Stranica 8 od 23 PrviPrvi ... 67891018 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 351 do 400 od 1125

Tema: Odbrojavanje 3/17 by Giovi

  1. #351
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Inače su mi ciklusi 30-33 dana. Može biti pomak od dan ili dva. Temipirane odnose smo imali 12. i 13.4., a već 10 dana uzimam progesteron. Sad, ili se stvarno nešto uhvatilo, ili još nisam dobila jer nije vrijeme, ili progesteron odgađa M, ili su u šumi.
    Nekako mislim da je je još rano za test, ali mislim da ću ga napraviti dan ili to jutro prije bete, čisto da lakše podnesem loše vijesti. Ne mogu opet tuliti na telefon kad mi jave rezultate

  2. #352
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Dobro jutro, dugo sam na nogama vec, ali sad imam par minuta pa nastavljam.

    Slazem se sa svima da razlika u godina među djecom ne bi trebala biti imalo važna. Nije ni meni, kad racionalno promislim. To je bila nasa zelja, ali mozda smo malo i kasno krenuli realizirati je. Vec sam pisala, prvi put sam zatrudnila odmah, u prvom cjelovitom ciklusu. I mislila kako ce tako biti i sljedeci put. A sve je, samo tako nije. Sad je vec ta "mala" razlika iza nas, vise ne razmišljam o njoj, bar ne tako cesto. Ali o svojim godinama uopce ne razmišljam. Ni blizu se ne osjecam starom za jos jedno dijete. Iako bi i tu trebala mozda malo uključiti razum i znanje iz biologije :D
    Munkice i Nivana, držim fige najjače!

  3. #353

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    765

    Početno

    Jutro!

    Natalie - čujem te haha, i mene su u subotu omamile 2 čaše crnog vina. Kao da sam popila 2 litre. Baš sam se opustila!

    Curke vibram za plusiće! Jedan imamo, ajmo dalje!

    Ja sutra na HSG...Strašno sam nervozna. Stigli su mi nalazi pape i briseva - uredni. Eto. Još jedna kvačica.
    Glupa sam, vibram sama sebi da HSG ne bude ok pa da imam razlog zašto nisam trudna. Nisam baš normalna. Valjda me još ono vino od subote drži.

  4. #354
    Natalie38 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    201

    Početno

    November.Ne govori molim te. Ubile me case vina. Cijeli dan jucer se nisam mogla maknuti, MM je morao kuhati rucak umjesto mene . Nisam dosla sebi cijeli dan.

    Niti meni nije ta razlika ne znam koliko bitno. Ja imam jos tri sestre od koje du dvije mlade od mene 16 i 13 godina. Osjeti se razlika ali smo nerazdvojne i nikada nije bio problem. Naprotiv.

    A kako dalje? Laganiti. Niti se ne nadam. Kako sam vec napisala previse sam vremena potrosila na razmisljanje brojanje I sl. Kad pomislim da sam mogla sve te sate provesti sa kcerkicom mi je slabo.
    Sad se veselim ljetu, godisnjem, pripremam se polako za maraton 15.05. ( ne, nisam sportski tip i dali ce prezivjeti 6 km je neizvjesno al reko, super su majice pa bih i ja jednu ).
    Uglavnom, zelim uzivati u zivotu bez opterecenja.
    Al to ne znaci da se necu vise druziti sa vama. Naprotiv, od srca cu se veseliti vasim plusicima 
    Nisam, gibam malo raditi. Pa popodne u bascu. Stigle mi flance bakinog paradajza iz Slavonije pa jedva cekam da ich posadim.

  5. #355
    tocekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,373

    Početno

    November ja držim fige da ti sve bude ok da se malo situacija smiri (mislim na stres oko dugog odbrojavanja) i da nakon HSG-a tj, u ovom ciklusu ostaneš T. Ne si vibrati neprohodne jajovode (makar znam da bi ti na neki način bilo psihički lakše naći razlog dužeg odbrojavanja).
    Posljednje uređivanje od tocekica : 24.04.2017. at 11:21

  6. #356

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    765

    Početno

    Ma znam draga, naravno da želim da je sve ok, mada mi se ta želja (da je sve ok) dosta sudara za željom da pronađem razlog zašto nema još bebe. Pa mi je kaos u glavi.

    Kako se uopće liječe neprohodni jajovodi?

    Teško da ćemo ovaj ciklus napraviti nešto, jer dragi ide na spermio u petak, dotad moramo apstinirati, a meni će O biti ja mislim u četvrtak/petak...Sutra ću više znati. Tko zna..Možda se i desi čudo!

  7. #357
    MonaLi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,163

    Početno Odbrojavanje 3/17 by Giovi

    November - nemoj htjeti neprohodne jajovode jer postoji mala šansa da se propusu tokom pretrage ali ako su bas neprohodni to se ne liječi. Jednostavno moraš na vantjelesnu oplodnju. Sto mozda odmah rezultira trudnoćom ali nema pravila. Tako da uvijek je bolje imati otvorenu opciju i spontanog začeća nego da se to isključi. Sretno


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Posljednje uređivanje od MonaLi : 24.04.2017. at 14:25

  8. #358
    Vlattka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    435

    Početno

    November, držim fige da pretraga prođe ok!
    Hvala svima na vibracijama, nadam se da će upaliti Imam još dosta do testiranja, ali vjerojatno ću imati i neki trenutak slabosti ranije, hahaha. Ne znam zašto to uopće radim prije vremena, al ne mogu si pomoći.

  9. #359

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    532

    Početno

    vlatka znam kako ti je, ja vec sad polako tapkam u mjestu, i svrbe me prsti...za testicem......valjda necu ovaj mjesec baciti previse novaca...:D

  10. #360

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    2,806

    Početno

    lista za: 25.04.2017.


    (ne)čekalice:

    Nivana ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~32.dc
    Munkica~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 31.dc
    Marle ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~27.dc
    vlatka~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 27.dc


    Odbrojavalice:

    Chiara~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 21.dc
    šiškica~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 18.dc
    Točekica ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~13.dc
    November ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~12.dc
    Fitnessgirl ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~9.dc
    mami2~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~5.dc
    Kremar ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 5.dc
    Sarasvati~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~4.dc
    Zelena vila ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~4.dc

  11. #361
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Dobro jutro svima!

    Kako je tko danas? Ja ću tipkati svome ginekologu i dogovoriti pregled, regularan, a uz njega, vjerujem, imat ćemo i dug razgovor. Barem ga ja zamišljam dugim.

    Nivana i Munkice, nadam se lijepim vijestima!!

  12. #362
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Jutro!

    Hvala, Sarasvati! Sad sam već počela pipkati cerviks. Čini mi se da je otvrdnuo, a to baš i nije dobro. I kosa mi je danima čudna. Inače je kovrčava, a sad više liči na mokrog vrapca uključenog u struju.

    Ja sam počela zapisivati što sve trebam pitati prije konzultacija s doktorom jer nakon što me bombardira s hrpom novih informacija zaboravim pola toga pitati. Ali to sam ja.

    November, javi rezultate.

  13. #363
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    E ne znam što bi mokri vrabac uključen u struju na glavi značio? :D Nadam se da ćemo ga početi pamtiti kao simptom trudnoće

  14. #364
    marle avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Postovi
    222

    Početno

    mami meni sutra 3dc. Uranila vještica pa se nisam stigla niti nadati..

    Ostalim ljubičicama više sreće ~°~°~°~°~°~°~°~°~

  15. #365

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    765

    Početno

    Ja razumijem šta je mokri vrabac uključen u struju jer takva je moja kosa prirodno hahah. Nije smiješno
    Ošišala sam se predobro, kosa mi je porasla (imala sam retro pixie!), i sad imam onaj superkul bob i divan je dok su se pokloni puno truda i pažnje, al nedo mi bog da samo osušim kosu i to je to, ili još gore da ju pustim da se sama suši.

    Ja sam jučer pišnula trakicu čisto iz zabave, nema O na vidiku, i bolje, da je bar čim kasnije ovaj mj da stignemo bebiti joj.

    Jutros se opet izlijala neka sluzasta tekućina iz mene (bez boje i bez mirisa, kao voda!), tako mi je već jednom bilo, šta je to? Kao O sluz ali vodenasta, i imam osjećaj da sam se popiškila koliko toga bude. To mi je bilo prije koji mjesec već.

  16. #366
    tocekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,373

    Početno

    ja sam htjela pixie ali frizerka me nije htjela šišati tako jer mi kosa strši pa sam dobila bob (ali onak neuredan jer moja kosa svoju politiku vodi).
    Vodeni iscjedak( baš sad razmišljam da je to vrlo ružan izraz-iscjedak ) može biti na početku plodnog razdoblja(a plodno razdoblje je vrlo široki pojam) , prije nego što se pojavi eggwhite.

  17. #367

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    765

    Početno

    Evo me.

    Prvo smo radili uzv, vidi se vodeći folikul na lijevom jajniku, o će biti kroz cca 3 dana.
    Dr je dugo radio uzv i vidio 2 ciste na lijevoj strani koje nisu na jajniku već na jajovodu...Zatim smo radili sono koji je potvrdio to što je vidio. Desni jajovod prohodan a lijevi ima 2 cistične tvorbe sa pregradama, on sumnja da je hidrosalpinks. Osjetila nisam ništa, skroz bezbolno.
    Rekao mi je da mi je mogućnost za prirodnu trudnoću 50 posto.
    Preporuča IVF uz blagu stimulaciju. Čekamo još petak i spermiogram.
    Ništa mi nije objašnjavao oko tog začepljenja, tj.hidrosalpinksa...Koliko sam ja izguglala to se prije IVF treba riješiti jer smanjuje šanse pošto je ta tekućina u jajovodu embriotoksična.

    Šta dalje?Isplakala se jesam, ali nekako želim čuti još mišljenja prije konačne odluke...

  18. #368
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    November nisam čula za taj pojam...nekako mi polovično njegovo objašnjenje. Šanse 50 posto, a jedan jajovod ima embriotoksičnu tekućinu. Nije ništa govorio kako riješiti taj hidrosalpiks? Hoćeš li vidjeti tog doktora nakon spermiograma?

    Grlim te.

  19. #369

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    532

    Početno

    vecer zenske...
    Novembar apsolutno nista ne razumijem...procitala dvaput i pol toga bih trebala googlat da razumijem...heheh ali sve u svemu SREEEEEETNOOOOO

  20. #370

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    765

    Početno

    Znači, desni jajovod mi je prohodan, lijevi nije.
    Dijagnoza mi je hidrosalpinks. To znači da je jajovod začepljen odmah do jajnika i da se u njemu nakuplja tekućina.
    Kako se to riješi i da li se uopće da riješiti nije mi ništa rekao...Samo je odmah rekao da on savjetuje IVF.

    Mene samo kopka ovaj zdravi, desni jajovod. Pa šansa je 50posto, ali opet i to je puno.

    Ne znam, naručiti ću se kod svoje gin čim prije i otići sa svim nalazima pa ću vidjeti što kaže.

    Nakon početnog šoka, suza, jada, nekako ipak želim vidjeti može li se što popraviti prije nego krenemo na IVF. Pa ako i moram odstraniti taj jajovod, još uvijek mi ostaje jedan u funkciji! Ne znam :/

  21. #371
    Zelena vila avatar
    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    142

    Početno

    MAMI jedan više sam, kao i ti...

    November žao mi je zbog dijagnoze i mislim da bi razmišljala kao i ti, ne daj se i želim ti da ovi zdravi jajnik i jajovod što prije povuku i odrade svoje..

  22. #372
    tocekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,373

    Početno

    November, što to njemu znači da su šanse 50%(na netu su ipak brojevi veći). dali je govorio o laporaskopiji? Ako ti taj jajovod smeta u začeću onda ga treba izvaditi. Pun je internet priča žena koje su ostale trudne prirodno(i prilično brzo) nakon odstranjenja jednog jajovoda. Držim fige da bu spermio ok.
    Posljednje uređivanje od tocekica : 26.04.2017. at 08:26

  23. #373

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    2,806

    Početno

    [7color="#800080"]♥ lista za: 26.04.2017.♥[/color]


    (ne)čekalice:

    Nivana ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~33.dc
    Munkica~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 32.dc
    vlatka~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 28.dc


    Odbrojavalice:

    Chiara~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 22.dc
    šiškica~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 19.dc
    Točekica ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~14.dc
    November ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~13.dc
    Fitnessgirl ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~10.dc
    mami2~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~6.dc
    Zelena vila ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~6.dc
    Kremar ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 6.dc
    Sarasvati~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~5.dc
    Marle ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 3.dc

  24. #374

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    765

    Početno

    tockica, ne znam šta mu to znači.

    Ne zna evo što više razmišljam to mi je više njegov način i pristup sad nekako...sulud. Znači, ok, došli smo na obradu nepolodnosti, dobro, ali da na temelju UZV gdje je vidio te 2 cistice na jajovodu (koje ga i štopaju), a prije samog HSG on odmah meni kaže kako treba ići na IVF i kako su mi upravo šanse pale za 50 posto da zatrudnim. I nakon sono samo kaže da je njegova priča potvrđena i da bih ako hoću već idući mjesec mogla na IVF. Naravno, sve se planira da idem privatno, u polikliniku s kojom on surađuje. Nakon što smo mi rekli da nam je to ipak malo sve prebrzo, a i preskupo za odmah ići, on je počeo govoriti i bolnicama i inseminaciji. Kao može i inseminacija (iako je na početku rekao da to nema smisla), ako spermio bude dobar pa da se sjeme uvede u jajovod koji je prohodan.

    Ništa mi više nije jasno.

    O nikakvoj laparoskopiji nije pričao.

    Ako je IVF jedini način, što se mene tiče idem sutra na IVF. MM također tako razmišlja, nije nam to nikakva strašna stvar. Bože moj, ići ćemo i dobiti ćemo bebu. Ali oboje smo za to da čujem još bar 2-3 mišljenja od stručnjaka. Ako oštećen jajovod mora van i ako će mi tad šanse za prirodnu trudnoću biti dobre, ma vadi ga van odmah!

  25. #375
    tocekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,373

    Početno

    Ako je dobar spermio, dobri hormoni, dobra rezerva (i naravno uzimam u obzir i vaše godine) i odmah na IVF? Sad stani malo na loptu, odi kod soc i nek te pošalje na laporaskopiju ili odi na drugo mišljenje s nalazima privat . Nisam sigurna da ne bi ionako išla na laporo ako bi išla na neki redovan postupak u bolnici. Preporučam da otvoriš temu pa da čuješ iskustva. I naravno u petak na posao pa da za dva tjedna bude II bez neke intervencije .

    P.S. i odustajem od njegovog paketa usluga
    Posljednje uređivanje od tocekica : 26.04.2017. at 09:57

  26. #376
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    November, žao mi je zbog dijagnoze, ali sad bar znate u čemu je bio problem pa ga možete riješiti. Nadam se da će spermio biti dobar pa ćete imati jednu brigu manje.

    Ja sam danas pišnula test. Veliki debeli minus. Jest da je 2 dana ranije, ali čini se da će ovo biti moje zadnje odbrojavanje na ovom podforumu

  27. #377

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    765

    Početno

    Curke žao mi je zbog minusa

    Ja cijeli dan istražujem, propitkujem, uglavnom pitala sam jednog MPO doktora i on je rekao kako se definitivno preporuča laparoskopija.
    Moj dr (koji mi je radio sono) mi je objasnio (jer sam ga pitala mailom) kako ne postoje dokazi da hidrosalpinks utječe na začeće, da su mišljenja podjeljena, i da je on za to da se prvo proba IVF pa ako ne uspije tek onda laparo. Kao da bi mi laparo produljila cijelu priču za min 6 mj.

    Eto. Sad još čekam da vidim što će mi moja gin reći. I onda ćemo vidjeti!

    S tim da, svi se slažu kako postoji i dalje mogućnost za prirodno začeće i u ovakvom stanju, ali je naravno smanjena.

    Ima nade i za mene, kako god :D

  28. #378
    marle avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Postovi
    222

    Početno

    November žao mi je zbog nalaza . U dijagnozu se ne razumijem, žao mi je da ti doktor nije dao odgovor na sva tvoja pitanja (gdje si išla na pregled?). Svakako potraži drugo mišljenje, barem da ti netko da odgovore na tvoje nedoumice.

  29. #379
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    November, mene bi bas ljutio taj doktor. Cini mi se kao da ti je dao polovične informacije, onako nabacao dijagnoze i pustio te da sam dalje to procesuiras.
    Ne znam nista o toj dijagnozu, ali ja bih svakako potražila jos jedno mišljenje. Bas kao sto si i rekla, krenula od soc gin pa dalje.

    Moj doktor mi jos nije uzvratio mejl. To je neobično za njega.

    Nivanaaa?

  30. #380
    MonaLi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,163

    Početno

    November - nemoj da te nista obeshrabri, svaki nalaz si sve bliže bebici. Doktor je rekao da su šanse 50% jer kad ovuliras na lijevom jajniku nemres ostati trudna pretpostavljam? A kad je sa desnog mozes, meni se to opet čine super šanse. Ako je spermio dobar pitaj jos nekog stručnjaka jos sto dalje ali ako i dođe do IVF nije to smak svijeta, veeeelike su šanse da se odmah ulovi... kao i meni. 3 godine muke i sad mi je zao da nisam ranije krenula na to. Sve ce biti ok bez brige


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  31. #381
    CHIARA... avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    1,585

    Početno

    Munkica grlim.
    November potpisujem Monu. Od rijeci do rijeci je rekla ono sto i ja mislim. Bit ce sve u redu, ne brini. Uskoro ces i ti imati bebicu.
    Mona kako si? Daj promijeni potpis.
    Cure i nek uskoro padne koji plusic.

  32. #382
    MonaLi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,163

    Početno

    Chiara - evo ležim u bolnici i odmaram kaj mogu potpis preko Tapatalk-a mijenjati? Hmmm


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  33. #383

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    765

    Početno

    Curke hvala vam!

    Naravno da nisam to samo tako pustila već sam se raspitala kod nekoliko MPO stručnjaka o toj dijagnozi. Svi su složni - laparoskopija i odstranjivanje lijevog jajovoda.

    Čak me je jedan divan doktor nazvao i sve u detalje mi potanko objasnio.
    Znači, jajovod na kojem je hidrosalpinks je nepovratno oštećen. Šansa za začećem dok je taj jajovod u meni je izuzetno mala. Do oplodnje može doći ali je gotovo sigurno da se neće održati.

    Čim se taj jajovod odstrani, šanse rastu i to prilično, bilo za prirodno začeće, tako i za IVF ako bude potrebno.

    Dakle, naručila sam se u utorak u jednu privatnu polikliniku na MPO konzultacije kod jedne dr s kojom sam se više puta čula. Ona će pomno pregledati sve nalaze i lijepo reći što i kako i dobiti ću to napismeno. Ona je također za laparo.

    Odmah u srijedu idem po uputnicu kod svoje gin i naručujem se za laparo. Već sam joj se najavila.

    Inače sam sva izvan sebe, nisam jela od jučer popodne, ali polako mi se slažu kockice i vjerujem da će sve biti ok.

  34. #384

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    532

    Početno

    sarasavati, kod mene nista novo...necu do nedjelje ni da pomisljam na nista.....imam toliko posla tako da mi nece to biti problem, jedva skocim ovdje malo...
    novembar opet sretno....cekamo daljjnji razvoj situacije...

  35. #385
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Dobro jutro!

    Nivana, da bar, da bar....najljepše vijesti!

  36. #386
    Vlattka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    435

    Početno

    Žao mi je zbog minusa
    November, drago mi je da bar znaš što učiniti i kako se pokrenuti. Vjerujem da si sad sva ufurana i ne možeš dočekati da sve krene. Bitno da znaš način

  37. #387
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Hvala, Chiara i Vlattka!

    Jajnici me rasturaju. Zapravo, se ne sjećam da su me ikada tako boljeli nakon ovulacije. Što ne znači da nisu, samo se ja ne sjećam više I ne mogu spavati. Noćas sam do pola 2 piljila u tv. Valjda je sve to od progesterona.
    Sutra vadim betu pa minimalna šansa još ipak postoji. Mislim da noćas definitivno neću spavati...

    November, bit će to ok (Iako ja mrzim kad mi netko govori da će sve biti ok ). Glavno da ste se pokrenuli i da si okružena pozitivnim doktorima. I sposobnima, naravno.
    Posljednje uređivanje od Munkica : 27.04.2017. at 11:30

  38. #388
    Vlattka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    435

    Početno

    Haha, i ja mrzim "Bit će sve ok" i "Znam neke ljude koji su...". A što drugo reći ako to misliš, nego to

  39. #389
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Munkice, sad registrirala minus...

  40. #390
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    Citiraj November prvotno napisa Vidi poruku
    Curke hvala vam!Naravno da nisam to samo tako pustila već sam se raspitala kod nekoliko MPO stručnjaka o toj dijagnozi. Svi su složni - laparoskopija i odstranjivanje lijevog jajovoda.Čak me je jedan divan doktor nazvao i sve u detalje mi potanko objasnio.Znači, jajovod na kojem je hidrosalpinks je nepovratno oštećen. Šansa za začećem dok je taj jajovod u meni je izuzetno mala. Do oplodnje može doći ali je gotovo sigurno da se neće održati.Čim se taj jajovod odstrani, šanse rastu i to prilično, bilo za prirodno začeće, tako i za IVF ako bude potrebno.Dakle, naručila sam se u utorak u jednu privatnu polikliniku na MPO konzultacije kod jedne dr s kojom sam se više puta čula. Ona će pomno pregledati sve nalaze i lijepo reći što i kako i dobiti ću to napismeno. Ona je također za laparo.Odmah u srijedu idem po uputnicu kod svoje gin i naručujem se za laparo. Već sam joj se najavila.Inače sam sva izvan sebe, nisam jela od jučer popodne, ali polako mi se slažu kockice i vjerujem da će sve biti ok.
    upravo sam ti htjela napisati da je i moja dijagnoza bila zakrivljen jajovod, neoprohodan, ispunjen tekućinom. IVF dr mi je rekao kako uz takav jajovod nema šanse da otanem prirodno trudna, da inspeminacija isto nema šanse, eventualno IVF, ali da bi ga bilo najbolje izvaditi jer je nefunkcionalan i samo otežava. prvo sam pristala. dobila termin kod anesteziologa i onda ipak, ne znam zašto odustala. dobro mi je rekao mm. kako se tehnologija brzo mijenja, možda da iapk razmisliš o vađenju jajovoda. i odustala sam. dr je bio vidno nezadovoljan! crvenim velikim slovima je na povijest bolesti napisao: ODBIJA PREPORUČENI ZAHTJEV! i tako sam se ja upustila u ivf, bez vađenja jajovoda jer izvaditi mi ga uvijek stignu. trebala sam samo dobiti m i krenuti s tabletama. već sam ih imala doma. ta m nije stigla, što znači da sam ciklus iza hsg ostala prirodno trudna! vjerojatno, kaze dr, da je i drugi jajovod bio djelomično začepljen, pa ga je hsg propuhao i omogućio jajnoj stanici da dođe kuda je trebalo eto, tijelo je čudo! ovo pišem da vidite da ima svakakvih priča, samo treba vjerovati svojoj intuiciji.ljubim, grlim i želim i vama svima curke moje jedno ili više čuda, što prije!!!

  41. #391
    Natalie38 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    201

    Početno

    Ne kaze se bezveze kad vrag ima mlade.
    Danas je moj muz bio kod urologa. Prvenstveno zbog operacije bruha koju je imao prije sedam godina a i zbog drugih problema. Ima bolove u predjelu gdje je operiran i koji se sire onda nize. Ono cega se ja vise bojim je to sto prilikom ejakulacije ima bolove. Ne svaki put nego kada se ne seksamo par dana. Kako kao i svatko odmah sam i ja guglala i naravno sve pozitivno sam ignorirala i odmah pomislila na najgore. U svakom slucaju eto opet brige.
    Ali i ako nista drugo ce i napraviti uz sve to spermiogram. Samo treba odnijezi uzorak. U utorak ide kod kirurga.
    A jel ima sta novoga? Kakav plusic da se malo razveselim?

  42. #392

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    765

    Početno

    Kudri hvala ti na informacijama. Sad sam u još većoj dilemi :D šalim se, ja sam nekako odlučila da idem na laparo, ali nikad se ne zna. Čovjek sam i imam se pravo predomisliti. Vidjet ću što ću u utorak čuti.

    Natalie vibram da sve bude ok s dragim! Misli pozitivno!

  43. #393
    Vlattka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    435

    Početno

    Natalie, svi mi guglanjem odmah zaključimo najgore. Držim fige da je sve ok i vjerujem da je

  44. #394

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    532

    Početno

    jutro zenske, evo samo da vam kavicu posluzim...
    koid mene i dalje nista...mislim da cu danas kupiti testic..pa nek bude u pripremi...
    Natali ~~~~~~~~ da sve bude ok.
    ostale zenske...~~~~~~~~~~~za sve..

  45. #395
    CHIARA... avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    1,585

    Početno

    Jutro cure. Nivana hvala na kavici.
    Natalie ~~~~~ da sve bude u redu sa TM.
    Mami idem u druge vode pa me makni sa liste. Hvala. Vama ostalima zelim puno srece i da vam lista donese puno plusica.

  46. #396

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    765

    Početno

    Jutro curke!
    Evo kod mene 3.kava! Nervoza zbog spermiograma. Rezultati su već tu. Imamo super spemriogram! Presretna sam.

    Dakle, znamo problem. Sretna sam jer je sve drugo uredno, odlično, super.

    Sad, s takvim spermiogramom, možda sam čak i učvrtila svoju odluku o uklanjanju hidrosalpinksa. Po svoj logici, ostat će mi uredni jajnici, uredne ovulacije, uredni hormoni, i uredan spermiogram. Prema tome, ako maknem jedinu stavku koja nas koči...Trebala bih moći ostati trudna prirodnim putem.
    Posljednje uređivanje od November : 28.04.2017. at 12:04

  47. #397

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    532

    Početno

    a gdje je Mami nestala??
    bome zatisje ovdje...gdje ste svi...vani puse, kisa lije...
    i kava se opet pije...

  48. #398
    MonaLi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,163

    Početno

    November - drago mi je da je spermio super, to je pola posla


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  49. #399

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    2,806

    Početno

    lista za: 29.04.2017.


    (ne)čekalice:

    Nivana ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~37.dc
    Munkica~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 35.dc
    vlatka~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 31.dc


    Odbrojavalice:

    šiškica~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 22.dc
    Točekica ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~17.dc
    November ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~16.dc
    Fitnessgirl ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~13.dc
    mami2~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~9.dc
    Zelena vila ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~9.dc
    Kremar ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 9.dc
    Sarasvati~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~8.dc
    Marle ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 6.dc

  50. #400

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    2,806

    Početno

    Jutroooo, kavica!

    Munkice žao mi je zbog -.

    Chiara draga sretno i da nam uskoro javiš lijepe vjesti!
    November supee za spermiogram!
    Nivana ~~~~~~~~~~~~~~ za +!

Stranica 8 od 23 PrviPrvi ... 67891018 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •