Stranica 2 od 9 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 432

Tema: porez nad porezima: nekretnine od 2020.!?

  1. #51
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    svašta

    to kako je gdje u svijetu za nas uopće nije relevantno, jer je naša situacija takva kakva je, i za to postoje povijesni razlozi, i u takvoj situaciji uvesti ogromne namete na nekretnine koje ljudi posjeduju može biti namijenjeno samo tome da se ljude prisili da ispod cijene prodaju svoje nekretnine - a to je pljačka i otimačina. A pljačke i otimačine su na ovim prostorima uobičajena stvar, ali se ipak događaju u ratovima i revolucijama.

  2. #52
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Iskorištavanje vikednice u komercijalne svrhe traži ulaganje i vrijeme, što najveća većina ljudi - nema.

  3. #53
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Malo napamet pišem, ali ako se dobro sjećam, čitala sam za Austriju (možda i za druge zemlje vrijede, nemam pojma), da se plaća porez po vrijednosti nekretnine, a to onda ne znači samo jesam li ja ulagala u svoju kuću, nego i je li nešto u okolici izgrađeno što bi povećalo vrijednost moje nekretnine. I nije isto živim li u toj nekretnini, koliko dugo živim u toj nekretnini ili mi je to kuća za odmor. Ako stignem, pokušat ću pronaći točno. Uglavnom, nisu se naši političari toga super sjetili, nego pokušavaju prepisati modele iz Njemačke, Austrije itd. Pošto nemam ništa osim stana na kredit, nisam baš pažljivo pratila.

  4. #54
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,432

    Početno

    Barbi,super za tvoju poznanicu,no kaj to znaci:da se sve vikse i kleti trebaju vikendima iznajmljivati? Kome?
    Osim toga,treba uloziti dodatno u nesto sto se misli naplacivati,imati slobodnog vremena i novca da se po potrebi sjeda u auto i dolazi,cisti,organizira,popravlja itd..ili platiti nekome za to a onda je upitna zarada,jasno.
    Jedna pijana ekipa ti moze uciniti vise stete u kleti nego sto se u godinu dana moze najmom dobiti.

    Nije svaka nekretnina za "upogonjivanje".

    Al opet,ovo nije tema o viksama,nego o oporezivanju SVAKE nekretnine.
    Posljednje uređivanje od rosa : 29.03.2017. at 12:15

  5. #55
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Citiraj rosa prvotno napisa Vidi poruku
    Barbi,super za tvoju poznanicu,no kaj to znaci:da se sve vikse i kleti trebaju vikendima iznajmljivati? Kome?
    Osim toga,treba uloziti dodatno u nesto sto se misli naplacivati,imati slobodnog vremena i novca da se po potrebi sjeda u auto i dolazi,cisti,organizira,popravlja itd..ili platiti nekome za to a onda je upitna zarada,jasno.
    Jedna pijana ekipa ti moze uciniti vise stete u kleti nego sto se u godinu dana moze najmom dobiti.

    Nije svaka nekretnina za "upogonjivanje".

    Al opet,ovo nije tema o viksama,nego o oporezivanju SVAKE nekretnine.
    Rosa, pa ne iznajmljueš kuću brucošima

  6. #56
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,432

    Početno

    Jelena,i na taj stan pod kreditom ces placati porez od 2020.

    Meni nije smijesno...ne znam.

  7. #57
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Recimo, ja imam stan koji ne mogu prodati jer nema čiste papire, naime zgrada u kojoj se nalazi nema građevinsku dozvolu, što moji roditelji uopće nisu znali kad su kupili taj stan.

    Uz to je stan upisan u knjigu položenih ugovora u gruntovnici, naravno uredno se plaćaju sve komunalije za njega.

    Zanima me hoću li morati plaćati porez za ilegalnu nekretninu, te postoje li u Austriji ovakvi slučajevi.

  8. #58
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,432

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Recimo, ja imam stan koji ne mogu prodati jer nema čiste papire, naime zgrada u kojoj se nalazi nema građevinsku dozvolu, što moji roditelji uopće nisu znali kad su kupili taj stan.

    Uz to je stan upisan u knjigu položenih ugovora u gruntovnici, naravno uredno se plaćaju sve komunalije za njega.

    Zanima me hoću li morati plaćati porez za ilegalnu nekretninu, te postoje li u Austriji ovakvi slučajevi.
    Zbog ilegalnih nekretnina su opcine i dobile naputak da posalju poziv građanima da ispune obrazac za svoju nekretninu. Ove legalne imaju u bazi.

  9. #59
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    genijalno .. prodati ne možeš, ali porez bi trebao plaćati

  10. #60
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,432

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    genijalno .. prodati ne možeš, ali porez bi trebao plaćati
    Al kome i prodati taman da papiri stimaju kad ce se gro ljudi odjednom naci u stisci?

  11. #61
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Citiraj rosa prvotno napisa Vidi poruku
    Jelena,i na taj stan pod kreditom ces placati porez od 2020.

    Meni nije smijesno...ne znam.
    Nije ni meni smiješno uvođenje novih poreza kako bi se moglo financirati loše vođenje države. Ali od uvođenja poreza mi je puno manje smiješna besperspektivnost. Kada bi se tim novcem smisleno baratalo pa bih i razumjela, ovako mi je zlo od svega.

  12. #62
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Koliko je meni poznato najvise neiskoristenih nekretnina na ovim prostorima imaju banke.
    Isto tako banke su te kojima je u interesu :
    1. Drzati cijene nekretnina visoko
    2. Ne imati sredeno trziste za siguran najam stanova.

    Jasno da je bankama puno korisnije drzazi stanove praznima nego ih prodati ili dati u najam. Nista ih ne kosta. U slucaju poreza bi ih kosatalo, a vlasnici jedne nekretnine bi i tako mogli ( i trebali ) biti zasticeni.

  13. #63
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,432

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    . U slucaju poreza bi ih kosatalo, a vlasnici jedne nekretnine bi i tako mogli ( i trebali ) biti zasticeni.
    Mogli i trebali,ali nigdje se ne spominje 1 nekretnina.

  14. #64
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    meni jedina i prva ne zvuce isto

  15. #65
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Barbi,super za tvoju poznanicu,no kaj to znaci:da se sve vikse i kleti trebaju vikendima iznajmljivati? Kome?
    Pa ne znači da trebaju nego da mogu, pitala si kako staviti u funkciju vikendicu u zabiti.
    Sirius, odakle ti taj podatak da su banke vlasnici nekretnina? Banke imaju hipoteke na nekretninama u svrhu instrumenata osiguranja, to nije vlasništvo. Banke steknu vlasništvo tek ako dužnik ne otplaćuje svoje obveze i tada im je cilj što je prije moguće riješiti se te nekretnine, često uz otpis dijela potraživanja.
    Ovaj je porez za banke skroz nebitna priča u kontekstu nekretnina u kreditnom portfelju.

  16. #66
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Od kuda mi to?
    Pa od bankara.
    Ne mislim na nekretnine koje ( privatni) vlasnici nisu mogli otplacivati iako i toga ima.
    Mislim na ulaganja u izgradnju novih nekretnina kroz razne fondove ili direktno. Posebno u vrijeme gradevinskig buma.
    moja informacija je takva da su banke bile prve u redu koje su stopirale porez na nekoristene nekretnine.
    ako su meni lagali, lazem i ja tebi. :D
    Posljednje uređivanje od sirius : 29.03.2017. at 14:39

  17. #67
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

  18. #68
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    ovisi koji ljudi.
    ovi koji su se bunili, i spriječili da se uvede linićev porez na nekretnine, nisu se bunili na ulici.
    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Pa pogledaj malo slučaj Franak, pa vidi bune li se ljudi kad se radi o novcima.
    U pravu ste, nisam o tome razmišljala. Nego o tome da će ljudi izaći na ulice, a to mi se ne čini vjerojatnim.

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    Džizus. Kliknula sam sad na jednu zgradu u kojoj sam ja gledala stan još 2009., ali odustali smo odmah od toga. Imaju neprodanih još 36 stanova u toj zgradi. I drže cijenu 1400 € po kvadratu .

    A zašto bi se kuća za odmor/vikendica smatrala nekretninom koja se ne koristi? Pa koristi se za vikend i za odmor .

  19. #69
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Pa to je to što ja pričam, to su nekretnine u kreditnom portfelju, ne u vlasništvu. Tak kad su ovršene postaju vlasništvo, neke vjerojatno i jesu na ovom linku.

    Ovako to ide: investitor ima građevinsko zemljište i želi graditi zgradu sa stanovima/ apartmanima za prodaju. Banka mu odobri kredit za financiranje gradnje i upiše hipoteku na zemljište. Automatski sve što se izgradi na tom zemljištvu i nakon etažiranja ima hipoteku banke. Kad se prodaje pojedini stan/apartman banka daje brisovno očitovanje za brisanje hipoteke sa tog posebnog dijela nekretnine po uplati (cijelog ili djelomičnog iznosa) u umanjenje kreditne obveze investitora. Investitor je vlasnik nekretnina.
    To što banke aktivno sudjeluju u prodaji ne znači da su vlasnici niti imaju interesa stjecati vlasništvo.
    Znam, radim u tom području.
    Ne kažem da se banke nisu zalagale protiv poreza na nekretnine, možda jesu, ali banke nisu vlasnici nekretnina dok se ne provede ovrha pa su pretpostavljam htjele zaštititi svoje potraživanje od građevinskih investitora jer potraživanje države (porezi npr.) uvijek imaju prioritet u naplati.

    edit: ovo sam odgovarala cvijeti
    Posljednje uređivanje od Barbi : 29.03.2017. at 14:59

  20. #70
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Ok, krivo sam se izrazila.
    ali u slucaju poreza na nekretnine banka bi ga placala jer je upisana, zar ne?
    nije bitno da li je " pravi " vlasnik.

  21. #71
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Pa ne.
    Evo ti primjer nekog gruntovnog izvatka s interneta, gle sliku:
    http://ipress.rtl.hr/gallery/albums/...-Vlasnicki.jpg
    pod A je opis nekretnine
    B je vlasnički list u kojem su upisani vlasnici nekretnine
    C je teretni list, tu se upisuje hipoteka banke npr.

    Upis hipoteke nema utjecaja na promjene vlasništva. Zato se može kupiti ili prodati nekretnina s upisanom hipotekom, teret može ostati. Npr. otkup stana je hipoteka koja se često prenosi na novog vlasnika, sigurno je netko ovdje kupovao stan "u otkupu".
    Tek aktiviranjem hipoteke, kad dužnik nije podmirio dugovanje po kojem je ona upisana pokreće se proces upisa imatelja hipoteke u vlasnički list.

  22. #72
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Mislim da ne pričate o istoj stvari.

    Barbi, mislim da cure pričaju o tome kada banka taj stan nije prodala nikome još. Prazan je otkad je zgrada izgrađena. (ko ovaj moj primjer s 36 praznih stanova na stranici Erste banke u zgradi izgrađenoj 2008/2009.)
    Tko je vlasnik tih stanova?
    Investitor?
    Što sa slučajevima kad su ti investitori baš neke instiucije banke (tipa ZANE i sl.)?
    Posljednje uređivanje od Bubilo Bubich : 29.03.2017. at 16:48

  23. #73
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Investitori nisu banke. ZANE kao i Erste nekretnine su agencije u vlasništvu banaka koje se bave procjenama vrijednosti i posredovanjem u prodaji, oni također nisu niti investitori niti vlasnici. U zabludu očito dovodi činjenica da oni oglašavaju prodaju i oni zapravo dogovaraju kupoprodajnu cijenu jer se prodajom treba namiriti potraživanje banke. Stvarni vlasnik upisan u vlasničkom listu nema pravo prodati nekretninu po nižoj cijeni nego što banka odobri, zato su banke tako aktivne u oglašavanju i prodaji.
    Ja ne znam niti za jedan projekt u kojem je bilo koja banka bila samostalan investitor. Znam za neke u kojima su pojedine banke djelomično sudjelovale, ali i to je zapravo rijetko.

  24. #74
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Ovaj tvoj primjer Bubilo je upravo takav, investitor je otišao u stečaj najvjerojatnije i banka prodaje izgrađene stanove da podmiri svoje potraživanje. Nekad dok se stečajni postupak ne provede nekretnine budu blokirane za prodaju dok ih banka ne preuzme u vlasništvo.
    Banka nije ta koja je gradila stanove zbog prodaje, stekla ih je ne svojom voljom jer je investitor krahirao.

  25. #75
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Barbi prvotno napisa Vidi poruku
    Banka nije ta koja je gradila stanove zbog prodaje, stekla ih je ne svojom voljom jer je investitor krahirao.
    ali ih je stekla, ne? ona je sad vlasnik tih nekretnina?

  26. #76
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    To je krajnja i ne tako cesta situacija da bi banke brinuo porez na nekretnine, to pokusavam objasniti. Jako mali postotak u odnosu na bilancu bilo koje banke.

  27. #77
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    To je kao da ti ogromnu brigu po kucni budzet stvaraju onih par stvari koje se mjesecno ili rjedje pokvare u frizideru.

  28. #78
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Odlično, dakle još ću i porez morati plačati na viksu, koju koristi moja teta 8 mj. u godini, a sve troškove snosimo mi, i struju i plin i odrćžvanje itd.., i koristimo je tjedan i pol godišnje
    Jea great. ALi dobro, nedam taj komad pa da je vag na vragu, tu je rođen moj pokojni tata i moj djed, i to nema cijenu.

  29. #79
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    U mom kraju hrpe zemljišta imaju oglasne ploče da se prodaju i to tako stoji godinama. Zemlja je postala bezvrijedna ako ju nitko ne obrađuje, i nitko ne kupuje. Sad će država ljudima koji se hoće riješiti tereta još staviti porez. Dužničko ropstvo.

  30. #80
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,432

    Početno

    Daruvar je poslao upitnike na kucne adrese.
    Ukoliko ih vlasnici ne ispune i ne dostave,porez na nekretnine ce im se razrezati po najvisim koeficijentima.

    procitala sam zakon detaljno. Cak su doskocili i situaciji u kojima su ljudi u vikendicama prijavljeni kao da stalno zive.

    Ima clanak u kojem se navodi da ce se provjerom direktno ili provjerom obit. lijecnika kod kojeg se osoba lijeci,uvidom u platni promet !? ili,pazi sad,"izjavom svjedoka" utvrđivati ispravnost podataka o koeficijentu namjene (tzv. Kn).

  31. #81
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    Porez na nekretnine koje nisu u funkciji bilo za stanova je bilo za najam mi ima smisla. Hrvati imaju u vlasbistvu enorman broj nekretnina i precijenjene su, kad gledamo u odnosu na ekonomsko stanje u zemlji.

    A porez na nekretninu u kojoj se zivi mi je apsurdno...sta je sljedece, porez na zrak???

  32. #82
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Recimo, ja imam stan koji ne mogu prodati jer nema čiste papire, naime zgrada u kojoj se nalazi nema građevinsku dozvolu, što moji roditelji uopće nisu znali kad su kupili taj stan.

    Uz to je stan upisan u knjigu položenih ugovora u gruntovnici, naravno uredno se plaćaju sve komunalije za njega.

    Zanima me hoću li morati plaćati porez za ilegalnu nekretninu, te postoje li u Austriji ovakvi slučajevi.
    Ti taj stan mozes prodati. Samo ne uz kredit. I ne po istoj cijeni kao sto se prodaje slucan stan na slicnoj lokaciji jer vecina ipak kupuje na kredit i za tvoj stan nema toliko potraznje i automatski je cijena niza. Nisi ti manje vlasnik i nije taj stan manje tvoj. Nego je stvar u potraznji.

  33. #83
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj meda prvotno napisa Vidi poruku
    Porez na nekretnine koje nisu u funkciji bilo za stanova je bilo za najam mi ima smisla. Hrvati imaju u vlasbistvu enorman broj nekretnina i precijenjene su, kad gledamo u odnosu na ekonomsko stanje u zemlji.
    A porez na nekretninu u kojoj se zivi mi je apsurdno...sta je sljedece, porez na zrak???
    A cuj... mi koji imamo aute placamo i porez na auto koji vozimo (ako je mladji od 10g) makar smo vec platitli porez kad smo ga kupili i platimo svake godine porez prilikom registracije i na svakoj litri benzina koji natocimo i jos platimo autocestu. Jedina logika kod poreza je da (nasa) drzava gleda gdje ce jos novaca uzeti, koja joj je jos porezna baza najbolja za "sisanje". Jer je nasa drzava nezasitna a ne moze kao prije stampati novce u nedogled kad god joj zatreba malo gotovine...
    Posljednje uređivanje od sillyme : 06.04.2017. at 16:42

  34. #84
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj meda prvotno napisa Vidi poruku
    Ti taj stan mozes prodati. Samo ne uz kredit. I ne po istoj cijeni kao sto se prodaje slucan stan na slicnoj lokaciji jer vecina ipak kupuje na kredit i za tvoj stan nema toliko potraznje i automatski je cijena niza. Nisi ti manje vlasnik i nije taj stan manje tvoj. Nego je stvar u potraznji.
    Pa da, točno, mogu ga prodati za 100 eura po kvadratu.

  35. #85
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    Istina, nema tu obavezno neke logike, makar je krov nad glavom egzistencijalna potreba, a auto luksuz.

    Vjerujem da idu taktikom oporezovat cemo sve, a onda ce ipak neke nekretnine biti izuzete, bar na pocetku. I onda cemo na kraju bit sretni i zahvalni sto nisu ipak sve...do neke druge prilike

  36. #86
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Pa da, točno, mogu ga prodati za 100 eura po kvadratu.
    Onda bi po toj cijeni islo pola hrvatske.

  37. #87
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj meda prvotno napisa Vidi poruku
    Istina, nema tu obavezno neke logike, makar je krov nad glavom egzistencijalna potreba, a auto luksuz.
    Posjedovanje vlastite nekretnine koja obicno vrijedi bar 10-20x vise nego novi auto, da be spominjem vrijednost rabljeog, sigurno nije egzistencijalna potreba. A tu pricamo o posjedovanju nekretnine a spavanju pod krovom. Nije ti neka logika...

  38. #88
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj meda prvotno napisa Vidi poruku
    Onda bi po toj cijeni islo pola hrvatske.
    je, tako me točno 'tješila' agentica koja nije uspjela prodati moj stan

  39. #89
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    To je u hrvatskom krvnom zrncu zapisano da možeš biti svoj na svome samo ako kupiš nekretninu. Ne, nikako nije stjecanje nekretnine egzistencijalna potreba, ako nije nigdje drugdje u svijetu onda ne može biti ni ovdje.

  40. #90
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ma da, trebamo se hitno riješiti tih glupih zatucanih običaja.

  41. #91
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Posjedovanje vlastite nekretnine koja obicno vrijedi bar 10-20x vise nego novi auto, da be spominjem vrijednost rabljeog, sigurno nije egzistencijalna potreba. A tu pricamo o posjedovanju nekretnine a spavanju pod krovom. Nije ti neka logika...
    Ni tebi. Auto je luksuz. I to nisam ja izmislila. A krov nad glavom nije luksuz. Kao sto vikendica je u kategoriji luksuza. Iako mozda neko zivi u palaci, a ljetuje u kleti. To su razlicite kategorije.

  42. #92
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    je, tako me točno 'tješila' agentica koja nije uspjela prodati moj stan
    Takve stanove ti najvise kupuju susjedi.

  43. #93
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,432

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Ma da, trebamo se hitno riješiti tih glupih zatucanih običaja.
    Tako je. I onda cemo, kad necemo moci placati stanarinu drzavi za zivot u vlastitoj nekretnini (eh,puste li iluzije), masovno za sitne novce prodavati kuce i stanove:KOME??
    Strancima? Neatraktivne nekretnine kakve su vecina? Bas nekom Englezu treba stan u Preckom...

    Bogatasima? Kaj ce netko s 10 starih kuca i 30 stanova iz soc-gradnje?
    Kome?
    Jel drzavi u cilju da se na takvu nekretninu upise u teretnicu tako da je nasljednici ne mogu dobiti? Pa ce ih proglasiti socijalnim stanovima i u njih na besplatan smjestaj stavljati ljude koji su ostali bez svog stana?!
    Posljednje uređivanje od rosa : 06.04.2017. at 20:55

  44. #94
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    I ako je stan kupljen, moze se i prodati. Vrlo jednostavno.

  45. #95
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,432

    Početno

    Ono sto mene iznenađuje je ignorancija ljudi.
    Pa;evo,i na ovom forumu se vise interesa pokazuje za Jokicevu zguzvanu majicu,nego za harac koji nam se sprema.
    Nisam pravne struke niti clan neke politicke stranke,ali imam zdravog razuma i rado bih se aktivno prikljucila nekoj inicijativi koja bi ovu temu vise eksponirala,koja ima kanale u javne medije i koja ce mozda dovesti do referenduma ili barem da se vladi jasno naglasi da dobro promisli kako ce provoditi ovaj porez, da razmisle o svojim foteljama barem.

  46. #96
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj meda prvotno napisa Vidi poruku
    Ni tebi. Auto je luksuz. I to nisam ja izmislila. A krov nad glavom nije luksuz. Kao sto vikendica je u kategoriji luksuza. Iako mozda neko zivi u palaci, a ljetuje u kleti. To su razlicite kategorije.
    Izmislila si da posjedovanje nekretnine = imati krov nad glavom pa onda to nije luksuz. Imati krov na glavom se moze imati i najmom stana, kao sto se od a do b moze doci javnim prijevozom umjesto vlastitim autom. Pa ako je porez na vec jednom kupljen i oporezivan auto porez na luksuz, jer nitko te ne pita je li ti prvi ili deseti, analogijom isto vrijedi za posjedovanje nekretnine.
    Sve u svemu logika ti je tipicna hrvatska, kad je iz tudjeg dzepa onda pljuste opravdanja, kad je iz vlastitog onda se kuka i zgraza nad nepravdom

  47. #97
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj meda prvotno napisa Vidi poruku
    Takve stanove ti najvise kupuju susjedi.
    Eno moji se potrgali da kupe moj. Nije im dosta svojih ilegalnih nekretnina. Posebno su zagrizli jedni što su izgubili kaparu koju su uplatili za kuću, jer su kao i ja otkrili da im je stan ilegalan tek kad su ga krenuli prodavati.

  48. #98
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj meda prvotno napisa Vidi poruku
    I ako je stan kupljen, moze se i prodati. Vrlo jednostavno.
    Točno, vrlo jednostavno se može prodati, tako da nađeš kupca s kešom i zatajiš mu koji problem stan ima, dakle slažeš, kao što je meni slagao prodavač stana. Samo trebaš imati želuček za to, a ja ga nemam.

  49. #99
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    Citiraj Barbi prvotno napisa Vidi poruku
    To je u hrvatskom krvnom zrncu zapisano da možeš biti svoj na svome samo ako kupiš nekretninu. Ne, nikako nije stjecanje nekretnine egzistencijalna potreba, ako nije nigdje drugdje u svijetu onda ne može biti ni ovdje.
    Nema veze s time. Kad unajmis isto ne placas porez, nego ga placa vlasnik.

  50. #100
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Izmislila si da posjedovanje nekretnine = imati krov nad glavom pa onda to nije luksuz. Imati krov na glavom se moze imati i najmom stana, kao sto se od a do b moze doci javnim prijevozom umjesto vlastitim autom. Pa ako je porez na vec jednom kupljen i oporezivan auto porez na luksuz, jer nitko te ne pita je li ti prvi ili deseti, analogijom isto vrijedi za posjedovanje nekretnine.
    Sve u svemu logika ti je tipicna hrvatska, kad je iz tudjeg dzepa onda pljuste opravdanja, kad je iz vlastitog onda se kuka i zgraza nad nepravdom
    A sta ti mene napadas, ko da sam ti ja nesto uzela ili nabila porez osobno, samo tebi. Ne vjerujem da ce bit poreza na nekretnine koje su u funkciji stanovanja ili najma. Prvo je besmisleno, a kod najma vec placas porez.
    Cak i da svoju firmu prijavis na svoju nekretninu imas najam i placas porez. I dalje mi nema smisla placanje poreza za nelretninu koju koristis za stanovanje. Jer ni kao podstanar ne bi placao pdv na stanarinu.

Stranica 2 od 9 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •