Pokazuje rezultate 1 do 32 od 32

Tema: Preseljenje u drugu drzavu

  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    620

    Početno Preseljenje u drugu drzavu

    Pozdrav svima i ako već postoji ta tema...Preusmjerite me....

    Naime, već skoro 3 g ne zivim s BM s kojim imam maloljetni dijete. Godinu dana smo razvedeni. Godinu dana je trajala razvod saga....
    Mala je dodijeljena meni na njegu . On dolazi po nju kada želi...Ponekad je to jedan dan u mjesecu...Ima toga još jako puno...Ugl....
    Htjela sam pitati...Želim se preseliti u Njemačku s malom. Ne sa partnerom, nemam nikoga, iako to ni nije toliko važno. Tamo imam osiguran smještaj i privremeni posao dok ne usavršiti jezik. Njoj sam objasnila i rekla i slaže se s time da bi se drugačije uredili odnosi i vidanja s djetetom.
    (Ugl...BM već godinu dana govori stvari poput....Ima rak, odlazi u Njemačku, Siriju..I da sam ja kriva što mala neće imati oca...Kada sam zvala obiteljski rekli su mi da on ima pravo na to i da se odnosi mogu održavati preko skaypa...)
    Neki dan sam ga pitala Jel bi mi mogao potpisati suglasnost....Naravno da je rekao da mi to nikada neće dati. Pitala sam ga zašto? Nema argumenata....Zato..Rekao je..
    Usput je rekao da će tražiti skrbništvo jer da ona ne želi ići i da je rekla da želi zato što se boji mene. I još drugih optužaba kao da se ja derem na nju da ja ovo i ono.da je ona rekla da želi živjeti s njim i njegovom majkom...Ja to ne primjećujem i mislim da je sretno i veselo dijete....Osim kada dođe od njega jer joj napune glavu da ja ne znam kuhati...Pa ne jede par dana....Pa da ja lažem...Itd.
    Pravnica u obiteljskom me pozvala da napišemo tužbu za psihičko zlostavljanje...Ali nisam jer ne znam što je u stanju napraviti....
    Sad sam se izjadala do kraja...Nevezano uz postavljanje teme
    Guglam po netu...Ne znam koliko izvanparnični postupak traje....Je li ikome odbijen???
    Nemrem više....Želim se maknuti iz Hrvatske od dana studija....A već su prošle godine i godine od toga. To je bio i jedan od razloga rastave...Njegova totalna inercija (volja za djelovanjem jedino je jaka kada mene maltretira)...
    Ako sam konfuzna u pitanju??? Oprostite....
    Je li netko imao nekakav sličan slučaj?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    856

    Početno

    Pa jel on tebi mora ista potpisat, pa sad smo EU, jesi iz Hrvatske?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  3. #3

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    620

    Početno

    Iskreno, nisam pitala na czss, ali sam se interesirala i čitala....Ono...Ako preseljenje bitno utječe...
    Da, iz Hrvatske sam.

  4. #4
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,488

    Početno

    Zar ne mora dat i dopuštenje da ide u drugi grad?

  5. #5
    Antonija Mia avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    312

    Početno

    dancek...imam pitanje vezano za djeciji doplatak iz njemacke...kcer je rastavljena imaju curicu...vec god dana bivsi radi tamo i slucajnoje doznala da ima pravo na djeciji...e sad ova u zg joj je poslala sve navedene dok za to i predala je njemu da preda gore..no medutim mangup jos nije predao...dali ona moze ponovno papire ispunjavati i sama poslati gore? obzirom da ima jedan formular koji mora njegov poslodavac ispunjavati!! hvala

  6. #6
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,488

    Početno

    A zna li ona da će taj novac morati sjesti na njegov račun?

  7. #7
    Antonija Mia avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    312

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    A zna li ona da će taj novac morati sjesti na njegov račun?
    ona je napisala svoj tekuci na papirima...

  8. #8

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Ako su rastavljeni i dijete ne živi u Njemačkoj-na temelju čega ima pravo?

  9. #9
    Antonija Mia avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    312

    Početno

    Citiraj annie84 prvotno napisa Vidi poruku
    Ako su rastavljeni i dijete ne živi u Njemačkoj-na temelju čega ima pravo?
    ima pravo...nevjerovatno ali istinito!! kolegica sposla ima poznanicu koja ima isti slucaj i nije znala da ima pravo preko njega na djeciji...nakon 30 dana je dobila rjesenje iz njemacke...cak ima pravo i na zaostatke!!!pa zar nije isti slucaj bio i za zene iz dijazspore?? muzevi rade u HR i one imaju pravo na djeciji onda na temelju cega one imaju pravo???

  10. #10

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Ne znam, pitam baš iz tog razloga jer me zanima

  11. #11
    Antonija Mia avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    312

    Početno

    Citiraj annie84 prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam, pitam baš iz tog razloga jer me zanima
    ako zelis mogu pitati svoju tonku za njihov mailu zg...posalju ti mailom sve formulare koje moras ispunjavati...jedan on mora poslodavcu dati da ispunjava...moras znati svoj br rjesenja s djecijeg iz HR...moras priloziti rodni list,rjesenje rastava braka i svoj tekuci...rekla joj je da ima pravo na 196 eura mj

  12. #12
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Citiraj Antonija Mia prvotno napisa Vidi poruku
    ako zelis mogu pitati svoju tonku za njihov mailu zg...posalju ti mailom sve formulare koje moras ispunjavati...jedan on mora poslodavcu dati da ispunjava...moras znati svoj br rjesenja s djecijeg iz HR...moras priloziti rodni list,rjesenje rastava braka i svoj tekuci...rekla joj je da ima pravo na 196 eura mj
    ne mozes primati djecji doplatak u HR i istovremeno ostvariti pravo na djecji doplatak u DE
    ili jedno ili drugo

  13. #13
    Antonija Mia avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    312

    Početno

    evo njezin mail...romana.negovetic@mirovinsko.hr....fuckas hr djeciji kaj mislis!! tako si bu zapomogla s 290kn...kad krene dijete v skolu imalo bu jedva za kuhinju!!

  14. #14
    Antonija Mia avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    312

    Početno

    evo sad sam je upitala...dobijes samo ti se svota onda umanji primjer sa 1400 kn dobijes onda 1100!!

  15. #15

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Antonija, ne treba mi ništa slično. Znam da velika većina zemalja u EU ima dječji doplatak za svu djecu, do 18-te, odnosno do 24te ako se školuju i iznos se povećava ovisno o dobi djeteta. To znam. Ali, nisam znala da djeca ne moraju živjeti u zemlji u kojoj jedan od roditelja radi, odnosno s tim roditeljem. Iako, u Austriji već naveliko pričaju o tome da će to ukinuti baš za takve slučajeve kao što je tvoja prijateljica.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Mislila sam da su u Njemačkoj već ukinuli, zato sam pitala.

  17. #17
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,488

    Početno

    Da djete ne mora biti u njemačkoj, a ako je invalid ili nešto slično ima pravo na neki povišeni djecji

  18. #18
    saska7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    1,122

    Početno

    Pozdrav, tema je jedno, vidim pise se i o sasvim drugome...mene iskreno zanima preseljenje u drugu dezavu
    dakle, cisto proceduralno, ja sam skrbnik nakon razvoda (razveli smo se prije uhh, 8-9g) i prosle godine sam se ponovno udala ali muz zivi u drugoj drzavi u EU.
    Zelim imati promijenjeno rjesenje o vidjanju djece gdje se na papiru biti jasno definirano koliko vremena tokom godine, kako poslozeno i tko sto placa jer se ne mogu pouzdati u usmeni dogovor - vjecno je podlozan jednostranim izmjenama od oca djece, pogotovo sad kad ponovno postaje otac
    ima li tko iskustva?
    otici na czss i pitati tamo?
    traziti odvjetnika koji se bavim obiteljskim pravom? Ima li negdje mogucnost pravnog savjetovanja?
    ide se na neki postupak, parnicu, sto?
    hvala unaprijed na svakom odgovru

  19. #19

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    1

    Početno

    Moze pitanje....ovako ja i muz smo u braku 10 godina,bilo je trzavica i dobrog i loseg,napravila sam to da sam dobila otkaz jer sam imala manjak i igrala loto i srecke.
    On je za to vrijeme vec otisao u Irsku i znao je za tu moju bolest,za koju kad sam priznala ne da nije htio pomoc nego mi je i branio da idem kod psihologa,uglavnom ja i moja 5 godisnja kcer dosli smo 2.08.2019.godine u Irsku gdje sam odmah osjetila drugacije ponasanje mog supruga,hladno i daleko,nakon nekoliko dana sam igrom slucaja procitala poruku izmedu njega i majke kako planiraju malu zadrzat a mene na neki nacin izbacit da se vratim.u hr,ja nisam to dozvolila,da bi pocelo psihicko maltretiranje,on je uzeo stan nikad ga nema,poslije sam saznala i da ima ljubavnicu ,te dane kad ga nije bilo bio je kod nje,davao mi je na kapaljku novac za hranu i pri tome mi prigovarao kako puno trosim,ja trenutno nemam svojih izvora prihoda,uspijela sam.ga nahovoriti da mi kupi kartu za hrvatsku za mene i dijete,sli se maltretiranja nastavljaju u smislu ti si u mom stanu,uzet cu ti malu,dobila si otkaz zato ces izgubiti,a to sto smo mi cijelo vrijeme tu same jer on kad je slobodan ide kod ljubavnice,nema veze. Pa sto stvarno ce tako biti da cu ja izgubiti svoje djete.

  20. #20
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Vrati se što prije u Hrvatsku, a ako nemaš pomoć nekog od svoje obitelji, prijatelja, javi se CZSS. I počni tražiti posao kako bi se što prije osamostalila i sebi i svom djetetu osigurala mir.

  21. #21
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Slazem se s palcicom.
    Bjez nazad doma I ne vracaj se. Nemoj mu najavit da se ne planiras vracat da jos ne ostanes bez karata za nazad.

  22. #22
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Poslušaj cure i bjež natrag.
    Dijete ti ne može uzeti.
    Obavijesti CSSS o svemu. Pokreni razvod i zatraži alimentaciju.
    Zaposli se što prije i mani se kockanja.
    Sve ovo čim prije.
    Njega ostavi ljubavnici pa neka si ga ima. Brzo će ga najuriti, a tebi takav muž ne treba.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  23. #23
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Ja očito čitam nešto potpuno drugo. Podržavate da osoba koja kocka i sama za sebe kaže da joj treba psihološka pomoć bježi sa djetetom od oca djeteta?

  24. #24
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja očito čitam nešto potpuno drugo. Podržavate da osoba koja kocka i sama za sebe kaže da joj treba psihološka pomoć bježi sa djetetom od oca djeteta?
    Jesi li procitala dio u kojem joj brani odlazak na lijecenje?

  25. #25
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Jesi li procitala dio u kojem joj brani odlazak na lijecenje?
    Jesam. I ne kažem da je on svetac nego važem što je manje loše.

  26. #26
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Pa ne znam sto je manje lose? Ocito je da se otac ne brine o djetetu jer nije kod kuce vecinu dana.
    Isto tako potpuno je jasni da on u Irskoj bez nekog tko brine o djetetu ne moze raditi puno radno vrijeme.
    Ali osporavati mogucnost lijecenja supruzi je u rangu zlostavljanja u braku. Ako zanemarimo sve ostalo.

  27. #27
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    meni je tesko povjerovati da ti muz iz irske brani da ides kod psihologa u hrvatskoj...

  28. #28
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Kako netko nekome može zabraniti da ode kod psihologa? Pogotovo dok je u Irskoj? Shvatila bih da je u pitanju liječenje kod privatnika, ali zar se ne može kod psihologa ići preko zdravstvenog?

    I ne znamo kako bi se otac brinuo o djetetu jer koliko ja vidim iz prvog posta, to da su dijete i otac sami se još uvijek ne događa. Iako svejedno isto to možemo reći i za majku koja je sama sa djetetom, kako će se brinuti o njemu ako radi? Dakle i jedno i drugo bi morali imati pomoć sa strane, tako da mi je to ovdje nebitno.

    Ali dobro, ionako su šanse da otac dobije dijete užasno male, tako da Ayak88 vjerojatno ni nema razloga za brigu.

  29. #29
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Pa i u Irskoj postoje dječji vrtići.
    I u Irskoj se mama može zaposliti ako želi da dijete i dalje viđa tatu.
    O mogućoj ljubavnici neću.

  30. #30
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Pa i u Irskoj postoje dječji vrtići.
    I u Irskoj se mama može zaposliti ako želi da dijete i dalje viđa tatu.
    O mogućoj ljubavnici neću.
    Je, postoje. 4 sata vrtici. Ostatak sana se placa po satu suhim zlatom. I skola je od 9-13 sati uz obavezu da roditelj dovodi i odvodi dijete iz skole do njegovih 12.godina.

  31. #31
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Je, postoje. 4 sata vrtici. Ostatak sana se placa po satu suhim zlatom. I skola je od 9-13 sati uz obavezu da roditelj dovodi i odvodi dijete iz skole do njegovih 12.godina.
    Ma lijepa nasa Hrvatska, kazem ja

  32. #32

    Datum pristupanja
    Dec 2023
    Postovi
    1

    Početno Viza za spajanje porodice.

    Pozdrav svima. Trebam savjet ili odgovor na neka pitanja. U braku sam 8 godina. Planiramo odlazak u njemačku, sa tim da nam je brak u fazi raspada. Ono što ja smatram je da trebam vidjeti kako će taj naš odlazak uticati na brak. Ako ni tamo ne bude bolje, daleko od svih, da se razvedemo. Pošto imamo 2 maloljetne djece, postoji li šansa da ostanem tamo sa djecom sa vizom za spajanje porodice, uz posao koji trebam početi tamo. On prihvata to da ostanem sa djecom ako ne bude išlo, ali dali bi izgubila papire. Hvala unaprijed.
    Smatram da će biti bolje tako, da tamo odgajam djecu, i priuštim sve što im treba. Naravno on mi mogao doći djeci kad god želi, i uzeti ih sebi na neki kraći vremenski period.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •