Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 125 od 125

Tema: jednospolne škole

  1. #101
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    A meni je teško razumjeti da se barem 50% muškaraca i žena svjesno odriče prava na glasanje, i nikad ne glasaju. A na mjesnim izborima odriče se i 70% ljudi.
    Čemu im onda pravo glasa kad ga ne žele?
    Odriču se ljudi (kao što isama znaš) i prava na rad. To ipak nije isto i nikad ne može biti isto kad svojom voljom odlučiš biti uzdržavani član obitelji ili kad nemaš mogućnosti izbora. Ovo prvo je slobodan izbor i to podržavam. Ovo drugo je opasno igranje sa ljudskim pravima i slobodama i za svaku je osudu.

  2. #102
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    A meni je teško razumjeti da se barem 50% muškaraca i žena svjesno odriče prava na glasanje, i nikad ne glasaju. A na mjesnim izborima odriče se i 70% ljudi.
    Čemu im onda pravo glasa kad ga ne žele?
    ne bih rekla da se odricu prava. nego bas naprotiv, koriste svoje pravo da (ne)daju glas. jer i to je izbor. pogotovo u situaciji kad si primoran birati manje zlo
    Posljednje uređivanje od magriz : 27.03.2017. at 23:30

  3. #103
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam išla i u MIOC i na ETF, i koliko mi se čini bilo je podjednako oba spola na oba mjesta, i bilo je 'genijalnih' i cura i dečki, tj. onih koji su bili izvrsni, iznadprosječni među iznadprosječnima u matematici.

    Ono što JEST bilo primjetno na mom osobnom primjeru je to da su u srednjoj školi cure uglavnom bile bolje učenice, odlične, isticale se, dok su matematički iznadprosječni dečki u mom razredu uglavnom bili samozatajni, i nisu se baš isticali, da bi recimo rasturili na prijemnima na faksi i kasnije kao studenti. (opet, niti jedan od tih genijalaca nije napravio ništa posebno što se tiče karijere)
    Pa kad između genijalnog uma i karijere nema direktne uzročno posljedične veze. Trumpova je pun svijet. A opet uspijeh u životu ili karijeri je relativan pojam, ono što nekome jest, drugome nije.
    Posljednje uređivanje od šafran : 28.03.2017. at 07:25

  4. #104
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    ne bih rekla da se odricu prava. nego bas naprotiv, koriste svoje pravo da (ne)daju glas. jer i to je izbor. pogotovo u situaciji kad si primoran birati manje zlo
    Da, povećani udio stanovništva koje ne glasa je iskazivanje općeg nezadovoljstva. Ja marljivo glasam, i svaki put kažem da mi je zadnji put. Gradski moram ići, tu se još uvijek nadam da ima šanse za promjenu.

  5. #105
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Ma Hr je još savim ok, jest da se teško živi, ali gdje molim ne, ako ne nasljediš koji miliun, ali ima srca i duše. Hebeš zemlju bez toga, a takvih je večina zapadne Eu.

  6. #106
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Super mi je ta recenica... al hebes sve... tu imas s kime na kavu, tu ima srca i duse.
    Samo pameti nema.
    Posljednje uređivanje od Cubana : 04.04.2017. at 08:41

  7. #107
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj šafran prvotno napisa Vidi poruku
    Ma Hr je još savim ok, jest da se teško živi, ali gdje molim ne, ako ne nasljediš koji miliun, ali ima srca i duše. Hebeš zemlju bez toga, a takvih je večina zapadne Eu.
    Potpuno razumijem o čemu pričaš.

    Prije par godina sam bila nadomak ozbiljne odluke da odselimo u zap.Europu radi boljih poslovnih prilika i "nikakve" situacije u ovoj našoj zemlji al sam onda nekako iznenadno spoznala i one dobre strane (ovo o čemu pričaš) i odlučili smo ostati (zasad). Par službenih putovanja tamo mi je osvijestilo neke stvari.

    Nije da mi ne smetaju mnoge stvari i situacija u zemlji, itekako al ono fokusirala sam se na ono što mi je kod nas dobro u odnosu na tu zemlju gdje smo planirali preseliti.
    U tu zemlju više ne bih ni u ludilu, možda neku drugu jednog dana..., al sad uživam baš u tim sitnicama koje život znače a imam ih tu kod sebe svakodnevno i to u obilju
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 04.04.2017. at 10:18

  8. #108
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Super mi je ta recenica... al hebes sve... tu imas s kime na kavu, tu ima srca i duse.
    Samo pameti nema.
    Tako nam je kako nam je, mislim da se nikada u HR situacija neće bitnije promijeniti, između ostaloga i zbog našeg mentaliteta.

    Srećom, u EU smo i granice su otvorenije nego ikada, i smatram da svatko tko je ovdje nezadovoljan bolje da pokuša potražiti sreću drugdje nego da pljuje po domovini i ne mrdne prstom da nešto promijeni tu gdje je sada.
    Politiku i način funkcioniranja države teško da možemo mijenjati ali sebe i smjer svog života možemo.
    Meni i mojoj familiji nije baš bajno ali borimo se, i ne bih otišla odavde ni za kakve pare.

  9. #109
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Ja vjerujem da svi koji su ovdje, a nezadovoljni su, vec samim time sto nisu otisli nesto mijenjaju.
    Ako nista drugo onda kriticnu masu nezadovoljnih koja moooozda nesto nekada i promijeni.

  10. #110
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Citiraj mamasch prvotno napisa Vidi poruku
    Tako nam je kako nam je, mislim da se nikada u HR situacija neće bitnije promijeniti, između ostaloga i zbog našeg mentaliteta.

    Srećom, u EU smo i granice su otvorenije nego ikada, i smatram da svatko tko je ovdje nezadovoljan bolje da pokuša potražiti sreću drugdje nego da pljuje po domovini i ne mrdne prstom da nešto promijeni tu gdje je sada.
    Politiku i način funkcioniranja države teško da možemo mijenjati ali sebe i smjer svog života možemo.
    Meni i mojoj familiji nije baš bajno ali borimo se, i ne bih otišla odavde ni za kakve pare.
    Moram se složiti s lošom prognozom vezano uz promjene, ali savjeti tipa, odi ako ti se ne sviđa!, baš užasni. Dobila sam slične savjete od fanatičnih vjernika. Otkud ta ideja - mi smo ovdje zapišali zemlju smrdljivije od ostalih i kome se ne sviđa neka ide. Post mi je malo kontradiktoran - "nek ide tko ne misli mrdat prstom, al zapravo ne možeš ništa promijeniti, eventualno sebe". Je l isti taj princip treba primijeniti u braku, u školi, u odnosima s porodicom i prijateljima. Koliko treba čovjek odustati od sebe i mijenjati sebe?
    Ne znam ni koliko mora biti "mrdanje prstom" da se broji u mrdanje. Je li dovoljno ostati, kao što kaže cubana? Je li dovoljno izložit se batinama razjarenih katolika? Mora li se aktivirati u politici ili je ipak bolje ostati u struci u kojoj si jak?

  11. #111
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    Mislim da zbilja nije fer da, ako netko ima prilike otići potražiti svoju sreću u nekoj drugoj zemlji za koju smatra da je perspektivnija i da će ga više usrećiti, to ne napravi, ali redovno truje svoju okolinu pričom kako mu je ovdje odvratno i kao je nesretan i da je Hrvatska sranje.
    To je - za mene - krajnje nepoštovanje onih koji su dali zdravlje i živote da bi postojala RHrvatska (OK, nisu željeli ovakvu zajebanu državu ali eto nisu mogli predvidjeti za što su se na kraju izborili i što će se događati par desetljeća kasnije), ali i onih koji nemaju želju otići nego ostaju i bez pljuvanja i sipanja gadosti trude se (pre)živjeti.
    Prošli post nema veze sa vjerom/religijom i naglašavanju pripadnosti bilo kojoj od onih koje opstaju u HR, mada mislim da smo ipak većinski katolička zemlja i mogli bismo pokazivati malo više poštovanja prema vjerskoj i kulturološkoj tradiciji pa bismo možda mogli u nekoj budućnosti razviti malo više zajedništva koje bi nam možda bilo temelj za promjene u društvu i državi.
    Ja se recimo trudim biti jaka kao majka dvoje djece koja su budućnost, jaka na poslu da se za mene mogu reći samo riječi hvale, jaka kao partnerica mom nevjenčanom suprugu da održimo vezu do kraja života...
    Ne mislim da moram ići u politiku da bih nešto promijenila, već osjećam da se sa tom svojom snagom činim boljom osobom i razvijam bolje odnose sa drugima u svojoj okolini, a samim time nešto i mijenjam, zar ne?
    Mrdam prstom u svojem mikrokozmosu i već vidim rezultate, a kako će tek biti ako dobro odgojim svoju djecu da idu istim stopama?
    Nije li to promjena (nabolje), a nisam pritom nikoga uvrijedila, zakinula nizašta, niti "katolički razjareno" povrijedila?

  12. #112
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Nda, dok tako svi djelujemo u svom mikrokozmosu, za to vrijeme drugi djeluju u NAŠEM makrokozmosu.
    U tome je problem. Ne mrdamo za NAŠ makrokozmos jer nam je udobno u svom. Tako nas odgajaju desetcima godina.
    Posljednje uređivanje od čokolada : 05.04.2017. at 13:20

  13. #113
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Mamasch, uopće ne vidim nikakvu vezu između tvog odgovora i mog posta. Nisam ni napisala da tvoj post ima religijsku podlogu, nego da identičnu poruku dobivam od vjerskih fanatičara.

    Osim toga 2013. sam u mirnom prosvjedu bila okružena organiziranim vjerskim fanatičarima od kojih me morala štiti policija da me ne prebiju, na to sam (nespretno) referirala. To apsolutno nije nešto prema čemu ja mogu pokazivati poštovanje. Niti želim biti okružena ljudima koji umišljaju da "više vole Hrvatsku", niti mi pada ne pamet da organiziram život tako da im bude ugodnije maltretirati drugačijeg. Jako podsjeća na neka mračna vremena. Možda zato što jesu.

    Trenutno živim u svom mikrokozmosu. Ali to nije dugoročno rješenje.

  14. #114
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Nda, dok tako svi djelujemo u svom mikrokozmosu, za to vrijeme drugi djeluju u NAŠEM makrokozmosu.
    U tome je problem. Ne mrdamo za NAŠ makrokozmos jer nam je udobno u svom. Tako nas odgajaju desetcima godina.
    E da, ja pišem i brišem svoj post, ali da to je to.

  15. #115
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Nda, dok tako svi djelujemo u svom mikrokozmosu, za to vrijeme drugi djeluju u NAŠEM makrokozmosu.
    U tome je problem. Ne mrdamo za NAŠ makrokozmos jer nam je udobno u svom. Tako nas odgajaju desetcima godina.
    Ovo.
    Jesam ja upala u neki paralelni svijet u kojem je bolje pokriti se po usima i praviti se da ne vidis sranja oko sebe nego ih nazvati pravim imenom i potruditi se promijeniti? Otkad je kritika "pljuvanje po domovini"?
    I gdje to mi kao ateisti zadiremo u bilo kakvu tradiciju katolicku? Jel ja rusim crkve i zabranjujem mise? Ne, samo ne zelim da mi svecenik odredjuje sto cu raditi s vlastitom vaginom. Nes ti bezobrazluka i nepostovanja, umislis si da bi upravljala vlastitim tijelom i zivotom!
    Jedno je prezivljavanje, a nesto sasvim drugo zivot u nekoj okolini, a s obzirom da je rat davnih dana zavrsio, mislim da je sasvim u redu da ne pristajemo na puko prezivljavanje, nego da trazimo zivot sa svim sto donosi.

  16. #116
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    a majke ti, uvijek isto, kao oni nosioci spomenica iz 1941, koji su 30 godina nakon rata spominjali rat i čuvanje tekovina NOB-a, a svaku kritiku proglašavali petom kolonom, unutarnjim neprijateljem i antidržavnim elementom.

  17. #117
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    a majke ti, uvijek isto, kao oni nosioci spomenica iz 1941, koji su 30 godina nakon rata spominjali rat i čuvanje tekovina NOB-a, a svaku kritiku proglašavali petom kolonom, unutarnjim neprijateljem i antidržavnim elementom.
    Orjunom, itd. Apsolutno se slažem s čokoladom, odlično poentirano. Kao i s Jelenom.Gdje je granica ugodnog života u mikrokozmosu... pa dok te makrokozmos ne izmlati - određuje svatko sam za sebe.Milijun puta sam to spominjala, ali odličan mi je tu film "Životi drugih" - možeš se ti sakrit, ali ako se svi skrijemo, dođe ti povampireni makrokozmos na tvoja vrata, u tvoj krevet.Opet, jednako tako mi je mrsko agitiranje i prozivanje u stilu "di si bija"... bio je to jedan moj svojedobno turnoff od aktivizma za prava neplodnih kad se cura koja je proživljavala x-tu intiminu muku našla prozvana što dan nakon spontanog maltene nije došla jer tko će se boriti ako ne mi.Gdje je granica balansa - ne znam, pitam se svaki dan.

  18. #118
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Moram se složiti s lošom prognozom vezano uz promjene, ali savjeti tipa, odi ako ti se ne sviđa!, baš užasni. Dobila sam slične savjete od fanatičnih vjernika. Otkud ta ideja - mi smo ovdje zapišali zemlju smrdljivije od ostalih i kome se ne sviđa neka ide....
    LOL, pravo "u sridu". Baš... Inače, meni je trenutno u mom "mikrokozmosu" ok ali apsolutno odbijam bilo otići zato što se nekom ne sviđa što i kako razmišljam i radim, ili ostati zato da "radim za veće dobro". Ostajem zato što mi je tu za sad dobro, ako zaključim da će nama ili djeci biti bolje vani onda kupimo krpe.
    Kad će biti promjena? Kad se skupi dovoljna masa ljudi ovdje da počnu o državi razmišljati kao o pravnom okviru i dvostranom odnosu u kojem mi državu plaćamo a ona nam je dužna nešto za te novce i raditi i ispunjavati svoju svrhu- a to je biti na usluzi i korist građanima. A ne da smo mi tu zbog nje a ona ideal kojem je eto dovoljno da se gordo zove "Hrvatska" a ostalo sve trulež i jad. Tek onda ćemo se i maknuti dalje. Znači - de facto - kad napokon masovno uvedemo malo racia u naš odnos prema državi. A toga trenutno nigdje na vidiku...

  19. #119
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Citiraj mamasch prvotno napisa Vidi poruku
    Tako nam je kako nam je, mislim da se nikada u HR situacija neće bitnije promijeniti, između ostaloga i zbog našeg mentaliteta.
    Da, da, to je taj južnjački mentalitet Ima on svojih dobrih, ali dabome i loših strana, kao i recimo germanski

  20. #120
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Super mi je ta recenica... al hebes sve... tu imas s kime na kavu, tu ima srca i duse.
    Samo pameti nema.
    Definiraj pamet

  21. #121
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Potpuno razumijem o čemu pričaš.

    Prije par godina sam bila nadomak ozbiljne odluke da odselimo u zap.Europu radi boljih poslovnih prilika i "nikakve" situacije u ovoj našoj zemlji al sam onda nekako iznenadno spoznala i one dobre strane (ovo o čemu pričaš) i odlučili smo ostati (zasad). Par službenih putovanja tamo mi je osvijestilo neke stvari.

    Nije da mi ne smetaju mnoge stvari i situacija u zemlji, itekako al ono fokusirala sam se na ono što mi je kod nas dobro u odnosu na tu zemlju gdje smo planirali preseliti.
    U tu zemlju više ne bih ni u ludilu, možda neku drugu jednog dana..., al sad uživam baš u tim sitnicama koje život znače a imam ih tu kod sebe svakodnevno i to u obilju
    Ma jasno, to je to. Ima tako južnjaka kojima više odgovara recimo germanski mentalitet, a ima i germana kojima više odgovara onaj južnjački, u svakom žitu ima kukolja
    Šalu na stranu, ali dok je svijeta i vijeka uvijek će se pljucat rodna gruda, gdje god se ona nalazila. Dok ne upoznaš recimo njemačke "pljuvaonice" misliš da svi misle onu - što južnije, to tužnije.

  22. #122

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Mamasch, uopće ne vidim nikakvu vezu između tvog odgovora i mog posta. Nisam ni napisala da tvoj post ima religijsku podlogu, nego da identičnu poruku dobivam od vjerskih fanatičara.

    Osim toga 2013. sam u mirnom prosvjedu bila okružena organiziranim vjerskim fanatičarima od kojih me morala štiti policija da me ne prebiju, na to sam (nespretno) referirala. To apsolutno nije nešto prema čemu ja mogu pokazivati poštovanje. Niti želim biti okružena ljudima koji umišljaju da "više vole Hrvatsku", niti mi pada ne pamet da organiziram život tako da im bude ugodnije maltretirati drugačijeg. Jako podsjeća na neka mračna vremena. Možda zato što jesu.

    Trenutno živim u svom mikrokozmosu. Ali to nije dugoročno rješenje.
    Dobivala sam i ja potpuno iste komentare od ateistickih fanatika komentirajuci clanke ili statuse na fb. Pa cak i uvredljive komentare na nacionalnoj osnovi. Bas od onih koji se nazivaju tolerantnima, liberalnima, otvorenima.
    Uvijek sam tvrdila i tvrditi cu, fanatici su prisutni na obje strane, podjednako zadrti, uvredljivi i primitivni.
    Jedino sto vjernika sasvim sigurno ima vise Ne bih rekla zato sto su vjernici, nego zato sto statisticki veci dio populacije spada u vjernike, pa se tu moze naci vise kukolja.

  23. #123
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    rehab, slažem se da je statistika u pitanju
    Jedino ja stvarno nisam nikad u životu upoznala ateista koji koristi retoriku - ja više volim Hrvatsku od vjernika, a vi vjernici idite u inozemstvo ako vam se ovdje ne sviđa (i pustite nas ateiste da uživamo u sekularnoj Hrvatskoj). Možda prije 1988., ali nisam ja bila dovoljno stara tada da to primjećujem. Tako da je moj dojam uvjetovan time što ni u jednoj raspravi nisam čula/pročitala da se danas koristi ta retorika. Više ona tipa - vi ste primitivci, vraćate nas u srednji vijek.

  24. #124
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Jučer sam naletila na ovaj članak.
    Svidjelo mi se to razlikovanje javnog i privatnog patrijarhata. E sad za prognoze ne znam što bih rekla, al držim nam fige
    Kad se bolje prouče rezultati različitih istraživanja, pokazuje se da je tijekom tranzicijskog razdoblja povećan retorički pritisak na žene da se ‘retradicionaliziraju’, ali taj pritisak zapravo nije dao znatnije rezultate - objašnjava Inga Tomić-Koludrović. Ono što je ojačalo to je “javni patrijarhat”, u što spada vladajuća ideologija, pa tako i pozivi iz crkvenih i konzervativnih krugova na vraćanje tradicionalnoj ulozi žena kao majki i domaćica. Međutim, u svakodnevnom životu, u svojim obiteljima, žene su nastavile širiti svoj prostor slobode.

  25. #125
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Iz istog teksta
    U socijalizmu je vladajuća ideologija zagovarala emancipaciju žena, no muškarci kod kuće nisu radili ništa, govorili su da neće raditi “ženske poslove”, pa ni onda kad su oni bili bez posla, a žena je radila. Danas imamo dva kontradiktorna pritiska na žene: s jedne strane tu su pozivi na retradicionalizaciju iz Crkve, nekih političkih stranaka i novih civilnih inicijativa. No istodobno postoji i pritisak egalitarne norme, kaže Petrić, premda manje uočljiv, kroz medije, TV serije, politiku. Dakle, postoji jedno ravnovjesje tih sila, religioznost ne igra ulogu koja joj se pripisuje. “Nisam siguran hoće li se možda za 15 godina stvari promijeniti, kad odrastu generacije koje se socijaliziraju uz jaki konzervativan pritisak. Istraživanja mladih već pokazuju da su današnje generacije znatno konzervativnije od svojih roditelja

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •