka i Lotrščaka. Mhm...toliko o ravnopravnosti spolova. Svaki može imati svoju školu, hehehe...

  42. #42
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Onda bi se moj mlađi sin dobro snašao ondje
    Pa ne bi ti dopustili mlađem sinu da se upiše u Ružičnjak, u tome i je stvar

  43. #43
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    Pa ne bi ti dopustili mlađem sinu da se upiše u Ružičnjak, u tome i je stvar
    To znači samo da su ONI na gubitku....

    Ali napisala sam već negdje gore - svaka roba ima kupca.

  44. #44
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    ma treba svima uvesti ponovo domaćinstvo

  45. #45
    Cocolina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    864

    Početno

    od mog muža, njegov bratić je upisao curicu u Ružičnjak, mlađi sin ide tamo u jaslice jer dok on krene u školu otvorit će se i škola za dječake.
    oni su jako veliki vjernici, zarađuju da boli glava ali nije ih smetalo kad su došli na prvi razgovor ovi su već znali njihovu financijsku situaciju i sukladno tome će plaćati školarinu.
    mislim da ovi su curicu upisali ovdje jer ne žele da se druži s dečkima nego bitna je samo škola, škola i do doktorata tako.

  46. #46
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    ne bih svojoj djeci dozvolila da idu u takve skole, meni je to uzasno
    ne mislim tu na gore vec navedene pretezno muske ili zenske skole
    u mom gradu ima vjerska osnovna skola i znam samo da su razredi iskljucivo muski ili iskljucivo zenski
    ono, ne fala, pa cak da nema ni taj vjerski moment

  47. #47
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,373

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    pa eto ti, išla malo na stranice, ružičnjak ima radionicu šivanja gumbi i vezanja vezica. a lotrščak ide u tehnički muzej i ima odgojnu radionicu stablo želja i ciljeva.
    Genijalno.
    Osjecam se ko u romanu.

  48. #48
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,373

    Početno

    Ne bih djecu nikad u jednospolnu osnovnu. Mozda bih upisala u srednju, ako bi dijete pokazalo interes i ako bi skola po nekom kriteriju bila znacajno bolja od ostalih u ponudi.
    Dakle, to bi mi bio jednaki kriterij kao i vjereska komponenta.

  49. #49
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Apsolutno grozno. Nikad ne bih dijete upisala u takvu skolu, bila ona svjetovna ili vjerska. Interakcija medju spolovima i rodovima je izuzetno bitna za pravilnu socijalizaciju, da ne spominjem medjusobno uvazavanje, postovanje...pa i demistifikaciju tog strasnog suprotnog spola. Imaju i neke feministicke ideje o odvojenim razredima zbog dokazane preferencija decki u jednom i curica u drugim predmetima, ali to mi je jednako glupo kao i da idem lijeciti ospice umjesto da cijepim dijete.
    A ovo kako je gore napisano - da curica ide u skolu i samo skola do doktorata - a sta ce joj taj doktorat kad ju sva ta vjeraka pozadina ionako svede na stroj za radjanje, stroj za odgoj djece i stroj za propagandu i obranu te iste vjere i ideologije. Zalibozenovaca, rekla bi moja majka.

    Da se razumijemo, u mom svijetu, sve skole bi uz zdravstveni i gradjanski odgoj te radionice za poticanje samopostovanja i sl. dobile i domacinstvo trebaju djeca znati zasiti gumb, prepoznati otrovne biljke i upotrijebiti sarafciger - sva djeca podjednako.

  50. #50
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    pomažem klincu, ima referat iz toga

    u moje doba nije bilo takvih škola ali je bilo razreda, većinom više problema je bilo u ženskim razredima, dok je tučnjave i pijančevina bilo u muškim razredima.

    kak je bilo kad ste vi išli u školu? mi smo jako jedni drugima pomagali, napose kaj nas je bilo samo trećina zagrepčana u razredu, nije bilo ni nekih preseravanja a ni pijančevina, dečki su bili zaštitnički nastrojeni prema curama
    U osnovnjaku nas je bilo 31 dijete, cca pola pola po spolu, a u gimnaziji 37 od čega 6 dečkiju a ostalo cure.

    Moja osnovna i srednja škola odgojile su me da prihvaćam jednako i prijatelje i prijateljice, da smo svi isti i da si svi pomažemo, a tako smo i funkcionirali.
    Nije bilo klanova, tučnjava i ogovaranja.

    Mislim da sam imala puno sreće tijekom tih osamdesetih/devedesetih, u Zagrebu (Maksimir i centar).

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •