Pozdrav svima i ako već postoji ta tema...Preusmjerite me....

Naime, već skoro 3 g ne zivim s BM s kojim imam maloljetni dijete. Godinu dana smo razvedeni. Godinu dana je trajala razvod saga....
Mala je dodijeljena meni na njegu . On dolazi po nju kada želi...Ponekad je to jedan dan u mjesecu...Ima toga još jako puno...Ugl....
Htjela sam pitati...Želim se preseliti u Njemačku s malom. Ne sa partnerom, nemam nikoga, iako to ni nije toliko važno. Tamo imam osiguran smještaj i privremeni posao dok ne usavršiti jezik. Njoj sam objasnila i rekla i slaže se s time da bi se drugačije uredili odnosi i vidanja s djetetom.
(Ugl...BM već godinu dana govori stvari poput....Ima rak, odlazi u Njemačku, Siriju..I da sam ja kriva što mala neće imati oca...Kada sam zvala obiteljski rekli su mi da on ima pravo na to i da se odnosi mogu održavati preko skaypa...)
Neki dan sam ga pitala Jel bi mi mogao potpisati suglasnost....Naravno da je rekao da mi to nikada neće dati. Pitala sam ga zašto? Nema argumenata....Zato..Rekao je..
Usput je rekao da će tražiti skrbništvo jer da ona ne želi ići i da je rekla da želi zato što se boji mene. I još drugih optužaba kao da se ja derem na nju da ja ovo i ono.da je ona rekla da želi živjeti s njim i njegovom majkom...Ja to ne primjećujem i mislim da je sretno i veselo dijete....Osim kada dođe od njega jer joj napune glavu da ja ne znam kuhati...Pa ne jede par dana....Pa da ja lažem...Itd.
Pravnica u obiteljskom me pozvala da napišemo tužbu za psihičko zlostavljanje...Ali nisam jer ne znam što je u stanju napraviti....
Sad sam se izjadala do kraja...Nevezano uz postavljanje teme
Guglam po netu...Ne znam koliko izvanparnični postupak traje....Je li ikome odbijen???
Nemrem više....Želim se maknuti iz Hrvatske od dana studija....A već su prošle godine i godine od toga. To je bio i jedan od razloga rastave...Njegova totalna inercija (volja za djelovanjem jedino je jaka kada mene maltretira)...
Ako sam konfuzna u pitanju??? Oprostite....
Je li netko imao nekakav sličan slučaj?