Stranica 1 od 9 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 432

Tema: porez nad porezima: nekretnine od 2020.!?

  1. #1
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,432

    Početno porez nad porezima: nekretnine od 2020.!?

    Kako komentirate najavljeni porez koji ce se od 1.1.2020. primjenjivati prema vrijednosti nekretnina ukljucujuci i neizgrađeno građevinsko zemljiste?

    Tu vrijednost ce procijeniti lokalna uprava...
    Uglavnom,neki nagađaju da na godisnjoj razini to moze biti i 1% vrijednosti nekretnine jer je "tako svugdje na zapadu" i da ove umirujuce najave da ce samo zamijeniti komunalnu naknadu je samo uvod u kuhanje žabe na lagano.

    Mnogi ce biti prisiljeni prodavati nekretnine,ali kome kad ce na trzistu odjednom biti more takvih oglasa? Za koju cijenu? Zar je cilj ljude lisiti vlasnistva kao u nekim proslim vremenima? Da svi budu podstanari i placaju najam? Ili da placaju drzavi da mogu zivjeti u svojoj nekretnini koju su posteno zaradili?

    Mislim da su ljudi jako slabo upuceni i da nisu svjesni da nam se sprema pljacka veca od pretvorbe i privatizacije.

  2. #2
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    tko je najavio i gdje?
    daj neki link

    vise manje stalno se prica o tom porezu, u raznim oblicima i varijantama, pa ne znam jel mislis na nesto novo ili ...?

  3. #3
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,432

    Početno

    Ministar Maric prije nekoliko dana.
    Od 1.1.2018.se ukida kom.naknada i zamjenjuje ju porez na nakretnine .
    To ce biti prijelazno razdoblje do 2020.kad se uvodi porez u punom obimu prema vrijednosti nekretnine.
    Neke opcine kao Biograd na Moru,Kalinivac,Daruvar su vec uputile javni poziv vlasnicima nekretnina na svom podrucju da popune obrazac za evidenciju i posalju ga postom ili mailom u opcinu.

  4. #4
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,432

    Početno

    Pisem na mobu pa mi nezgodno linkati no treba googlat "Maric porez na nekretnine 2020.".

    Izjavu je dao 17.3.ako se ne varam.

  5. #5
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    Kako riješiti beskonačan niz livada, starih ili novih kuća koje nitko ne koristi...

    Zar stvarno ima smisla imati nešto a ne koristiti, nego eto neka stoji za neka druga vremena, umjesto da ili bude u upotrebi vlasnika ili njegovih potomaka odnosno obitelji ili neka se proda nekome tko će nešto iz toga i napraviti?

    Koliko samo ima kuća u Zagrebu koja su na prodaju, vlasnici traže više novaca nego što one tržišno vrijede i više nego što realno mogu od bilo koga dobiti, a uglavnom se radi o starim, smrdljivim građevinama iz 50-tih godina prošlog stoljeća a i starijih, na nezahvalnim lokacijama (npr. Pantovčak i okolica, koliko god su to "elitni" kvartovi toliko su i nezahvalni za život jer ti treba auto da bi dovukao špeceraj)...

    I to tako stoji, uzgaja štakore i zmije, srdi na ljetnoj žegi a vlasnici inzistiraju na velikim svotama, i čekaju, čekaju (ne znam što čekaju???), a žive u Njemačkoj, Švicarskoj ili u novijim Zg kvartovima.

  6. #6
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    To je već najavljivano, i propalo je, i ne vjerujem da će se tako skoro moći uvesti - radi takve stvari padaju vlade.

    U Hrvatskoj ogromni broj ljudi ima vikendice, i da će sad toj gomili ljudi netko nametnuti plaćanje ogromne naknade - ne bi išlo.

  7. #7
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,432

    Početno

    Mamasch,porez ce se placati za sve prema nekim bodovima koji se odnose na starost,uređenost,lokaciju itd...navodno novija gradnja (od 2006. nadalje)ce placati vise i sl. Uređena kuca s fasadom vrijedi vise nego starudija pa ce i ti vlasnici biti kaznjeni jer su ulozili itd... nositelj poreza je NEKRETNINA dakle ako se ne moze utvrditi vlasnik ili vlasnik ne moze platiti porez,opcina ce ovlastiti posebne upravitelje koji ce tu nekretninu u teretnici opteretiti itd...

  8. #8
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,432

    Početno

    Mima,mislim da vlada i racuna da cemo se mi nadati da od toga nista,al ukidanje komunalne je uvođenje tog poreza na mala vrata.

  9. #9
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Kada bi se pokušao uvesti veliki porez, "kao na zapadu", dakle cifre veće nego sada, koje ljudi ne bi mogli plaćati nego bi bili prisiljeni prodavati svoje nekretnine - radi takve stvari bi se ljudi sigurno pobunili, i to niti jedna vlada ne bi izdržala. Dakle - ne, ne vjerujem da će se tako nešto u Hrvatskoj dogoditi.

  10. #10
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    mi imamo jednu nekretninu, onu u kojoj zivimo
    stvarno se nadam da porez nece biti u iznosu da cu morati prodati stan i zivjeti u podstanarstvu, jer necu biti u stanju platiti ga jednom godisnje
    ne znam kome bi to bilo u interesu, stvarno
    (skroz smo prosjecni, i po primanjima i po kvadraturi u kojoj zivimo)

    tako da, ovakve najave, ne uzimam k srcu
    (mislim, mogu shvatiti da su neki ljudi u panici, ali ne vidim zasto ...)

    Uglavnom,neki nagađaju da na godisnjoj razini to moze biti i 1% vrijednosti nekretnine jer je "tako svugdje na zapadu" i da ove umirujuce najave da ce samo zamijeniti komunalnu naknadu je samo uvod u kuhanje žabe na lagano.

    Mnogi ce biti prisiljeni prodavati nekretnine,ali kome kad ce na trzistu odjednom biti more takvih oglasa? Za koju cijenu? Zar je cilj ljude lisiti vlasnistva kao u nekim proslim vremenima? Da svi budu podstanari i placaju najam? Ili da placaju drzavi da mogu zivjeti u svojoj nekretnini koju su posteno zaradili?
    Posljednje uređivanje od emily : 28.03.2017. at 12:57

  11. #11
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,432

    Početno

    Bez vikendice se moze zivjeti,nek ju uzme opcina u krajnjoj liniji. Ovdje se radi o goloj egzistenciji i gubitku nekretnine u kojoj se zivi...kaj s ljudima koji su u kreditu za stan/kucu,koji zive od 1 place,penzici koji zive sami u stanu/kuci...sto da naprave? Od cega da otkinu 1000 ili vise eura svake godine??
    Nece oni uvodit porez da bi on bio par stotina kuna godisnje...

  12. #12
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Hahaha nek' je uzme općina?! Nešto u što su moji roditelji uložili pola života? Ne bi išlo. Jedino ako ćemo opet imati nove epizode serije Stambeno pitanje o pljački imovine.

  13. #13
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    rosa, mislim da ne trebaš brinuti. Niti jedna vlada ne bi preživjela uvođenje takvog nameta.

  14. #14
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,432

    Početno

    Ja se toplo nadam da pusem na hladno.
    Kad budem na kompu,kopiram link s konkretnim podacima. Jedino me cudi da vise ljudi ne prica o tome.

    Citala sam neki dan taj pravilnik. Konkretno je pisalo o tim bodovima tipa KS (koeficijent starosti) itd. I da svaka opcina samostalno odlucuje koliki ce porez biti za koji koeficijent itd..

  15. #15
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

  16. #16

  17. #17
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,432

    Početno

    Jelena,meni na mobu tvoj link ne otvara

  18. #18
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,432

    Početno

    Sad uspjela. Jest,Jelena,o tome pricam!
    I osjecam se paranoidno kad vidim da ljudi oko mene imaju zatvorene oci i usi i blijedo me gledaju..

    Isti kao kom.naknada..my foot..
    Posljednje uređivanje od rosa : 28.03.2017. at 13:30

  19. #19
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    kaj porezna ne zna ko kaj ima, da šalje takvi javni poziv?

    ali u ovom mom članku ne piše doslovno ništ kaj bi se moglo isčitati usporediti itd...
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 28.03.2017. at 13:32

  20. #20
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,432

    Početno

    Mima,ne mislim da cu biti sretna ako ostanemo bez vikse.
    Krivo sam se izrazila,ali radi se o tome da ce ljudi imati problem placati taj porez i za stalni krov nad glavom.

  21. #21
    NetkoMiOteoNick avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    608

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    kaj porezna ne zna ko kaj ima, da šalje takvi javni poziv?

    ali u ovom mom članku ne piše doslovno ništ kaj bi se moglo isčitati usporediti itd...

    ne znaju jer su zemljišne knjige nesređene

  22. #22
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    pa ja i sad plaćam porez na kuću za odmor, ne? dođe oko 400 kn godišnje, ako se ne varam. malena je, 36 kvadrata. plaćam i komunalnu naknadu za istu nekretninu. to je nešto malo.
    dakle, mislim stvarno da nema mjesta panici i da mi neće odrezat porez umjesto sadašnjih 400 kn na 1000 EUR.
    a isto tako, izgleda mi nemoguće da će se oporezovati nekretnina u kojoj stanuješ, a kamoli ona koja je pod hipotekom,

    tako da, rosa, slažem se s mimom, ne bih ja brinula oko toga.
    Posljednje uređivanje od cvijeta73 : 28.03.2017. at 14:50

  23. #23
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,432

    Početno

    Cure,dao Bog pa 2020. ne otvarali ovu temu ponovo.

  24. #24
    NetkoMiOteoNick avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    608

    Početno

    Cvijeto, tako nekako sam i ja razmišljala, ali nakon što sam pročitala:
    Bivši HDZ-ov načelnik Općine Preko Ante Jerolimov izjavio je: „ Za kuću veličine 80 kvadrata na otoku se komunalna naknada plaća u iznosu od 300 kuna, a s predloženim porezom plaćat će se 2400 kuna. Oni koji imaju istu toliku kuću na otoku, a koji u njoj ne žive, plaćat će 17 puta više, odnosno umjesto 300 kuna komunalne naknade i 1300 kuna poreza na vikendice, ukupno 24.000 kuna."
    (http://www.057info.hr/vijesti/2017-0...-na-nekretnine)
    Više nisam tako sigurna (u Općini Preko imam vikendicu).

  25. #25
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,432

    Početno

    Citiraj NetkoMiOteoNick prvotno napisa Vidi poruku
    Cvijeto, tako nekako sam i ja razmišljala, ali nakon što sam pročitala:
    (http://www.057info.hr/vijesti/2017-0...-na-nekretnine)
    Više nisam tako sigurna (u Općini Preko imam vikendicu).
    ajme...

  26. #26
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Kada bi se pokušao uvesti veliki porez, "kao na zapadu", dakle cifre veće nego sada, koje ljudi ne bi mogli plaćati nego bi bili prisiljeni prodavati svoje nekretnine - radi takve stvari bi se ljudi sigurno pobunili, i to niti jedna vlada ne bi izdržala. Dakle - ne, ne vjerujem da će se tako nešto u Hrvatskoj dogoditi.
    Ti nisi zadnjih 26 godina živjela u Hrvatskoj?
    Kad se itko zbog ičeg bunio? (Ne računajući ona 2-3 sitna prosvjeda o tamo nekim ženskim pravima ili nekoj kurikuralnoj reformi, i ajde zbog jedne radio stanice...).

  27. #27
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    a ti nisi pratila ranije pokušaje da se uvede porez na nekretnine?

    bez brige, kad se radi o novcu ljudi će se itekako buniti.

  28. #28
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Koliko znam o prijedlogu zakona (ne tvrdim da će biti tako kad dođe u primjenu) porez na nekretnine neće se plaćati na nekretinu u kojoj se živi ni na nekretninu koja je u najmu - tu će se oporezivati najamnina. Tako bi se automatski reguliralo tržište najma koje je sad crno tržište, odnosno svatko će moći procijeniti koji mu je porez isplativiji.
    Iskreno, ja ne vidim niti jedan razlog protiv ovog zakona. Zašto bi se oporezivao samo dohodak i dobit?

  29. #29
    NetkoMiOteoNick avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    608

    Početno

    Kuće za odmor se i sada oporezuju. Problem je u visini tog poreza.

  30. #30
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Apsolutno, problem je u visini poreza o kojoj se kalkuliralo kako kod ranijih Linićevih pokušaja, tako i sada. Ove cifre kakve se spominju su jasno potpuno neprihvatljive, i takav zakon sigurno nikad neće proći.

  31. #31
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Pa to još ne znamo koliki će biti, zar ne? Primjeri EU zemalja su vrlo različiti.
    A tek kad uvedu jednog dana porez na nasljedstvo, kao što je npr. u USA 40% zanima me koja će vlada to pustiti u primjenu.

  32. #32
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Kad nam standard bude kao u SAD, može svaka.

  33. #33
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    ne znam. ja ne bih slušala političare što govore u predizborno vrijeme.
    a i ovo su izjave hdz-ovaca o tom zakonu, za vrijeme milanovića.
    kad je bilo važno biti protiv.
    zanimljivo bi bilo vidjeti što ti isti ljudi imaju za reć o ovom zakonu.

    pa jel ima negdje neki prijedlog/nacrt zakona?

  34. #34
    NetkoMiOteoNick avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    608

    Početno

    Barbi, znaš li neke primjere iz EU? Nakoji način se oporezuje - pretpostavljam da je neki postotak tržišne vrijednosti - koliki?

  35. #35
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    a ti nisi pratila ranije pokušaje da se uvede porez na nekretnine?

    bez brige, kad se radi o novcu ljudi će se itekako buniti.
    mislim da se od svega takvog odustane kad su izbori pred vratima. poslije izbora "sve može".

    a da će se ljudi buniti, zbilja ne vjerujem. bumo vidli .

  36. #36
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    a da će se ljudi buniti, zbilja ne vjerujem. .
    ovisi koji ljudi.
    ovi koji su se bunili, i spriječili da se uvede linićev porez na nekretnine, nisu se bunili na ulici.

  37. #37
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa pogledaj malo slučaj Franak, pa vidi bune li se ljudi kad se radi o novcima.

  38. #38
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj rosa prvotno napisa Vidi poruku
    Cure,dao Bog pa 2020. ne otvarali ovu temu ponovo.
    Koliko sam ja pročitala i čula, bojim se da ćemo itekako otvarati.

    Komunalnu naknadu se plaćalo u svojim općinama i nekako bi oni godinama progledavali kroz prste neplatišama, sve je to bilo, nekako, amaterski izračunato.
    Porez se plaća državi, a ona nema milosti. Ili plati, ili će ti oni oduzeti da bi se naplatili. I prvu i drugu i bilo koju po redu nekretninu. To se već i sada bez problema radi.

    A što se tiče bunta naroda, na to se ipak možemo nasmijati, vlada će provesti ono što želi, svaka vlada to može. Narod ju može svrgnuti, ali...koja god dodje, narodu je jednako. Loše.

    Jedino rješenje je ne imati ništa, ali, kakvo je to rješenje. Ili imati puno, no to rješenje baš i nije realno.

  39. #39
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Naplaćivati tisuće kuna poreza za nekretnine - to sigurno niti jedna vlada u Hrvatskoj neće moći provesti.

    Nazvati neku već postojeću naknadu porez, to da.

  40. #40
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,432

    Početno

    Mima,jesi ti procitala izjavu bivseg hdz-ovog nacelnika opcine Preko?

    Ja sve ne vjerujem...govore o ogromnom povecanju poreza bila to kuca za stalni zivot ili za ljetovanje.

  41. #41
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    U članku koji je linkan se citiraju izjave HDZ-ovaca iz vremena kad je Linić pokušavao uvesti zakon, kao ilustracija što su nekad govorili o zakonu koji se sad pokušava uvesti.

    Bez obzira na to, 24.000 kuna poreza na vikendicu je nešto što sasvim sigurno niti jedna vlada neće moći uvesti (a niti pokušati, jer će joj to značiti kraj)

  42. #42
    NetkoMiOteoNick avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    608

    Početno

    Sada sam ponovo išla čitati tekst koji sam linkala, jer otkud Mimi ideja da je izjava iz 2012. Tekst je pisan 25.3.2017., ali Mima ima pravo - citirana izjava je iz Linićevog vremena. (inače mi jako ide na živce kada netko površno i polovično čita)

  43. #43
    NetkoMiOteoNick avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    608

    Početno

    Ovo je zakon na koji se pozivaju općinari iz Biograda: http://narodne-novine.nn.hr/clanci/s..._115_2524.html.
    Ima u njemu nekih koeficijenata, pa ako se netko hoće zabavljati i računati...

  44. #44
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Citiraj Barbi prvotno napisa Vidi poruku
    Iskreno, ja ne vidim niti jedan razlog protiv ovog zakona. Zašto bi se oporezivao samo dohodak i dobit?
    Zato jer su dohodak i dobit novostvorene vrijednosti. Na vikendicu koju sam kupila ili izgradila sam već platila porez ili kroz porez na nekretnine ili PDV na materijal.
    Moji roditelji su se također odricali da bi napravili klijet, ispada da bi im bilo bolje da su to pojeli i zapili po birtijama .
    Posljednje uređivanje od Audrey : 29.03.2017. at 09:59

  45. #45
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,432

    Početno

    Citiraj NetkoMiOteoNick prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo je zakon na koji se pozivaju općinari iz Biograda: http://narodne-novine.nn.hr/clanci/s..._115_2524.html.
    Ima u njemu nekih koeficijenata, pa ako se netko hoće zabavljati i računati...
    Hvala,to je zakon donesen u prosincu prosle godine.
    dakle,nisu obuhvacene samo kuce za odmor za koje se i do sada placao porez,nego sve nekretnine.

    Zanimljivi su ti koeficinenti
    Npr. Koeficijent stanja:za ruinu i ruglo se placa manje,a oni koji su ulagali u vanjstinu i u energetsku obnovu objekta su valjda tajkuni pa ce placati maltene kaznu za to ulaganje!?
    I onda ti se susjedi iz neozbukane 60 godina stare kuce ili zgrade koja nije isla u obnovu fasade i prozora s pravom podsmjehuju.
    tko je tu lud?

  46. #46
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Ok, ali tom logikom ispada da netko tko ne stvara novu vrijednost nema nikakvih poreznih obveza. Nigdje u svijetu nije tako, imovina se svuda oporezuje na različite načine, osim u poreznim oazama koje se zato i zovu tako.
    Netko je pitao ranije imam li kakve podatke u EU, znam pojedinačne situacije, ali one ovise o puno drugih parametara (rezidentnost u pojedinoj zemlji, ukupna imovina i sl.) pa ne mogu biti primjer, ali našla sam dva znanstvena rada na tu temu, ima dosta korisnih podataka:
    http://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&...dNLtEdyJeJU9GQ
    http://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&...50729734,d.bGg

  47. #47

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Meni se čini da je sadašnja situacija skroz nelogično. Plaća se oporezuje pa gotovo 40% a nekretnina koja se ne koristi aktivno otprilike 0.4%.Nisam računala al to je u tom nekom omjeru. Ja bih uvijek izabrala obrnuto. Moji su preci gradili, ulagali, otkidali od usta sigurno ne zato da ja od toga ne privredujem. Ne razumijem kako je ljudima ok držati vikendicu bez ikakve financijske koristi... Osim ako si to mogu priuštiti. U mojoj obitelji sve nekretnine uvijek su bile u pogonu...

  48. #48
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,432

    Početno

    Citiraj Barbi prvotno napisa Vidi poruku


    Iskreno, ja ne vidim niti jedan razlog protiv ovog zakona. Zašto bi se oporezivao samo dohodak i dobit?
    Onda bi se mogla oporezovat i glavnica koja je na stednji u bankama?

    To je isto vrijednost i to konkretna ta koju ne trebaju strucnjaci za procjenu koliko vrijedi i daleko lakse naplativa jer je iznos odmah tu!

  49. #49
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,432

    Početno

    Citiraj casa prvotno napisa Vidi poruku
    Meni se čini da je sadašnja situacija skroz nelogično. Plaća se oporezuje pa gotovo 40% a nekretnina koja se ne koristi aktivno otprilike 0.4%.Nisam računala al to je u tom nekom omjeru. Ja bih uvijek izabrala obrnuto. Moji su preci gradili, ulagali, otkidali od usta sigurno ne zato da ja od toga ne privredujem. Ne razumijem kako je ljudima ok držati vikendicu bez ikakve financijske koristi... Osim ako si to mogu priuštiti. U mojoj obitelji sve nekretnine uvijek su bile u pogonu...
    Kako upogoniti viksu od 40m2 u neatraktivnoj zabiti koju koristi obitelj mjesec dana godisnje jer toliko godisnjeg imaju?

  50. #50
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Moja poznanica vikendicu u Zagorju, ne znam točno gdje ali neko selo udaljeno 45 minuta vožnje od Zagreba iznajmljuje vikendima za obiteljska druženja, roštilje, proslave rođendana... zapravo me oduševila i ideja i realizacija.

    Što se tiče štednje u banci, ona je u funkciji sustava jer je banke koriste za kreditiranje. Prinos na štednju se oporezuje, a štednja se penalizira sve manjim kamatama kako bi se potaknula na investiranje.

Stranica 1 od 9 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •